Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara

Hayat hikayenizi yazin

118
Cevap
14
Favori
5.775
Tıklama
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş

son cümlenin tatlılığıı nedense tebessümle okudum jdkdjskdk

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |
      aya giden uzayli kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
      05 Mayıs 2018 08:40:10

Senin gibi insanları gördükçe ben okumayı hak etmiyorum diyorum.

Azmine hayran kaldım.İnşallah istediğin yerlere gelirsin.
      |
      |
      05 Mayıs 2018 09:23:55
      quote:

Orijinalden alıntı: R.Hooke

Senin gibi insanları gördükçe ben okumayı hak etmiyorum diyorum.

Azmine hayran kaldım.İnşallah istediğin yerlere gelirsin.
      Olur mu hocam ? Ben sizin yazdıklarınızı da okudum . Umarım beraberce tıp kazanıp bu yıl kurtuluruz .

|
      |
      eğer bunu okuyorsan, bu uyarı senin için. bu imzada okuduğun her kelime hayatından harcanan diğer bir saniye demek. yapacak başka işlerin yok mu? hayatın gerçekten bu kadar boş mu da bu anları daha iyi geçirebileceğin bir yol düşünemiyorsun? yoksa saygı ve inanç beslediğin otoriteyi ortaya koyanlardan çok mu etkilendin? okuman gereken her şeyi okur musun? düşünmen gereken her şeyi düşünür müsün? sana alman gerektiği söylenen her şeyi satın alır mısın? apartmanından dışarı çık. karşı cinsten biriyle tanış. lüzumsuz alışverişi bırak , yaşadığını kanıtla. eğer insanliğini ispat edemezsen, bir istatistik olarak kalacaksin. artık uyarıldın.
      - Çok Beğendim Alıntı Yaptım-
    • Yarbay
      2126 Mesaj
      05 Mayıs 2018 09:55:15
      Sene 1997, temmuz ayinin 8'inde doğdum. Istanbul'dayiz o zamanlar. 6 yasina kadar hep okula gitme hevesi varmis veletlik malligi tabi. Annem 5-6 yasindayken okuma yazmayi ogretti. Bir defter verirdi 20 sayfa boyunca ayni harfi yazip annemden bir yildiz alirdim. Bildiginiz kopeklerin ödulle ogrenmesi gibi 7 yasinda Istanbul'da ilkokula basladigimda sinifta herkes okumayi ogrenirken ben zaten bildigim icin hoca beni asistani gibi kullandi. Bilmeyenlere beraber ogretiyorduk. Hocanin en sevdigi ogrencisiydim. Sonra Mersin'e tasinmamiz gerekti. Orada ikinci sinifin yarim donemini okudum. Oradan da Izmir'e geldim. Kucuklukten beri bilim adami olmak istiyorum derdim ama bilim ne demek adam ne demek bilmezdim. Izmir'de 5.siniftayken Italya'da duzenlenen bir uluslararasi karikatur yarismasinda dunya birincisi oldum. Gazeteciler falan roportaja okula geldiler Internette hala duruyor fotografimla haberim :D

Orada gazeteci bana sormus. Ne olmak istiyorsun diye. Bilim adami deyince hangi alanda ama diye sormus. Ben de kimya deyivermiştim. Oyle de yazmislar habere. Kimyager olmak istiyor diye yazmislar. İşin ilginci ben liseyi bitirdim. Tip fakultesine girdim ve gercekten de hala biyokimya secmek istiyorum. O gun tesadufen agzimdan firlayan "kimya" bugun en ilgimi ceken alan oldu. Nerden bilebilirdim ki?

• Yüzbaşı
      592 Mesaj
      05 Mayıs 2018 10:37:45

300€ aldığınız doru mu ?

|
      |
      Prof. Dr. kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
      05 Mayıs 2018 16:28:22

Yazarken kopyalayın bana da olmuştu bir kaç kere. sinir oluyordum

Anlattığınız çoğu şeyi yaşadım.Rehavet özellikle oldu ve devam ediyor.Çoban çocuğu değilim ama çiftçi çocuğuyum.12.sınıfım.

Egoist insanlar vardı ve ben onlarla o konularda konuşmuyorum.Bende fen lisesindeyim şimdi.Mesela ben sonlarda girdim hala sonlardaym şimdi de.O ilk 10daki kişilerden bazıları beni yerden yere vuruyordu ben bir şey dediğimde.Sırf egoist olmayan kişilerle konuşuyordum.Şimdi ise nedense herkes olgunlaşmış herkes birbirine yardım ediyor.O arkadaşları da severim.

İnşallah istediğniz yeri kazanırsınız
      |
      |
      05 Mayıs 2018 16:30:04

Araştırdım bulamadım sizi.Harbi olursunuz belki de.İnanıyorum size
      |
      |
      Prof. Dr. kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
      05 Mayıs 2018 17:13:10
      Bi hayatım olmadı ki hikayesi olsun.
      05 Mayıs 2018 17:14:51

ben anlatayım hocam senin hikayeni;

öldükten sonra dirilen tek insan xd
      |
      |
      mcyusuf21 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
      05 Mayıs 2018 18:28:52

Hocam etkilendim gerçekten.Bu kalbi soğutmamız sabretmemiz gerek çok doğru dediniz ya sağolun

|
      |
      Av-Lumineers kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
      05 Mayıs 2018 19:37:30
      Ben de kendi hikayemi anlatayım. Şuan 11. Sınıfım.

