Şimdi Ara

Havacılık ile ilgili iş

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
240
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Gelecekte havacılık sektöründe çalışmak istiyorum. Açıköğretimden sivil havacılık işletmeciliği ya da yer hizmetleri okursam havalimanlarında ne gibi işler yapabilirim?

Şu anda 4 yıllık uzaktan eğitim başla bölümde okuyorum ama gönlüm hem havacılıktan yana. Üniversitemizin açıköğretim bölümünde ( AUZEF ) sivil havacılık işletmeciliği var. Sınavsız 2. üniversite hakkı bile mevcut ama staj var mı bilmiyorum. Stajsız işe alırlar mı onu da bilmiyorum. Bu sene geleceğim için önemli bir karar vermek zorundayım fikirlerinize ihtiyacım var

Şimdiden teşekkürler

• Havalimanında çalışmak için o bölümleri okumaya gerek yok. Hali hazırda yolcu hizmetleri memurlarının %98i o bölümlerden bir haber.
  • DagustuN kullanıcısına yanıt
    Hocam ben sivil havacılık ulaştırma ve işletmeciliği okusam pushback araçlarını kullanablir miyim? ( örnek sadece )

Uçaklara yakın olmak istiyorum ne kadar mümkün acaba :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: phorever

Hocam ben sivil havacılık ulaştırma ve işletmeciliği okusam pushback araçlarını kullanablir miyim? ( örnek sadece )

Uçaklara yakın olmak istiyorum ne kadar mümkün acaba :)

Apronda yer hizmetleri firmasından iki farklı birim görev alır. Birincisi operasyon, ikincisi ramp ekibi. Ramp'e girersen oradaki araçları kullanabilirsin. Şirket içi eğitimlere katılıp, hangi araç için eğitim verirlerse onu kullanabilirsin.
  • Razer kullanıcısına yanıt
    AUZEF'te staj yok ama ikinci üni kapsamında okuyabilirim. Açıktan okuyup staj imkanı tanıyan üni. var mı acaba:?
  • quote:

Orijinalden alıntı: phorever

AUZEF'te staj yok ama ikinci üni kapsamında okuyabilirim. Açıktan okuyup staj imkanı tanıyan üni. var mı acaba:?

Onunla alakalı bir bilgim yok.
  • Razer kullanıcısına yanıt
    Peki teşekkür ederim :)
  • Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri mezunuyum. Bölümdeki arkadaşlarımın 85% i farklı işler yapıyor. Bu sektöre atılmak için bu bölümlerden mezun olmana gerek yok
  • O zaman iş ilanlarından bu alanlara mı yönelmem gerekiyor?

İngilizce seviyeniz nedir?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.