Şimdi Ara

Hayat hikayenizi yazin (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
111
Cevap
13
Favori
6.307
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Araştırdım bulamadım sizi.Harbi olursunuz belki de.İnanıyorum size
  • Bi hayatım olmadı ki hikayesi olsun.
  • ben anlatayım hocam senin hikayeni;

öldükten sonra dirilen tek insan xd
  • Av-Lumineers kullanıcısına yanıt
    Hocam etkilendim gerçekten.Bu kalbi soğutmamız sabretmemiz gerek çok doğru dediniz ya sağolun

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben de kendi hikayemi anlatayım. Şuan 11. Sınıfım.

İlkokulu 8 yıl boyunca köyde okudum, hep sınıf birincisiydim. İstisnasız her sene. Sonra 8. Sınıf geldi. Teog vardı. Tabi herkes yazın başlamış çalışmaya, ben daha sınav ne falan bunun farkında bile değilim. Neyse o sene okuldaki öğretmen kadromuz yenilendi. Yeni gelen öğretmenlerimiz gerçekten bizim için çok uğraştı. Şuan bu konumdaysam onlar sayesinde. Benim test kitabım yoktu. Onların dersaneci arkadaşlarından aldıkları ve bizim için okulda fotokobi ile çoğaltıkları testlerle, denemelerle sınava hazırlandım. Bi hedefim de yoktu, hangi lise iyidir kötüdür bilmiyordum. Hatta sağlık meslek liselerini fen liselerinden daha iyi sanıyordum.

Neyse sınava girdik. İlk teogda 108-12 yaptım. Bunun üzerine ben gaza geldim. İkinci sınavı fulleyecektim. Evimiz sobalıydı ve benim odam, çalışma masam falan yoktu. Kışın ocakta şubatta falan sobasız odaya gidip titreye titreye ders çalıştım. Çok hırslıydım. Çok çalıştım. Şuan o azmimin onda biri yok ama o an çok çabaladım, ikinci teoga girdik hedefim fullemekti ama okulda matematik konularımız bitmemişti ve ben o bitmeyen matematik konularını başka yerden öğrenemediğim için 4 yanlış yaptım. Diğer derslerden de iki yanlış yaptım. Yanlışlarımı hala hatırlarım. Sonucunda 114-6 yapmıştım. Teog puanım geldi. 460tı. İlçede ilçe merkezindeki öğrencileri geçip 3. olmuştum. Şuan çoğu kişi 460a düşük diyebilir ama ben sevinmiştim. Sonrasında sıkıntılı bir tercih dönemini de atlatıp ilimdeki ortalamanın biraz üstünde bir okula yerleşebildim. Kalacak yer bulamadığımdan cemaat yurdunda kalıyordum ve hiç mutlu değildim bu durumdan. Ayrıca okula gidince ben köy çocuğuyum bunların hepsi benden üstün gibi saçma bir şeye kapıldım. Kimse ile arkadaş olmadım. Çok konuşkan biri olmama rağmen sessiz sessiz en arkada oturdum,uyum sağlayamadım. Notlarım düştü. Çalışmadım. Psikolojim de çok kötüydü. Hayatımdaki en düşük notları almıştım. Sonrasında yaz tatiline girdik. 15 temmuz olayları oldu. Artık cemaat yurdunda kalamazdım. Puanım 460 olmasına rağmen sırf kalacak yerim olmadığı için 360 puanlık bi anadolu lisesine nakil yaptım. Amcamlarda kalacaktım.

