Şimdi Ara

Havalı Tüfek Kullananlar Buraya! (23. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.291
Cevap
50
Favori
475.625
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2122232425
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar hepinize merhaba yakın zamanda havalı tüfek sahibi olmak istiyorum ama bir türlü karar veremiyorum. Hatsan mod 125 düşündüm okuduğum yorumlarda çok kötülüyorlar sizin bu tüfekle ilgili düşünceleriniz nedir?
  • Beyler konuya çok yabancıyım. Bu konuyu forumda açanlara teşekkür ediyorum.

Küçüklüğümden beri Silah sevgim var fakat bu havalı tüfeklerin varlığından pekte haberim yoktu.

Bana uzun 100metre gibi atış yapabilceğim uzun menzilli silahlardan hangisini önerirsiniz. cvplarsanız çok memnun olurum. stoeger x20 olabilirmi??

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi crmtrm -- 9 Şubat 2012; 21:45:21 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: crmtrm

Beyler konuya çok yabancıyım. Bu konuyu forumda açanlara teşekkür ediyorum.

Küçüklüğümden beri Silah sevgim var fakat bu havalı tüfeklerin varlığından pekte haberim yoktu.

Bana uzun 100metre gibi atış yapabilceğim uzun menzilli silahlardan hangisini önerirsiniz. cvplarsanız çok memnun olurum. stoeger x20 olabilirmi??

hatsan mod 125 işini görebilir arkadaşım
  • havalı tüfek almak için 18 yaş sınırı varmı acaba
  • quote:

Orijinalden alıntı: Aramakasatan

Çok aradım 100- 250 arası dürbünü kaliteli olan 250 metreye atış yapabilecek bir silah yokmu. Daha fazla çıkmak istemiyorum çünkü 500 e otomatik pompalı satılıyor ve havalı tüfek onun yanında bişey değil.
    Hatsan mod 70 i önerdiler ama o da pek kaliteli değil

senin pompalı dediğin silahlar yiv seti olmayan sadece fişek atan av tüfekleridir..havalı tüfeklerde dürbünü iyi kullanabilirsen, bundan kastım MiLDOT olarak satilan dürbünlerden mesafeyi hesaplayıp hedefin üstüne ve rüzgarin geldi yöne ates edersen 400 metreye kadar isabetli atış imakanın var..400 metrede az bir rakam değil polis özel harekatta çalışanlar bile gerçek keskin nişancı eğitimi alırken 200 metreye kadar nokta atışı yapabilme eğitimi alıyolar..amacın ava cıkmak değilse havalı tüfeği kücümseme derim, ki havalı tüfek yakın mesafeden insanı bile öldürür..saniyede 300metre/saniye demek ses hızı demek.
  • quote:

Orijinalden alıntı: PisagorAmca

havalı tüfek almak için 18 yaş sınırı varmı acaba

yaş sınırı 16 dostum zaten alırken hiç bişey istemiyolar paranı verip alıyosun elinde bi faturan oldumu tamamdır kamuya açık alanlarda gezdirmicen ve kullanmıcan
  • quote:

Orijinalden alıntı: cyener07

Arkadaşlar hepinize merhaba yakın zamanda havalı tüfek sahibi olmak istiyorum ama bir türlü karar veremiyorum. Hatsan mod 125 düşündüm okuduğum yorumlarda çok kötülüyorlar sizin bu tüfekle ilgili düşünceleriniz nedir?

dostum hatsan gerek kalitesi gerek gücü olsun ve gerekse de yetkili servisi olsun(ki bu en önemlisi) en iyi türk markasıdır bence,dünyadada adını sıkca duyabilecegin markalardandır.milletin sevmeme yönü dikkat edersen hep vidalarının gevşemesinden bahsedilmektedir dürbünlerin ayar tutmamasıdır ki bunun tek sebebi tüfegin güçlü oluşur. ayrıca mod 125 i beğenmeyen adamların hangi tüfeği kullandıklarını hep merak edip denemek istemişimdir yani lafın özü şu an 400 liradan aşşağı alınacak en iyi tüfeklerdendir
  • quote:

Orijinalden alıntı: Winter Snake

Arkadaşlar genel olarak birşey sorucam kafam çok karıştı. Bir sürü tüfek çeşidi var. farklarını tam olarak açıklayabilirmisiniz. ??
    1.Havalı tüfek (CO2, Kırmalı, kurmalı,pcp nedir bunlar?)
    2. Gazlı Tüfek
    3. Av Tüfeği
    4. Airsoft tüfek AEG
    5. Airsoft tüfek Gazlı

Arkadaş ne kadar çok çeşit varmış. Bunların farklarını tam olarak açıklayabilecek varmı???

