Şimdi Ara

Hayatımda ilk defa anime izledim. (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
62
Cevap
2
Favori
1.439
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Hayatımda ilk defa anime izledim.

Ne eksik ne fazladır, Naruto'nun belirli bir çizgisi yoktur,

Bleach, kendisini tekrarlar, kötü adam sıkıntısı vardır,

One Piece, tek kelime ile destandır.

İzlemek istiyorsan, önce Naruto'yu sonra Bleach'i, en son One Piece'i izle ki aradaki farkı daha net görebilesin.

sevgiler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MugiwaraOtaku -- 9 Haziran 2013; 19:33:15 >
  • Teşekkür ederim herkese ama ilk başta kısa şeylerle devam edeyim diye düşünüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Drakai

quote:

Orijinalden alıntı: Droogie

bleach-naruto-one piece-dragon ball vb. uzun shounen'lere belirli bir birikimin olana kadar asla başlama.

Belli bir birikimin olduktan sonra da izlemezsin ki zaten abi Mesela şu anki aklım olsa hayatta zamanımı harcamam onlara.

çaktırma işte hiç izlemesin diye yazıyorum.

gerçekten bu kadar uzun shounen'ler one piece kadar kaliteli olmadıkça izlediğine değmiyor ki one piece'ı izlerken bile şüphelerim oluyor, bence de hiç bulaşmamak lazım. en fazla internet geyiklerini anlamazsın o kadar, onlardan da mahrum kal.

• MugiwaraOtaku M kullanıcısına yanıt
    Dediklerinin çoğu doğru katılıyorum da kötü adam diyince bleach 1numaradır. Aizen gibi çok sevilen bir villain yoktur shounen'lerde
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Drakai

quote:

bleach-naruto-one piece-dragon ball vb. uzun shounen'lere belirli bir birikimin olana kadar asla başlama.

Belli bir birikimin olduktan sonra da izlemezsin ki zaten abi Mesela şu anki aklım olsa hayatta zamanımı harcamam onlara.

çaktırma işte hiç izlemesin diye yazıyorum.

gerçekten bu kadar uzun shounen'ler one piece kadar kaliteli olmadıkça izlediğine değmiyor ki one piece'ı izlerken bile şüphelerim oluyor, bence de hiç bulaşmamak lazım. en fazla internet geyiklerini anlamazsın o kadar, onlardan da mahrum kal.

İçlerinde en iyisi One Piece bence de evet ama ona bile değmez o kadar vakit harcamaya. Kısa seriler çok daha iyi.

• Kısa önerseniz o zaman?
  • Kısa seriler olarak Full Metal Alchemist Brotherhood ve Hunter x Hunter izleyin.
  • Kısa serilerde bugün başladığım Spice and Wolf öneririm ayrıca
  • quote:

Orijinalden alıntı: csufeardir

quote:

Orijinalden alıntı: nutrega

quote:

Orijinalden alıntı: Cereal Killer

Death Note. Muhteşem!

Code geass izle.

Ana karakter light a çok benziyor. L ve Light gibi acayip zeki.

My anime listte death nota izleyenlere en çok önerilen anime zaten code geass.
    ana karakteri sıralamada 1. (L 2. , Light 4.)
    Anime sıralamasında death nottan daha yukarıda.

Pişman olmassın

Olum yeter artık söylemeyin şunu

Lelouch ve Light'ın en ufak benzerliği yok. İkisi de zeki olsa bile farklı, Death Note taktik, Code Geass stratejik. Amaçları farklı, yaptıkları farklı, yaşadıkları farklı, her şey farklı. En ufak benzerlikleri yok abi.

Code geass ve Death Note aynı demedim ben. Ama karakterleri çok benziyor.

Bunlarda nedenlerim;

İkisi de 17 yaşında ve öğrenci;
    İkisi de dünyayı değiştirmek istiyor;
    İkisi de arkadaşları ve kızlar arasında popüler;
    İkisi de doğa üstü bir güce sahip;
    İkisi de zeki;
    İkisi de kendi adalet sistemlerini oluşturmaya çalışıyor;
    İkisi de büyük bir egoya sahip;
    İkisi de kimliklerini gizlerken iyi rol yapıyorlar;
    İkisi de kötülüğü yok etmek istiyor;

-------Mini Spoiler------
    İkisi de insanları bir süre kontrol edebiliyor;
    İkisi de sahte kimliklere sahip "Kira" ve "Zero";
    İkisi de amaçları için kullanacağı takipçilere sahip;
    İkisi de insan öldürdü;
    İkisi de kendisine doğaüstü güçleri veren kişiler tarafından takip ediliyor;

İkisi de genç yaşta ölüyor

Aynı kişiliğe sahip değiller çünkü;

Light amacına ulaşmak için ailesini bile feda eder.
    Ancak Lelouch amacına ulaşma için kendisini feda eder. Aynı zamanda ailesi uğruna bütün sahip olduğu herşeyden vazgeçebilir.

• Artık kurtulamayacaksın, anime büyüsüne kapıldın
  • quote:

Teşekkür ederim herkese ama ilk başta kısa şeylerle devam edeyim diye düşünüyorum.

Hajime no ippo'ya bi göz at derim o zaman
  • Ben Naruto ve Bleach'te güncelim, One Piece'te 400. bölümlerdeyim. Bunlardan ayrı olarak bir çok anime daha bitirdim. Orta seviye bir otaku sayılırım. Bleach, Naruto ve One Piece hakkında şunları söylemek istiyorum: Bu üç animeye, biraz anime birikiminiz olduktan sonra başlayın. Tabi isterseniz direk bunlarla da başlayabilirsiniz ama biraz zor olur.

