Şimdi Ara

Hattımın Alabildiği Max. Hızı Nasıl Öğrenebilirim? (543. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
12.704
Cevap
62
Favori
536.642
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 541542543544545
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ttnet 16Mbps 75gb abonesiyim hat değerlerim aşağıda sormak istediğim acaba bir vdsl modem alıp daha yüksek paketlere (25Mbps) geçebilir miyim?
    Bu mesaja eklenen görseller:

Hattımın Alabildiği Max. Hızı Nasıl Öğrenebilirim?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yakjack -- 6 Mart 2016; 20:36:30 >
  • yakjack kullanıcısına yanıt
    Sıkıntılı gözüküyor iç tesisatında sıkıntı yoksa bir arıza kaydı bırak kontrol etsinler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • AMC A kullanıcısına yanıt
    şu 2 gündür online oyunlarda pingler acayip derecede fırladı ondan kaynaklanıyor olabilir mi?
  • yakjack kullanıcısına yanıt
    Sınırda çalışıyor darboğaz yapıyordur.

• Arkadaşlar geçenlerde hızımı 1e sabitletmiştim o zaman db değerlerim
    aşağı yönde 28.8
    yukarı yönde 29 idi.
    bu değerlerle 8 mbit rahat alınır diye düşünürken bugün tekrar 8e çıkartmak için aradım ve 6yı zor destekleyeceğini söyledi süperonline. 6'ya çıktıktan sonra db değerlerim de değişti.
    aşağı yönde 12.4
    yukarı yönde 15 oldu.
    hız artınca değerlerin de düşmesi normal mi?
  • outofnick O kullanıcısına yanıt
    Sabit duracak değil düşer hız artınca indirdinmide artar.
  • Arkadaşlar tahattütüm bitmek üzere yeniliycem şu an 24 mbit kullanıyorum net hız alıyorum ama biraz daha arttırmak istiyorum hızımı inşallah doğru yerin resmini çekmişimdir bana en fazla kaç mbit alabilirim söylermisiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi deli oğlan58 -- 10 Mart 2016; 13:56:12 >
  • deli oğlan58 D kullanıcısına yanıt
    35 - 50 mbiti kesin alabilirsin 100 mbiti zorlar belki kablonu cat6 yaparsan alabilirsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: AMC

35 - 50 mbiti kesin alabilirsin 100 mbiti zorlar belki kablonu cat6 yaparsan alabilirsin.

Hangi kabloyu cat6 yapmalıyım hocam köydeyim bu değerler köy için çok iyi ozaman :) ttneti aradım 16 mbite kadar destekliyor hattınız dedi ben zaten şu an 24 mbit kullanıyorum ne 16sı dedim afalladı resmen sallıyorlar :) Demek istediğim köy olduğu için direkten geliyor kablo dışardan ana hat direk eve giriyor bende ordan telefon kablosuyla modeme alıyorum hangi kabloyu değiştirmem gerekiyor ? ana hatta müdahale edemiyceğime göre duvardan modeme gelen kabloyumu değiştirmem gerekiyor ? Oda 1 metre bişey zaten.
  • deli oğlan58 D kullanıcısına yanıt
    Öyleyse hiç ellemeyin 50 mbite geçin.

• Arkadaşlar inşallah doğru yeri çektim. En fazla kaç alabilirim. 16 mbit sorunsuz kullanabilirmiyim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pottteee -- 10 Mart 2016; 21:57:53 >
  • Sıkıntı olur iç tesisata bir bakın ek ezilme filan varmı ?

• quote:

Orijinalden alıntı: TR_2016

quote:

Orijinalden alıntı: silent

Hocam aynen dediğin gibi hız 16 ya çektirdim sorun yok hız düzeldi. Teknik servis diye koydukları bilgisizler ezbere konusuyor. Eyvallah bilgilendirdigin için. Banlanmana gerek kalmadı :)

Rica ederim buradaki bazı kişiler de ezbere konuşuyor

@biggame nerelerdesin? hani alamazdı?

quote:

