Şimdi Ara

HAVUZDA YÜZMEK? (Nasıl Yüzülür) (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
47
Cevap
1
Favori
51.501
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Alahalla hayatım boyunca deniz kenarında deniz ile iç içe yaşadığımdan mı bilmiyorum ama suyun üstünde durmakta zorlanmanız ilginç geldi , arada bir bacaklarını çırpıcaksın işte olmadı ters yat yok bunları yapamam diyorsan boyunu aşan havuza girme sakın .
  • quote:

Orjinalden alıntı: SmaLLviLLe

Alahalla hayatım boyunca deniz kenarında deniz ile iç içe yaşadığımdan mı bilmiyorum ama suyun üstünde durmakta zorlanmanız ilginç geldi , arada bir bacaklarını çırpıcaksın işte olmadı ters yat yok bunları yapamam diyorsan boyunu aşan havuza girme sakın .

hocam havuzda pek sökmüyo o iş :)
  • hızlı yüzmek neysede

su üzerinde durmanın bir taktiği yokki

tammamen içgüdüsel yani öylece batmak için arada bi elini ayagını hareket ettiriyorsun ..
  • quote:

Orjinalden alıntı: hard_truck

quote:

Orjinalden alıntı: jokerX

http://forum.donanimhaber.com/m_33068604/tm.htm

dikkat et abi tavsiyesi.

Demek havuzda hamile kalan tek erkek sensin...

• Akadaşlar dediğim gibi. Kimileri nasıl duramıorsun filan demiş. Denizde yapamadığım şey yok. Normal yüzüyorum su üstünde duruyorum vs. Havuza hayatımda ilk defa gidiyorum. O yüzden extra ne gerekir bunu sordum.

Benim denizde tek ve tek yaşadığım sorun. Normalde batmadan durabilirken, yüzüp yüzüp bir yerde durduktan sonra batıyorum. Sorun bu. Birde çok kulaçla az mesafe gidiyorum.
  • extra pek bişey gerekmiyor sadece biraz daha fazla haraket etmen gerekiyo çünkü su seni dibe çeker

edit: yazım hatası :D:D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Onel -- 18 Temmuz 2009; 13:38:41 >
  • kurbağlama dene hem hemen tıkanmazsın çünkü kurbağlama fazla yormuyor bi dene
  • param olsa giderdim
  • Arkadaşlar gayet iyi yüzdüm sorun yok. Bu gün ine gidiyorum denizde zaten yüzüyordum, şimdi tıkanma vs de gitti. Suyun üstünde durmak için biraz daha lıştırma gerek
  • aqua dolphin falanmı gidiyorsun ? yoksa daha ucuz bir yer varmı ?
  • en önemlisi panik ve heycan yapma, sakin ol ve bırak kendini kendini olabildiğince ileri at, tek ayak ve kollarla değil vücudunlada kendini itmeye çalış. kendinide fazla kasma çok yorulursun taktik bu bende ;)
  • Dik dururken ayakların sürekli minik minik hareketli olsun, çok yorulmadan ve ellerinde hafif kulaç atarmışçasına yılan gibi hareketli olsun. Kendini serbest bırak sakın zorlama.

Benim de şöyle bir sorunum var; batamıyorum . Ne kadar çırpınsamda dibe inemiyorum şamrel gibi yukarıdayım
  • quote:

Orjinalden alıntı: AurorAbeam

Dik dururken ayakların sürekli minik minik hareketli olsun, çok yorulmadan ve ellerinde hafif kulaç atarmışçasına yılan gibi hareketli olsun. Kendini serbest bırak sakın zorlama.

Benim de şöyle bir sorunum var; batamıyorum . Ne kadar çırpınsamda dibe inemiyorum şamrel gibi yukarıdayım

omuzlarından bir arkadaşın bastırdımı hiç ?
  • quote:

Orjinalden alıntı: LeanBack

quote:

quote:

dikkat et abi tavsiyesi.

