Şimdi Ara

Hayat Eve Sığar uygulaması Andorid ve iOS için indirmeye sunuldu: Risk bölgeleri artık cebimizde

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
69
Cevap
1
Favori
5.053
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın duyurmuş olduğu Hayat Eve Sığar uygulaması, Andorid ve iOS platformları için indirmeye sunuldu. Koronavirüs ile mücadelenin simgesi haline gelen "Hayat eve sığar" sloganıyla aynı isme sahip uygulama, COVID-19 salgınının kontrol altına alınması ve enfekte olan kişilerin takip edilmesi için geliştirildi. 

Pandemiyle mücadele kapsamında her geçen gün yeni önlemleri devreye sokan T.C. Sağlık Bakanlığı, teknolojiden de en üst düzeyde istifade ediyor. Geçtiğimiz günlerde başlatılan COVID-19 testi pozitif çıkan vakaların izolasyonunun denetiminde kullanılan Pandemi Takip Projesi'nin ardından şimdi de Hayat Eve Sığar uygulamasıyla mücadelenin kapsamı daha da genişletildi. 

Ayrıca Bkz.WhatsApp grup çağrılarındaki kişi sınırı genişliyor: Telekonferansların yeni adresi WhatsApp mı olacak?

Hayat Eve Sığar uygulaması ne işe yarıyor?

Yeni tip Koronavirüsü (COVID-19) konusunda vatandaşları bilgilendirmek, yönlendirmek ve yaşanabilecek salgın hastalık ile ilgili riskleri en az seviyeye indirmek ve yayılmasını önlemek amacıyla geliştirilen uygulamanın temel işlevleri şu şekilde:

• Telefon numaranız ile doğrulama yaparak adım adım size sorulan soruları cevaplayıp, koronavirüs hastalığı anlamında vermiş olduğunuz şikayetlerinize göre değerlendirilerek nasıl davranmanız gerektiğine göre yönlendirme alabilirsiniz.

• Harita üzerinde hastane, eczane, market zincirleri, metro ve duraklar gibi temel ihtiyaç noktalarına kolayca ulaşabilir, evde izolasyon, enfekte kişiler ve riskli bölgelerin yoğunluğunu görebilirsiniz.

• Ailem bölümüne merak ettiğiniz ve takip etmek istediğiniz yakınlarınızı ekleyerek, ilgili kişinin bu uygulamayı yükleyip, uygulama üzerinden onay vermesi durumunda onların konum bilgilerini görebilir, takip edebilir ve bulundukları bölgelere göre risk durumlarını görebilirsiniz.

Hayat Eve Sığar uygulaması nasıl indirilir?

T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından geliştirilen Hayat Eve Sığar uygulaması, Google Play Store ve App Store uygulama mağazalarındaki yerini almış durumda. Peki Türkiye'nin COVID-19 ile mücadesinde etkin rol alması beklenen Hayat Eve Sığar uygulaması nasıl indirilir?

iOS için Hayat Eve Sığar uygulaması [İndir]

iOS için yaklaşık olarak 77 MB boyutunda olan uygulama, iOS 10.0 ve üstü sürümlere sahip iPhone, iPad ve iPod touch kullanıcıları için App Store'dan indirilebiliyor.

Hayat Eve Sığar uygulamasını aşağıda yer alan butona tıklayarak App Store'dan cihazınıza indirebilirsiniz.

Android için Hayat Eve Sığar uygulaması [İndir]

Android içinse yaklaşık olarak 4 MB boyutunda olan uygulama, Android 5.0 ve sonrası Android sürümlere sahip Android cihazlara indirilebiliyor.

Hayat Eve Sığar uygulamasını aşağıda yer alan butona tıklayarak Google Play Store'dan cihazınıza indirebilirsiniz.

Kaynak:

• Kimler viruslu neredeler filan hic gostermiyor. Yabanci ulkelerde kimler viruslu ise anonim/ gizli olarak nerede olduklarini bildiyor. Hatta SMS ile yakininizda virus lu biri geldi diyebiliyor. O yuvarlak seyin capinda kimler var otomatik bilidirimi sarttir. YAbanci ulkelerde boyle isliyor... Bircok sey eksik. Pratiksel olarak pek bir faydasi da yok :/ .

