Şimdi Ara

TURKCELL PAKETLER GÜNCEL KAMPANYALAR FIRSATLAR 7 gün / 24 Saat SORU-CEVAP,YARDIM,TAVSİYE,TAKTİK (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Hurafe26 Daha Az
1 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 6 Misafir (1 Mobil) - 5 Masaüstü2 Mobil1 Android
5 sn
22.563
Cevap
669
Favori
1.147.710
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
200 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
80. Sırada  bugün en iyi #1
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Emekli Komutan

Bu mesaj silindi.
    o tl ile internete girebilirsin ama paket almada kullanamazsın
    hanıma 40 TL yüklemiştik, hediye gelen 40 TL ile yaklaşık 2gb internet kullandı
  • gnc catlatta konum ister. sen catlattigin zaman bulundugun konumda turkcell interneti az kullanan kisi olup olmadigi belirlernir yogunluga gore o anki saate gore 3 saatlik 1 gb 1 saatlik 1 gb 1 tl ye 1 gb verir.

mesela kendimden ornek bereyim gece catlat kazanda evde iken 2 tl ye 1 gb teklif eder
    sabah saat 9 da 3 saatlik internet teklif eder.
    oglen de 1 saatlik internet teklif eder

isyerimde sabah 3 saatlik 1 gb alirim
    oglen catlatirsam 1 tl ye 1 gb teklifi
    ogleden sonra 5 te catlatirsam 3 saatlik 1 gb teklifi aliyorum
  • gollercepteyi yuklemedin mi abi? yuklemediysen pm bakar misin
  • Hiç kullanım yaptın mı? Durum ne
  • Arkadaşlar Çatlat yapacağım,ama konumun tespit edilemiyor diyor. Konumu ve iyileştirmeyi açtım cihaz ayarlarından. Dijitalden de bir ayar gerekiyor mu? Ne yapmak gerekiyor ki başka? Konumu nPerf buluyor oysa.
    Son 45 dakika cumartesi bitmeden yapmam lazım.
    ( Edit:oldu.. Hediye kazanabilmek için uzun bir sözleşme çıktı GNC uygulamasında,onu kabul ettim sanırım onunla alakalı)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Emekli Komutan -- 10 Mart 2019; 3:54:42 >
  • Abi sabah 6 oldu hâlâ atmadın.
  • Aynı konumda Turkcell hattım ile ve Turk Telekom hattım ile 2 populer speed test programı ile yaptığım internet hız testleri.
    Turkcell düşük çıktı,sanırım bulunduğum konumda o saatlerde (cumartesi gecesi) Turkcell 4.5G internetin yoğun kullanılmasındanmış. (Beyoğlu-Cihangir) Müşteri hizmetlerinin verdiği cevap. İlerde başka konumlarda da deneyeceğim.

Turkcell nPerf Speed Check:

TURKCELL PAKETLER GÜNCEL KAMPANYALAR  FIRSATLAR 7 gün / 24 Saat SORU-CEVAP,YARDIM,TAVSİYE,TAKTİK

Turk Telekom nPerf Speed Check

TURKCELL PAKETLER GÜNCEL KAMPANYALAR  FIRSATLAR 7 gün / 24 Saat SORU-CEVAP,YARDIM,TAVSİYE,TAKTİK

Turkcell Ookla Speed Test:

TurkTelekom Ookla Speed Test:

Anlaşılacağı gibi Ookla nPerf'den 2 mbps az gösteriyor downloadda da uploadda da. Bu farkı dikkate aldığımızda sonuçlar tutarlı.
    Bu testleri yaparken Turkcellde henüz paket almadan hediyelerle yaptım,açıkcası şaşırdım. Bir de paket alınca paket interneti ile yapacağım kuşkusuz. Bu testleri 60 saniyelik sürelerle fazla data harcayarak yaptım ki bu resimlerde görülecektir. Bu gece testlere yaklaşık 2 GB harcadım. Youtube izlerken,TV izlerken,twitterde gezerken gibi değişik platformlarda test yaptım. Şimdilik bunları koyabiliyorum.
    İlerdeki karşılaştırmaları forumdaki 4.5G hızları paylaşım konusunda paylaşacağım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Emekli Komutan -- 10 Mart 2019; 13:1:52 >

• O testler evinde yapıldı sanırım. İşyerinde ve vakit geçirdiğin yerler içinde karşılaştırma bekliyorum.

50mbps civarı hızlar zaten yeterli, bende birçok lokasyonda 50-100 alıyorum.

Nihayetinde hız olarak evet iki operatör de evinde iyi durumda, şimdi diğer şeyleri kıyaslamak gerek. Çünki her ne kadar hızlı olsada kotalı kullandığımız için yüksek hızın önemi pek yok. 30-40 yeterli.