Şuanki okuluma geldim. Hafiften çalışamya da başlamıştım. Notlarım da yükselmişti. 10. Sınıfı bu şekilde sorunsuz atlattım. 11e geldim hedefim yüksekti ve okulumun yetersiz kalacağını düşünüyordum. Ayrıca yavaş yavaş yengemle aram bozulmuştu ve beni evinde istemiyordu. Notlarım gene fena değildi. Ama evde istenmediğimi iyiden iyiye hissediyordum. Şuanda da şu son ayımın bitmesini ve evime gitmeyi bekliyorum. Seneye ne olacak nerede kalacağım, okulum değişecek mi bir fikrim yok. Şuan daha bilinçli olmama ve imkanlarımın daha iyi olmasına rağmen eski azmim hırsım da yok

Biraz uzun oldu ama bu da benim hikayemdi. Anlatım bozukluğu ve yazım hataları için de kusura bakmayın

• aceledenickyok A kullanıcısına yanıt
    Sende,diğer üstte yazan bir çok kişide ve kendimde gördüğüm olay şu:Neden lisede rehavete kapılıyoruz,eski azmimiz şevkimiz neden olmuyor hala anlamış değilim.O ortaokuldaki çalışkan kişiliğimizi ki ben yine tembeldim ortaokulda ama bu kadar değildi neden kaybediyoruz ve geri gelmiyor.Bunu açıklayabilecek var mı gerçekten ya
  • hayallereinanmak H kullanıcısına yanıt
    Hocam ben de anlayamadım bunu, asıl çalışmamız gereken yer lise oysaki

• Sosyal fobinin biraz bende de olduğunu düşünüyorum. Fazla değil ama var. Ne gibi bi tedavi uygulandı özel değilse bilgi verebilirmisin hocam

• florasanhasan kullanıcısına yanıt
    Ilac tedavisi hocam.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2013adamdır 2 kullanıcısına yanıt
    Tecil ettirdim hocam.

20 yasina girmeye yakin veya sonra da olabilir.

Diploma ve kimlik fotokopisi istiyorlar.Askerlik subesine gidiyorsun.

Kac dogumlusun hocam?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-D63A2EC38 -- 6 Mayıs 2018; 18:18:38 >
  • ..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yilmaz6161 -- 7 Mayıs 2018; 7:37:53 >
    eve bi kağıt geliyor askerlik için 18 yaşındayken yada 19. O geldikten sonra onu alıp askeriyeye gidiyosun 5 dk da hallediyorlar. Muayene falan yok. Liseden sonra 4 yıl tecil hakkın var.

• Tamamdır hocam sağolasın

• Awendel kullanıcısına yanıt
    edebiyati arttirabilirsin en azindan, belki 20bin olmaz ama 50bin için hala bir umut var

• quote:

Orijinalden alıntı: loveless122

Bu mesaj silindi.
    Yaziyi okurken aglayasim geldi @mq

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bende yazayim biraz gec oldu ama .
    2016'da ilk girdim sinava . Derslerim iyiydi yani gercekten iyiydim . Kolej mezunuyum ama sisirme notlar yoktu kesinlikle okul asiri disiplinliydi . Sinava girdik ciktik herkes benden tip bekliyo . Yani sonuc gelse bakmayacak direk gonderecekler yani o kadar buyuk bir guvenleri var hocalarimin ve ailemin . Bende hem kendi bilgime hemde onlarin bana olan guvenleriyle kendimi sisirip sinava girdim . Once ygs : Sorular aciklandi puan hesaplandi . 453 civari birseydi . Mutluluktan olecektim . Sonra sonuc bi geldi hoop kaydirmalar havada ucusuyor . Sok oldum ve 3 gunum hastanede gecti sakinlestiricilerle . Sonra neyse toparla kendini dedim ve tekrar calismalar baslandi . Lys dersleri iyiydi denemeler super geliyor . Sonra lys girildi : Matematik 35 soru kaydirma yapildi . Bayilmalar , sinir krizleri , kalp sıkısmalari birakmadi pesimi . Sonra onumde iki secenek var ya mezuna kalacaksin yada oylesine bi bolum okuyacaksin . Babam mezuna kal zorlama kendini dedi . Bende yok dedim yaptim bir hata bunun bedelini odeyecegim dedim ama nerden bilebilirdim bunu sagligimla odeyecegimi . Okulun daha ilk aylarinda yurumekte zorlanmalar ayakta duramamalar vs. kemikler zayiflamis uzuntu ve stresten . 2.sinifin 2.ayina kadar dayanabildim . En son doktor yataga duseceksin dediginde biraktim okulu . Ki zaten butun derslerden kalmistim sozel derslerden ben ne anlarim zaten . Hayatimda matematik fizikten baska ders mi gordum sanki ? Kendime olan nefretim kinim gecmiyordu . Surekli aklimda intihar vardi ki hala var . Sadece bunu yapacak cesaret yok .
    Biraktim okulu deyim yerindeyse kopek gibi calistim . 1 gun bile evde oturamayan ben 7 ay cikmadim evden acil bir sey yoksa . Masadan bile kalkmiyordum neredeyse evdekilerle bile gorusmuyordum . Herkeste goruyordu ne kadar calistigimi . 15 saate kadar ciktigim oldu . Sinava girdim bi anda kitlendim stresten . Bildigim herseyi unuttum kafam karisti ne yapacagimi sasirdim . Sonuc bi geldi 100k . Simdi ne yapacagimi bilmiyorum . Nasil yasacagimi da bilmiyorum . Kalbime tas basip yasamaya calisacagim bu aciyla . Dayanilacak gibi degil bu aci canim cok yaniyor . Dayanabildigim yere kadar giderim ama cok surmez sanirim fazla zamanim kalmadi . Bakalim neler olacak .

Rahatladim :) .

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• Herkes yazmış bari bende yazayım :) ilk sbs zamanı başlayacağım bizim zamanımızda sınav tek e düşürülmüştü ve 2013 SBS yi bilmeyen yoktur herhalde ben" katliam" diyorum ta ki LGS yi görene kadar neyse ben o zamanlar farkında değildim birçok insan gibi yaşın küçüklüğünden dolayı 400 puan aldım liseye yerleştik benim kafama sonradan dank etti çalışma şevki genelde 9.sınıfta rehavet vardır birçok kişide ama bende hiç böyle bir şey olmamıştı ve bayağı çalıştım o sene okulda 3.oldum sonra babamın tayini çıktı bir ilçeye eğitimimi orada sürdürdüm geldiğim lise çok garipti 320 puan olan adamda bizim okulda 475 puan alan adamda neyse 10.sınıfa başladık ben yine çok çalışıyordum bu sefer 1.olduk her şey güzel iyi gidiyor denemeler o zaman süper felan 11 e geldim 9 ve 10 da ki gibi çalışma şevkim fazla kalmamıştı ama yine çalışıyordum yine 1.oldum geldik dananın kuyruğunun koptuğu yere 12.sınıf ben ve 2 arkadaşım 3 kişilik bir dersaneye yazildık üçümüzde çok iyidik hepimizin hedefi tipti neyse temmuzda başladı dershane ama dershanede hep eksiklikler vardı hocalar böyle isyankar bir şekilde ders anlatıyorlardı nedenini sorunca bize bir şey demiyorlardı YGS ye 2 ay kala olması lazım hocalarımız iyice saldı biz de tabi bayağı daldık yazda ki çalışma isteği kalmadı YGS ye girdik hepimiz sok üçümüz de 100k olmuştuk 2017 YGS den bahsediyorum sonra okuldaki hocalarımız tavır yapmaya başladılar bu sonucun ardından bizim sozlulerimizi diğerlerine göre daha düşük verdiler okulda herkesin notunu bayağı sisirdiler bu arada devlet okulu yine belirteyeyim ben 96 ortalama ile yalan olmasın 20 ya da 25.olmustum 12.siniflarin içerisinde yıl sonu olarak neyse YGS bitti biz dedik LYS de biraz çekelim ama nafile dershanedeki hocalarımız isyan etti bunlar temmuzdan beri para alamıyoruz diye derslere girmediler ve LYS ye 3 ya da 2.5 ay kala bizim dersane iflas etti biz bu durumdan bayağı etkilendik hiç calismadik neyse LYS girdim ama hiçbir beklentim yok kesin 100 k Dan dusurecegiz dedim bir geldi 78 k sasirmistim acikcasi bu arada okulun 2.olarak mezun oldum 1.capa tıp 3.de tıpa gitti unuttum ben 2.oldugum halde gidememistim çok koymuştu bana neyse mezuna kaldım bir baktık ki sistem değişti YKS oluverdi tabi ben hala YGS LYS mantığı ile çalışıyorum hocalarım diyor ALES gibi çalış diye ben yine kendi bildiğimden donmedim ve iyi oldu ki bana çalışmıştım ama çok verimsiz olduğu hissetmistim bazı aylar hiç çalışmadığım da oldu her neyse sınava girdim cevapları kontrol etmedim tahmini 40-50 k arası bir şey gelir diye düşünüyordum bir geldi 70 k sok oldum dedim bu mu bu senenin karşılığı babamla annem çok üzülmüştü ve yüzlerine bakamıyordum resmen bu sene benim sınav harici psikolojik bir savaşta vermem gerekti ayrıca yeni bir yere tasinmistik İzmir gibi bir yer ilçeden büyükşehir e gelince depresyona giriyorsun dersandeki arkadaşlarım ergenlerdi hep resmen adamlar hep dalga geçerlerdi sınavdan düşük al adama mal gibi davranirlardi zaten ben de patlamıştım sınavın son aylarıydı bayağı güzel kavga etmiştim sonra dersaneye de gitmedim.Sonuclar açıklandı 2 hafta geçti ve aileme dedim ben 3.seneye kalacağım çok karşı çıktılar eski öğretmenlerime konysturdum ve onlarda hak verdiler çünkü son 2 sendeki sıralamam beni yansitmiyordu bu sene inşallah basarırım inşallah kimse benim gibi kimse şansızlık yaşamaz ilk senesinde gider