Birde şöyle bir izlenim edindim: Naruto ve One Piece, Bleach'e göre biraz çocuksu kalıyor. Burda hemen NAruto ve One piece fanları bana karşı saldırıda bulunacaktır eminim. Ama şöyle bi objektif olarak bakın duruma. Özellikle One Piece'te çok fazla gereksiz hareket, çocuksu şeyler bulunuyor. Tamam savaşlarda çok ciddileşiyorlar ve hüzünlü bir çok sahnesi mevcut ama yüzde 90 olarak belli bir yaşın altında hareket izliyorsunuz. Naruto bu konuda daha iyi. Shippuuden'de bu sıkıntı gideriliyor. Bleach bu iki animeye göre daha ağırbaşlı ve ciddi. Sadece belli yerlerde espri amaçlı olarak yapılan saçma hareketler mevcut. Kalan yerlerde herkes tamamen normal davranıyor. Ichigo bir savaşa girmeden önce bayağı bi kafa yoruyor filan. Naruto'da keza öyle. Ama bir Luffy'yi bakın. Gemi adaya varıyor. Luffy ve Zoro kaybolmuş, saçma bi şekilde savaşa bulaşmış, sonra onları ciddileştirilecek bir sebep gösterilip asıl olay başlatılıyor. Bu yüzden Bleach bana göre diğer iki animeden daha üst sırada kalıyor. Daha da tartışmak isterim bu konu hakkında. Şimdi oturup cevaplarınızı bekleyeceğim.

• Bleach ve One Piece'in filler durumu nedir? Naruto, animesi sağ olsun genel olarak animelerden soğuttu milleti.
  • Bleach'in filler bölümü çoktur ama 3büyüklerin en kaliteli filler bölümleri ondadır net! One piece'in ise filleri az olmasına rağmen özellikle 400lerden sonra animenin çizimleri kötüleşti ve 1manga bölümünü 1animeye sığrılması sonucu anime berbat durumda bence ve aşırı yavaş ilerliyor, manga sevmeyenler bile mangaya başladı düşün artık durumu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zuko_35 -- 10 Haziran 2013; 0:58:11 >
  • phantom requiem for the phantom öneririm izlediğim en güzel animelerden biri. sırf açılış şarkısı için bile izlenir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Google'a Naruto Filler List yada Bleach Filler List gibi aramalar yaptırarak filler bölümlerinin hangi sayılarda olduğunu görebilirsin. Şöyle birkaç bölüm izlersin, hoşuna gitmezse direk atlarsın. Bleach'te Xcution ve Zanpanktou fillerları gayet iyi. One Piece'te de okyanus altındaki hazine adasıyla ilgili bi filler var. yalancı bi adamı anlatıyo. O arc'ta güzel ;)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi beyazlotus11 -- 10 Haziran 2013; 0:59:37 >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: csufeardir

quote:

quote:

Death Note. Muhteşem!

Code geass izle.

Ana karakter light a çok benziyor. L ve Light gibi acayip zeki.

My anime listte death nota izleyenlere en çok önerilen anime zaten code geass.
    ana karakteri sıralamada 1. (L 2. , Light 4.)
    Anime sıralamasında death nottan daha yukarıda.

Pişman olmassın

Olum yeter artık söylemeyin şunu

Lelouch ve Light'ın en ufak benzerliği yok. İkisi de zeki olsa bile farklı, Death Note taktik, Code Geass stratejik. Amaçları farklı, yaptıkları farklı, yaşadıkları farklı, her şey farklı. En ufak benzerlikleri yok abi.

Code geass ve Death Note aynı demedim ben. Ama karakterleri çok benziyor.

Bunlarda nedenlerim;

İkisi de 17 yaşında ve öğrenci;
    İkisi de dünyayı değiştirmek istiyor;
    İkisi de arkadaşları ve kızlar arasında popüler;
    İkisi de doğa üstü bir güce sahip;
    İkisi de zeki;
    İkisi de kendi adalet sistemlerini oluşturmaya çalışıyor;
    İkisi de büyük bir egoya sahip;
    İkisi de kimliklerini gizlerken iyi rol yapıyorlar;
    İkisi de kötülüğü yok etmek istiyor;

-------Mini Spoiler------
    İkisi de insanları bir süre kontrol edebiliyor;
    İkisi de sahte kimliklere sahip "Kira" ve "Zero";
    İkisi de amaçları için kullanacağı takipçilere sahip;
    İkisi de insan öldürdü;
    İkisi de kendisine doğaüstü güçleri veren kişiler tarafından takip ediliyor;

İkisi de genç yaşta ölüyor

Aynı kişiliğe sahip değiller çünkü;

Light amacına ulaşmak için ailesini bile feda eder.
    Ancak Lelouch amacına ulaşma için kendisini feda eder. Aynı zamanda ailesi uğruna bütün sahip olduğu herşeyden vazgeçebilir.

İkisinin de saçı var.
    İkisinin de iki gözü var.
    İkisinin de iki kulağı var.
    İkisi de yürüyebiliyor.
    İkisi de erkek(omg?)

Yazdıkların buna benzemiyor mu sence de?

• nutrega kullanıcısına yanıt
    Light gerekirse anasını bile satar. Lelouch ise kardeşi için dünyayı bile yok eder fark bu
  • zuko_35 kullanıcısına yanıt
    Light'ın anası çok dadlu!

Şaka şaka.. Ama Misaa!
  • http://forum.donanimhaber.com/m_35421840/tm.htm

zaten off topic konu onda bile anlatılmak istenenden sapmış. buradan devam
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.