Şimdi Ara

Hava Kuvvetleri'nde türbanlı pilot dönemi (32. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
660
Cevap
1
Favori
30.019
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2930313233
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: trakyAli-1986

quote:

Orijinalden alıntı: halimyokk

Yıl olmuş 2017 hala türban ve başörtüsü farklı şey diyen var

Bu kadar sığ bir tartışmaya giren insanlarımız var ya şaka gibi

Asıl bilmeyen sensin. Türban Fransa dan gelen gazeteci bir bayan tarafından ülkeye tanıtılmış moda ya adapte edilmiş İslam da yer alan tesettür anlayışına tamamen ters gösteriş için moda için yapılmış bir şey.

Başörtüsü ise amacı Allah in emri olan ortunmeyi sağlayan gosteristen uzak uzun yıllardır ülkemizde olan bir şey.

Türban Fransa dan dilimize geçen onlarda da İzmir deki yöresel başında fes üzerinde örtü olan tarzın adıdır.

2sini bir tutan ne İslam dan anlatıyordur ne tesettür nedir biliyordur.

Yüzü makyajlı parasut gibi kafaya dolanmış turban lilari görünce içi gidenlerin savunduğu şeyi dinin emri saymak ne büyük saçmalık tır.

Günümüzde insanlar fesin üstüne başörtüsü mü takıyor ?

Hani türban siyasi idi başörtüsü değil idi ? bakın yıllarca demekki insanlar dini engelelyeceğiz diye modayı engellemişler

Kardeşim benim anam bacımda başını örtüyor işine gelen türban diyor işine gelen başörtüsü saçma saçma ayrımlar yok başörtüsü okeymiş ama türban değilmiş

o zaman baştan net bir şekilde türban ile başörtüsünü ayırıp öyle yasak koysalarmış askeriyeye vs.

Eminim bugün insanlar Türkiye'de Fransadan geldi moda diye başını örtüyorlardır, saçma saçma konuşmayı ne kadar seviyorsunuz ya

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi halimyokk -- 8 Şubat 2017; 13:59:41 >

• turk milleti naiftir gurur, kibir, baskasini hakir gorme yoktur

yardim severdir orf ve adetlerine baglidir

turban hakkinda itici yorumlar atanlarin alayi gururu kibiri ile yasayan tamamiyle batili olan zihniyet bu cok acik ve net ornek vermek gerekirse multeci suriyelilerin ustune idrarini yapan para atip pesinden kosturan topluluktan farklari turkiyede yasamalaridir ben boyle insanlara adam yerine koyup ta cevap yazma ihtiyaci artik duymuyorum

saygisiz seviyesiz kalitelsizlikten hoslanmiyorum

bunun altina alinti yapan cokta lolo

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • halimyokk kullanıcısına yanıt
    Forumda okuduğunu anlayan az.

Ufak bir araştırma yap. Türban kelimesi kaç senesinde ülkemizde kullanıma bağlanmış. 80 darbesi öncesi İstanbul üniversitesi dahil tüm üniversiteler de başı örtülü kızlar okuyor du.

80 den sonra daha çok öne çıkan türban su anda tesettüre karşı bir alternatif gibi görünmektedir.

Bu gün ülkemizde bir çok cemaat var ve bu l cemaat üyesi kadınlar baş bağlama şekli ile birbirini ayırt eder.

Bu gün kalkıp kamu kuruluşuna gidelim hastane vs. Gişelerde işlem yapılan yerlerde ki kapalı bayanların çoğu türban adıyla empoze edilmiş tesettüre tamamen zıt basım kapalı gerisi önemsiz mantığı ile giyinmistir.

Soruyorum başı sarıp sıkı sıkı b örtmek sonra dap dar gömlek giyip göğüsleri kaç beden miş belli edecek gibi giyinip altında da dap dar pantolon giymek Allah in emrine uygun mu?

Bence değil. Ancak tesettür denilen kapanma modeli vücudun tamamını kapsayan bir kapanma modelidir ve uygun olandır.

Peygamberimizin hadisi açıktır örtüsünü deve horgucu gibi yapanlara uyarı vermiştir.

Ama şöyle bir gezelim hava indirme ekibine katılmış parasutcu gibi başını örten var ve bunu türban olarak isimlendirme yine yapanın kendisi tarafından.

Bir çok İslamcı kadın yazar tesettür kayboluyor diye yazılar yazıyor uyarı yapiyor.

Geçmişin yanlışı şu bir tip belirler sin kurum kurtuluslarda kamusal alanda böyle olun dersin.

