Şimdi Ara

Havya alıyorum bu iyimi ? (ALINDI Cyber 936) (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
97
Cevap
0
Favori
5.718
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
Giriş
    Kısmetse yarın yedek parça için Karaköy yapacağım ,alırım herhalde .60/40 en iyi karşım diye düşünüyorum .
    Bazı bakır kabloları lehimlemekte bende zorluk çekmişimdir , Emaye bobin telini anlarım ,üzerindeki emay kazımadıkça lehimlenmez ama çıplak bakırın uygun havya ısısında bu kadar lehimlenmemek için sorun çıkardığını şahit oldum .
    genelde ucuz elektrik kablolarında ,kabloyu sıyırınca kimi bakırın oksitinden yeşile dönmüş tellerde sorun oluyor , çok kullanmayı sevmediğim pasta imdat'a yetişiyor . fakat bazen karışımın uygun olmamasımı yoksa başka sebepmidir bilemem , zorluk herkes çekiyordur .
    bakırın lehimleme ısısına ulaşması için biraz havyayı dokundurup bakırı ısıtıp öyle lehim yapıyorum,kalın kesitli bakır teller bazen ısınmadan lehim tutmuyor .

Soldex için deneyip yorumumu yazarım
  • 100W kalem havya hem çok büyük ,rahat hareket imkanı yok hem ince bakır yollar için fazla ısı sahibi ,yolların plaketten kalkmasına neden olabilir .
    özellikle mosfet ,fet gibi hassas yarı iletkenler için bence uygun değil . kablo lehimlemede ideal olabilir .

ısı ayarlı kalem havya ,hem ufak hem istediğimiz ısı derecesine ayarlayıp kullanımı daha az risk ve kolaylık sağlıyor .
  • Bende havya alıcam ve araştırmalarım sonucu cyber 936 da karar kıldım.Yalnız nette Cyber 936 başlığı olup ürün bilgilerinde Sunline 936 yazan cihazlar var bu sunline hakkında bilgisi olan varmı acaba cyber in cakması falanmı?
  • Soldex kurşunsuz lehim teli (link). Cyber 936 için bu uygun mudur? Daha pahalı da olsa sağlık açısından değer diye düşünüyorum.
  • Bir de topraklama ile ilgili bir sorum var, biraz saçma ama ciddi ciddi soruyorum.

Bizim apartman eski olduğu için topraklama filan hak getire. Lehimleme işinde de topraklama olması önemli. Sorum şu:
    Bir çuval toprağın içine bakır çubuk batırıp sarı-yeşil kabloyu da çubuğun ucuna bağlasak topraklama yapmış olur muyuz? TV, bilgisayara yetmez belki de lehimleme için koruma sağlar mı?
  • ali_cetinkaya A kullanıcısına yanıt
    50cm derinlikte istediğin genişlikte açabileceğin bir çukur yokmu etrafında ?
  • Emin-Firtina kullanıcısına yanıt
    Güvendiğim malzeme satıcısı Feray tavsiye etti , Koç Remo dan farkı yok . iyi çabuk eriyor , parlak lehim tabakası oluşuyor , elemanların bacaklarına çabuk tutunuyor .
    hayalim multicore lehim fakat çok pahalı .
  • TuRkiShCowboy kullanıcısına yanıt
    İyi günler bendede 30 wattlık marxlow kalem havya var bende lambalardaki dimmeri kullanarak veya devresi varsa linkini atarmısınız daha elektroniğe yeni başladım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 220 girişe direk ekle

• 5 yıllık edit.

• Bazı cihazlar vardır asla eskimez. Konu sahibi bunu çok güzel göstermiş.

• Merhabalar
    2020 için güncelleme yapmakta fayda var diye düşünüyorum benim gibi acemiler için.
    Ben evde ufak tefek işlerde kullanmak için

-class 936A marka ısı ayarlı Havya fiyat:165 ₺
    - soldex 0,75 mm SN60/PB40 200 gr fiyat:50₺
    - lötfett lehim pastası 50 gr fiyat :26₺
    - soldex kalıp nişadır 250 gr fiyat :22 ₺

Bunlar sepetime eklediklerim.
    Bunları alsam yeterli midir?
    Ya da şunu şunu al dediğiniz marka varsa.
    Ömürlük bir kere almak istiyorum.( Havya)

Tavsiye istiyorum.

• lompre L kullanıcısına yanıt
    Güzel sepet, nisadir ilk defa duyuyorum. Hiç kullanmadım. Kesinlikle eklemeniz gereken amtech şırınga flux, kırmızı piston ucu olandan 20 lira falan. Asıl turkuaz kutuda olan en iyisu ama 100 lira, hobi için gereksiz.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Harf hatası yapmışım
    "Nişadır" olacak.
    bende araştırmalarım sonucunda öğrendim.
    tavsiye için teşekkür ederim

• lompre L kullanıcısına yanıt
    Havya temizlemek için mi nişadır kullanacaksınız ? 5 yıldır 1 liraya aldığım bulaşık telini kullanıyorum tertemiz yapıyor.
  • O da mantıklı😅 fiyatı yüksek değil aslında

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.