Şimdi Ara

Hava Kuvvetleri'nde türbanlı pilot dönemi (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
660
Cevap
1
Favori
30.019
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hüznü Şenlendiririm kullanıcısına yanıt
    Bu yazdığınız ciddi bir mesele.

Tsk için çalışmak isteyen herkes için genel geçer kural olmalı. Askeriye disipliniyle bilinir.

İnsanların özgğrlüklerine ters düşmeyecek kriterler vardır.

Örneğin küpe tak ak dediğiniz gibi. Bir inanışa göre ibadet olabilir. Ancak askerdeysen takmamalısın. Yada sakal bırakmak keza öyle. Yani özgürleştirmek kavramını bizim milletimiz anlamıyor algılayamıyor.

Askeriye gibi disiplinin en çok olması gereken yerde yapılması normal değil.

Vesayetten kurtaracağız ülkemizi diyerek ilkokul ortaokullarda yüksekokullarda başörtüsü yasağı kalktı veSabah törenleri and içme vs. Tarihe karıştı.

Bunların en büyük sebebi askeriyeyle normal okulların farkının olduğunun insanlara aktarılmasıydı. Yani askeri düzene gir hergün emir konuta yemin zincirinden bağımsız nesil yetiştirmekti.

Çünkü emir komutayı yöneten birisi zaten oluyor. Şuan rte gidin kendinizi patlatın dese patlatacak binlerce kişi çıkar ülkede. Kadınlarınızı bana getirin dese binlerce kişi paylaşır kadınını.

Bu herif böyle bir güce de böyle ulaştı zaten. Düni duyguları istismar edip var olan düzeni istismar üzerine kendine endeksli kurarak.

Devam eder mi etmez. Belki 3-5-7 yıl herneyse ancak türkiye çok daha güçlü bir devlet olacak.

Bunlar ipekböceği sancısı. Kozanın içindeki tırtıl gibiyiz. Sadece bizim kozamız kalın çıktı kabuğu kıramadık. Ama her dakika türkiye bu ızdıraptan güçleniyor ve kozadan çıktığında kimse inanamayacak. Ben türkiyeyi gelecekte gerçekten süper güç görüyorum.

Bu karanlık zifir günler aydınlığa dönecek.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Ya bırakın millet neresine ne taşıyorsa taksın. Biz kendimizi düşünelim bize ne ki milletin giydiğinden? Lafa gelince özgür ülkeyiz. Ulan dövme ve piercing yasağı kalksa havaya uçarsınız.

• temizlenen falan yok geri almışlar bi çok fetocu pilotu
  • Askeriyeyi kazandığınızda temel ve belki en sancılı 40 günlük bir hazırlık süreci olur. Günler hep doludur uyku vs haram. Heran kalkıp eğitim olur.

Buradan amaç subaylık için uygun musun cevabına ulaşmak.

Önceden 40 tı şimdi bilmiyorum.

Dayanamayan kişiler oluyor bırakıyor.

• tzakhi T kullanıcısına yanıt
    Dogrudur hocam. KHO benide kapidan cevirdi HHO ve DHO ise kagit imzalatti. "Ben 4.sinifim 3. siniftan baslamaya kendim raziyim hak kayiplari vs. kabulumdur tarzinda"

KHO nun yapmama sebebi isletme kamu yonetimi tarzi bolumleri cagirdilar kontenjan hemen doldu. Hava ve deniz sadece muhendislik cagirdi. Hatta muhendislikte bile hepsini cagirmadi insaat gida tarzi bolumleri cagirmadilar
  • quote:

Orijinalden alıntı: JMaharaja

Ya bırakın millet neresine ne taşıyorsa taksın. Biz kendimizi düşünelim bize ne ki milletin giydiğinden? Lafa gelince özgür ülkeyiz. Ulan dövme ve piercing yasağı kalksa havaya uçarsınız.

İşte bunlar Laiklik ilkesinin bu ülkede 1 asırdır yanlış anlaşılmasından dolayı oluyor.
    Laiklik dinin devlet işlerine karışmaması. Devlette dinin yasaklanması değil.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yazık vallaha yazık şurada nasıl dalga geçmişler bak bak, bu dalga geçenlerinin yarısından fazlasının annesi de kapalıdır. Şurada açık bir kadın olsaydı başkaları tek birşey söyleseydi demediğinizi bırakmazdınız, kapalı birisi olunca bir öldürmediğiniz kalmış. Hani herkes istediğini giyerdi? Hani kimse kimseye karışamazdı? Hani siz çok demokratiktiniz? İnsanları giyime göre laf söyleyenler cahil, beyinsiz diyordunuz? Sizin yaptınız ne?

• Başı açıklara sasirmiyorsunda bir musluman olarak kapaliykrn mi sasiriyorsun.

• Herşeyden önce böyle bir haberin yapılması saçmalık olmuş.Haberin yapılmasında ki amaç nedir ?

Aa bakın türbanlıyım uçak uçuruyorum diyip milleti tahrik etmek için mi ?

Oraya eğitim mi almaya yoksa resim çektirmeye mi gittin ?

