Şimdi Ara

Hattımın Alabildiği Max. Hızı Nasıl Öğrenebilirim? (539. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
12.704
Cevap
62
Favori
536.580
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 537538539540541
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hattın değerleri biraz garip gibi. Attenuation(Santrale yakınlık) down'da 0 olması fakat up'da 20.3 olması garip. Diğer yandan SNR değerleri ideal. Hattın, en az 50-80 Mbit rahat kaldırır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kiryakov

Hattın değerleri biraz garip gibi. Attenuation(Santrale yakınlık) down'da 0 olması fakat up'da 20.3 olması garip. Diğer yandan SNR değerleri ideal. Hattın, en az 50-80 Mbit rahat kaldırır.

usta upstream bazen 3.7 falan oluyor ama genelde 19 20 birde bu değerlere rağmen ttnet hattımın hiperneti kaldırmayacağı gerekçesiyle hipernete geçişe izin vermedi takip etmem gereken yol nedir ?
  •  Hattımın Alabildiği Max. Hızı Nasıl Öğrenebilirim?

Hat değerlerim bu kaç mpbs hız alabilirim ?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Arkadaşlar bulunduğum bölgede hipernet var ve vdsl destekli modem aldım yalnız hat değerlerime hiç bakmamıştım.Şuan 13-14 mbs adsl kullanıyorum.

Sorum bu değerlerle hipernete geçersem en fazla kaç hız alabilirim?

Hattımın Alabildiği Max. Hızı Nasıl Öğrenebilirim?

• SeSioN kullanıcısına yanıt
    Zaten hat modu Vdsl2 yazıyor.Online işlemlerde paket bilgisi ne yazıyor kontrol edermisiniz ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sonic35

Zaten hat modu Vdsl2 yazıyor.Online işlemlerde paket bilgisi ne yazıyor kontrol edermisiniz ?

Babamın engelli raporu olduğu için Sizinle ENG ULTRANET LİMİTSİZ bu paketi kullanıyoruz şuanda.
    Ben ise hipernet 35 mbps 100 gb kotalı pakete geçmek istiyorum geçme durumum varmı yani değerlerimle?
    Hattınız 86 mbps'e kadar destekliyor geçebilirsiniz.

• quote:

Hattınız 86 mbps'e kadar destekliyor geçebilirsiniz.

Ttnet yetkilisi bulunduğum yerde hipernet olduğunu ama o bölgeye en fazla 16 mbps hipernet verildiğini söyledi? bu nasıl oluyor anlamadım cok mevki yerde oturuyoruz başka bir müşteri temsilcisinimi arayım sizce? yoksa adamın dediği doğru mu?
    16 mbps ultranet oluyor o zaman hat modu Adsl2 yazar.Sizin modem arayüzünde vdsl2 yazıyor maksimum alabileceğiniz hız 86 mbps de başka muşteri temsilcisiyle görüşün.

• quote:

16 mbps ultranet oluyor o zaman hat modu Adsl2 yazar.Sizin modem arayüzünde vdsl2 yazıyor maksimum alabileceğiniz hız 86 mbps de başka muşteri temsilcisiyle görüşün.

Hocam ben modemi yeni aldım airties 5650 vdsl destekli bir modem bu yüzden olabilir mi? çünkü kullanıcı adı şifremle ttnet onlineye girincede az evvel yazdığım paket yazıyor.
    Online işlemlerde Hipernet yazıyorsa kaç mbps'e kadar yazıyor ? Bulunduğunuz bölge 16mbps'e kadar destekliyor ise hattınızda vdsl sinyal olmazdı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sonic35 -- 19 Şubat 2016; 14:01:32 >
  • quote:

Online işlemlerde Hipernet yazıyorsa kaç mbps'e kadar yazıyor ? Bulunduğunuz bölge 16mbps'e kadar destekliyor ise hattınızda vdsl sinyal olmazdı.

Hocam online hizmetlerde Hipernet yazmıyor dediğim yukarıdaki paket yazıyor.
    Pardon hocam anladım o zaman tekrar arayın vdsl modemim var hipernet paketine geçmek istediğinizi söyleyin.

• quote:

Pardon hocam anladım o zaman tekrar arayın vdsl modemim var hipernet paketine geçmek istediğinizi söyleyin.

Şimdi konuştuğum bayanda 50 mbps olan hipernet paketine kadar geçebileceğimi söyledi.
    Doğru söylemiş geçebilirsiniz.

• quote:

Doğru söylemiş geçebilirsiniz.

Teşekkür ederim.
    Rica ederim.

• Arkadaşlar TTnet internet hattım 24 e çıktığı için tarife önerip zyxel bir modem yolladı bu modemle kendi airties 5650 modemimin değerlerini yolluyorum sizce hangisini kullanmalıyım.

Hattın 24 e çıkması muhabbeti de henüz onaylanmamış o yüzden hala 16 görünüyor.
    Bu mesaja eklenen görseller:

Hattımın Alabildiği Max. Hızı Nasıl Öğrenebilirim? Hattımın Alabildiği Max. Hızı Nasıl Öğrenebilirim?

• yıllar sonra ne yaptılarsa rezil bağlantım düzeldi.

Sayιsal Abone Hattι Up 12288 kbps / 799 kbps
    noise margin upstream: 15 db
    output power downstream: 13 db
    attenuation upstream: 8 db
    noise margin downstream: 8 db
    output power upstream: 11 db
    attenuation downstream: 13 db

millet 50-100 mbps'leri tartışıyor ben buna sevinir oldum. acaba bu hat vdsl2 ile 24 mbps alabilirmi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi power-pc -- 20 Şubat 2016; 18:13:57 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hwy2hell

Arkadaşlar TTnet internet hattım 24 e çıktığı için tarife önerip zyxel bir modem yolladı bu modemle kendi airties 5650 modemimin değerlerini yolluyorum sizce hangisini kullanmalıyım.

Hattın 24 e çıkması muhabbeti de henüz onaylanmamış o yüzden hala 16 görünüyor.
    Bu mesaja eklenen görseller:

Hattımın Alabildiği Max. Hızı Nasıl Öğrenebilirim? Hattımın Alabildiği Max. Hızı Nasıl Öğrenebilirim?

Hangisini istiyorsanız onu kullanın modem olarak. Birde hocam vdsl2 ye geçiş ne kadar zaman sürer dediler ?

• 
Sayfa: önceki 537538539540541
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.