Şimdi Ara

Hattımın Alabildiği Max. Hızı Nasıl Öğrenebilirim? (599. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
12.704
Cevap
62
Favori
536.644
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 597598599600601
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Ulaşılabilir Hız(Kb/s): 127836 50055
    SNR Sınırı (dB): 31.0 31.0
    Hat Zayıflaması(dB): 0.0 0.0
    Güç (dB): 7.0 -15.1

Bu veriler ile 100 mb alabilir miyim arkadaşlar. Snr değeri nasıl ve ne anlam ifade ediyor. Nasıl olması gerekir. Bu konularda bilgisi olan aydınlatırsa çok sevineceğim. kolay gelsin.
  • vahdettinp V kullanıcısına yanıt
    Gayet güzel hattın alabilirsin.
  • Gönderme Hızı İndirme Hızı
    Mevcut Veri Oranı (Kbps) 799 12287
    Maximum Veri Oranı (Kbps) 1187 16744
    INP (Sembol) 0 0
    Çapraz ON ON
    Hat Zayıflaması (dB) 14.6 25
    Hatalar (Pkts) 0 0
    Gecikme (ms) 0 0
    Alım Gücü (dBm) 12.4 18.7

acaba maksimum hız ne olur?
  • Bağlantı Durumu: Bağlı
    Mod: ADSL2+
    Hat Durumu: Sorunsuz

Gelen Giden
    ADSL Hızı(Kb/s): 7711 799
    Ulaşılabilir Hız(Kb/s): 7711 1059
    SNR Sınırı (dB): 7.7 16.0
    Hat Zayıflaması(dB): 31.3 15.1
    Güç (dB): 19.1 12.3

Yorumlayabilir misiniz teşekkürler. Bu konuyu önce görseydim konu açmadım.
  • ykk07 Y kullanıcısına yanıt
    Aşağıdaki linkten, adres sorgulama ile bulunduğunuz bölgede hıza kadar desteklendiğini öğrenebilirsiniz. Bu değer ile VDSL'de 25-35 Mbit arası alınabilir gibi duruyor.
    >>https://turk.net/kotasiz-vdsl-hizinda-internet/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kiryakov -- 3 Mayıs 2017; 20:50:44 >
  • Mart Kedisi kullanıcısına yanıt
    Aşağıdaki linkten, adres sorgulama ile bulunduğunuz bölgede hıza kadar desteklendiğini öğrenebilirsiniz. Hattınız değerleri çok kötü gözüküyor. Bulunduğunuz bölgede VDSL desteği olmayabilir. SNR, çok düşük ve saha dolabına çok uzaksınız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kiryakov -- 3 Mayıs 2017; 20:52:56 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kiryakov

Aşağıdaki linkten, adres sorgulama ile bulunduğunuz bölgede hıza kadar desteklendiğini öğrenebilirsiniz. Hattınız değerleri çok kötü gözüküyor. Bulunduğunuz bölgede VDSL desteği olmayabilir. SNR, çok düşük ve saha dolabına çok uzaksınız.

Hocam vdsl yok zaten 16 mbit dediler bari 12 falan alsaydım :( Hat değerlerini düzeltmek için ne yapabilirim?
  • Mart Kedisi kullanıcısına yanıt
    Şu anda maksimum değerleri alıyorsunuz. 7'den daha fazla olmaz. Yoksa, hattınız sürekli kopacaktır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kiryakov

Aşağıdaki linkten, adres sorgulama ile bulunduğunuz bölgede hıza kadar desteklendiğini öğrenebilirsiniz. Bu değer ile VDSL'de 25-35 Mbit arası alınabilir gibi duruyor.

türknet 16 mbit gösteriyor,sanırın orada daha fazla bir seçenek yok
  • quote:

Orijinalden alıntı: darth hede

birşey merak ediyorum. bizim apartmanda turk telekom fiber mevcut. bundan birkaç yıl önce hızımı yükseltmeye çalıştığımda kablolar yetersiz kalmış ve yenilemek zorunda kalmıştık. ancak kabloların kalitesi ve türü hakkında bilgim yok. modemim de biraz eski, us robotics 9107 adsl2+.

