Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara

Hayatın Tüm Acılarına #direniyoruz

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: çokgeç Daha Az
1 Kayıtlı Üye, 1 Mobil Kullanıcı  ( 1 Mobil Cihaz  )
79
Cevap
3
Favori
822
Tıklama
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Gereksiz Mesajlar >> Hayatın Tüm Acılarına #direniyoruz
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
      190 Mesaj
      12 Nisan 2019 21:40:27

Hocam dışarıda köpek kediyi kovalıyor öldürüyor . Soğuk insanın canını yakıyor . Herşey çok vahşi güçlü güçsüzü eziyor .

Nereye baksam vahşet . Alkolikler uyuşturucu bağımlıları .Bedenini satan kadınlar .Çaresiz insanlar . Nasıl huzur bulayım .

İlimden önce kendimi bilmem daha iyi olmaz mı .İlim kendin bilmektir sen kendin bilmezsin ya nice okumak tır demiş Yunus Emre .Kendimi nasıl bilebilirim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SuKurgusu -- 12 Nisan 2019; 21:45:51 >
      |
      |
      çokgeç kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yüzbaşı
      502 Mesaj
      12 Nisan 2019 22:10:28 Konu Sahibi

Hocam daha once bu konusmanin hemen hemen aynisini yapmistik. Doga ve vahset konusunda. Linki birakiyorum.
      https://mobile.donanimhaber.com/mutluyum-ey-insanlik--135665592

Diger mevzuya gelecek olursak, ilim nedir ? ilim kendini bilmektir ama kendini bilmek icinde ilim gereklidir :) hepsi ic ice. Ornek verecek olursam, tip ilminden bihaber oldugunu dusun. Ne kalbin yerini biliyorsun,ne midenin. Bir yerin agridiginda dahi nerenin, neden agridigini bilmiyorsun. Bu yuzden sorunu da cozemiyor , sifa verecek ilaci icemiyorsun. Bunun gibi de ruhun,nefsin,seytanin,tabiatin (belki henuz bilmedigim nicesi) var. Hangisi ne yapiyor, hangisinin derdi ne, seni bunaltan hangisi..nasil cozebilirsin derdini , ilim olmadan bilmiyorsun.

Bende bu yolda hala yolculum. Yolu tamamlamadim, tum sirlari cozemedim, belki bildigim okyanusta damla bile degildir. Ona ragmen a' idim z'oldum.. Hepsini de tecrube ederek yasadim desem yalan olmaz. Ilim tum duygularimi sekillendirdi, teshisi oldu.

Mesela seytani,nefsi,tabiati,ruhu bilmeden kimin hangi sen oldugunu nereden bileceksin ki ? Sen kendini hangi sen saniyorsun ? Acaba gercek olan hangisi...

Kendini bulmak icin once ariyor olman gerek.

Tum bunlara nasil baslayacagini, nereden naslayacagini bilmiyorsan anahtar kelimeyi soyleyeyim;Namaz.

Namazin nasil bir gucu var bilmiyorum ama kildikca seni sekillendiriyor, ogretiyor, dinginlestiriyor, duzeltiyor, ALLAH a yakinlastiriyor, yanlis yola sapma olasiligini dusuruyor ve daha kesfedip kesfemedigim bir suru giz. Kilarken mucize gibi gelmiyor bazen..ama sonra hayatina bakinca seni almis bambaska biri yapmis oldugunu goruyorsun. Nereden baslamaliyim diyorsan...namaz kardesim. Guven bana. Istikrarla sadece ALLAH rizasi icin kildikca o seni alir varman gereken yerde birakir INSAALLAH

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi çokgeç -- 12 Nisan 2019; 22:19:33 >
      |
      |
      SuKurgusu kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

bir bakarım akşam olmuş güneş denize koşuyor, martılar mesaisini bitirmiş..orman halkı yuvasına dağılıyor. gökyüzü kızıl-turuncu...((eğlence de bizde -biz maceracıyız ! serüven çoktur bizde.))