• .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hesabinbiri -- 13 Ağustos 2018; 23:3:39 >
  • İstanbul Küçükçekmece marmara lisesini bitirdim. İlçenin en berbat lisesidir. 11 ve 12 de sayısal ders işlenmezdi öyle diyim. Okulun %95i hırsız serseri tipler hep. Sınıfta üniyi düşünen bir kişi yok, benim de diploma puanım 75 hatta. dedim bu böyle gitmez, hayatın boyunca asgari ücrete ya da 2 3 bin tl ye tamah etmeyi istemıyordum. deli gibi sınav kastım (hayalim de mimarlıktı) ygs den 360 aldım( okul birincisiydim ve 2.si 210 puan bişeydi) lys de o civarda geldi. akdeniz üni inşaata gittim. Sonra daha iyisini hakettiğimi düşündüm ortalama kasıp ist üniye geldim. içimde hala mimarlığın uktesi kalmıştı o yüzden ya herro ya merro diyip ist ünide inşaat okurken eş zamanlı olarak ygslys kasmaya başladım. 2. dönem gemileri yakıp üniyi komple bırakıp ygslys ye odaklandım.

Aylarca günde 10 saat tek başıma ders çalıştım. Çok riskli bir şey yaptığım için ne aileme ne arkadaşlarıma haber verdim, herkesten gizli köpek gibi çalıştım. Gece herkes yattı çalıştım, haftasonu gezmeye gidiyorum diyip kütüphanede çalıştım.millet gezdi tozdu ben çalıştım yani.

Bugün arkadaşlarımdan en yüksek puan yapan 300 puan bi yerde özel ünide burssuz okuyor. Ben mi ne yaptım ?

İstanbul Teknik Üniversitesi Mimarlık 2. sınıf öğrencisiyim.

Saygılar.

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.