Şimdi Ara

Hayal kuran çocuk: 'Hayalim evde yiyeceğimizin olması' 😔 (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
87
Cevap
1
Favori
5.030
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
118 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Tamam ama bak senin 4 çocuğun yok.

İnsanları “rızkıyla doğar” kabulünden vazgeçirmek zaten zor. Üstüne en az 3 çocuk sözünü de biliyoruz

Asgari ücretli bir kişi 4 çocuk yaptığında sence aç kalmamaları zor değil mi? Ekmek arası ekmekten bahsetmiyorum. Adam gibi yemekten bahsediyorum.

Şimdi “Ofer Tüpraş ihya” yazsak google’a

bu çocuğun hakkı Ofer’e gitmiş diyemez miyiz mesela? Belli işte bu ihyaların haddinden fazla olduğunu düşünüyor asderty. Ben açıkçası “çocuğa hakkını verin” diyen birine iyi niyetle yaklaşırım. Abi sana da iyi niyet dışında bir durumum yok biliyorsundur zaten.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cemsinan -- 10 Haziran 2021; 17:46:34 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cemsinan

Tamam ama bak senin 4 çocuğun yok.

İnsanları “rızkıyla doğar” kabulünden vazgeçirmek zaten zor. Üstüne en az 3 çocuk sözünü de biliyoruz

Asgari ücretli bir kişi 4 çocuk yaptığında sence aç kalmamaları zor değil mi? Ekmek arası ekmekten bahsetmiyorum. Adam gibi yemekten bahsediyorum.

Şimdi “Ofer Tüpraş ihya” yazsak google’a

bu çocuğun hakkı Ofer’e gitmiş diyemez miyiz mesela? Belli işte bu ihyaların haddinden fazla olduğunu düşünüyor asderty. Ben açıkçası “çocuğa hakkını verin” diyen birine iyi niyetle yaklaşırım. Abi sana da iyi niyet dışında bir durumum yok biliyorsundur zaten.

Şu anki hükümetin politikası yanlış dese mesajını alıntılamazdım ki zaten haklı bir şey yazmış olurdu.

Ben hakkını versinler kısmına takılma sebebim bende şunu çağrıştırdı. "Devlet bu çocuğa baksın." Eğer durum böyle olacaksa ben anında işi bırakıp otururum mesela. Devlet benim keyfi durumumdan yada başarısızlığımdan dolayı yükümü çekecekse anında oturur devletin verdiği para ile hayatıma devam eerim elimi kıpırdatmam..

Ben onun mesajından bunu anladım. Bu da sosyal devlet anlayışını tamamen yanlış anladığını gösteriyor ki zaten o alıntıyı bu sebepten yaptım. Ama gel gör ki adam art niyetli çıktı. Ben kolay kolay sinirlenmem ilk kez bir üyeye sinir oldum.

• sokakta açım diyen varsa birazda siz doyurun demiş benim seçtiğim

• Treth kullanıcısına yanıt

Yetim hakkı, çoluğun çocuğun hakkı dendiği anda bende alarmlar yolsuzluklar ve yozlaşmışlıklara dair yanıyor. O anlamda muktedir olmayanların haklarına kim dikkat çekse, nasıl dikkat çekse doğru yapar gibi düşünüyorum. O çocuğun hakkını babası yiyorsa, o hakkı babadan alıp çocuğa vermek de devletin görevi aslında bir yandan.

Yıllar önce bir borsa forumunda "ceride i Simavi'nin ballarını yiyoruz hocam" (Hurriyet gazetesi hissesi) gibi bir ifade kullanmıştım.

Yazdığım adam da çogiy adamdı. "Bal, aslen arılarındır" demişti. Çok da haklıydı. Güçsüzün hakkını kim nasıl savunuyorsa, yapılması gereken bir işi yapıyordur benim gözümde. Senin yazdıklarına özellikle ailesini sorgulama kısmında tamamen katılıyorum ama.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cemsinan -- 10 Haziran 2021; 19:56:1 >
  • Öner kullanıcısına yanıt

Başa gelecek hükümet hiçbirşey yapmasa , tekrarlıyorum hiçbirşey yapmasa ülke daha iyi.olur emin ol

• İşte bu yüzden akp

biraz daha çalışsın kanal istanbul geliyor para lazım.

Hayal kuran çocuk:  "Hayalim evde yiyeceğimizin olması"  😔

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rindaman -- 10 Haziran 2021; 21:16:13 >
  • Öner kullanıcısına yanıt

Hahahah yine başlamış bizim "Öner" Hulki Cevizoğlu reklamı yapmaya.

