Şimdi Ara

Hayat pahalılığı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
1
Favori
1.087
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • İy akşamlar arkadaşlar iş gereği Adana da yaşıyorum neyse bilen bilir groseri market var Adana da Zincir market bunlar sözde uygun marketler arasında yer alıyor gerçi artık hiçbir market uygun değil bu ayrı. Bugün alışveriş yaptım Kaşar peynir 1 Kangal sucuk helva ve Beyaz peynir sadece bunları aldım ve 112 lira ödedim. Düşünün 4 parça ürün sadece ve 112 lira asgarî ücretle çalışan bir insanın yomyesi son zamla 77 tl. 4 parça poşetin yarısını doldurmayan ürün 112 lira inanılır gibi değil. Nereye kadar gidecek böyle ev ihtiyaçlarını tam takir alim desem ki şuan bekarım 1000 lirayla anca çıkardım ordan..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• enflasyon oranında maaslara zam yapıldı gayet uygun fıyatlar
  • Fiyatlar bence ucuz. Durmak yok yola devam hedef 2023

• quote:

Orijinalden alıntı: bace3434

enflasyon oranında maaslara zam yapıldı gayet uygun fıyatlar
    Şaka yaptığını söyle değilse durumun kötü

• quote:

Orijinalden alıntı: funmanias

Fiyatlar bence ucuz. Durmak yok yola devam hedef 2023
    Ehonomi çok eyi ya gerçekten. 4 parça kıytırık ürün 112 TL dedim ya ihtiyaçları tam alsam 1000 lira ile çıkamazdim.

• Kulaklıklar hala ucuz
    işte bakın
  • Ekmek arası melemen kullanıcısına yanıt
    Valla 2 paket makarna alsan yanindada at eti kiyma 100gr. 20 TL ye cikardin 😂😃

• quote:

Orijinalden alıntı: funmanias

Valla 2 paket makarna alsan yanindada at eti kiyma 100gr. 20 TL ye cikardin 😂😃

• Ekonomi kötü demek suç değil mi?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • maasa zam oranında zam yapılmasaydı hukumet ıstıfa ederdı zaten
  • Nereye kadar gider böyle ya arkadaş ay sonu gelmiyor perişanım ekmeğe muhtaç olacaz eğer zamlar böyle gidersen ki gidecek faturalar ev kirası market gideri maaş zaten 10 günde bitiriyor sonra ki kalan 20 gün kredi kartlarına dayan.

• Ulkece milletimize 3 maymunu iyicene ogrettiler

Yok suriye oyle yok irak boyle kotuyu gosterip ornek veriyorlar

He kardesim he almanya norvec pesine de ameriga bizi kiskaniyor

• Öyle bir şeyki dışarda yemek evde yemekten ucuza gelmeye başladı resmen bekar biri için bu arada boşanma aşamasında olduğum için bekar sayılırım artık.

• Ülke yaşanmaz hale geldi, gidebilsem hemen yurtdışına kaçarım

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bizim Avrupa’da da çok pahalı diyenler gelmeden yazayım
    Kasar peynir kg 7 Euro beyaz peynir 6 Euro helva 3 Euro Kangal sucuk 5 Euro ( bunlar buradaki Türk marketindeki Türk markalı ürünlerin fiyatları)

21 Euro yapıyor toplam.
    Günlük yevmiye 50 Euro.

• 12 tl ye aldigim 1 koli yumurta 16 tl olmus 20 tl ye aldigimiz gezen tavuk yumurta 25 tl olmus asgari ucrete yil boyuca yumurtaya gelen zam oranini verseler raziyim

• Suclaman gereken kisi Kılışdaroğlu. Sucuğu bahallandırdı kimse yanına yaklaşamıyor.

• Gıda çok pahalı. Simit 2 tl olmuş ekmek 1,5tl bir atlet alayım desen 10 tl en kötü en basit şey bile 10 tl den aşağı değil neredeyse
    Evleneyim desen altın uçuyor eşyalar pahalı nereye kadar böyle gidecek bilmiyorum. bazen ruhi bunalıma giriyor insan.
  • Öyle birşey ki hayat öyle pahalıki korkunç. Evde yemek bile artık pahalı market fiyatları inanılmaz arttı. Geçen bakın aynı ürünlerin bir fazlasını Eylül ayında yani sadece 4 ay önce 79 ye almıştım fazlası da var oda muz bugün 1 parça eksik aynı ürünlere 112 tl verdim.ha çikita muz da alsaydım 14 tl idi ederdi 126 tl yani %80 civarı zam sadece 4 ay.

• Fiyatlar normal. Ülkenin normal durumu bu zaten. 2008'de ABD para verince ülke zengin olmaz

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.