• Teğmen
      190 Mesaj
      13 Nisan 2019 19:48:14
      Bugün yine kötüydüm . Çaresizce çabalamaya devam . Umut etmek güç oldu .Hayallerine inancım yok . Özgüvenim yerlerde . Söylenen sözler anlamsız geliyor .

Belki bir ihtimal ...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Yüzbaşı
      502 Mesaj
      13 Nisan 2019 20:19:47 Konu Sahibi

Hocam uygun ortami olusturup biraz uzaklas. Belki bir tren yolcugu sana iyi gelir. Birkac gun gerekmez 1 gun bile iyi olabilir. Baska bir sehirde, tanimadik baska insanlarla, aslinda icinde bulundugun kucuk dunyayi fazla buyuttugunu daha iyi fark ediyorsun.

Biraz umit. Biraz hayal. Guzel hayaller kur. Israrla kur. Hayal kuracak cesaretin olsun. Yapabilirsin. En azindan gerceklesmese de iyi hissettirir. Gunlerdir kotu dusunuyor kotu yasiyorsun zaten. Bir kez de bu tarafa gec. Iyi dusun, vahsiligi degil zerafeti gor. Sanati gor. Iyi dusun ki hayatinda iyi olsun. Tecrube ile sabit. Uzun zamandir ayni evde, ayni hayatin icinde, farkli binbir hayal ile bambaska dunyalara gidiyorum. Mutlu olmalisin. Mutlu olursan (ki bunun ne parayla ne baska bir seyle alakasi var) hayatindan da keyif alirsin, guclu olursun.

Sabret.

|
      |

bir bakarım akşam olmuş güneş denize koşuyor, martılar mesaisini bitirmiş..orman halkı yuvasına dağılıyor. gökyüzü kızıl-turuncu...((eğlence de bizde -biz maceracıyız ! serüven çoktur bizde.))
    • Teğmen
      190 Mesaj
      13 Nisan 2019 20:46:19
      quote:

Orijinalden alıntı: çokgeç Hocam uygun ortami olusturup biraz uzaklas. Belki bir tren yolcugu sana iyi gelir. Birkac gun gerekmez 1 gun bile iyi olabilir. Baska bir sehirde, tanimadik baska insanlarla, aslinda icinde bulundugun kucuk dunyayi fazla buyuttugunu daha iyi fark ediyorsun.

Biraz umit. Biraz hayal. Guzel hayaller kur. Israrla kur. Hayal kuracak cesaretin olsun. Yapabilirsin. En azindan gerceklesmese de iyi hissettirir. Gunlerdir kotu dusunuyor kotu yasiyorsun zaten. Bir kez de bu tarafa gec. Iyi dusun, vahsiligi degil zerafeti gor. Sanati gor. Iyi dusun ki hayatinda iyi olsun. Tecrube ile sabit. Uzun zamandir ayni evde, ayni hayatin icinde, farkli binbir hayal ile bambaska dunyalara gidiyorum. Mutlu olmalisin. Mutlu olursan (ki bunun ne parayla ne baska bir seyle alakasi var) hayatindan da keyif alirsin, guclu olursun.

Sabret. Alıntıları Göster
      Mutlu olmaya korkuttular hocam . Yüzyüze görüşmek zorunda kaldığım insanlar güldüğümü görünce tokat gibi sözler ediyorlar .Sanki herkes mutsuz olmamı istiyor gibi .

Birkaç gündür değil yıllardır bu haldeyim .Bu direnmiş halim . Manisa'da tımarhane de bile yattım ben .

• Yüzbaşı
      502 Mesaj
      13 Nisan 2019 21:26:51 Konu Sahibi

Su insanlarla mevzunu merak ediyorum. Neden onlara katlanmak zorundasin..

|
      |

• Teğmen
      190 Mesaj
      13 Nisan 2019 21:33:26
      quote:

Orijinalden alıntı: çokgeç Su insanlarla mevzunu merak ediyorum. Neden onlara katlanmak zorundasin.. Alıntıları Göster
      Mecburum . Çok uzun ve özel anlatamam .

Alıp başımı gidip başka yerde yaşayacak gücüm de yok maalesef.

