Şimdi Ara

Hayallerden vazgeçmek

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
3
Favori
537
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Korkuyorum, çünkü 2007-2008 yıllarında kendime bir hedef belirlemiştim. Sadece bu hedefe giderek, ve zamanı geldiğinde hedefime ulaşarak mutlu olacağımı düşünüyordum, ki hala da öyle düşünüyorum. Çünkü hayattan beklentim şuan sadece o hedef.
    Ama korkuyorum, çünkü eskiden daha makul bir hedef gibi geliyordu, şuansa farkında olmadan bu hedefi "hayal" diye isimlendirmeye başlamışım. Sanırım bilinçaltımda kendimi oraya ulaşamayacak olarak görüyorum. Acaba gelecekte, mutsuz, tıpkı şimdi olduğu gibi o zaman da gelecekte mutlu olurum umuduyla yaşayan, tek şeyi bu umudu olan, kendine ayıracak hiç vakti olmayan, sinirli, birşeyden anlamayan, anlayışsız biri mi olucam?
    Acaba kendime koyduğum hedefleri hayal olarak adlandırmaya başladıysam, ileride yakınından bile geçemeyecem belki de. Ve bunların hiçbiri gerçekleşmediğinde hayallerimi bana unuttursun diye, kendimi mutlu hissettirsin diye, arkadaşlarım iyi yerdeyken ben hala sürünüyorum, içten içe kendimi yiyip bitiriyorum diye acaba antidepresan mı kullanırım, yada alkolik mi olurum acaba? acabalar ve korkular, hepsi çok gerçekler

• Benimde hayatımı devam ettirmemi sağlayan bir hedefim var, tüm hayatımı üstüne kurduğum tek bir hayal. Hiçbir alternatifi olmayan körü körüne bağlandığım bir hayal. Şu zamana kadar belkide çok fazla zararını gördüğüm ancak vazgeçmek kelimesini aklıma getirdiğimde bile ürktüğüm tek bir hayal.
    Çok uzun ve ağır bedelleri olan bir yolculuk bu.
    Adanmışlık kolay değildir, herkese göre değildir.

Bazen diyorum zamanı geldiğinde kendimi orada bulamazsam ne yaparım diye? Sanırım öldüğüm gün olur.
  • benım niye yok la
  • quote:

Orijinalden alıntı: Reclamation

Benimde hayatımı devam ettirmemi sağlayan bir hedefim var, tüm hayatımı üstüne kurduğum tek bir hayal. Hiçbir alternatifi olmayan körü körüne bağlandığım bir hayal. Şu zamana kadar belkide çok fazla zararını gördüğüm ancak vazgeçmek kelimesini aklıma getirdiğimde bile ürktüğüm tek bir hayal.

Bazen diyorum zamanı geldiğinde kendimi orada bulamazsam ne yaparım diye? Sanırım öldüğüm gün olur.

Hll knk, vallahi çok iyi anlatmışsın...
  • quote:

Orijinalden alıntı: efe.1905se

benım niye yok la

+1
  • Hacı bi tane hedefini söylesene merak ettim şimdi
  • quote:

Orijinalden alıntı: Reclamation

Benimde hayatımı devam ettirmemi sağlayan bir hedefim var, tüm hayatımı üstüne kurduğum tek bir hayal. Hiçbir alternatifi olmayan körü körüne bağlandığım bir hayal. Şu zamana kadar belkide çok fazla zararını gördüğüm ancak vazgeçmek kelimesini aklıma getirdiğimde bile ürktüğüm tek bir hayal.

Aynı cümleyi yüzüme karşıda kurmuştun. Seni en iyi tanıyan ben, başaracagına inanıyorum.

menager mcan
  • keşke hayallerinizi de söyleyip bizi de merak için de bırakmasanız.benim belki de en ciddi hayallerimden biri güzel bi sevgili beni seven.çok mu zor sizce??
  • Umarım sizde benim gibi "hata ettim / tek bir hayal üzerine insa edilmemeliymis hayat..." satırlarını içeren siir yazarken bulmazsınız kendinizi. Umarım siz de gece yatmak için sabah neselenmek icin güne enerjiyle başlamak için ilaç almak zorunda kalmazsınız. Nefret ettiginiz halde çektiğiniz huzursuzluğun hicsizligin depresyonun kaçış noktası için o ilacı içip hayatta tek yapmak istediğiniz seyin uyumak olduğunu hissetmezsiniz.
    Çok zor zamanlardi ama gecti, suan hiç bir amacım olmadan yasamda cogu zaman huzunlensemde gecti o günler.
    Kendinize bir b planı hazırlayın.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Korkuyu beklemek,korkudan beter.Yarınlar ve hayaller,yaşamamız için sebeplerdir.Hayallerinden vazgeçme dostum,emin ol başarıcaksın.Gördüğünün ötesini hisset,yapamayacağın hiçbirşey yoktur.Hayallere giden yolda bu sancılı dönemlerden geçiceksin,bu duygu seni aldatmasın ve vazgeçirmesin.Kendine inan ve hayallerine doğru emin adımlarla yürü.Emin ol başaracaksın,emin ol.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ölümperisi

Umarım sizde benim gibi "hata ettim / tek bir hayal üzerine insa edilmemeliymis hayat..." satırlarını içeren siir yazarken bulmazsınız kendinizi. Umarım siz de gece yatmak için sabah neselenmek icin güne enerjiyle başlamak için ilaç almak zorunda kalmazsınız. Nefret ettiginiz halde çektiğiniz huzursuzluğun hicsizligin depresyonun kaçış noktası için o ilacı içip hayatta tek yapmak istediğiniz seyin uyumak olduğunu hissetmezsiniz.
    Çok zor zamanlardi ama gecti, suan hiç bir amacım olmadan yasamda cogu zaman huzunlensemde gecti o günler.
    Kendinize bir b planı hazırlayın.

B planı yok. İstemiyorum da. Hayal denen şeyin alternatifi yoktur.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.