Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Hava temizleme cihazları

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir Kullanıcı, 5 Masaüstü Kullanıcı
1.196
Cevap
62
Favori
380.850
Tıklama
Giriş
    1 Mesaj

merhaba acaba siz bulabildiniz mi?
    |
    |
    abuabuabu kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Merhaba Şabanoz , su işini nasıl çözdünüz. @sabanoz
    |
    |
    sabanoz kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Merhaba nemaproblema,
    bunu başardınız mı.eğer yaptıysanız nasıl yaptınız anlatabilir misiniz.lütfen en kolay ve anlaşılır şekilde anlatın.çok teknik bilgiye sahip değilim ama dışarıdan temiz hava almak istiyorum.
    |
    |
    nemaproblema kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Bende aynı alerji sıkıntısından müzdaribim ve yorumlarda evdeki klimanın üst hava giriş kısmına hepa flitre konumlandırılacak şekilde bir aparat yaparsam büyük ölçüde havayı temizleneceğini düşünüyorum.

Bu konuda ne düşünürsünüz yorumlarınızı bekliyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

klimanın randımanı azalır ve zaten çoğu kişi toz filtresi dışında filtre kullanmıyor (galiba bazı marka modellerde filtre var zaten) ,çünkü kısa sürede doluyor ve insanların toz filtresine bile bakmaya üşendiği biliniyor :)
    |
    |
    Yasin4153 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Kafama göre bir ölçülerde uygun yollu Hepa filitre bulabilirsem evdeki klimaya bir şekilde montaj yapabilirim , klimanın verimi düşsün çokta önemli değil .

Üşenmek olmaz hastalığın var ise üşenmicen kimse seni senden daha iyi düşünmez bence ilk önce kendi sağlığın için mücadele etmemiz gerekiyo neyse uzun lafın kısası eğer klima projem olmaz ise diye Filitre cihazınyerine artık filitresi ergonomik olan ve uzun ömürlü filitre tedariği garantisi verebilecek marka modele bakmaya devam ediyorum.

Bakalım bulurum inşallah.

|
    |
    C.CEMİL kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

hepa filtre çok az hava geçiriyor o nedenle verimi çok düşer ve bulması biraz zor
    ayrıca çok kısa sürede dolacağından sıkıntı olur

hepa yerine başka filtre deneyebilirsiniz ,misal arabaların klima sistemlerinde kullanılan polen filtresi gibi
    lakin polen filtresi de klimanın üflemesini bir miktar azaltır

bu konuda zamanında bende bir şeyler denemiştim
    |
    |

Marka değişikliğine gittiğim için satıyorum. Cihaz sorunsuz çalışmaktadır.

Detaylı bilgi için pm ile ulaşabilirsiniz.

|
    |

Evet ulaşılması kolay olan bir filitrasyon sistemi deneyeceğim .

Çünkü orijinal ev tipi hava temizleyici cihazlarının yedek parça Temin edeninden bulamadım güncel bilegiye sahip olanlar yorumda katkıda bulunursa sevinirim.

|
    |

aliexpress de çeşitli hepa filtre satışları var ama çok pahalı ,şimdi birde vergi alınıyor galiba
    gerçi ben bir zamanlar bendeki cihazlara tam uyanı orada da bulamamıştım
    |
    |

AliExpress de sadece xiaomi hava temizleyicisinin filitresine baktım , ve sarın alınan filitrelerde türkiyeye gelen veya başka ülkelere giden filitreler ya bozuk formda yada yırtık felan gözüküyo o yüzden filitre konusunda pek güvenemedim kaldı böylece.

|
    |

Hocam merhaba,

Şu cihaz hakkında ne düşünüyorsun?
    https://urun.gittigidiyor.com/ev-elektronigi/ufo-o2-hava-temizleme-cihazi-448759130
    |
    |

pm.den bilgi verdim ama diğer insanların da bilmesi açısından belirteyim ;

yedek parça ve filtre temini yok ve asla fiyatını hak edecek bir ürün değil

2 yıl önce 2 adet almıştım ,fiyatı 130-140 tl. idi ,hadi diyelim enflasyon ve döviz artışı oldu ve diyelim % 200 zam olsun ,şuan fiyatının 300-350 tl. olması gerekmez mi ?

