Şimdi Ara

HAVA ER EĞİTİM TUGAY KOMUTANLIĞI - KÜTAHYA (41. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.749
Cevap
13
Favori
734.747
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3940414243
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: zamarro

slmmm beyler kütahyada otogarda inmeyin inzibatlar toplar sizi

İnzibat toplamaz. Akşam 17:00'ye kadar vaktimiz var. "Bir yemek yiyelim de gideriz birliğe birader" deriz, iş biter
  • anbyrk@hotmail.com

Zeus hocam biz burada dhli arkadaşlarla 5-10 kişi toplandık.Seni de bekleriz.
  • Ekledim MSN'e.
  • aynen arkadaşlar yazıyorum bende tekrar buraya ozgurciftci85@gmail.com
    bu arada dedelerime sorun var şimdi ilk girişte valizimiz den bir kaç önemli eşyamızı alacağız . Peki valizimize tekrar ne zmn ulaşabileceğiz eğer 1 ay valizi göremiyeceksek yanımıza alabildiğimiz kadar eşya almamız gerekiyor. Napalım dedeler?
  • ben 325.donem orda yaptım size sadece şunu diyeyim cok soğuk ben gecen sene hayatımın en soğuk kışını gecirdim orda başka bi sorun çıkmaz muhtemelen sizin acınızdan hayırlı tezkereler
  • la gardaşımm soğuk soğuk dediniz sıcak yatağım da üşür oldum :)
    hayırlısı 13 ün de teslim olalım da
  • şuan karla karışık yağmur yağıyo kütahyada

ben soğuk şehrimi bırakıp gidiyorum sıcacık yeni memleketime
  • arkadaşlar kapıda arama ne ölçüde oluyo bilgi verirmisiniz? bir iki ağrı kesici sokmayı düşünüyorum da, benim çok ağrır başım kalabalıkta hele hiç kaçınılmaz. arama çok ayrıntılı mı? mesela bütün kapaklı şampuanı deodorantı falan açıp bakıyolar mı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: _ANuBiS_

arkadaşlar kapıda arama ne ölçüde oluyo bilgi verirmisiniz? bir iki ağrı kesici sokmayı düşünüyorum da, benim çok ağrır başım kalabalıkta hele hiç kaçınılmaz. arama çok ayrıntılı mı? mesela bütün kapaklı şampuanı deodorantı falan açıp bakıyolar mı ?

O kadar detaylı olmuyormuş. Hatta bir yerde, çorapların içerisinde ilaç sokulduğunu okumuştum.
  • ok sevindim buna, deodorant kapağının içine soteledim hocam ben biraz ağrı kesici ya yakalansak da bi sorun olmaz inş.
  • Selam arkadaşlar bende 331. dönem HV. K. ER EĞT. TUG. K.LIĞI KÜTAHYA olarak aranıza katıldım. Tüm Mehmetçiklere hayırlı teskereler diliyorum. Ankara'dan kimler geliyor ?
  • bu arada kimse çamaşirinizin veya termal içliğinizin rengine bakmaz. yani yeşil çamaşır da olur, siyah termal içlik de...

ilaç sokabilirsiniz, çok detaylı aramazlar, zaten çok çok kalabalık olacak. bizde birisi saç kurutma makinası getirmişti, izin vermediler haliyle...

yanınıza mutlaka yiyecek birşeyler alın, mutlaka... büyük ihtimalle yaklaşık 10-12 saat sıra bekleyeceksiniz, ve bu arada size yemek vermeyecekler.

hangi bölüğe gideceğiniz de belli oluyor. birinci erbaş en çok kasan yer. ama yemekhaneye ve eğitim sahasına yakın. 3. erbaş kısmen rahat, ama yemekhaneye çok çok uzak. 9. erbaş ise en kral yer, çok çok rahat...

bu arada yemekhanede yemek yedikten sonra bulaşık sırasına girip kendi tabağınızı yıkıyorsunuz. walla yemek sırasından daha zulum oluyor...

3 tane aşı olacaksınız, aşıları askerler yapıyor, daha doğrusu saplıyor:) hoş bir yer değil o açıdan:) önce berbere giriyorsunuz, ardından tamamen soyunup yaklaşık 2 dakika verecekleri banyoya giriyorsunuz. çıkınca gelip kollarınıza fırçayla tentürdiyot sürüyorlar. sırayla aşı odasına giriyorsunuz, ne olduğunu anlamadan bir kolunuza iki, diğerine bir aşı yapılıyor. aşının etkisiyle 10 gun tuvalete çıkamayanlar olmuştu, normal, merak etmeyin...

velhasılıkelam, ilk üç gün hayatınızın en zor günleri olacak. özellikle ilk gun çok ama çok yorulacaksınız. sonra biraz daha rahatlar... yanınıza mutlaka mutlaka telefon kartı alın, içerde bulmak zor olabilir. ve orada telefon en büyük lüksünüz, çok ihtiyacınız olur...

bölükleriniz kapıya çok çok uzak. dolayısıyla evden çok fazla eşya almayın. zaten girişte de hem bedava, hem de zorla parayla herşeyden satacaklar. aşılı kollarla eşya taşımak kasabilir. ya da en iyisi sağlam çekçekli bavullar alın. (kapıda bavul da veriyorlar, ama çekçekli değil.)

• quote:

Orijinalden alıntı: _ANuBiS_

ok sevindim buna, deodorant kapağının içine soteledim hocam ben biraz ağrı kesici ya yakalansak da bi sorun olmaz inş.

Yakalanırsan en kötü ihtimalle ilaçları alırlar, sorun olacağını düşünmüyorum. Umarım deodorantı koklamak için kapağını açmaz askerin biri
  • quote:

Orijinalden alıntı: KaLoS

Selam arkadaşlar bende 331. dönem HV. K. ER EĞT. TUG. K.LIĞI KÜTAHYA olarak aranıza katıldım. Tüm Mehmetçiklere hayırlı teskereler diliyorum. Ankara'dan kimler geliyor ?

Ben geliyorum. Metro Turizm ile sabah 7:30'da yola çıkacağım. 12:00'de Kütahya otogarda olacakmış otobüs.
  • kütahyaya giden tertiplerim yanınıza ne alacaksınız ?
  • Bu arada bende bu gece saat 12 de İstanbul'dan gideceğim Kütahya'ya. Yavaş yavaş heyecan bastırmaya başladı bendede.
  • ya annem ne bulduysa koyuyo arkadaşlar sizler neler götürüyüyosunuzz kocaman bavul olduu benimki yaa!
  • quote:

Orijinalden alıntı: furkmid

kütahyaya giden tertiplerim yanınıza ne alacaksınız ?

Ben burada konuşulan ve oluşturulan listedeki hemen her şeyi aldım. Çok büyük bir bavul olmadı ama yine de eksiksiz gidiyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Manatox

Bu arada bende bu gece saat 12 de İstanbul'dan gideceğim Kütahya'ya. Yavaş yavaş heyecan bastırmaya başladı bendede.

İyi yolculuklar hocam. Son gün. Az çok heyecan olmalı. Gerçi bende yok. Şu anda düşündüğüm tek şey, nefret ettiğim otobüs yolculuğu 4.5 saat yol çekmem gerekecek. Ardından da 12 saat ayakta beklemek falan derken, yarın benim için cehennem işkencesi gibi olacak
  • tertipler saat kaçta teslim olmayı düşünüyosunuz
    bikaçyerde okudum saat 5 ten önce teslim olmayınn diye ancak bazılarıda erkenden oluyor diyo siz ne düşünüyosunuz?
  • 
Sayfa: önceki 3940414243
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.