• Yüzbaşı
      502 Mesaj
      13 Nisan 2019 21:39:03 Konu Sahibi

Hocam direnmek kabullenmek degil. Ilk mesaja bak depresif halden cikmak icin bir suru plan hazirlamisim. Seni de boyle gormek istiyorum. Sen sadece kalkanla savunuyorsun. Hani olmesem yeter modu. Artik savunma modundan cikip savas moduna gec.

Yarin daha iyi gormek istiyorum seni INSAALLAH. Uzerinden at su olu topragini. Ne yapmak istediklerini belirle en azindan. Mesela mutsuz kalmamda sikinti yok diyorsan , mutsuzlugun keyfine varacagin bir program yap bari. Ha yok ben mutlu olacagim hayati duzene sokmak istiyorum diyorsan, beynindeki kotu enerji kismini donduracaksin, iptal edeceksin. Baska yolu yok maalesef..

|
      |

• Yüzbaşı
      502 Mesaj
      14 Nisan 2019 16:15:39 Konu Sahibi
      Hava gunlerdir kapali. Insanin ruhuna nasil bu kadar etki ediyor bilmem. Ister istemez karamsarlik cokuyor. Gecen gunleri atlattim ama bugun gelecek kaygilariyla da birlesince...zorladi.

Hayatimdaki ilk sona geldik. Simdi ya bir seyler gerceklesecek ya hepsi uzerime yikilacak. Seneledir, aylardir bekledigim ne varsa yuzlesme zamani. Iyi veya kotu. Kotuyu dusunmek simdiden moral bozuklugu olusturuyor. Eger eger eger...olmazsa. Hepsi kotu giderse kendimi survivor moduna alip hayatimdan taviz vermeden ne yapabilirsem yapacagim INSAALLAH...Zorlu bir surec beni bekliyor. ALLAH yardimcim olsun

|
      |

• Teğmen
      190 Mesaj
      14 Nisan 2019 18:17:37
      Bakalım bu saatten sonra güzel olacak mı . Gün daha bitmedi .Direnmek yoruyor .Salmak ise felakete yol açıyor .

Şuan yerdeyim ve hayat tekmeliyor ama kapandım kendimi koruyorum . Acıyı aza indirmek ve kalıcı hasara yol açmaması için . Çünkü daha önce çok kalıcı hasar bıraktı ve daha o yaralar iyileşmedi .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SuKurgusu -- 14 Nisan 2019; 18:18:6 >
      |
      |

• Yüzbaşı
      502 Mesaj
      15 Nisan 2019 10:28:34 Konu Sahibi
      Sabah bir kriz daha atlattik cok sukur. Sanirim insanlari,en yakinimiz dahi olsa, cok fazla icsellestirmemek lazim. Belki onlara dahi yabanci gozuyle bakmali. Sonucta gelip geciciler. Yoksa derdi bin olup omuzlara biniyor. Psikolojim bunu kaldirmiyor. Once ben iyi olmaliyim. Yoksa herkese eziyet olacagimi artik biliyorum. Bencillik degil bu kendini dusunmekte degil. Daha farkli. Acilari kalbe indirmemek lazim. Hayattaki tum acilari beyinde tutmak ,orada halletmek, beyinde cozum bulmak gerekiyor. Kalbe inince yangin cikiyor tum vucut yaniyor..hasar aliyor. Simdilik boyle dusunuyorum.

...gariptir ki digerlerinin dertleri beni caresiz hissettiriyor. Ofkeleniyorum. Kendime de kiziyorum onlara da. Sigara icesim gelmisti yine. Sigara ocesim geldiginde biliyorum ki yanlis bir seyler var amaa.nerede ? Onlardan mi benim tutumumdan mi. Sukursuz insanlari gorunce uzerime onlarin enerjisi cokuyor. Olmek istiyorum. Neresi yanlis bilmiyorum ? Onlari haksiz bulup ofkelenmem mi, onlarin tutumu mu ?..bilmesem de cozumun farkindayim. Umursamamak, icsellestirmemek. Bu da biraz vicdan azabi yapiyor ama bunu hissetmemi isteyen seytan mi bilmiyorum. Kafam karisik. Elimden gelen tek sey kendimi bu yangindan kurtarmak, yoksa ben de kotu olacagim. Gerisinin yanmasina caresizim. Hem uzuluyor hem sucluyorum. Sukur nedir bilmiyorlar sanki.. Insan kendi kendini muhtac ediyor bir seylere. ALLAH degil. Bunu fark ediyorum.