Keza başörtüsü olaylarının en azılı olduğu yıllarda akrabalarim askeri düğün salonlarına çok rahat girebilir di. Kaç kez gata ya hasta l görmeye bizzat ben de bulunduğum tesettürlu akrabalarımn hic bir engelleme olmaksızın girebildi.

Kapalı bayanlara saygimiz sonsuz annem de esimde kapalı ama yüzüne 1 ton makyaj yapmış en cafcaflı örtüyü bağlayıp daracık giyinmiş birine saygı duymak zorunda değilim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi trakyAli-1986 -- 8 Şubat 2017; 15:30:26 >

• kurtaran_ali kullanıcısına yanıt
    benim de kafam çok karışık ne yazacağımı bilemedim :)

hem iyi hem kötü ne desem boş
  • MrSAVIOR kullanıcısına yanıt
    bu ülkede herkes inancını yaşamılı derken gerici,bölücülük yap her türlü terörün ardında ol sonrada fikrini söyledi eylem yokki bunlar fikir diyen aydın gazeteci siyasilere kol kanat ger.. yok öyle bir ülke bahsettin doları bir ülkede yapsana bunlardan birini sıkıysa.
    Yazımda da belirttiğim gibi hanımefendi ler öküz gibi tektaş i parmağına takmış binmiş Audi ye bir eline Allah yazısı diğer elinde Starbucks tan kahve bir yanda altın renk iPhone .

Diğer fotolarinda da 1ton makyaj gözler de kalın sürme dudakla kalın kalın rujlu ama başı kapalı ya iş bitti.

• quote:

Orijinalden alıntı: kadircitak

bu ülkede herkes inancını yaşamılı derken gerici,bölücülük yap her türlü terörün ardında ol sonrada fikrini söyledi eylem yokki bunlar fikir diyen aydın gazeteci siyasilere kol kanat ger.. yok öyle bir ülke bahsettin doları bir ülkede yapsana bunlardan birini sıkıysa.

fetocuların kankısıyle konusmuyoruz aynı zıhınetın farklı surumlerısınız guncelleme ne demek bilmiyorsunuz biraz Emir kozcuoglu gibi oldu ama neyse :|

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MrSAVIOR -- 8 Şubat 2017; 15:40:58 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: electro_g

Tek kelime. "iğrenç"

Kusura bakma da sahte sarı saçlı yüzüne 1 ton boya sürmüş bir bayan olsa süper derdin. İğrençlik nedir bilmiyorsan önce aynaya bak

Sizin gibi b solun yobazlari var oldukça akp bin yıl daha başımıza kalır azıcık geliştirin kendinizi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi trakyAli-1986 -- 8 Şubat 2017; 15:40:4 >
  • trakyAli-1986 kullanıcısına yanıt
    ya birader amma atmışsın nur serteri kim unutur bu ülkede okula sokulmayan kızlar başka ülkedemiydi sanırım sen bikaç yıl öncesinden bahsediyorsun. al izle düğüne sokulmayan hastaneye başını açmadan sokulmayan nice analar vardı sen unutmuş olabilirsin
    https://www.youtube.com/watch?v=H9b43_1ATQg
    devlet farkına vardı er geç peki ya sizler kimin tokmağısınız..
  • quote:

devlet farkına vardı er geç peki ya sizler kimin tokmağısınız..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MrSAVIOR -- 8 Şubat 2017; 15:47:59 >

• quote:

ya birader amma atmışsın nur serteri kim unutur bu ülkede okula sokulmayan kızlar başka ülkedemiydi sanırım sen bikaç yıl öncesinden bahsediyorsun. al izle düğüne sokulmayan hastaneye başını açmadan sokulmayan nice analar vardı sen unutmuş olabilirsin
    https://www.youtube.com/watch?v=H9b43_1ATQg

Tesettür türban ayrımı yapıyor asker.

Bahsettiğim yıl büyük Marmara depreminden 1 yıl yada 2 yıl öncesi.

Yaşadığım şeyi yazdım.

ne zaman dara düşseniz sarıldığınız tek şey sanki işbankası gibi tapulu malınız geri kalanlar yunan askeri hani şu helikopterle kaçıp sığınma isteyenler asla kaçmayız deyip hesap verecekler diyip almanya yolcusu olanlar darbe olursa tankın önüne ilk ben yatarım deyip saklananlar her türlü terör örgütü ile yan yana yürü sonra bana o sloganı at oh ne güzel dünya. birader abd askeri olur senden anca nikinize kadar sinmiş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kadircitak -- 8 Şubat 2017; 15:59:28 >
  • quote:

Fetullahın kankisi gelmiş bısıler sacmalıyor kendi aranızda tiyatro cevirdiniz tiyotroyu anlatıyorsun yoneten siz oynayan siz ne hebele hubele yapıyorsun daha

