Şimdi Ara

Hawaii valisi yanlış füze alarmı sırasında Twitter şifresini unuttu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
231
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Geçtiğimiz hafta Hawaii eyaletinde yanlışlıkla telefonlara gönderilen füze alarmı büyük paniğe sebep olmuştu. Acil durum sistem yöneticisinin yanlışlıkla diğer tuşa basmasıyla oluşan panik bazı ilginç durumları da ortaya çıkardı.

Hatalar ardı ardına geldi

Bunlardan birisi sistem yöneticisinin yanlışlıkla şifresini internette paylaşması oldu. Şimdi ise Hawaii eyalet valisi David Ige’nin Twitter şifresini unuttuğu ve en önemli dakikalarda vatandaşlarını bilgilendiremediği ortaya çıktı.

Ige’nin bizzat doğruladığı olayda sabah saat 8.09 dolaylarında yanlış alarm haberini aldığı ancak Twitter şifresini bulmak için çabaladığı ve ancak 8.24 sularında halkı bilgilendirmek için Tweet atabildiği ifade edildi. Ige artık Twitter uygulamasını telefonuna kurmuş durumda ve sosyal medyaya doğrudan ulaşabileceğini belirtiyor.

Ayrıca Bkz.MacBook Air yolun sonuna mı geldi?

Panik halindeki insanların teskin edilmesi için saniyelerin bile önemli olduğu bir süreçte bizzat valinin halkına ulaşabilmek için uzun süre çabalaması endişe verici. Yönetimin yanlışlığı ortadan kaldırabilmek için yaklaşık 40 dakika çaba gösterdiği ifade ediliyor. Eyalet temsilcisi 8.19 itibariyle Tweet gönderirken acil durum ajansı da bir dakika sonrasında mesaj yayınlayarak durumu düzeltmeye çalıştı. Ayrıca eyalette tüm otoyol ve bilgilendirme panolarında mesajlar geçildi. Aradan geçen süre içerisinde eyalette yetişkin sitelere ziyaret trafiğinin patlama yapması da ayrı bir ilginçlik. 

• twitter dünyada resmi haberleşme uygulaması mıdır? Benim twitterım yok, bir sorun olduğunda haber alamayacak mıyım ben şimdi?

• quote:

Orijinalden alıntı: hazarRS
    twitter dünyada resmi haberleşme uygulaması mıdır? Benim twitterım yok, bir sorun olduğunda haber alamayacak mıyım ben şimdi?

Sen Hawaii de olmadığın için sorun yok.

Adam şifresini hatırlasaydı da Hawaii de Twitter'dan "Yanlış Alarm" diye mesaj atılsaydı herkesin bir şekilde haberi olurdu merak etme...
  • OverClocK1ng kullanıcısına yanıt
    Hawaii özelinde söylemedim zaten. Bunun aynısı Türkiye'de olsa ne olurdu? Haberi duyunca ''Yanında twitter'ı olan var mııı'' diye bağırarak mı gezecektim?
    Burada önemli olan valinin gazeteleri tvleri arayıp öyle bir şey yok diyeceğine 20dk twitterın şifresini bulmaya çalışması. Resmi yayın organları tvler-gazeteler ve radyolardır. Birilerinin ceoluğunu yaptığı uygulamalar değildir...
  • quote:

Orijinalden alıntı: hazarRS

Hawaii özelinde söylemedim zaten. Bunun aynısı Türkiye'de olsa ne olurdu? Haberi duyunca ''Yanında twitter'ı olan var mııı'' diye bağırarak mı gezecektim?
    Burada önemli olan valinin gazeteleri tvleri arayıp öyle bir şey yok diyeceğine 20dk twitterın şifresini bulmaya çalışması. Resmi yayın organları tvler-gazeteler ve radyolardır. Birilerinin ceoluğunu yaptığı uygulamalar değildir...

Herhalde canım. Resmi yayın organı tabi ki televizyon falan ama twitter da hafife alınmamalı. Haber çabuk yayılır.
    Yine de unutması ve o ana denk gelmesi ve en önemlisi de öyle bir şey yok demesi trajikomik. İnsan araştırır yani.
    Bir yerlere telefon açıp aslı astarı var mı öğrenmeliydi.
  • yetişkin sitelere rağbet gerçekten ilginç , ölüyoruz bari son kez mi dediler acaba?

• Tüm dünyada yöneticilerin daha genç ,dinamik, işinin ehli ,eğitimli ihtisas sahibi
    vizyonları olan kişilerden seçilmesi gerekiyor

• Sistem yöneticisi gibi yetkili kişilerin şifreyle değil parmak izi+kart vs gibi çözümlerle sisteme giriş yapması gerektiğinin ne kadar elzem olduğunu görmüş olduk.

Ayrıca önemli odalara cep telefonu tablet bilgisayar vs sokulmamalı. Her şey tempest korumasına alınmalı.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.