Şimdi Ara

Hayata karşı ofsayt olmak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (2 Mobil) - 2 Masaüstü2 Mobil
5 sn
26
Cevap
0
Favori
473
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Eğer Tipsiz+Çirkin+asosyal+sosyal fobiliyseniz hayat tam anlamıyla cehennem diyebilirim ve kurtulamazsanız bu hayatta şansınız '0'. 19 yıllık hayatım boyunca kızlarla hiçbir şekilde iletişimim olmadı çünkü küçüklüğümden beri izole ve yalnız bir şekilde yaşadım ve zaten ağzım laf yapmaz soğuk birisi olduğum için de lise böyle geçti. Ağır tipsizliğin getirdiği özgüven sorunları nedeniyle lisede daha çok problem çektim,sosyal fobim daha çok arttı mesela lisede koridorlarda ayna vardı ve geçerken kendimi görmemek için yan durup geçerdim ve özelliklede tuvaletlere girdiğimde asla aynaya bakamazdım çünkü berbat suratımı görünce özgüvenimin daha çok kırılacağını biliyordum. Kendimle bir türlü barışamıyorum ve kendi tipimi sevemiyorum ve yıllarca bu şekilde aşşağılık kompleksi ile yaşadım durdum ve şuanda hayattan bir bekletim yok çünkü olmak istediğim bir meslekte yok ve seneye üniversite sınavına girmeyi düşünüyorum ama bir şekilde bölüm kazanırsam gitmeye de korkuyorum çünkü aşşağılık kompleksi ve sosyal fobi yüzünden aşırı bunalıma gireceğimi biliyorum. Şuanda hiçbir arkadaşım yok ve sürekli yalnız takılıyorum büyük ihtimal hayatımın sonuna kadar böyle gidecek,yaşıtlarım kızlarla gezip tozup hayatını yaşayıp evlenecek gidecek ama ben ise yalnız ve yıkık hayatımla baş başa kalacağım ve en kötüsü de ne iş yapacağımı hiç bilmiyorum ayrıca insanlarla uğraşmaktan da nefret ediyorum.

İçim çok daralıyor arkadaşlar ne yapacağımı bilmiyorum şuanda kalbim sıkışıyor resmen,kendimi çaresiz hissediyorum varsa benim gibileri dertleşelim.

• up

• .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-91EE1B1DA -- 30 Temmuz 2022; 3:34:7 >
  • Bu aşşağılık kompleksi ile nasıl bir ömür geçecek hocam daha bu yaşta böyleysem ileriki yaşlarda büyük ihtimal stresten ölürüm valla.

• 19 yaşındaysan bu sorunları çözmek için yeyerince vaktin var demektir. Üniversiteye başlamadan terapi mi alıyorsun ne yapıyorsan yap ama halletmeye bak. Aksi takdirde üniversite hayatın cehennem olur. Zaten anladığım kadarıyla ilişki yaşamak isteyen bir yapın var. Daha da kötü hissedersin kendini.

Ben 23 yaşındayım, halletmedim, 4 yıldır cehennem hayatı yaşıyorum. Tek avantajım aseksüel olduğumu düşünüyorum, ilişki gibi bir derdim yok, yoksa daha da kötü olabilirdi. En azından nefes alıp veriyorum.
  • deliratio kullanıcısına yanıt

Sorunları halletmek için yeterince zamanım var ama problemlerin üstüne gitmek için hiçbir özgüvenim yok ve aynada tipimi görünce uçurumdan atlayasım geliyor yeminlen ve böyle bi durumum varken nasıl sorunları çözebilirim ki ? Hadi tipi es geçtim ağzım da laf yapmıyor,kızlarla nasıl konuşulur hiç bilmiyorum ve zaten hiç arkadaşım da yok zaten beni görenler tam bir kayıp vaka olduğumu anlıyor.

Nasıl geçecek bu hayat bilmiyorum,hiçbir enerjim kalmadı ve terapi almak gibi şeyleri de hiç takmıyorum yani bir boş vermişlik var üstümde. Sanırım doğal seleksiyon ile elendim büyük ihtimal ilkel çağda yaşasaymışım vahşi doğada hayatta kalamaz ve ölüp giderdim ama popüler hayatta psikolojik olarak ölüyorsun ve 20 li yaşlarında gömülüyorsun çünkü bu şehirler insanı sıkıyor ve keşke köyde yaşayan toprak ağası biri olsaydım keşke ne tipimi kafaya takardım ne de gelecek kaygım olurdu ne de insanlarla uğraşırdım ve zaten iyi bir hayatım olsaydı bu forumda dolaşmazdım.