1.havalı tüfek haznesine kırma veya tüple(co2) hava doldurulduktan sonra gerek seri gerekse tek olarak atış imkanı ve hazzını sunan tüfeklerdir ayrıca bunlar bb ve kurşun pellet atan tüfeklerdir
    2.bu tüfek hakkında daha önce bişey duymadım .
    3.av tüfekleri bildigimiz fişek atan gerçek domuz olsun geyik olsun vb hayvanları avlamak amacıyla kullanılan tüfeklerdir
    4.gerçek ve modern görünümlü olmaları şu aralar çok satılmalarına sebep olan tüfeklerdir bunlar misket mermi diye bilinen bb pellet atarlar hepsinin haznesi doldurularak ardı ardına atış yapabilme imkanı sunar
    5.bu tüfeğide daha önce duymadım dostum
  • quote:

Orijinalden alıntı: devedkeni

kardeş bende hatsan mod 8o quatro sas var çok güçlü ve iyi bir makine ancak tüfeğin haylice ağır olması
    avda 1 saatten sonra hedefin10 cm felan ıskalanmasına sebeb oluyor
    ayrca yanında 4*20 optima dürbün aldım ama kullanışsız hiçbir halta yaradığı yok.

dsotum neden dürbünü kullanamadıgını açıklarmısın cidden merak ettimde ? birde ağırlık işi hatsanın her tüfeğinde var benim hoşuma gidiyorki insana oyuncak olmadıgını göstermesi açısından güzel bir meziyet gibi geliyo bana ama o sapmaları engellemek için çift kol atış yapmaya özen gösterin genelde herkes sağ elle tetiği çekiyo siz yorulunca tersini deneyin ama alıştırma yapmanız lazım cidden çok işe yarıyor birde atış yaptıgınız yere göre bi tüfek bacagı denen aletten alsanız sizin için çok iyi olur yoksada kundaktan dayamayı deneyin atışlarınızda
  • quote:

Orijinalden alıntı: oRHaN07

hatta ekleyeyim bikaç resim:D tüfeğin toplam boyutu 120 cm.. namlu uzunluğu ise 55 cm.. otomatik emniyetli..

Havalı Tüfek Kullananlar Buraya!

dostum keşke cizmeselerdi seni henüz gördüm tüfegini güle güle kullan eger okuyosan :D çok güzel bir tüfeğe benziyo :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: AntiArab

quote:

Orijinalden alıntı: Aramakasatan

Çok aradım 100- 250 arası dürbünü kaliteli olan 250 metreye atış yapabilecek bir silah yokmu. Daha fazla çıkmak istemiyorum çünkü 500 e otomatik pompalı satılıyor ve havalı tüfek onun yanında bişey değil.
    Hatsan mod 70 i önerdiler ama o da pek kaliteli değil

senin pompalı dediğin silahlar yiv seti olmayan sadece fişek atan av tüfekleridir..havalı tüfeklerde dürbünü iyi kullanabilirsen, bundan kastım MiLDOT olarak satilan dürbünlerden mesafeyi hesaplayıp hedefin üstüne ve rüzgarin geldi yöne ates edersen 400 metreye kadar isabetli atış imakanın var..400 metrede az bir rakam değil polis özel harekatta çalışanlar bile gerçek keskin nişancı eğitimi alırken 200 metreye kadar nokta atışı yapabilme eğitimi alıyolar..amacın ava cıkmak değilse havalı tüfeği kücümseme derim, ki havalı tüfek yakın mesafeden insanı bile öldürür..saniyede 300metre/saniye demek ses hızı demek.