şimdi diyelim ki telekomla diyaloğa geçtik, bunlar benim modemim ve kablo bağlantımın da kalitesini görebiliyor mu? yani direkt olarak max şu hızı alabilirsiniz diyebilirler mi? yoksa sadece apartmana giren hatta mı hakim oluyorlar?

modem değerlerini de şöyle bırakayım. şu an sorunsuzca 24 mbit alabiliyorum ama gözüm 35 mbit'te. umarım alabilecek durumdayımdır. müjdeli haberler bekliyorum sizlerden

Hattımın Alabildiği Max. Hızı Nasıl Öğrenebilirim?

VDSL2'ye geçerseniz 100 Mbps rahat alırsınız.

• Benim de değerlerim bunlar geçen gün 50 mbps hıza geçmek istediğimde hattınız kaldırmaz kopmalar yaşarsınız dediler.Sizce durum nedir?
  • emir_hks E kullanıcısına yanıt
    Değerler çok iyi gözüküyor. 50 değil, 140 Mbit'e kadar kaldırıyor gözüküyor.
    Aşağıdan yine de bir sorgulatın derim ama değerler çok iyi.

•  Hattımın Alabildiği Max. Hızı Nasıl Öğrenebilirim?

Max kaç olur

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Neversurrender14 N kullanıcısına yanıt
    50
  • Bu ttnetten 16 mb'a kadar ultranet tarifesi kullanıyorum fakat aldığım hız 9-10 mb en fazla. Hızımı arttırın diyorum santrale göre alabileceğiniz hız bu normal değerlerde diyorlar. Israrla 16 mb çıkarın sorun olursa size dönüş yapar düşürürüz diyorum yok diyorlar beni deli ediyorlar hat değerlerim bunlar yardımcı olur musunuz?

Ss:

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oktay1910 -- 4 Mayıs 2017; 13:16:2 >

• oktay1910 kullanıcısına yanıt
    Hocam sana yine 10 vermişler bende 16 lık tarife kullanıyorum bu hafta 2-3 kere aradım dns santral uzaklığı falan filan zırvalayıp duruyorlar benim hız sabit 7 çıkıyor testte biraz önce yine aradım bu defa daha bilgili birisi çıktı anladım biz yapamıyoruz arıza kaydı oluşturdum sizi arayanlara söyleyin dedi hiç ümidim yok ama neyse

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• okanreyiz O kullanıcısına yanıt
    Ne kadar ödüyorsunuz?

Benim ulaşılabilir hızı yani max rate yi 16 mb yapsalar bi görsem yapmıyolar ona göre düşürürdüm kopma vs olursa.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oktay1910 -- 4 Mayıs 2017; 16:25:47 >
  • En sonunda bağlantım yapıldı, Hat değerleri aşağıdaki gibidir. Maksimum ne kadar hız alabilirim, yorumlayabilir misiniz?

• oktay1910 kullanıcısına yanıt
    100gb akn 49 lira hocam ayrıca ulaşılabilir hızı değiştiremiyorlar sanırım o altyapı ile ilgili tam emin değilim ben telefonda baya dil döktüm biz buradan yükseltemiyoruz dedi inanmadım pek çünkü kopma filan olunca ararsan düşürmeyi biliyorlar da yükseltmeyi mi bilmiyorlar
  • okanreyiz O kullanıcısına yanıt
    bende 75 gb akn 16 mb 59 tl telefonda dahil alo konuştukça öde konuşmadığın sürece para gelmiyor üstelik yalın bile değil fazla alıyorlar.

Sizin telefon dahilmi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oktay1910 -- 4 Mayıs 2017; 17:10:47 >
  • 
Sayfa: önceki 597598599600601
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.