İsyan ediyoruz ama hiçbir şeyin değiştiği yok çıldırıcam yemin ederim kafayı yemeye başladım zaten  

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Paganizm -- 21 Haziran 2022; 12:2:44 >

• up date

• Bu hayatta hep nefret edildim ve sevilmedim.Ailem bile beni sevmiyor ve bu dünyada güzel olan sadece tek bir şey var oda doğanın kutsallığını,gökyüzünün maviliğini ama insan denilen şerefsiz varlıktan nefret ediyorum ve intihara çok yakınım diyebilirim büyük ihtimal zehirli mantar yemeyi düşünüyorum.

• Sosyal fobiliysen psikoloğa git. Tipin kötüyse çalış para kazan burnunu,dişlerini, çeneni falan yaptırt. Diğer insanlar hayallerini yaşarken bir köşede oturup ölmeyi bekleme. Hayata bir savaşçının gözüyle bak. Her zaman çözüm vardır sen harekete geçmekten korkuyorsun. Bu korku seni harekete geçmekten alıkoyuyorsa demek ki anlattığın kadar kötü bir hayatın yok.

• teknomanyak94youtube
    budamı gol değil hakim bey budamı gol değil
    https://www.youtube.com/watch?v=yEasYU4P8pg
  • dsaewq D kullanıcısına yanıt

Sosyal fobimin sebebi tipsizlik psikoloğa gitsem nolacak züğürt tesellisiyle nereye varabilirim ? Ve bu yüzden yıllarca aşşağılık kompleksi ile yaşadım durdum emin ol ki çirkinlik burnumda,çenemde olsaydı keşke ama benim tam tersine yüz hatlarım aşırı çirkin . Anne baba tarafımda herkes balkan göçmeni ama ben aşırı çirkinim ve kara esmer birşeyim nasıl anlatayım maymunlara benzeyen mağara adamlarının aynısıyım.

Diğer insanlar hayatını yaşarken ben tek başıma çürüyeceğim çünkü doğal selekssiyon ile elenmiş bir bireyim. Tipim aşırı kötü,ağzım bir gram laf yapmaz,eğlenceli fan fini fin fon yapan birisi değilim,maskülen birisi değilim tam tersi aşırı duygusal hemen yıkılabilen bir insanım ve bir kızın benden etkilenmesi için bir tane bile özelliğim yok ve zaten şuanda erkek arkadaşım bile hiç yok görenler zaten ne kadar değişik biri olduğumu söylüyor.

Bir şeyleri değiştirmek için hiçbir enerjim veya cesaretim yok çünkü ben doğuştan kaybeden bir insanım zaten bebekliğimden 19 yaşıma kadar hep sorunlu bir insandım. Maalesef ki savaşamıyorum çünkü içimdeki korku bunu kendi irademin dışında engelliyor yani ellerimde değil bir türlü adım atamıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Paganizm -- 22 Haziran 2022; 0:3:44 >

• .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-91EE1B1DA -- 30 Temmuz 2022; 3:33:26 >
  • Kızlarla muhabbetin olsa ne olacak. Hayatını kurmadan karı kız işi fasa fiso. Para lazım her şeyden önce maalesef.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Paganizm

Sosyal fobimin sebebi tipsizlik psikoloğa gitsem nolacak züğürt tesellisiyle nereye varabilirim ? Ve bu yüzden yıllarca aşşağılık kompleksi ile yaşadım durdum emin ol ki çirkinlik burnumda,çenemde olsaydı keşke ama benim tam tersine yüz hatlarım aşırı çirkin . Anne baba tarafımda herkes balkan göçmeni ama ben aşırı çirkinim ve kara esmer birşeyim nasıl anlatayım maymunlara benzeyen mağara adamlarının aynısıyım.