hocam peki tüfek önerebilir misin ?
    şimdiden teşekkürler
  • tabiki önerebilirim..ben lisanslı atıcıyım elimde hatsan at44 10s var...fiyatıda çogu profesyonel tüfeklere göre çok uygun...650tl.. gerçek anlamda profesyonel tüfekler 1500 ile 6000 tl arasında değisiyor...para kısıtlaman varsa PCP tüplü tüfek alma derim. PCP tüp havalı tüfeklerin hava tüpüdür ve hava dolumu için minimum 400 tlye satilan hava kompresörü veya dalış tüpü gereklidir...elle kurmalı tüfeklerden alırsan bu tüpede ihtiyac duymazsın...yani 100 tlye bile havalı tüfek alabilirsin yeterki ne istedigini bil...ama ben alcaksan birkere al sağlam al derim cünkü çok zevkli bir spor
  • arkadaşlar bende maksimum 300 tl ye havalı tüfek arıyorum güçlü olmalı birde kırmalı olmamalı çok yorucu oluyor bana ne önerebilirsiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: raver

arkadaşlar bende maksimum 300 tl ye havalı tüfek arıyorum güçlü olmalı birde kırmalı olmamalı çok yorucu oluyor bana ne önerebilirsiniz?

http://www.hilalav.com.tr/default.asp?git=9&urun=3140#.
    http://www.hilalav.com.tr/default.asp?git=9&urun=225
    şunlar var dostum malesef eğer kırmalı istesen bu fiyata daha güçlü tüfekler alabilrsin
  • quote:

Orijinalden alıntı: BayernM

quote:

Orijinalden alıntı: devedkeni

kardeş bende hatsan mod 8o quatro sas var çok güçlü ve iyi bir makine ancak tüfeğin haylice ağır olması
    avda 1 saatten sonra hedefin10 cm felan ıskalanmasına sebeb oluyor
    ayrca yanında 4*20 optima dürbün aldım ama kullanışsız hiçbir halta yaradığı yok.

dsotum neden dürbünü kullanamadıgını açıklarmısın cidden merak ettimde ? birde ağırlık işi hatsanın her tüfeğinde var benim hoşuma gidiyorki insana oyuncak olmadıgını göstermesi açısından güzel bir meziyet gibi geliyo bana ama o sapmaları engellemek için çift kol atış yapmaya özen gösterin genelde herkes sağ elle tetiği çekiyo siz yorulunca tersini deneyin ama alıştırma yapmanız lazım cidden çok işe yarıyor birde atış yaptıgınız yere göre bi tüfek bacagı denen aletten alsanız sizin için çok iyi olur yoksada kundaktan dayamayı deneyin atışlarınızda

yanında verdikleri dürbün çok pofesyolnel değil ,ayrıca yuvaya tam oturmuyor
    be arada ağırlık konusunda titreme yaşıyorum, oyuncak olmadığını hissettirmemesi güzel dediğin gibi...
  • merhaba konuyu hortlatatılm birazcık

bende havalı tüfek almayı düşünüyorum

jetsan 5.5mm 4.5mm
    kral namludan kırma 5.5mm 4.5mm
    hangisi daha iyidir _?? benım butçe 150tl gerisi yok
    yanında hediye var diyolar zaten çürük bi dürbün oda idare eder hiçyoktan iyidir değilmi hediye diyo ama fiyat farkına bakın hediyenin parası içinde 105tl-145tl
    ben yakın mesafelerde kuş vb. şeyler vurmak için alıcam bunu.

http://www.hilalav.com.tr/default.asp?git=9&urun=219 bu kral sade
    http://www.e****.com.tr/index.php?productID=202151&product_slug=kral-namludan-kurma-havali-tufek-5-5-mm-sacma-durbun-hediye Buda hediyeli
  • quote:

Orijinalden alıntı: tuncaydogan

quote:

Orijinalden alıntı: crmtrm

Beyler konuya çok yabancıyım. Bu konuyu forumda açanlara teşekkür ediyorum.

hatsan mod 125 işini görebilir arkadaşım

hatsana bulaşmayın bence şu anda en isabetli atışları yapan tüfek stoeger x20 sorun çıkartmıyor arkadaşımda hatsan var hiç memnun diyil bende ilk kez havalı tüfek alıcam çok araştırdım stoeger x20 4.5 kalibre olanını alıcam 1200 fps cıkıs gucune sahıp diğer tüfeklere göre hem ucuz hem etkili önerilir
  • quote:

Orijinalden alıntı: West 

quote:

selçuk 407
    sevgili @rising bende havalı tüfek almak istiyorum ama sadece bu yıllık sadece öğrenmek tanışmak ve alışmak için torun mod 101 diye bir tüfek gördüm sizce beni işime yararmı 40 metreye kadar kola kutusu delebilirmi çok arıza yaparmı bunları açıklarsanız sevinirim
    saygılar

torun tavsiye etmem ama kral magnum bakabilirsin.

quote:

muho_99
    @rising öncelikle böyle bir konu için sağolasın. Sana ve diğer havalı tüfek kullanıcılarına bir sorum olacak. Seninde resmini eklediğin ve hala kullanıyormusun bilmiyorum Stoeger X20 hakkında. Bazı yerlerde arkadaşlar belirtmiş işte gez yok yani dürbünsüz kullanamazssınız falan diye. Bu kou hakkında bilgi verirsen sevinirim. Birde Stoeger X20 Hatsana mod 125 arasındada takılmış durumdayım.

Veya 300 ila 400 tl arası başka önerebileceğin tüfek varmıdır.

stoeger x20 combo modelinde gez yok ancak stoeger x20 alırsanız (dürbünsüz) gez olacaktır dürbünüde pazarlık ile az bir fark ödeyerek alırsınız diye düşünüyorum. Hatsan mod 125 ten uzak durun derim kesinlikle stoeger ile karşılaştırılmaz.

biraz geç oldu cevaplar kusura bakmayın.

evet sana katılıyorum west çok haklısın hatsandan uzak durun stoeger le karşılaştırılamaz stoeger de hiç sorun çıkatdığını duymadım ama hatsanda cok sorun cıktığını heryerde okuyoruz duyuyoruz paranızı boşa gitmesin alıcaksanız stoeger x20 alın memnun kalırsınız ben çok araştırdım ve çok merakım var bu tüfeği her yerde arastırdım mükemmel bir havalı tüfek stoegerden şaşmayın
  • Takip alıcam bitane ama neyi vurucaz kiTatilde oynatıyolardı çok zevkli
  • quote:

Orijinalden alıntı: ysf82

quote:

Orijinalden alıntı: West 

quote:

selçuk 407
    sevgili @rising bende havalı tüfek almak istiyorum ama sadece bu yıllık sadece öğrenmek tanışmak ve alışmak için torun mod 101 diye bir tüfek gördüm sizce beni işime yararmı 40 metreye kadar kola kutusu delebilirmi çok arıza yaparmı bunları açıklarsanız sevinirim
    saygılar

torun tavsiye etmem ama kral magnum bakabilirsin.

quote:

muho_99
    @rising öncelikle böyle bir konu için sağolasın. Sana ve diğer havalı tüfek kullanıcılarına bir sorum olacak. Seninde resmini eklediğin ve hala kullanıyormusun bilmiyorum Stoeger X20 hakkında. Bazı yerlerde arkadaşlar belirtmiş işte gez yok yani dürbünsüz kullanamazssınız falan diye. Bu kou hakkında bilgi verirsen sevinirim. Birde Stoeger X20 Hatsana mod 125 arasındada takılmış durumdayım.

Veya 300 ila 400 tl arası başka önerebileceğin tüfek varmıdır.

stoeger x20 combo modelinde gez yok ancak stoeger x20 alırsanız (dürbünsüz) gez olacaktır dürbünüde pazarlık ile az bir fark ödeyerek alırsınız diye düşünüyorum. Hatsan mod 125 ten uzak durun derim kesinlikle stoeger ile karşılaştırılmaz.

biraz geç oldu cevaplar kusura bakmayın.

evet sana katılıyorum west çok haklısın hatsandan uzak durun stoeger le karşılaştırılamaz stoeger de hiç sorun çıkatdığını duymadım ama hatsanda cok sorun cıktığını heryerde okuyoruz duyuyoruz paranızı boşa gitmesin alıcaksanız stoeger x20 alın memnun kalırsınız ben çok araştırdım ve çok merakım var bu tüfeği her yerde arastırdım mükemmel bir havalı tüfek stoegerden şaşmayın

kendi adıma konuşayım hatsan striker 1000 s kullanıyorum hemen hemen 2 aydır günde ortalama 40 atış yapıyorum şu ana kadar herhangi bi sorunla karşılaşmadım mekanizmasında en ufak bi anormallik yok ve performans düşümü yaşamadım.
  • 
Sayfa: önceki 2122232425
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.