INSAALLAH zamanla bunlarin sebebini de anlarim. Her tas yerine otururur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi çokgeç -- 15 Nisan 2019; 10:34:14 >
      |
      |

• Yüzbaşı
      502 Mesaj
      15 Nisan 2019 20:54:18 Konu Sahibi
      Dışarısı çoook mutsuz. Eve gelince ancak ferahlıyorum. Dışarıda çok yalnız hissediyorum oysa evde yalnızlık mutluluk veriyor. Dışarısı çok kasvetli geliyor oysa ev huzurlu geliyor. Çalışmak zorunda kalınca nasıl katlanacağım bilmiyorum. Şehir, kalabalık, kasvetli..huzurdan çok uzak.(tabi bunu şiddetli hissettiği zamanlar akşam vaktinden sonra dışarı olduğum zaman dilimi, bildiğin ölmek istiyorum, eve gelene kadar huzur dönmüyor) evdeki krallığıma çok alıştım. sürekli bu hayattan bir level üstüne geçmek için bekliyorum. sürekli şehrimi değiştirmeye çalışıyorum ama buradan çıkmak çok zor olacak. ne düşünsem bilemiyorum.
      |
      |

• Yüzbaşı
      502 Mesaj
      16 Nisan 2019 16:33:52 Konu Sahibi
      Direniyoruz.

Artik ne yapmali bilmiyorum. Her hareketimi daha once tekrarlamistim. Bulundugum sehirde calismak,baska sehirde calismak. Hatta Aileyi yuz ustu birakip feraha ulasip, vicdan azabiyla bogusmak..belki de bu kez onlar icin uzaga gitmeli. Cunku onlarin yaninda hicbir sey basaramiyorum. Surekli kostek oluyorlar. Birkac gun icinde her seyi belli olur INSAALLAH. Ne yapmali hic hic hic bilmiyorum. Daha da kotusu RABBIM ne yapmami bekliyor bunu bilmiyorum. Bunu bilseydim her sey cozulurdu. Umarim ki cevabi yollardadir.

|
      |

• Yüzbaşı
      502 Mesaj
      17 Nisan 2019 09:35:40 Konu Sahibi
      Yuregimde bir yumru. Istenmedigim bir evde yuk.

'Her son yeni bir baslangictir.' gidiyorum..Annemin gozu yasli. Doner miyim donmez miyim endisesi yuzunde. Ben de bilmiyorum ya donup donmeyecegimi.

Aile olmayi omrumun son dakikalarinda sevmistim aslinda. Oysa simdi yine elvada vakti; ne yaparsam yapayim, ait olamayacagim bu eve. Bu kez yolculuk, tum tecrubelerimi hatirlayarak; beynimin, gecmis ve gelecegimin etkisinde degil, kalbimin goturdugu yere olacak. Ilk defa umuduma sarilarak, guzel balkonlar hayal ederek..karamsarliga dusmeden, ALLAH'in izinde ve ALLAH'in izniyle...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi çokgeç -- 17 Nisan 2019; 9:37:49 >

• Teğmen
      190 Mesaj
      17 Nisan 2019 13:36:46
      quote:

Orijinalden alıntı: çokgeç Yuregimde bir yumru. Istenmedigim bir evde yuk.

'Her son yeni bir baslangictir.' gidiyorum..Annemin gozu yasli. Doner miyim donmez miyim endisesi yuzunde. Ben de bilmiyorum ya donup donmeyecegimi.

