Şimdi Ara

Havalı tüfekmi yoksa tabancamı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
933
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar ben havalı tüfek ile tabanca arasında kaldım birde tüplü ve kırma var sizce hangisini almalıyım hangisi daha kullanışlı olur?
    Tüfeğin tabancaya göre avantajı ve dezavantajları nelerdir tabanxanın tüfeğe göre avantajı dezavantajı nelerdir yani hangisi daha iyi birde kırmamı daha sağlıklı yoksa tüplümü?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Tamamen tercih meselesi. Ama fikir almak istersen kırmalı tüfekler bence her türlü öndedir. Tabancalar BB atmak için üretilmiştir, 4.5 kalibreleri saçma da atabilir ama güçsüz kalır. Kırma tüfeklerle rahatlıkla arka arkaya dizilmiş tenekeleri delebilirsin.

• Yani güç konusunda kırma daha iyi diyorsunuz peki ben yeni başlıyacağım nasıl birşey alıyım sizce?

• quote:

Orijinalden alıntı: brnbcr

Yani güç konusunda kırma daha iyi diyorsunuz peki ben yeni başlıyacağım nasıl birşey alıyım sizce?

Yeni başlayanlar için en iyi set:
    http://www.avfoni.com/urun/avfoni-havali-tufek-seti
    Ekstradan 250 pellet daha almanı öneririm uzun süre götürür.

• Dürbünüde var güzelmiş ama hatsan nasıl marka olarak az çok biliyorum ama havalı tüfekleri iyimi acaba bilginiz varmı bu konuda?

• quote:

Dürbünüde var güzelmiş ama hatsan nasıl marka olarak az çok biliyorum ama havalı tüfekleri iyimi acaba bilginiz varmı bu konuda?

Hatsan dünyada kendini kanıtlamış çok iyi bir marka. Tüfekler tamamen Türkiye'de üretildiği için ucuza alabiliyorsunuz. Aynı performansı veren yabancı marka tüfekler Hatsan'dan 2-3 kat daha pahalı oluyor. Gözünüz kapalı alabilirsiniz.

• Aynen araştırdım biraz yabancıların videosu var farklı ülkelerden alanlar var yanlız hocam saçmayı 1 adet koyabiliyoruz içine jarjörlü olsa daha iyi olabilirmiş

• quote:

Aynen araştırdım biraz yabancıların videosu var farklı ülkelerden alanlar var yanlız hocam saçmayı 1 adet koyabiliyoruz içine jarjörlü olsa daha iyi olabilirmiş

150 liralık tüfek çok birşey beklememek lazım. Şarjörlü istersen PCP modellere bak. Tabii onlar için biraz bütçe gerekli.

• hatsan striker edge fiyatına göre iyi tüfek, bende var, isabetliliği ve gücü yerinde..pakette satılan dürbünden beklentiniz yüksek olmasın..nosoni de 135 tl ye sadece tüfeği gördüm.
    Pcp tüfekler pahalı ve zahmetli(scuba tüp, dolum taşıma ), bence tek kırma tüfekle başlayıp , hoşunuza gider bu işi ileri seviyeye taşımak isterseniz bütçenize göre pcp bakabilirsiniz.
    Tüfeğin dezavantajı , taşıması ,ağırlığı, heryerde kullanamamanızdır.
    Tabanca ise bb ,pellet hem bb hem de pellet atanlar mevcut.
    Güç istiyorsanız tek kırma hatsan 125 veya zoraki ancak bunlar birer tane atar.
    Yine çoklu atış yapan tabancalarda blowback özelliği olanların gücü bir miktar düşük olup tüpü fazLa harcıyorlar.
    Tabanca kolay taşınır, ev içinde dahi hedef çalışması yapabilirsiniz , dezavantajı güç eksikliği ve menzilinin kısa olmasıdır.
    Tavsiyem bu hobiye başlarken sıkılıp bir kenara atabileceğinizide hesap edip , nispeten kaliteli ancak düşük bütçeli ürünlere yönelmenizdir.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.