Gerci beklentilerim hayal olmus :/ ...
  • bilhassa canlı harita özelliği ilgimi çektiğinden yükledim ama sonuç hüsran.

• Gelişmesi lazım

• Çalışmıyor, olmamış bir daha yapın

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Ios için 77mb Android icin 4mb ilginc :)

• Yuh! . Kisa surde asiri pil tuketimi ile goze carpiyor! Kisa bir sure baktim gezindim uygulamayi da gorsel olsa da kapattim ama pili su gibi harciyor!

Anlasilan surekli asiri pil tuketimi rezaleti var ve bu planli ise vahimdir...

Bu uygulama ile SAKIN disari cikmayin! Cikmaniz gerekiyorsa powerbank ile surekli sarjda olsun cihaziniz firsatiniz oldukca da sarja takin ev is araba vs .

Ayrica devlet bu uygulamanin kaynak kodlarini da yayinlamali. Devlet seffaf olmali ... Bu tip uygulamalar ile her turlu seyler basimiza gelebilir hatta devletin de basina gelebilir. BU islerden iyi anlayanlar belki de daha iyi optimize edebilir ...

Tam bir rezalet !

• ios uygulaması gayet iyi çalışıyor
  • Jeremy Klakson kullanıcısına yanıt
    Yalniz asiri pil tuketiyor! Sorun asiri pil tuketimi . Simdilik gorebildigim boyle.

• Çalışaymış iyiymiş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yükledim
  • quote:

Orijinalden alıntı: smart1978

Yalniz asiri pil tuketiyor! Sorun asiri pil tuketimi . Simdilik gorebildigim boyle.
    ben bir sorun göremedim ama yükleyeli iki üç saat oldu göreceğiz
  • Asiri pil tuketecek tabi surekli gps ten konumunuzu takip ediyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _turbo_ -- 18 Nisan 2020; 11:8:37 >
  • Jeremy Klakson kullanıcısına yanıt
    Gece yarisi yuklemistim. Asiri tuketiyor. Baska uygulamalarda normal GPS si aktif kullanimda bu kadar cabuk harcamiyor.

• _turbo_ kullanıcısına yanıt
    Kimler viruslu neredeler filan hic gostermiyor. Yabanci ulkelerde kimler viruslu ise anonim/ gizli olarak nerede olduklarini bildiyor. Hatta SMS ile yakininizda virus lu biri geldi diyebiliyor. O yuvarlak seyin capinda kimler var otomatik bilidirimi sarttir. YAbanci ulkelerde boyle isliyor... Bircok sey eksik. Pratiksel olarak pek bir faydasi da yok :/ .

Gerci beklentilerim hayal olmus :/ ...

• Eksikleri var umarım düzeltilir.

Sonuçta fikir iyi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Vakaların yerini göstermiyor sadece yoğunluk düzeyini söylüyor, o açıdan iyi olmamış. Ama yine de düzenlemelerle gelişecektir.

• Ek olarak bilgileri sagladan soldan toplamislar! Marketler iicn Google Haritalardan almis! Ama bilen biliyor ki : Kapatilan tasinan bircok market niye var diye gosteriliyor ?! Eczaneler icin de sanirim ayni sey olsa gerek ! ..

Turkiye sozde yerli ama herseyi ile yabanci hatta veritabani bile guncel olmayan Google dan alip bizlere gostermesi isin ciddiyetsizligidir .. Rezalet...

Kotlin kullanilmis sanirim. Google kendi derleyicisiyle compile etselerdi bari ...
    https://wmaraci.com/nedir/kotlin

Sanirim Kotlin'i tercih edenler Java Aleminden kalanlarca hazirlanmis :) ...

Bu ise duzgun bir kod yazabilecek ekip veya kisi lazim ...

• Hem cep numaramı hem T.C. kimlik numaramı hem konumumu öğreneceksin. Oldu canım başka? Kişisel gizlilik sıfır. Evden ayrilinca da muhtemelen evden ayrıldı diye bildirim de gidiyordur bir yerlere.

• Resmen çipleniyorsunuz.

• Hayal kırıklığı olmuş.Gpsi açtım çevremde hiç riskli alan yok.Türkiye genelini gezdim riskli nokta göstermiyor.

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.