• quote:

Orijinalden alıntı: niceworkisc

Başı açıklara sasirmiyorsunda bir musluman olarak kapaliykrn mi sasiriyorsun.

Bu mesaj ciddi mi

• İzin yok ancak sirf turbanli diye yada sirf piercingli diye bir insan yadirganamaz onemli olan degerlerdir kisinin zihniyetidir kotu niyetli bozuk ahlakli bir insan olduktan sonra turbaninda piercinginde bir onemi yok benim annemde turbanli ama almanca ogretmeni gorenler cahil saniyor ama bilgisiyle modernim diyenlerin agzinin payini veriyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: RavenoLL

Rezalet.Ordu kardeşim burası dini özgürlük falan olamaz.O zaman erkeklerde sakal bıraksın takke taksın.Ne amaçla alındığını biliyoruz.Dünyanın sayılı pilotları olan tskdan selçuk üniversitesinden pilot devşiren tskya...

Niye Turbanli olunca bukadar zoruna gidiyoki.

Gerici yobaz.

Insanlari giyimine gore degerlendirmek ancak siz gibi yobaz gericilerde olur.

Bi insanin dis giyiminden ziyade akli onemlidir.Ister basi acik ister mini etekli ister turbanli niye turbanli okunca zoruna gidiyor ki hazmedemiyorsun cunku.Elin ayagin titreyip salyalarin akiyordur sinirden.

Elin gavuru siz gibi olmadigi icin bugun cok daga ileride.

Siz asagilik kompleksli kisilerden dolayi.

Bi insan akilli olduktan sonra turbanli da olsa hangi makam mevki gorev olursa olsun akilli ise yapmali yobazligin bi alemi yok.

Artik su yobaz ve gerici 50 yillik kokusmus orumcek tutmus beyninizi yenileyin.

• quote:

Orijinalden alıntı: acrofurki1

Dogrudur hocam. KHO benide kapidan cevirdi HHO ve DHO ise kagit imzalatti. "Ben 4.sinifim 3. siniftan baslamaya kendim raziyim hak kayiplari vs. kabulumdur tarzinda"

KHO nun yapmama sebebi isletme kamu yonetimi tarzi bolumleri cagirdilar kontenjan hemen doldu. Hava ve deniz sadece muhendislik cagirdi. Hatta muhendislikte bile hepsini cagirmadi insaat gida tarzi bolumleri cagirmadilar

başvuru ilanında bu durumdan hiç bahsetmedikleri için çok potansiyel başvuru gitti o halde. sadece 2. ve 3. sınıf diyordu ilanda.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tzakhi -- 7 Şubat 2017; 20:16:14 >
  • tzakhi T kullanıcısına yanıt
    Hocam başvurular devam ediyormu?

• Özgürlük kelimesini çoooooook seviyorum. Başörtüsü ,türban,saç,sakal, kılık, kıyafet....... bunlardan artık sıyrılmamız aşmamız gerekiyor. Farklılıklara saygï duymaliyiz. Atatürkçü bir adamım ben. Önemli olan liyakat sistemi, hakkın verilen emeğin korunduğu, adaletin oldugu bir ülke görmek.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bence tartışılacak bi durum söz konusu değil. Özgürlükçü takılanlar buna neden laf ediyor anlamıyorum

• Merhaba,

Ülkenin bittiği andır,başka söze gerek yok sanırım.

• quote:

Orijinalden alıntı: KayhanKaan

quote:

Orijinalden alıntı: straptezlo

Birisi ekşide şöyle yazmış :

yanlış uygulama, şimdi olmaz ya diyelim ki oldu ve biz suudi arabistan ile savaşa girdik, araplar da saldırı olmaz diyerek önemli bir toplantıyı kabe'de yaptılar. bunun istihbaratı bize gelirse ve bu hanım kızımıza kabeyi bombalama görevi verilirse sizce yapabilir mi? ben sanmıyorum. askerin dini de, allahı da, peygamberi de komutanı olmalıdır. bu sebeple dindarların ya da bir ideolojiye bağlı olanların orduda olmaması gerekir. (devletin resmi dini ve ideolojisi hariç)

Kabeyi bombalarsan tüm İslam alemi birleşip tepene çöker.Çocuk gibi yorumlar yapıp milleti kendinize güldürmeyin.

Ben yazmadım okuma yazman mı yok senin?

Birisi ekşide şöyle yazmış :

Ayrıca türklük mü yoksa islamiyet mi sence?

• quote:

Orijinalden alıntı: Sturmbannführer

Hocam başvurular devam ediyormu?

hayır hocam hava harp 2. ve 3. sınıf başvurusunu eylül ayında, 1. sınıf başvurularını ise ocak ortalarına kadar aldı başvuru dönemi bitti.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tzakhi -- 6 Şubat 2017; 19:59:39 >
  • Dini duyguları olmayan biriyim, türbanlı olması sorun değil ama bayan alınmayacak deyip türbanlı bayan alarak referandum öncesi beyin yıkama peşindelerse kötü bir durum. Umarım kendi emeğiyle kazanmıştır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi waRRioR -- 6 Şubat 2017; 18:31:23 >
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.