Sesli görüşme performansı içinde bir kıyas bekliyorum. (Özellikle şebeke içi aramalar, şahsen turkcell tercih etmemin bir sebebi budur.) İlgi alaka, hediyeler vs. daha birçok şey var

Platinum paketlere bekliyoruz senide

• Çekimde ve sesli görüşmede bariz fark var. Bunu zaten yıllardır kabul ediyorum. Turk Telekom da kötü değil ama Turkcell belirgin şekilde farklı.
    Şişli Mecidiyeköy Taksim İstiklal Beyoğlu konumları ev-iş konumlarım ve buralarda Turkcell kullanımı çok yoğun diye interneti hızlı değil deniyor.
    Lifecell hoşgeldin paketlerinde bulunduğun konumda hizmet öncelik sıralaması 2.dir ve download hızı 100 mbps'yi geçemez diyor. Yani Platinum kullananlar öncelikli hızı alır. Turkcellde tarifelere göre hız kademe ayarının oldugunu duymuştum. Faturasız lifecell ile faturalı lifecell hız sınırı farklı sanırım. Neyse sorun değil,youtuber yada tv habet muhabiri değilim. Yalnız 60 mbps altı beni zorluyor açıkcası. Bazen Telekomda sıkıntı olunca bakıyorum 50 civarı. 20 mbps olsa dayanamam 100 TL fazla veririm Turkcell kullanırım heralde.
  • quote:

Çekimde ve sesli görüşmede bariz fark var. Bunu zaten yıllardır kabul ediyorum. Turk Telekom da kötü değil ama Turkcell belirgin şekilde farklı.
    Şişli Mecidiyeköy Taksim İstiklal Beyoğlu konumları ev-iş konumlarım ve buralarda Turkcell kullanımı çok yoğun diye interneti hızlı değil deniyor.
    Lifecell hoşgeldin paketlerinde bulunduğun konumda hizmet öncelik sıralaması 2.dir ve download hızı 100 mbps'yi geçemez diyor. Yani Platinum kullananlar öncelikli hızı alır. Turkcellde tarifelere göre hız kademe ayarının oldugunu duymuştum. Faturasız lifecell ile faturalı lifecell hız sınırı farklı sanırım. Neyse sorun değil,youtuber yada tv habet muhabiri değilim. Yalnız 60 mbps altı beni zorluyor açıkcası. Bazen Telekomda sıkıntı olunca bakıyorum 50 civarı. 20 mbps olsa dayanamam 100 TL fazla veririm Turkcell kullanırım heralde.
    Önceliklendirme olayı baz istasyonunda o an yoğunluk varsa devreye giriyor.

Lifecell için 100mbps'de hikaye. Platinum içinde aynı şekilde üst limit 100mbps diyorlardı ama ben platinum'da 320, lifecell de 130'ları rahat gördüm.

• turkcell hediye internet normal internet diye ayırmaz, benim kullandığım hep hediye
  • __kadıköyRAP__ kullanıcısına yanıt
    O zaman biz İstanbul'un gerçekten göbeğinde,Beyoğlu'nda Turkcell'den yararlanamıyoruz. Aradım sordum,bulunduğunuz konumda çok yoğun kullanım var bu yüzden dedi musteri hizmetleri. Baz başına düşen abone ve internet kullanım oranı fazlaymış.
  • quote:

O zaman biz İstanbul'un gerçekten göbeğinde,Beyoğlu'nda Turkcell'den yararlanamıyoruz. Aradım sordum,bulunduğunuz konumda çok yoğun kullanım var bu yüzden dedi musteri hizmetleri. Baz başına düşen abone ve internet kullanım oranı fazlaymış.
    Madem o bölgede yoğun kullanım var, çalışma yapsınlar bari.

Revizyon falan yapılacak dendi mi?
  • Jazzalyn kullanıcısına yanıt
    Lifecell'de 280 Mbit gördüm. Direk Lifecell ile hızın alakası yok yani. Ama yoğunluk durumunda bir önceliklendirme yapıyor olabilirler tabi. Ramazan'da bir baz istasyonundan gece gündüz 140 Mbit üzeri hız alamıyordum mesela. Bir sınırlama olmasa gece gündüz aynı hızı alamam. Hani gece tamam da gündüz de hiç mi kullanan yok! :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: sis651

Lifecell'de 280 Mbit gördüm. Direk Lifecell ile hızın alakası yok yani. Ama yoğunluk durumunda bir önceliklendirme yapıyor olabilirler tabi. Ramazan'da bir baz istasyonundan gece gündüz 140 Mbit üzeri hız alamıyordum mesela. Bir sınırlama olmasa gece gündüz aynı hızı alamam. Hani gece tamam da gündüz de hiç mi kullanan yok! :)
    Sallıyor onlar hep ya, hani olurda 100ü geçemeyenler olursa diye yazmışlar oraya.

Onlara göre bizim vınn larda da akn kalkmadı, ama çatır çatır sınırsız kullanabiliyorum.
  • Jazzalyn kullanıcısına yanıt
    Eskiden 3G'de 7.2 Mbit hız sınırı uygulanıyordu mesela pakete göre. Amam 4G'de hissedilir bir şey yok. Uygulanıyorsa hani, sadece yoğun anlarda uygulanan bir şeydir.
  • A.R.E.S. kullanıcısına yanıt
    Burada TL yüklemesi yaptığınız zaman fazladan 1 Salla Kazan kazanırsınız demişsiniz. Bunun için de dijitalden yada turkcell.com.tr 'den mi yükleme yapmalıyız? 60 TL yüklenebiliyor mu bu arada?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Emekli Komutan -- 11 Mart 2019; 10:41:1 >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.