Şimdi Ara

havalı tüfek - yivli namlu uzunluğu

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
680
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhabalar efendim. Bayramınız mübarek olsun.
    Merak ettiğim bir konu var. Bu yivli havalı tüfekler deki namlu uzunluğu ile ilgili. Bazı tüfekler de 360 mm 14.2 , bazıları ise 450 mm 17.7 uzunluğu ile kullanıcılar için satılıyor.
    Peki bu yivli havalı tüfek namlu uzunluğu avantajları veya dezavantajları nedir?

2 model var aklımda.
    Hatsan mod 125 sniper vortex 360 mm 14.2 namlu
    Hatsan mod 125 vortex 450 mm 17.7 namlu. İkisi de 5.5 pellet için.

Fikirlerinizi bekliyorum arkadaşlar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Öncelikle sizede merhaba.Uzun Namlunun şöyle bir avantajı var tüfek ile atış yaptığında saçma biraz daha geç çıkar ve bu süre zarfında yivset saçmaya daha fazla spiral hareket kazandırır buda saçmanın hedefe doğru ilerlerken havadaki stabilitesini biraz daha korur yani başarılı atış yapmanın bir şeklidir diyebiliriz ufak çaplı fabrika çıkışı modifikasyon gibi düşünelim bir tercih yapacaksanız 17.7'yi öneririm ama açık konuşmak gerekirse çok bir fark olmadığınıda söylemek isterim kafanız karışmasın bence satış stratejisi.ayrıca uzun kullanım varsa kafanızda atış kalitesi ve yivset ömrü için iyi bir pellet kullanmanızı öneririm müsabaklardada kullanılan JSB markasını öneririm ayrıca bana kalırsa dezavantaj olarak ben birşey göremiyorum yanıldığım bir nokta olabilir ama işin mantığına baktığınızda doğru bir cevap vermişimdir diye düşünüyorum.siz en iyisi havalı tüfek satan bir av bayine sormanız olacaktır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi berkaysahinonline -- 26 Mayıs 2020; 19:55:58 >

• Mod 125 Sniper Vortex güzel bir tüfektir. Namlu boyu sizin için (Son kullanıcı için) gözle görülür bir fark yaratmaz. tüfeğin 4kg civarında bir ağırlığı olduğunu göz önünde bulundurarak tercihinizi yapabilirsiniz. (uzun namlu, fazladan ağırlık)
  • Değerli mesajlarınız için teşekkürler.
    Benim de düşüncem bu yöndeydi. Yivli namlu boyu ne kadar uzun olur ise saçma yiv e o kadar maruz kalıp, o kadar isabetli ve tahribatı yüksek olduğunu düşünüyorum. Ama bir yandan namlu çıkış hızını düşüreceğini uzak mesafelerde etkili olmayacağını düşünüyorum. Ruslar namlu ucunu biraz kısaltarak daha noktasal atışlar yaparak birşeyler diyor ama anliyamadim.

https://www.youtube.com/watch?v=_gesRTA9uCo&feature=youtu.be

• l0kan1 L kullanıcısına yanıt
    Şimdi şöyle bir durum var, senin alacağın havalı tüfekte beklentin nedir?

Mod125 Sniper = yüksek pellet hızı + doğru isabet

Dominator = Orta Pellet hızı + kesin isabet

gibi gibi modellerin özellikleri ve nitelikleri farklılık gösteriyor. ihtiyacını belirleyip ona göre bir tüfek seçmen lazım. ha bu Mod125 isabetsiz demek değil tabiki isabetli ancak bir dominator kadar değil.

Yukarıda da dediğim gibi Mod125 bizzat deneyimleme imkanımın olduğu ve oldukça memnun kaldığım bir tüfek.
  • Mod125 için pellet öneriniz nedir? 5.5 kalibre sipariş vermiş bulunuyorum.

• l0kan1 L kullanıcısına yanıt
    Gamo hunter yada JSB Diabolo serisi gayet başarılı, Hatsan'ın kendi pelletlerini de çok methediyorlar ancak denemediğim için bir şey diyemiyorum.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.