Orijinalden alıntı: biggame

herkezde işin içine girmiş ama anlayan yok ki adamlar sınır marjine bakmadan mesaj yazıyor 8 alan arıyor sağlayıcıyı 12 alırsan kopma olur diyor buradaki adam kalkmış 16 alır diyor madem o kadar biliyorsun adam ceksin 16yı alamassa hızı sana sövsün zaten kotalı paketler 8i rahat alsanız yeterli amasınırsız alırsanız onda paketin hızını vermesseler zaten veremiyoruz derler

eve geceyim bakacağım bu arada ben 16mbit alamaz dedim ama sağlıklı o hızda kalamaz ve port değişmediği sürece alamazdı o hızı ki port değişmiş

•  Hattımın Alabildiği Max. Hızı Nasıl Öğrenebilirim?

Onlarca yüzlerce kez arıza kaydı açtım. İç tesisat diyerek geçiştiriyorlar. Haklılık payları var mı?

Şu an 1 mb'i geçemiyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ShaLer -- 11 Mart 2016; 22:46:02 >

• AMC A kullanıcısına yanıt
    Yukarı yönde hat hızı (kbit/s) 797
    Aşağı yönde hat hızı (kbit/s) 4566
    Yukarı yönde gürültü güvenliği katsayısı (dB) 12.6
    Aşağı yönde gürültü güvenliği katsayısı (dB) 8.1
    Yukarı yönde aralık derinliği 1
    Aşağı yönde aralık derinliği 1
    Hat standardı ADSL2+
    Yukarı yönde hat zayıflaması (dB) 21
    Aşağı yönde hat zayıflaması (dB) 37
    Yukarı yönde çıkış gücü (dBmV) 12.2
    Aşağı yönde çıkış gücü (dBmV) 19.7
    Kanal türü Fast
    Yukarı yönde CRC 0
    Aşağı yönde CRC 163
    Yukarı yönde FEC 0
    Aşağı yönde FEC 142

http://www.speedtest.net/my-result/5161736817

ttnetle 1 haftadır hız konusu sebebiyle uğraşıyorum, yukarıdaki değerlere göre tavsiye edeceğiniz max. hız değeri nedir?

• strangelet kullanıcısına yanıt
    Değerler kötü iç tesisatta ek ezilme yoksa telekomdan kaynaklı ankastre yani bina içindeki kutuda kablonu biliyorsan in direk telekomdan gelen kabloyu bağla modeme orada test yapın.

• quote:

Orijinalden alıntı: AMC

Değerler kötü iç tesisatta ek ezilme yoksa telekomdan kaynaklı ankastre yani bina içindeki kutuda kablonu biliyorsan in direk telekomdan gelen kabloyu bağla modeme orada test yapın.

herhangi bir kopma sorunu yaşamıyorum, 8mbit kullanıyordum yükseltmek için ttneti aradıktan sonra 2 mbps yaptılar, bugün tekrar 4 yaptılar... :) süreç hala devam ediyor. dediğim gibi herhangi bir sorunum yok, sorun ttnetin düşük hız vermesinden kaynaklı. paylaştığım linkteki hız testinde de ping 9ms değeri gayet iyi olduğunu biliyorum.

benim sorum şu: bu değerlere göre max. hız değeri olarak ttnetten kaç talep edilmeli?
  • strangelet kullanıcısına yanıt
    Şuan bu hızdan yukarısını alamazsın bi nebze tam 5 olabilir o kadar.

• teşekkür ederim cevap için.
    ancak, dediğim gibi 8 mbps kullanırken de bir problem yaşamıyordum.

mesela forumda şöyle bir tablo var, bu ne kadar doğrudur?
    http://forum.donanimhaber.com/m_45650895/tm.htm
    bu konuda bilgisi olan başka arkadaşlar da yardımcı olabilirlerse sevinirim.

edit: "bakır" dışında, başka düşüncesi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi strangelet -- 12 Mart 2016; 17:41:36 >

• değerli arkadaşlar,
    ev telefonundaki arıza nedeniyle telekomu aradım ayrıca adsl deki CRC hatalarını da bildirdim.
    saat 3 gibi telefon arızam giderildi fakat sonrasında internet hızım düştü.
    değerler aşağıdaki gibidir. sizce tekrar arıza kaydı açtırayım mı ?

• 
Sayfa: önceki 541542543544545
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.