İlkokulu 8 yıl boyunca köyde okudum, hep sınıf birincisiydim. İstisnasız her sene. Sonra 8. Sınıf geldi. Teog vardı. Tabi herkes yazın başlamış çalışmaya, ben daha sınav ne falan bunun farkında bile değilim. Neyse o sene okuldaki öğretmen kadromuz yenilendi. Yeni gelen öğretmenlerimiz gerçekten bizim için çok uğraştı. Şuan bu konumdaysam onlar sayesinde. Benim test kitabım yoktu. Onların dersaneci arkadaşlarından aldıkları ve bizim için okulda fotokobi ile çoğaltıkları testlerle, denemelerle sınava hazırlandım. Bi hedefim de yoktu, hangi lise iyidir kötüdür bilmiyordum. Hatta sağlık meslek liselerini fen liselerinden daha iyi sanıyordum.

Neyse sınava girdik. İlk teogda 108-12 yaptım. Bunun üzerine ben gaza geldim. İkinci sınavı fulleyecektim. Evimiz sobalıydı ve benim odam, çalışma masam falan yoktu. Kışın ocakta şubatta falan sobasız odaya gidip titreye titreye ders çalıştım. Çok hırslıydım. Çok çalıştım. Şuan o azmimin onda biri yok ama o an çok çabaladım, ikinci teoga girdik hedefim fullemekti ama okulda matematik konularımız bitmemişti ve ben o bitmeyen matematik konularını başka yerden öğrenemediğim için 4 yanlış yaptım. Diğer derslerden de iki yanlış yaptım. Yanlışlarımı hala hatırlarım. Sonucunda 114-6 yapmıştım. Teog puanım geldi. 460tı. İlçede ilçe merkezindeki öğrencileri geçip 3. olmuştum. Şuan çoğu kişi 460a düşük diyebilir ama ben sevinmiştim. Sonrasında sıkıntılı bir tercih dönemini de atlatıp ilimdeki ortalamanın biraz üstünde bir okula yerleşebildim. Kalacak yer bulamadığımdan cemaat yurdunda kalıyordum ve hiç mutlu değildim bu durumdan. Ayrıca okula gidince ben köy çocuğuyum bunların hepsi benden üstün gibi saçma bir şeye kapıldım. Kimse ile arkadaş olmadım. Çok konuşkan biri olmama rağmen sessiz sessiz en arkada oturdum,uyum sağlayamadım. Notlarım düştü. Çalışmadım. Psikolojim de çok kötüydü. Hayatımdaki en düşük notları almıştım. Sonrasında yaz tatiline girdik. 15 temmuz olayları oldu. Artık cemaat yurdunda kalamazdım. Puanım 460 olmasına rağmen sırf kalacak yerim olmadığı için 360 puanlık bi anadolu lisesine nakil yaptım. Amcamlarda kalacaktım.

Şuanki okuluma geldim. Hafiften çalışamya da başlamıştım. Notlarım da yükselmişti. 10. Sınıfı bu şekilde sorunsuz atlattım. 11e geldim hedefim yüksekti ve okulumun yetersiz kalacağını düşünüyordum. Ayrıca yavaş yavaş yengemle aram bozulmuştu ve beni evinde istemiyordu. Notlarım gene fena değildi. Ama evde istenmediğimi iyiden iyiye hissediyordum. Şuanda da şu son ayımın bitmesini ve evime gitmeyi bekliyorum. Seneye ne olacak nerede kalacağım, okulum değişecek mi bir fikrim yok. Şuan daha bilinçli olmama ve imkanlarımın daha iyi olmasına rağmen eski azmim hırsım da yok

Biraz uzun oldu ama bu da benim hikayemdi. Anlatım bozukluğu ve yazım hataları için de kusura bakmayın

• Yüzbaşı
      281 Mesaj
      05 Mayıs 2018 19:45:59

Sende,diğer üstte yazan bir çok kişide ve kendimde gördüğüm olay şu:Neden lisede rehavete kapılıyoruz,eski azmimiz şevkimiz neden olmuyor hala anlamış değilim.O ortaokuldaki çalışkan kişiliğimizi ki ben yine tembeldim ortaokulda ama bu kadar değildi neden kaybediyoruz ve geri gelmiyor.Bunu açıklayabilecek var mı gerçekten ya
      |
      |
      aceledenickyok kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
      05 Mayıs 2018 19:50:55

Hocam ben de anlayamadım bunu, asıl çalışmamız gereken yer lise oysaki

|
      |
      hayallereinanmak kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
      06 Mayıs 2018 14:46:27

Sosyal fobinin biraz bende de olduğunu düşünüyorum. Fazla değil ama var. Ne gibi bi tedavi uygulandı özel değilse bilgi verebilirmisin hocam

|
      |
      Uruk-Hai kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
      06 Mayıs 2018 17:43:01

Ilac tedavisi hocam.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |
      florasanhasan kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
      06 Mayıs 2018 17:43:26

Tecil ettirdim hocam.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |
      2013adamdır kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
      06 Mayıs 2018 18:18:03

20 yasina girmeye yakin veya sonra da olabilir.

Diploma ve kimlik fotokopisi istiyorlar.Askerlik subesine gidiyorsun.

Kac dogumlusun hocam?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Uruk-Hai -- 6 Mayıs 2018; 18:18:38 >
      |
      |
      06 Mayıs 2018 20:51:56
      ..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yilmaz6161 -- 7 Mayıs 2018; 7:37:53 >
      |
      |
      06 Mayıs 2018 21:26:03

eve bi kağıt geliyor askerlik için 18 yaşındayken yada 19. O geldikten sonra onu alıp askeriyeye gidiyosun 5 dk da hallediyorlar. Muayene falan yok. Liseden sonra 4 yıl tecil hakkın var.

|
      |
      06 Mayıs 2018 21:26:56

Tamamdır hocam sağolasın

|
      |
      Uruk-Hai kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Reklamlar
sohbet
üniversite
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
son dakika
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,274
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.