Aile olmayi omrumun son dakikalarinda sevmistim aslinda. Oysa simdi yine elvada vakti; ne yaparsam yapayim, ait olamayacagim bu eve. Bu kez yolculuk, tum tecrubelerimi hatirlayarak; beynimin, gecmis ve gelecegimin etkisinde degil, kalbimin goturdugu yere olacak. Ilk defa umuduma sarilarak, guzel balkonlar hayal ederek..karamsarliga dusmeden, ALLAH'in izinde ve ALLAH'in izniyle...
      Hocam sen naptın yaw . Bildirim gelmeyince göremedim yazdıklarını .

Başka şehirde yapabilecek mısın . Ayaklarının üzerinde durabilecek misin . Ben denedim ve başaramadım .

|
      |

• Teğmen
      190 Mesaj
      17 Nisan 2019 13:41:13
      Küçükken hiç böyle düşünmemiştim . Toplumun alt tabakasında olacağımı . Böyle ezileceğimi .Bana bunun tek faydası kibrimi yok etmiş olması .

Edit : Direniş konumuz mezarlığa döndü resmen .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SuKurgusu -- 17 Nisan 2019; 13:42:41 >

• Yüzbaşı
      502 Mesaj
      17 Nisan 2019 14:27:49 Konu Sahibi

Hahahaa hocam kim demis ki mezarlik oldugunu. Playistimden bir kisim atayim da bak. Fatih erkoc cocuk sarkilari + winnie the pooh sountrack(imzamda da yaziyor bir parca)+ bir kucucuk aslancik varmis+ tarcin ve arkadaslari ben bir inegim parcasi vs.. Yani yanima cocuklugumu da alip gidiyorum INSAALLAH. Bazisini bugun yukledim. Bu listedeki hepsini mesela.Yolda depresif moda gecerse ilac niyetine dinlenir.

Hic depresif cikmiyorum bu kez. Belki de ilk kez Bilmiyorum elimden geleni deneyecegim sadece.

Bu arada bazi noktalarda ayni dusunuyoruz. Cok zengin bir insan olacagimi saniyordum cunku elimden her is gelir gibiydi. Sonra helal haram hassasiyeti geldi ALLAH a sukurler olsun. Varsin fakir olayim ama ALLAH rizasindan uzaklasmayayim. Simdilik dunyalik hicbir sey basaramiyorum ama sabrediyorum ve inaniyorum ki bir sure sonra o kapi acilacak ve rizkim artacam. Umut ediyorum. Fakirlik ve diger basarisizliklar olgunlasmam icin gerekliydi. O yuzden tum bunlara da sukur ediyorum. Cunku bu sureci iyi degerlendirdim bence. yasadigimiz iyi kotu hey bir firsattir belki de. Sadece dogru degerlendirmek lazim. Eger hep ayni pencereden bakarsan ustesinden gelemeyebilirsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi çokgeç -- 17 Nisan 2019; 14:33:33 >
      |
      |

• Teğmen
      190 Mesaj
      17 Nisan 2019 15:08:54

Kesin karar verdin gidiyorsun yani . Nereden nereye hocam yolculuk . Gideceğin yerde iş hazır mı . Hayırlı yolculuklar bu arada .

|
      |
      çokgeç kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yüzbaşı
      502 Mesaj
      17 Nisan 2019 15:42:25 Konu Sahibi

Sagol hocam. Tanidik denk gelir ifsa olmamak icin yer soylemeyeyim. Acikcasi is de yok ev de yok hatta cok para da yok. Gidince gorecegiz nasibimizde ne varmis. Hatta simdi aklima geldi cok zor durumda kalirsam su tatuta mevzusuna bakabilirim. Gonullu ciftlikte calismak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi çokgeç -- 17 Nisan 2019; 15:43:14 >
      |
      |

• Yüzbaşı
      502 Mesaj
      17 Nisan 2019 20:29:34 Konu Sahibi
      Yine aksam oldu. Yolculuga az kaldi. Huzursuzluk omzumda. Korkuyorum yardim gelmeyecek diye RABBIMden...

Hızlı Cevap

Reklamlar
son dakika
Paykasa
web tasarım
haberler
Satılık Köpek
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

DHSQLZ
0,109
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.