Şimdi Ara

Hava Kuvvetleri'nde türbanlı pilot dönemi (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
660
Cevap
1
Favori
30.020
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Başörtü kelimesini duyunca millet adeta sinirden kafaları duvarlara vuruyor
  • Çatlayın da patlayın din düşmanları.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: DEMİRCİEFE

quote:

Orijinalden alıntı: straptezlo

quote:

Orijinalden alıntı: HERKESE BENDEN CAY

Yazık vallaha yazık şurada nasıl dalga geçmişler bak bak, bu dalga geçenlerinin yarısından fazlasının annesi de kapalıdır. Şurada açık bir kadın olsaydı başkaları tek birşey söyleseydi demediğinizi bırakmazdınız, kapalı birisi olunca bir öldürmediğiniz kalmış. Hani herkes istediğini giyerdi? Hani kimse kimseye karışamazdı? Hani siz çok demokratiktiniz? İnsanları giyime göre laf söyleyenler cahil, beyinsiz diyordunuz? Sizin yaptınız ne?

İnsanların müslümanlıkla alıp veremediği bir şey yok. Pilot takkeli bir yahudi TÜRK olsaydı da aynı şeyi yaparlardı. Burda insanların tartıştıkları şey şu: bir kişi dini veya inancı ne olursa olsun, devlet kurumunda çalışırken dinini ikinci plana koyması. Yukarıda bir örnek verdim. Başörtülü bir hakim düşünün. Bu hakim zanlı kişiyi ister istemez islama göre yargılar. Problemi anlamışsınızdır sanırım. Hakimi hristiyan olarak da düşünebilirsiniz ya da yahudi. Ama onların hangi inançtan olduğu dış görüşünten anlaşılmıyor fakat müslüman kadınlar hemen anlaşılıyor ve yine yazdıklarımın başına dönüyoruz.

Yani kimse kimsenin inancına laf etmiyor olaya biraz böyle bu gözden bakın.

strap,
    katılıyorum. bir hiristıyan ama TURK..çalıştı,cabaladı,hukuk bitirdi,sınav sonucu diyelim yargıç oldu..görevi sırasında,boynunda koca bir haç ....
    bunu kim kabul eder.bu bal gibi hiristıyanlıgı çagrıştıran bir simgedir.lutfen tartarak,irdeleyerek ,taraf olmadan düşünüp yazalım. o zaman daha iyi anlaşırız.

Aynen çok iyi örneklemişsin.

Türklerin öğrenmesi gereken kurallar :

1-) Karşındaki herkes müslüman değil
    2-) Türklerin ana dini müslümanlık değildir
    3-) Türkler hristiyan da olabilir, ateist de olabilir, kendi uydurduğu bir dine de tapabilir
    4-) Kimse senin inançlarına hakaret etmediği sürece zorla bir şey yapamazsın.
    5-) Hristiyan TÜRK bir hakim düşünün, ama boynunda HAÇ sembolü. Burda ki insanlar ona da laf ederler sadece türban değil mesele.
    6-) Devlet mecralarında dinsel semboller olmamalı kesinlikle. Yoksa bizim dinle alıp veremediğimiz yok inanın ben umre yapmış namazında bir müslümanım ama şu yazdıklarımdan dolayı bana ateist diyen bile çıkacaktır bana isteyen istediğini diyebilir benim inancım allahla benim aramda.

7-)Keşke herkes sen-ben gibi düşünebilse bu ülkede hiç kavga çıkmaz.

• Yıl olmuş 2017 hala başörtüsüne takılanlar var.

• çoğu türban olayı gösterişten başka bir şey değil.

inanç falan hikaye.

herkes için konuşmuyorum..

zorla türban taktırsalar. tam tersi yine özgürlük mözgürlük deyip türbana karşı olurlar.
  • Hakkediyorsa herşey olur

Herkesin kafası ne kadar da karışık

Türbana laf etmeye, böyle bir şeye karışmaya kimsenin hakkı olamaz

Samimi söylüyorum burkalı da olsa aynı şeyi söylerdim

Bu arada

Referendum tercihim hayır

parti tercihim de chp

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cemsinan -- 6 Şubat 2017; 19:5:6 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Honey Badger

Atılan mesajları görünce diyorum ki EVET demekten hiç pişman olmayacağım. Ne olduğu hiç önemli değil yaşam tarzına karışmamayı öğrenene kadar devam. Buradaki insancıkların vızıltıları Kılıçdaroğlunun söylemek isteyip de söyleyemedikleri işte.

Hocam akp başta olmasına rağmen bu insanlar el bebek gül bebek yaşıyor. ama bunlar başa geçince ne olduğunu biliyoruz. Hiç ama hiç evetinizden şaşmayın. reis olduğu sürece. Hatta mim olursa olsun bunlarin olduğu yere oy basmayın.. yorumları okuyunca bu kirlenmiş beyinler ile aynı dünyada olmaktan utanıyorum,

• quote:

Orijinalden alıntı: saygılıinsan

quote:

Orijinalden alıntı: cem1907

bi pilot olmadiklari kalmisti oda oldu etrafini nasil gorucek olasi bir savas aninda turbani baglayip ucaga gidene kadar coktan vurulur

şu iğrenç düşünseye bakarmisiniz. REİS SANA EVET DEMEZSEM NAMERDIM

neresi iğrenç düşünce günlük hayatında ne takarsa taksın karışan yok orduya silahlı kuvvetlere de bir zahmet takmayıversin türbanının iğnesi biyerine batar uçak bile düşer.