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MrSAVIOR -- 8 Şubat 2017; 16:3:20 >
  • başı kapalı bir kadını bırakın normal bir kadının bile böyle önemli bir görevde olmaması gerekir.kadınlar duygusaldır yarın birgün savaş olursa kadına diyecekler sivilleri bombala diye?bu kadın bunu yapacak mı?kapalı kadınların maneviyatı daha yüksek olduğu için bombalamamasi daha yüksektir.

savaşta böyle duygusallığa yer yoktur, orduya alımlar da buna dikkat edilmesi çok önemlidir.sonuçta uçak mazot yakmıyor bakımı masraflı bir uçması bile çok pahalıya patlıyor ve savaşta hedeflerin imhası da çok önemli.

asker dediğinin belli bir sertliği olmalıdır, bir video vardı dağda teröristleri öldürüp uçurumdan aşağı atıyorlardı, bunu bir kadın kolay kolay yapamaz.asker dediğin bu psikolojiyi kaldıracak insanlar olmalı, duygusal kadınlar değil.

tekrar söylüyorum kadınların böyle önemli görevlerde olmaması gerekli özellikle Türk kadınları için söylüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi star scream -- 8 Şubat 2017; 16:12:55 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: bloodletting.

quote:

Orijinalden alıntı: druen

quote:

Orijinalden alıntı: bloodletting.

quote:

Orijinalden alıntı: druen

sakal niye yasak olsun ki zaten. sakal dogal birşey. isteyen top sakal bırakır isteyen sacını uzatır. asıl sacı ilkokuldaki gibi kısa kesitrmek zorunlugu sacma

sen önce bi askere git askerliğini yap gel ondan sonra konuşursun bu konuları.

Ben subaydım yegen. büyük ihtimalde baban yaşındayım. sen daha portakalda vitamin iken ben kurşun sıkıyordum. askerde bıyık yasak deniliyor ama sen hiç operasyona gittin mi? ülkücü bıyıgı bırakan özel timlere ve harekatcılara neden sesin çıkmıyor? insan fıtratına aykırı bir şekilde hergün sakalını kesmek zorunda bırakılmak yanlış.

Subay olup olmaman bir şeyleri değiştirmemiş ne yazık ki.Askerlik disiplin demektir.Senin gibiler subay olduğu için bu ülkenin askeriyesi bugün bu durumda.

zaten disiplini bıyıkta sakalda zanneden kişiler yüzünden bu ülke gelişmiyor. senin hayattan öğreneceğin çok şey var.

• Tekrar yazıyorum silinmiş mesaj Türban siyasi bir simgedir bunu takınca sevap point kazanmıs olmuyorsunuz bu simgenin altına yaslanıp gidip iPhone kullanıp, gidip dolar alıp, gıdıp starbucksda selfie cekip, gidip ingiliz dilini ogrenıp sonrada ortada amerikanın emparyalistligini yap ben muslumanım de sen muslumansan inanclıysan o amerikalınan urettigi sattıgı hic bir şeyi tuketmemeyi ogrenmelısın ulan nike ayakkabı giyip selfie cekiyorsun giydigina ayakkabı bile türk markası degil sen ne hala muslamın diye geciniyorsun bunlar sahte musluman.

Aynı ornekte oldugu gıbı : fetullahı ilah etmiştiniz ne oldu onun dershanelerine gidiyordunuz onun okullarına gidiyordunuz onun bankasını kullanıyordunuz onun kanllarını iziliyordunuz onun gazetesini alıyordunuz ne oldu nerdesınız bunları yapanlar nerde beraber sofrada oturup beraber gunler yapmıyormuydunuz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MrSAVIOR -- 8 Şubat 2017; 16:30:51 >
  • Hiçbir resmi devlet mensubunun(bunu yardılar ne yazık ki) herhangi bir dini simge obje kullanması kesinlikle kabul edilemez hele ordu mensubunun hiç kabul edilemez sebeb bu ablamız belli ki dinen bağlı ki türban takıyor ilerde ya şurda şu sokağı bombala deseler sen ne diyeceksin ayy orda sivil var yapamam diyip geri mi çevirecek yada bunlar Müslüman bunları bombalamam mı diyecek bunlar çok gereksiz işler ne yazık ki ülkemizde türban artık siyasi bir simgedir
  • Kamuda Belediyede neysede TSK da olması doğru bişey degil.
  • Bu türbanlı bacımız yarın öbür gün şeriat için şehirleri bombalamaya kalktığında gene kandırıldık mı denecek merak ediyorum.
  • 
Sayfa: önceki 2930313233
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.