• quote:

Orjinalden alıntı: Haa?

quote:

Orjinalden alıntı: AurorAbeam

Dik dururken ayakların sürekli minik minik hareketli olsun, çok yorulmadan ve ellerinde hafif kulaç atarmışçasına yılan gibi hareketli olsun. Kendini serbest bırak sakın zorlama.

omuzlarından bir arkadaşın bastırdımı hiç ?

Kardeşim bastırınca iniyorum da mesele o değil. Kardeşim dibe dalıp balık gibi kuma 0 yüzüyor sonra çıkıyor. Ben yapamıyorum işte onu. Ama yukarda iyi yüzerim

• Ben havuzda yüzemeyince bıraktım havuzda yüzmeyi,deniz en iyisi,ama benim olayımda boğulma fobimin olması,yüzüyorum yüzüyorum ama her 15-20 saniyede bir yere basmazsam rahat olamıyorum,tik gibi oldu.
  • Kendimi bildiğimden beri yüzüyorum.Malûm Akdeniz çocuğuyuz, denizin tadı eskiden başkaydı ancak insanlarımız herşeyi rezil ettiği gibi denizi de rezil yaptı..bira içip şişesini atanı mı dersin, çocucğunun boklu bezini denize atanı mı.Bu yüzden uzun zamandır havuz da yüzüyorum.

Havuz meselesine gelince mümkün mertebe artistlik yapayım diye ortalara gitme, kenarda tutunabilecek yerlere yakın ol öncelikle nefesini ölç kendini bil, sonra suyun üzerinde kollarını yavaş yavaş yana doğru at ve ayaklarını su altında hızlıca çırp ve burnundan nefes alma.

Yüzmek içinse dediğim gibi kenarlarda yüz yorulabildiğin zaman yan tarafa tutunabil, kolunu 1sn de atıyorsan ayaklarını 1/2 sn de çırp, ne kadar çok yatay olursan ve ayaklarını çırparsan o kadar hızlı yüzersin, kollarınında ki açıyı çok genişletme ne kadar dik, o kadar iyi...

Boğulursan ( allah korusun ) sakin ol, nefes almaya çalışma insan batmaya başladığını fark edince panik yapar.2 dk nefes tutabilen bir insan su altında, korktuğu zaman kurtulmaya çalıştığı zaman 30sn e kadar düşürür kendini.Ve ne kadar çok su yutarsan o kadar boğulursun...

Sırasıyla

Önce Su da durmayı öğren.
    Sonra yüzmeyi öğren.
    Altın kural boğulacağın zaman ne yapman gerektiğini unutma :)

Yüzmek güzeldir..

• Havuzda 12 seansta yada daha az seansta öğreniyorsun ve öğrendiğin an (elbet bütçe yada farklı meseleler de giriyordur ama ) bırakıyorsun tesise gitmeyi.Ama bırakmamak en doğrusu.Benimde bi arkım var...birkaç evvel başladı.öğrendiğimde bırakcam vs.. demişti.ama halen gidiyor.Yani pratik yapmaya devam ediyor.Öğrendim deyip üstüne yatmadı.Daha da ilerletti.Öğrendiğinde ohh be öğrendim diyordu,ama şimdi çok daha iyiyim diyor.Havuzda mesela batmadan durmak...İlk öğrendiğinizde yine de batıyorsunuz.Ama ilerletince olayı,vücud onu iyice rayına oturtuyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hirotaro -- 19 Temmuz 2009; 6:28:35 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: ayhan10

quote:

Orjinalden alıntı: LeanBack

quote:

quote:

dikkat et abi tavsiyesi.

• ilk önce suda kalman lazım bunu için ayaklarını ve ellerini yere doğru ittir böyleyece suda rahat kalırsın en doğru yüzmede başını suya eğip öne doğru kulaç atarak yüzmek eğer klor gözünü yakıyorsa gözlük alabilirsin
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.