• quote:

Orijinalden alıntı: Theumit

İNŞALLAH AMİN AMİN AMİN

Yahu sakalı bırakan biz namazı kılan biz

Camiye giden biz

Çarşafı giyen biz

Biz derken müslümanlardan bahsediyorum

Size bunları dayatan yok

E o zaman bırakın istediğimiz göbl yasayalım

SİZENE

Burası dini bir ülke değil. Bizim derdimiz müslümanlarla değil. Dini sembol ve simgelerle hiç bir devlet mecrasına girilmemeli. Mesela boynunda haç olan birisi de yapmamalı bunu. Kapiş?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ters Adam

quote:

Orijinalden alıntı: sistemli adam

Çok daha önce olması gereken şeyler bunlar. Aşın artık bu şekil işlerini. Pırıl pırıl bir kadın. Gurur duydum.

Dostum sen kadindan gurur duymuyorsun turbandan gurur duyuyuorsun.Yoksa ilk kadin pilot o degil.

Cok cok gurur duyuyorsan sende kapan.

Birincisi ilkl kadın pilot mu yazmışım ? Mesajımı bir daha oku, yine anlamadıysan hiç zorlama.
    İkincisi tekrar okuduğunda türbandan değil de şekile dayalı ön yargılardan bahsettiğimi anlayamıyorsan yine zorlama. Üçüncüsü; açıl kapan diye haddine olmayan şeylere girip terbiyesizlik yapma, dördüncüsü dostun filan değilim.

• quote:

quote:

quote:

Çok daha önce olması gereken şeyler bunlar. Aşın artık bu şekil işlerini. Pırıl pırıl bir kadın. Gurur duydum.

Dostum sen kadindan gurur duymuyorsun turbandan gurur duyuyuorsun.Yoksa ilk kadin pilot o degil.

Birincisi ilkl kadın pilot mu yazmışım ? Mesajımı bir daha oku, yine anlamadıysan hiç zorlama.
    İkincisi tekrar okuduğunda türbandan değil de şekile dayalı ön yargılardan bahsettiğimi anlayamıyorsan yine zorlama. Üçüncüsü; açıl kapan diye haddine olmayan şeylere girip terbiyesizlik yapma, dördüncüsü dostun filan değilim.

En sevdigim seyde oku-anla diyenlerin okudugunu anlamamasi.Sana kim ilk kadin pilot diyorsun demis

• quote:

bi pilot olmadiklari kalmisti oda oldu etrafini nasil gorucek olasi bir savas aninda turbani baglayip ucaga gidene kadar coktan vurulur

Senin gibiler bu kafayla hayatını devam ettirebiliyosa o bayan etrafınıda görür merak etme istediğiniz kadar engellemeye çalışın o zamanlar eskide kaldı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cheweng001 -- 6 Şubat 2017; 19:8:45 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Unchangeable

quote:

quote:

neresi iğrenç düşünce günlük hayatında ne takarsa taksın karışan yok orduya silahlı kuvvetlere de bir zahmet takmayıversin türbanının iğnesi biyerine batar uçak bile düşer.

senin düşüncen de iğrenç. siz ve sizin gibilere mi kaldı. Dünyanın bir çok yerinde basortulu uçak süren bayan var. ne zaman böyle bir şey duydun. sizin amacınız İslam'a hakaret.

• quote:

quote:

quote:

quote:

En sevdigim seyde oku-anla diyenlerin okudugunu anlamamasi.Sana kim ilk kadin pilot diyorsun demis

Allah etrafındakilere sabır versin. Benden bu kadar.

• Ordu lan bu ordu
  • quote:

Orijinalden alıntı: Master Mirror

temizlenen falan yok geri almışlar bi çok fetocu pilotu

Sadece hava Kuvvetleri diye duydum

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Unchangeable

quote:

quote:

senin düşüncen de iğrenç. siz ve sizin gibilere mi kaldı. Dünyanın bir çok yerinde basortulu uçak süren bayan var. ne zaman böyle bir şey duydun. sizin amacınız İslam'a hakaret.

islama asıl hakaret sizin düşünceniz gibi dini yanlış anlayıp bağnazlık hatta yobazlıkla çevreye sataşmaktır.

• Başörtüsü bilime engelmiş! Siz uzaya mekik gönderdiniz de, başörtüsüne mi takıldı?

Necip Fazıl Kısakurek

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AnadoluKaplanı -- 6 Şubat 2017; 19:14:55 >
  • Muhafazakar olmayan ve laikliği savunan biri olarak bence türbanlı birinin pilot olmasında hiçbir mahsur yok. Bu mesleği yerine getirecek bilgisi, birikimi, disiplini olduğu sürece başı açık olmuş kapalı olmuş ne fark eder.

2017 yılında hala o şunu giymesin, bu bunu yemesin içmesin tartışıyoruz. Bırakın insanlar her alanda istediğini giysin. Karşılıklı olarak bir bilinç oluşsun. Bu saçma tartışmalar kısır döngüye yol açmaktan başka hiçbir şeye yaramıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: AnadoluKaplanı

Başörtüsü bilime engelmiş! Siz uzaya mekik gönderdiniz de, başörtüsüne mi takıldı?

Necip Fazıl Kısakurek

papaz eriğini imam eriğine çeviren proje :d
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.