Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Hayallerden vazgeçmek

10
Cevap
3
Favori
525
Tıklama
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
    2 Not
    Korkuyorum, çünkü 2007-2008 yıllarında kendime bir hedef belirlemiştim. Sadece bu hedefe giderek, ve zamanı geldiğinde hedefime ulaşarak mutlu olacağımı düşünüyordum, ki hala da öyle düşünüyorum. Çünkü hayattan beklentim şuan sadece o hedef.
    Ama korkuyorum, çünkü eskiden daha makul bir hedef gibi geliyordu, şuansa farkında olmadan bu hedefi "hayal" diye isimlendirmeye başlamışım. Sanırım bilinçaltımda kendimi oraya ulaşamayacak olarak görüyorum. Acaba gelecekte, mutsuz, tıpkı şimdi olduğu gibi o zaman da gelecekte mutlu olurum umuduyla yaşayan, tek şeyi bu umudu olan, kendine ayıracak hiç vakti olmayan, sinirli, birşeyden anlamayan, anlayışsız biri mi olucam?
    Acaba kendime koyduğum hedefleri hayal olarak adlandırmaya başladıysam, ileride yakınından bile geçemeyecem belki de. Ve bunların hiçbiri gerçekleşmediğinde hayallerimi bana unuttursun diye, kendimi mutlu hissettirsin diye, arkadaşlarım iyi yerdeyken ben hala sürünüyorum, içten içe kendimi yiyip bitiriyorum diye acaba antidepresan mı kullanırım, yada alkolik mi olurum acaba? acabalar ve korkular, hepsi çok gerçekler

|
    |

• Binbaşı
    1557 Mesaj
    Benimde hayatımı devam ettirmemi sağlayan bir hedefim var, tüm hayatımı üstüne kurduğum tek bir hayal. Hiçbir alternatifi olmayan körü körüne bağlandığım bir hayal. Şu zamana kadar belkide çok fazla zararını gördüğüm ancak vazgeçmek kelimesini aklıma getirdiğimde bile ürktüğüm tek bir hayal.
    Çok uzun ve ağır bedelleri olan bir yolculuk bu.
    Adanmışlık kolay değildir, herkese göre değildir.

Bazen diyorum zamanı geldiğinde kendimi orada bulamazsam ne yaparım diye? Sanırım öldüğüm gün olur.

Encumbered forever by desire and ambition
    There`s a hunger still unsatisfied
    Our weary eyes still stray to the horizon
    Though down this road we`ve been so many times
  • Yarbay
    3886 Mesaj
    benım niye yok la

2017 Volkswagen Arteon 1.5 TSİ
  • Yüzbaşı
    359 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Reclamation

Benimde hayatımı devam ettirmemi sağlayan bir hedefim var, tüm hayatımı üstüne kurduğum tek bir hayal. Hiçbir alternatifi olmayan körü körüne bağlandığım bir hayal. Şu zamana kadar belkide çok fazla zararını gördüğüm ancak vazgeçmek kelimesini aklıma getirdiğimde bile ürktüğüm tek bir hayal.

Bazen diyorum zamanı geldiğinde kendimi orada bulamazsam ne yaparım diye? Sanırım öldüğüm gün olur.

Hll knk, vallahi çok iyi anlatmışsın...
    |
    |

Orijinalden alıntı: efe.1905se

benım niye yok la

+1
    |
    |
    |
    |

Orijinalden alıntı: Reclamation

Aynı cümleyi yüzüme karşıda kurmuştun. Seni en iyi tanıyan ben, başaracagına inanıyorum.

menager mcan
    |
    |

• Yüzbaşı
    259 Mesaj
    keşke hayallerinizi de söyleyip bizi de merak için de bırakmasanız.benim belki de en ciddi hayallerimden biri güzel bi sevgili beni seven.çok mu zor sizce??
    |
    |
    Umarım sizde benim gibi "hata ettim / tek bir hayal üzerine insa edilmemeliymis hayat..." satırlarını içeren siir yazarken bulmazsınız kendinizi. Umarım siz de gece yatmak için sabah neselenmek icin güne enerjiyle başlamak için ilaç almak zorunda kalmazsınız. Nefret ettiginiz halde çektiğiniz huzursuzluğun hicsizligin depresyonun kaçış noktası için o ilacı içip hayatta tek yapmak istediğiniz seyin uyumak olduğunu hissetmezsiniz.
    Çok zor zamanlardi ama gecti, suan hiç bir amacım olmadan yasamda cogu zaman huzunlensemde gecti o günler.
    Kendinize bir b planı hazırlayın.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    Korkuyu beklemek,korkudan beter.Yarınlar ve hayaller,yaşamamız için sebeplerdir.Hayallerinden vazgeçme dostum,emin ol başarıcaksın.Gördüğünün ötesini hisset,yapamayacağın hiçbirşey yoktur.Hayallere giden yolda bu sancılı dönemlerden geçiceksin,bu duygu seni aldatmasın ve vazgeçirmesin.Kendine inan ve hayallerine doğru emin adımlarla yürü.Emin ol başaracaksın,emin ol.
    |
    |
    http://www.youtube.com/watch?v=Axovnwh9_4Y Tanrı çatlama cesaretini gösteren her tohumda,gördüğünün ötesini hissetmek için acıyı göze alan her ruhta,deneme cesareti gösteren her düşüncede var olur.
  • Yarbay
    2641 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: ölümperisi

Umarım sizde benim gibi "hata ettim / tek bir hayal üzerine insa edilmemeliymis hayat..." satırlarını içeren siir yazarken bulmazsınız kendinizi. Umarım siz de gece yatmak için sabah neselenmek icin güne enerjiyle başlamak için ilaç almak zorunda kalmazsınız. Nefret ettiginiz halde çektiğiniz huzursuzluğun hicsizligin depresyonun kaçış noktası için o ilacı içip hayatta tek yapmak istediğiniz seyin uyumak olduğunu hissetmezsiniz.
    Çok zor zamanlardi ama gecti, suan hiç bir amacım olmadan yasamda cogu zaman huzunlensemde gecti o günler.
    Kendinize bir b planı hazırlayın.

B planı yok. İstemiyorum da. Hayal denen şeyin alternatifi yoktur.
    |
    |
1
Reklamlar
sohbet
son dakika
SEO
Paykasa
Lastik Fiyatları
haberler
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,238
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.