Şimdi Ara

Hattımın Alabildiği Max. Hızı Nasıl Öğrenebilirim? (632. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
12.704
Cevap
62
Favori
536.638
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 630631632633634
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    bunu neyle çektin kardeş mikroskopla mı görmeye imkan yok
  • c3b1r kullanıcısına yanıt
    O 50 hız alır palavrasına inanma bende bakınca öyle çıkıyor ama bulunduğum sitede biri vdsl e geçti en fazla 16 hız alıyor download hızı benimle aynı benim adsl 13 hız bu arada alt yapını iyice araştır öyle geç derim

modem için şu konuyu incele derim
    https://forum.donanimhaber.com/keenetic-extra-dsl-modem-ve-keenetic-air-mesh-router-ana-konu-inceleme-ozellikler-openwrt--141117860#141117860

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mito1172 -- 8 Mayıs 2020; 20:44:20 >

• @mito1172
    @TheBCD

Resim sitesine uploa etmiştim , bende sıkıntısız açılıyor

Foruma da ekledim şimdi.

Hattımın Alabildiği Max. Hızı Nasıl Öğrenebilirim? Hattımın Alabildiği Max. Hızı Nasıl Öğrenebilirim?

• mito1172 kullanıcısına yanıt
    Aynen hocam ben de güvenemedim boşuna fazla fatura ödemeyeyim diye şimdilik duruyor

Modem olarak bu iyiymiş hakkaten torrent adguard özelliği vs

Kn2011 üzmez sanırım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi c3b1r -- 8 Mayıs 2020; 20:46:43 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • max_cady M kullanıcısına yanıt
    şimdi olmuş bilen bilgi verir
  • c3b1r kullanıcısına yanıt
    valla ben 15 gün oluyor airties 5760 modemden extra adsl vdsl modeline geçtim aşırı memnunum kopma kalmadı hatta hız 12 çıkardı 13 oldu. he ev büyükse wifi biraz zayıf ama stabil onunda kolayı var 216tl ye city router modelini alıp mesh ile ekleyip mutfağa koydum 5g 2.4 g full evde her bölgede ev 125 m2 ama modem baya arka odada. şuda var çekim gücü azlığı avrupa standartlarına göre mecbur kısılmış çünkü radyasyon muhabbetinden dolayı böyle üretiliyor artık modemler. Ama koyduğun yer merkez gibi bir yerse sorun olmaz. birde ben kablolu takınca wifiy pek sallamasam da yine de router ekledim tam olsun diye kısaca tavsiye ederim

• Attainable Rate(Up/Down) 49098/71195 kbps hat değeri bu 49 mb download ama wifide speedtestde 20 mb çıkıyor hep, 2.4 ghz 5ghz aynı sonuç kablolu deniyemiyorum çünkü kablolu kullanma şansım yok burda, modem çok yakın sinyal ile alakalı değil modenin yanında speedtest yaptığımdada aynı sonuç çıkıyor 20 mt uzakta yapsamda anyı sonuç çıkıyor 20 mbps ama hat hızı 49 mbps modem den ne ayarı yapıcamda düzelticem bunu acaba ya bilen varmı?
     Hattımın Alabildiği Max. Hızı Nasıl Öğrenebilirim?

•  Hattımın Alabildiği Max. Hızı Nasıl Öğrenebilirim?

Merhaba arkadaşlar 1 aydır kopmalar yaşıyorum ve PS4 oynarken oyunun yarısında kopup beni atıyor

2 gündür gezmediğim site kalmadı ve Snr denilen değeri öğrendim.

Benimki 7.8 civarlarında bugün ankastre kutunun yanına gittim değer yine aynısı çıktı

Ttneti aradım bilgileri güncelleyerek dönüş yapacağız dediler yarım saat sonra internet arızanız çözümlenmiştir dedi fakat Snr yine aynı

Çok fazla denemedim burayı buldum şimdi bu değerler normal mi ne yapmalıyım.sözleşme 4 hafta önce yapıldı gerekirse iptal edip başka bir iss önerirmisiniz .