1000 tl. nedir arkadaş

şu cihaz emin olun ondan daha iyidir (önce firmayı arayıp filtre garantisi veriyorlarsa ,sinbo firmasını)
    ancak bu cihaz bile ederi en fazla 300 tl. olmalı
    diğer husus ise bu cihazın artık satışı yok ,bu firma nereden bulmuş onu da anlamadım ?
    https://urun.gittigidiyor.com/ev-elektronigi/sinbo-sap-5503-lcd-ekranli-hava-temizleme-cihazi-renk-kirmizi-393409056?utm_source=google-pla&utm_medium=paid-search&utm_content=58375853367&utm_term=22324001967&ga_prodid=393409056&ga_merchantid=111788519&scxid=14489-145818-2357-0&sc_gcsp=gg&gclid=EAIaIQobChMIrJ-q8tfB4gIV2OF3Ch0-7AytEAYYAyABEgIdLPD_BwE&gclsrc=aw.ds
    |
    |
    barisdinc kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Bugün Süreyya paşa göğüs hastalıkları Alerji bölümünden uzman doktor metin hocayla konuştum muayene oldum ve herkesin yani ulaşabildiği kadar herkese ulaştırın , doktorun söylediği kelime alerjiden yani tozdan etkileniyorsan temizlik, temizleme cihazları ile olmaz sorunu çözemezsiniz. Sorunu çözmen için uzayda fanusun içinde yaşaman gerekiyo cümlesini kullandı. Yani bu yazıyı okuyanlara söylüyorum eğer böyle bir alerjiniz varsa paranızı bu ticari aç kurtlara kaptırmayın gidin tedaviye başlayın. İnsanlara bu yazıyla yardımcı olmak istedim inşallah birilerine yardımcı olmuşumdur kafasındaki soru işaretlerini çözümünde.

|
    |
    Forum çok uzun olduğu için iki gün önce Hava temizleme cihazı almadan önce tamamını okuyamamıştım, keşke biraz sabretseymişim. uv ile iyon salınımı kapatılabiliyor fakat bu yeterli midir cihaz iyon yaymaya devam eder mi ki? Bi de kesif bir kokusu var üflediği havanın, iyondan dolayı mıdır? Bir de en önemli faktörü olan mikroorganizma temizliği işini kullanmayacaksak neye yarayacak, iki parça tozu ben süpürgeyle alırım zaten. Baştan okusaydım forumu belki vazgeçerdim ama aldık artık iade işi de ayrı bir dert böylesi bi cihazı. Ev cadde üstü camı açsanda salona egsoz ve tozdan başka bi şey dolmuyor arka taraf desen apartman boşluğu sigaracı komşular sağolsun kendim içsem bu kadar olmaz. Zaten bu durumdan dolayı almıştım bi de polen alerjisi için tabi. Ayrıca dün yağmur sırasında dışarıda oldukça basık ve tozlu bir hava vardı camlar ahşap olunca içeri sızıyor cihaz derman olur mu diyordum sanırım böyle durumlarda da işe yaramayacak çünkü ne kadar çalıştırdıysam da o toz kokusu gitmedi ortamdan. Filtrelerin ömrü bitene kadar kullanalım bakalım daha iyi bir çözüm buluruz belki o arada. 😀🧐

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi raskolnn -- 18 Temmuz 2019; 16:4:39 >

uv. ve iyon kapatma varsa sorun olmaz ,cihaz yeni iken biraz koku yapıyor (hepsi böyle)
    bu cihazlarda çok abartı var bunu sürekli söyledik ,ancak gözle görülmeyen tozları topladığı bir gerçek ,tabi çok tozlu veya sigara içilen bir yerde kullanılırsa filtre çok çabuk doluyor ,tozunu bir elektrikli süpürge ile çekip kullanılabiliyor ama sigara pisliği mümkün değil