Diğer insanlar hayatını yaşarken ben tek başıma çürüyeceğim çünkü doğal selekssiyon ile elenmiş bir bireyim. Tipim aşırı kötü,ağzım bir gram laf yapmaz,eğlenceli fan fini fin fon yapan birisi değilim,maskülen birisi değilim tam tersi aşırı duygusal hemen yıkılabilen bir insanım ve bir kızın benden etkilenmesi için bir tane bile özelliğim yok ve zaten şuanda erkek arkadaşım bile hiç yok görenler zaten ne kadar değişik biri olduğumu söylüyor.

Bir şeyleri değiştirmek için hiçbir enerjim veya cesaretim yok çünkü ben doğuştan kaybeden bir insanım zaten bebekliğimden 19 yaşıma kadar hep sorunlu bir insandım. Maalesef ki savaşamıyorum çünkü içimdeki korku bunu kendi irademin dışında engelliyor yani ellerimde değil bir türlü adım atamıyorum.

Psikoloğa gitmek işe yarıyor.Adamlar bunun için okul okuyor. Sen ilk değilsin, senin gibi sorunlar yaşayan bir sürü kişi var. Ha baktın hiç olmuyor ilaç tedavisine geçerler o zaman da eskiden dert ettiğin şeyleri artık kafaya takmamaya başlıyorsun. Şöyle kötüyüm, böyle kötüyüm diyip duruyorsun ama abarttığına eminim. Öyle bir anlatıyorsun ki sanki dünyadaki en tipsiz, en vasıfsız adam sensin. Kendin hakkındaki hastalıklı düşüncelerinden kurtulmanı sağlayacak tedavi olmak. Gidersen eskisinden daha iyi olacağına eminim

• Yaşıtlarım ileride evlenecek ve mutlu bir şekilde aileye karışacak çocukları olacak birbirilerine hayat arkadaşı olacaklar ama ben ise yıkık hayatımla tek başıma evimde çürüyeceğim. Eğer tip yoksa ağzında laf yapmıyorsa istersen en zengini ol para için kız gelse bile para için gelir sana 2 gün sonrada aldatılırsın.

• dsaewq D kullanıcısına yanıt

Psikoloğa gitsem ne olacak ki tipim mi düzelecek psikoloğa gittiğimde ? İlaç kullansam bile bıraktıktan sonra yine aynı düşünceler sarmaya devam edecek ki sonra ne yapacağım ? Evet öyle anlatıyorum ki lisede koridorlarda aynalar vardı geçerken tipimi görmemek için yan geçerdim o derece bir aşşağılık kompleksim var nasıl düzelecekki bu ? 19 yaşıma girdim daha ne kadar beklemeliyim ki düzelsin tipim ? Ergenlik bittiğinde tipin düzelmesi imkansız ve eğer tipim düzelmezse ömür boyu ızdırap çekeceğim.

• Keşke şimdiki aklim olsa terapiste giderdim yaşin genç destek al.Ben gitmedim düzelir diye ama düzelmedi.Tipe takılma tiple alakasi yok bu işlerin,sosyal sorunun var mevzu bu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EnergyHill -- 22 Haziran 2022; 1:13:28 >
  • Paganizm kullanıcısına yanıt

Seninle uğraşamayacağım. Halen anlamak istemiyorsun. Gitmezsen gitme banane, sen kaybedersin.

• Psikoloğa gidersen eline hazır hakan türkçaparin bdt kağıtlarını verip doldur diyecekler negatif düşüncelerinin yerine koyabilecek düşünceler yazmanı isteyecek. Ve inan kendi kendine sorduğun soruların aynısını sana sorarak seni düşünceye itmeye çalışacaklar ve bunların hepsi koca bir boş ve saçmalık 2 farklı terapiste gittim para için yaptıkları çok belli. Zaten fasafiso şeyler dışında her rahatsızlığa ilaç tedavisi oneriyorlarki ilacın yapacağı olumlu değişimi kendileri yapmış gibi gozukesin diye.

Bunun okulunu okuyorlar demiş biride nasıl okuduklarını bilmesek yiyecek yakin çevremde psikolog tanıdık çok. 6 yılda gördükleri slayt uygulama adına hicbirsey yok para bayılıp 2 haftalık bdt kağıdını doldurmak için sertifika alıyorlar

Kısaca psikiyatriye git gideceksen.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.