Birde buradan test yapıyom şimdi de düşük çıkıyor değişiyor en fazla 12 MB aldım dün

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 18 Haziran 2020 de ttnet ile yaptığım taahhüt bitiyor.Daha önce kullandığım paket ULTRANET Full Limitsiz(16 Mbps'ye Kadar)(ADSL)_Zirve) paketiydi türknet,millenicom,netspeed sitelerine girip sorgulama yaptığımda alabileceğim maksimum hız 66 çıkıyor forumdan bir arkadaş 1 sene önce bana çok detaylı anlatım yapmıştı onun sayesinde öğrenmiştim bu hat değeri sorgulamayı falan ama o mesajları bulamadım o yüzden tekrar soruyorum bu hat değerleri ile kaç mbit hız alırım gene ttnet ile devam edeceğim kat kat paketine geçiş yapacağım 50 mbit macera aramak istemiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi helll_599 -- 10 Mayıs 2020; 19:46:54 >

• helll_599 kullanıcısına yanıt
    hattın adsl vdsl çevirince görürsün kaç alacağını maksimum şuanda adsl maks 21 veriyor.
  • Üstad Merhaba,

İnternet bağlantısı ile ilgili sıkıntı yaşıyorum. Değerlerimi kontrol edebilir misiniz?,

Teşekkür ederim. Hattımın Alabildiği Max. Hızı Nasıl Öğrenebilirim?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi theraptorx -- 12 Mayıs 2020; 17:38:18 >
  • theraptorx kullanıcısına yanıt
    Estağfurullah, ne tür bir problem olduğundan bahsetmemişsiniz.
  • Merhabalar şuan dsmart 24 megabit bı internet kullanıyorum ofis telekoma hız sorgulama yaptığımda ise 35 megabitlik bı hıza sahip olabileceğim yazıyor bunun üzerine bilgi aldım sözleşmeyi epostama gönderdiler ondan sonra kendim altyapimi 192. Den bakiyim dedim eskiden 37lerde olan Max 29 a inmis ve değerler değişmişti şimdi ben bu paketi alırsam 29 megabit alabilirmiyim bu arada sabit telefon üzerinden aldığım için 69tl ye geliyor aylığı  Hattımın Alabildiği Max. Hızı Nasıl Öğrenebilirim?  Hattımın Alabildiği Max. Hızı Nasıl Öğrenebilirim?

• quote:

Orijinalden alıntı: XpressMusic34

Estağfurullah, ne tür bir problem olduğundan bahsetmemişsiniz.
    Üstad, özellikle görüntülü görüşmede kopmalar yaşıyoruz. Ses kesik kesik ve görüntü donuk geliyor/gidiyor. Hattımın değerlerinde sorun gözüküyor mu bilgim yok açıkcası.
  • Sorgulama sayfalarındaki çıkan hızlar teorik bilgi vermektedir. Pratikte gerçeği yansıtmayabiliyor çoğu kez.
    Hat değerlerinizi inceledim ama biraz sınırda gözüküyor. Bina içindeki kablolamanız nasıl?
    Merhaba.
    Hocam bahsettiğiniz problemleri şöyle yorumlayabilirim diye düşünüyorum.
    1.Modeminizin arayüzüne giriş yapın.
    2.Kablosuz ayarlarına girin ve kablosuz gücünü yüzde yüz yapın.
    3.Zaten yüzde 100 ayarında ise, kablosuz kanalı denilen kısıma geçin.
    4.Kablosuz kanalları içerisinde 11 ila 13 kanal çıkar.
    5.Bu kanal ayarı otomatik olabilir. Bunu manuel olarak ayarlayabilirsiniz.
    6.Kablosuz kanallarını sırasıyla deneyin manuel ayarlayarak. Her kanalı sırasıyla test edin.
    7. En iyi sonucu aldığınız kanalda modem ayarını sabitleyin.
    8.Bu yöntemler işe yaramazsa yeniden yazın başka şeyler deneyelim.
    9.Kablosuz ayarı 20mhz ile 40mhz gösteriyorsa, ikisini de deneyebilirsiniz.
  • Deneyeceğim. Çok teşekkür ederim.
    Rica ederim hocam.
  • XpressMusic34 kullanıcısına yanıt
    Hocam TT ekibi gelip direk telefon direğinden gelen kabloyu modeme takılı biçimde bırakmıştı eskiden zaten değerlerim daha iyiydi 39 falan görünüyordu snr de 17 20 arasındaydı hata da pek yoktu yeni yeni olmaya başladı böyle

• Anladım hocam. Dilerseniz bir arıza kaydı açın bu konuyla ilgili. İncelensin isterseniz.
  • 
Sayfa: önceki 630631632633634
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.