Şimdi Ara

Hayatı satranç gibi yaşamayın.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
1
Favori
364
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Kesinlikle hiç bir şeyi ertelemeyin,işi garantiye alıcam diye kendinizi ağırdan satmayın,insanlara karşı risk alın tersler mi diye düşünmeyin.
    Bugün bunları çok acı şekilde öğrendim,garantici yaşadıkça her şey ve herkes elinizden kayıp gidiyor.

• Ne santracı yiyosa wolftim gel

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Persom

Ne santracı yiyosa wolftim gel

Kendine gel 2003lü
  • Iconic kullanıcısına yanıt
    Carpe Diem diyorsun yani üstad
  • quote:

Orijinalden alıntı: ThePandorasBox

Valla kızım sana carpe diyem gelinim sen anla.
  • Bence satranç gibi yaşayın rok yapın şahı koruyun piyon yapılanmasına önem verin veziri oyuna erken sokmayın gereksiz şah çekmeyin her hamlenizin bi amacı olsun

• Arabayla giderken camdan çöp atmak sorun olmayabilir. Yanındaki arabalar seni bi daha görmeyeceği gerçeğini düşününce. Bide aynı çöpü evinin önünde komşunun göreceği şekilde attığında işler biraz farklılaşabiliyor işte

• quote:

Orijinalden alıntı: Iconic

quote:

Orijinalden alıntı: ThePandorasBox

Valla kızım sana carpe diyem gelinim sen anla.

/>
  • Yapılırsa güzel fakat kimsenin yapamayacağı bir şey . Nedeni ise; etik ahlaki kurallar bu kuralları kendiniz koyarsiniz. Örneğin benim babamla aramda mesafe vardır bu mesafeyi koyan ahlaki kurallar bu kurallarda biz bizden uzaklaştırıyor; babamin,annemin yanında küfürlü konuşmam,bilmiyorum bana doğru gelmiyor ,birçok arkadaşım anne babasının yanında küfür edebiliyor rahatlıkla onlara Gore bu normal ama bana göre değil ,dediğim gibi kuralları koyan kişinin kendisi, sadece ornek olarak bunu vermem mantıksız günlük rutin işleriniz bile buna ornek .her gün resmi daireler gidip resmi işlerde calismak, aslında sizi bir şeyleri yapmamaya iten güçtür.

Çünkü pantronun yanında istediğin gibi davranıp konusamazsin, yaparsan işten kovar aç kalırsınız
    Babanın yanında istediğin gibi konusamazsin çünkü evden kovar aç kalırsınız

He gündelik iliskilerinizde istediginiz şekilde davranirsanizda yalnız kalmaya mahkum olursunuz

• quote:

Orijinalden alıntı: KNO3

Yapılırsa güzel fakat kimsenin yapamayacağı bir şey . Nedeni ise; etik ahlaki kurallar bu kuralları kendiniz koyarsiniz. Örneğin benim babamla aramda mesafe vardır bu mesafeyi koyan ahlaki kurallar bu kurallarda biz bizden uzaklaştırıyor; babamin,annemin yanında küfürlü konuşmam,bilmiyorum bana doğru gelmiyor ,birçok arkadaşım anne babasının yanında küfür edebiliyor rahatlıkla onlara Gore bu normal ama bana göre değil ,dediğim gibi kuralları koyan kişinin kendisi, sadece ornek olarak bunu vermem mantıksız günlük rutin işleriniz bile buna ornek .her gün resmi daireler gidip resmi işlerde calismak, aslında sizi bir şeyleri yapmamaya iten güçtür.

Çünkü pantronun yanında istediğin gibi davranıp konusamazsin, yaparsan işten kovar aç kalırsınız

He gündelik iliskilerinizde istediginiz şekilde davranirsanizda yalnız kalmaya mahkum olursunuz

Konuyu yanlış yerden ele alıyosun ve yanlış düşünüyosun haliyle.
    Ben git anana babana küfür et patronunun masasına çıkıp striptiz yapın demiyorum,anı yaşamak böyle olmaz zaten.
    Demek istediğim biraz daha bekleyeyim,biraz zaman geçsin ikili ilişkilerimiz rayına oturur mantığını silip atın.
    Ben bugün samimiyet temelini sağlam atmaya çalıştığım için,satranç oynar gibi hareket ettiğim için bi insanı hayatımdan kaybettim.
    2 günlük işi 2 seneye yaydım işte bundandır derdim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Iconic

quote:

Orijinalden alıntı: KNO3

Yapılırsa güzel fakat kimsenin yapamayacağı bir şey . Nedeni ise; etik ahlaki kurallar bu kuralları kendiniz koyarsiniz. Örneğin benim babamla aramda mesafe vardır bu mesafeyi koyan ahlaki kurallar bu kurallarda biz bizden uzaklaştırıyor; babamin,annemin yanında küfürlü konuşmam,bilmiyorum bana doğru gelmiyor ,birçok arkadaşım anne babasının yanında küfür edebiliyor rahatlıkla onlara Gore bu normal ama bana göre değil ,dediğim gibi kuralları koyan kişinin kendisi, sadece ornek olarak bunu vermem mantıksız günlük rutin işleriniz bile buna ornek .her gün resmi daireler gidip resmi işlerde calismak, aslında sizi bir şeyleri yapmamaya iten güçtür.

Konuyu yanlış yerden ele alıyosun ve yanlış düşünüyosun haliyle.
    Ben git anana babana küfür et patronunun masasına çıkıp striptiz yapın demiyorum,anı yaşamak böyle olmaz zaten.
    Demek istediğim biraz daha bekleyeyim,biraz zaman geçsin ikili ilişkilerimiz rayına oturur mantığını silip atın.
    Ben bugün samimiyet temelini sağlam atmaya çalıştığım için,satranç oynar gibi hareket ettiğim için bi insanı hayatımdan kaybettim.
    2 günlük işi 2 seneye yaydım işte bundandır derdim.

Geçmiş olsun hocam ne oldu merak ettim ?

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.