Elinde Hulki'den başka malzeme yok di mi? İtiraf et. Hayal kuran çocuk:  "Hayalim evde yiyeceğimizin olması"  😔 

Hulki Cevizoğlu = Metin Feyzioğlu = Yiğit Bulut = Süleyman Soylu = Devlet Bahçeli

Hepsi eskiden muhalifti, hey gidi günler hey.

Şimdi Hulki klasik DH maaşlıları gibi başlamış "akpli değilim ama kanal istambıl çogzel bişe" demeye. Hayal kuran çocuk:  "Hayalim evde yiyeceğimizin olması"  😔 

Hulki hala aklınca muhalif rolü yapmaya çalışıyor. Biz yemiyoruz ama sen zorla yedirebileceğini sanıyorsun. Hayal kuran çocuk:  "Hayalim evde yiyeceğimizin olması"  😔 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi djoz -- 10 Haziran 2021; 23:33:1 >

• quote:

Orijinalden alıntı: lazer__

Seni iyi kafalamışlar

Al gerçekler burda  

Alıntıları Göster

Başkan bu tarz adamlara laf anlatamazsın. Onun amacı algı operasyonu yaparak ekmeğine yağ sürmek. Milleti düşündüğü falan yok. Tek düşündükleri kendi ceplerini doldurmak.

• tla776 T kullanıcısına yanıt
    Üç beş kuruş menfaat için yalan konuşmaya utanmıyorlar.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • lazer__ kullanıcısına yanıt
    İyi de niye bu kadar rencide ediyorsun? Onun da bir gururu var diyeceğim ama bir gülme geliyor.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Hulki Cevizoğlu Atatürkçü müymüş?
    Amerikan donanması kaadenize çıkabilsin diye uğraşan biri Atatürkçü olamaz.

Olsa olsa ....... neyse şimdi tazminat davası falan açmasın.

• quote:

Orijinalden alıntı: Last Troll Bender

Bu mesaj silindi.

Tutunduğu son ceviz dalı da kırılınca travmayı atlatamadı galiba ağlıyor hüüüü

Hayal kuran çocuk:  "Hayalim evde yiyeceğimizin olması"  😔

• Allah yardımcısı olsun. Şimdi buradan hükümete çalanlara haklısınız ama şunu da belirteyim benim annemin babamın ailesi de çok fakirdi şimdi hepsinin maaşı var çalışıyor veya devlet yardım yapıyor. Eskiden yiyecek ekmek bulamazdı millet

• quote:

Orijinalden alıntı: İhsanblack02

Allah yardımcısı olsun. Şimdi buradan hükümete çalanlara haklısınız ama şunu da belirteyim benim annemin babamın ailesi de çok fakirdi şimdi hepsinin maaşı var çalışıyor veya devlet yardım yapıyor. Eskiden yiyecek ekmek bulamazdı millet

Şey değil mi o paralel evren teorisi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lazer__ -- 11 Haziran 2021; 11:38:42 >
  • Asgari ücretin 2850 oldugu ülkede Et 80 süt 7 eli yüzü düzgün peynir 50 lira halkın aç olması şaşılacak bir durum degil..Olsun ama neyse yol yabdı degil mi dogru eskiden yol yoktu buzdolabı bile yoktu

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu çocuğu bu hale sokan herkesi Allah bir lokma ekmeğe muhtaç etsin. Koskoca bir millet resmen sefalete mahkum edildi.

• quote:

Orijinalden alıntı: Öner

İzleyin..

Bu adam Atatürkçülükte hepinizi üst üste koyar , toplamınızdan daha ağır basar.

Ama adam gibi muhalefet.... Sizin gibi değil.

Ben size tek bir soru sorayım delikanlı gibi cevap verin.

Şu an oy verdiğiniz Kılıçdaroğlu CHP den ayrılıp kendi partisini kursa kaçınız CHP yi bırakıp Kılıçdaroğluna oy verir?

• quote:

Orijinalden alıntı: Aedan

Başa gelecek hükümet hiçbirşey yapmasa , tekrarlıyorum hiçbirşey yapmasa ülke daha iyi.olur emin ol

Gördünüz.Hazine bakanı istifa etti instagramdan hemi de.Boş koltukta dolar 0.50 düştü.

Tepedeki terketse yerini emin olun 3.0 iner ama altındaki en kazın boyutunu bilmiyorum bu iyi mi olur kötü mü.Çünkü doların reel değeri piyasa fiyatlaması 11 dolaylarında.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.