polen içinde bir derece faydası olur ama çok az

hiç faydası yok denilemez ama en fazla % 30 diyelim
    |
    |
    raskolnn kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Teşekkür ediyorum ilginize, tabi beklentimiz evdeki ve havadaki bütün toz toprak ne varsa ter temiz yapması bi nevi mucize gerçi o da olur birgün baksanıza evi dolaşarak sizin yerinize yer temizliği yapan robotu yapmışlar. Aslında bizimkisi doğallık arayışından ziyade teknoloji merakı gibi. Yeri gelmişken xiaomi hava temizleyici hakkında bi fikriniz var mı? İon salınımı yok dijital hava kirliliği ölçümü var filtre değişimi kolay ama filtreyi temin işi sıkıntı gibi. İon meseleside başta teknolojik olarak cazip havada mikroorganizma avlayan bir sistem ama yan ürünleri düşününce çekimser kaldım hatta ürktüm açıkçası. Sonuçtada özellik var korkudan kapatmakta ilginç geliyor tv alıp sesini kapatmakla aynı.

|
    |

xiaomi kullanmadım ama gerek yorumlardan ,gerekse görünüş olarak iyi gibi ,filtre ise bildiğim kadarıyla sorun olmuyor ,aliexpress de satılıyor diye hatırlıyorum ,diğerlerini orada dahi bulamıyorum ,ancak filtresi pahalıydı

işin gerçeği bunlar hemen hemen aynı işi yapıyor ,bazıları biraz daha sessiz ve biraz daha iyi temizliyor o kadar

ben bir sürü cihazda ion kullandım ve bir yararının olduğuna inanmıyorum ,son zamanlarda bir şey dikkatimi çekti ,ion sürekli çalışınca duvarlar ve eşyalar çok kirleniyor (sanki pisliği oralara itip yapıştırıyor gibi bir durum algıladım)

ben kışın 3 cihazı sürekli kullanıyorum ve 2 tanesinden ion ve uv. aksamını komple söküp attım ,1 tanesinde sadece ion sürekli çalışıyor onun kapatması olmadığından ve garantisi devam ettiği için ,garanti bitince onu da sökeceğim

ionun çok zararlı olduğuna pek inanmıyorum ama uv. kesinlikle çok zararlı
    bilmeyerek alerjisi olan oğlumun odasında bir müddet kullandık ,çocuk her geçen gün daha kötü oldu ,nedenini geç anladık ,uv. yi sökünce sıkıntısı azaldı

benim bildiğim ion değil ,uv. mikroorganizmalar için kullanılıyor ,ion ise elektrikli aletlerin yaydığı pozitif ionu dengelemek amaçlı kullanılıyor

bana sorarsanız ikisini de tavsiye etmem ,sadece toz ve gözle zor görülen uçuşan maddeleri toplasa yeterli ,bunun içinde mümkün olduğunca iyi emiş yapması ve filtresinin büyüklüğü önemli (tabi filtre kalitesi de)
    |
    |
    raskolnn kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı:

Merhaba,

Elimde sıfır hiç kullanılmamış

2 Adet Sanyo Air Purifier ABC-VW24A

1 Adet King Air Purifier K-6000

var. İhtiyacı olanlara çok uygun fiyatlar ile satarım. 3’ünü birden almak isteyenlere dahada uygun fiyat verebilirim.
    Merhaba çok zaman geçmiş ama sanyo abc-vw24a cihazı nasıl? Yaşadığım yerde yerelde bir mağazada var. Suyu elektroliz ederek bişeyler yapıyor diye okudum araştırdım ama zararı varmı dır? Bide bu ürün için 2011 felan gibi piyasaya cikmis. Dükkanda herhalde bir 3-5 yıl duruyor. Filtreler kurulmadan koruyucu poşetinde iken bozulurmu. Yani malzeme ömrü varmı dır. Sanyo artık yok. Filtreleri aliexpres felan almayı düşünüyorum

|
    |

Sanyo ABC-VW24A Hava Temizleme Cihazı

Bu cihazı ben de merak ediyorum. Tamamen farklı bir teknoloji kullanıyor. Ozon, UV light ya da negatif ion yok. Cengizumur üstadın bu cihaz hakkındaki görüşlerini bilen var mı? Üstad artık yazmıyor mu forumda?
    |
    |
    Bahsedilenler: cengizumur
Reklamlar
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
son dakika
Bey Azura
Mobilya Takımları
haberler
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,266
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.