Şimdi Ara

Havacilik ve uzay Mühendisliği ve makina Mühendisliği

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
2.555
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Herkese merhabalar öncelikle. ODTÜ havacılık ve uzay Mühendisliği veya İTÜ makina yazıcam ikisi hakkında is imkanları maaşları ve gelecekteki durumları hakında bilgisi olanlar paylaşımda bulunursa iyi olur

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• bende sizinle aynı ikilemde olan biri olarak çok büyük ihtimalle itü makineyi tercih edeceğim.havacılık ve uzay mühendisliği edindiğim bilgiler(odtü tanıtımına da gittim) doğrultusunda geleceği açık,iş imkanı olan(çoğunlukla ankara'da),savunma sanayinde çalışmalarından dolayı da maaşı dolgun bir bölüm.ancak istanbul'da yaşayan biri olarak beni ankaraya götürebilecek tek neden odtü.evet odtünün bir ruhu var çok güzel üniversite ancak iş çalışmaya geldiğinde ankara istanbula göre oldukça vasat bir şehir.havacılığın da çalışma alanı ankarada olduğundan dolayı bu bölümü tercih etmeyi düşünmüyorum.

aynı zamanda lisansta alanımızı bu kadar daraltmanın doğru olduğunu bulmuyorum.evet havacılık otomotivde de enerjide de çalışabiliyor ancak bu oran çok çok düşük ve bir makine mühendisinin bu sektörlerde havacılıktan önce tercih edileceğini düşünüyorum.makine mühendisliği çok geniş bir alan ve onlarca sektörde çalışabilme imkanı sunuyor.

ben savunma sanayinde çalışmak istiyorum diyorsanız odtü havacılığa gidebilirsiniz ancak diğer durumlarda itü makine daha ağır basıyor bence.
  • papaganreyiz P kullanıcısına yanıt
    Öncelikle değer verip yazdığınız için çok teşekkür ederim.Doyurucu bilgiler vermişsiniz.Oncelikle ben istanbulada ankarayada konum olarak uzağım onun için ikisindede aileden uzakta olacağım ve bunu göze aldım.itu makina güzel ama çok mezun veriyor ve maaşları düşük diyenler var. ODTÜ de ise uni olarak seviyorum bölüm olarak çalışma yerleri dediğiniz gibi kısıtlı.Makineden mezun olup savunma sanayine girebilirmiyim. Savunma sanayine girmeyi hem ilgim olduğu hemde 6-7 bin maaş aldıkları için istiyorum açıkcası.

• quote:

Orijinalden alıntı: gofret23

Öncelikle değer verip yazdığınız için çok teşekkür ederim.Doyurucu bilgiler vermişsiniz.Oncelikle ben istanbulada ankarayada konum olarak uzağım onun için ikisindede aileden uzakta olacağım ve bunu göze aldım.itu makina güzel ama çok mezun veriyor ve maaşları düşük diyenler var. ODTÜ de ise uni olarak seviyorum bölüm olarak çalışma yerleri dediğiniz gibi kısıtlı.Makineden mezun olup savunma sanayine girebilirmiyim. Savunma sanayine girmeyi hem ilgim olduğu hemde 6-7 bin maaş aldıkları için istiyorum açıkcası.

makine mühendisliğinden mezun olup da savunma sanayide çalışmak mümkün.itüden savunma sanayine gitme oranı düşüktür ankarada olduğundan dolayı.odtü makine tanıtımında geçen yılın mezunlarının %40 ına yakınının savunma sanayinde çalıştığını söylemişti.bu oran makine mühendisliği gibi geniş bir dalda böyleyse havacılıkta çok daha yüksektir.ankara'dan daha küçük bir şehirden geldiğinize göre,savunma sanayinde çalışmak istediğinize göre odtü havacılığı yazabilirsiniz bana göre.
  • quote:

Orijinalden alıntı: papaganreyiz

quote:

makine mühendisliğinden mezun olup da savunma sanayide çalışmak mümkün.itüden savunma sanayine gitme oranı düşüktür ankarada olduğundan dolayı.odtü makine tanıtımında geçen yılın mezunlarının %40 ına yakınının savunma sanayinde çalıştığını söylemişti.bu oran makine mühendisliği gibi geniş bir dalda böyleyse havacılıkta çok daha yüksektir.ankara'dan daha küçük bir şehirden geldiğinize göre,savunma sanayinde çalışmak istediğinize göre odtü havacılığı yazabilirsiniz bana göre.

odtü havacılık iş bulma sıkıntısı var gibi yani savunma sanyine girersen iyi ama 4 yıl somra durum nasıl olur vs. Hiç itü makina mezunu tanıdıkların var mı çıktıklarında nerelerde çalışıyor ve ekonomileri hakkında bilgi almak istiyorum.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • gofret23 G kullanıcısına yanıt
    o konu hakkında benim de fikrim yok.
  • quote:

Herkese merhabalar öncelikle. ODTÜ havacılık ve uzay Mühendisliği veya İTÜ makina yazıcam ikisi hakkında is imkanları maaşları ve gelecekteki durumları hakında bilgisi olanlar paylaşımda bulunursa iyi olur

Bundan tam 6 yıl önce aynı ikilemde kalıp İTÜ makina müh. tercih etmiştim , şu anda ne kadar doğru bir karar verdiğimin farkındayım. Başarılar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -Firenze- -- 24 Temmuz 2017; 2:21:27 >
  • Dostlarım aranızda şuan itibariyle ODTÜ havacılık ve uzay okuyan var mı varsa bilgilendirebilir mi zahmet olmazsa

• Ne karar verdiniz acaba
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.