Şimdi Ara

Hattımın Alabildiği Max. Hızı Nasıl Öğrenebilirim? (531. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
12.704
Cevap
62
Favori
536.631
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 529530531532533
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    output power downstream: 15 db
    attenuation upstream: 5 db

noise margin downstream: 14 db
    output power upstream: 12 db
    attenuation downstream: 1 db

hipernet vdsl için basvurdum ama 24 u destekler mı hattım
  • alamazsınız çünkü snr düşük. şu anda hangi tarifelerdesiniz ve ttnet hız testinde ne kadar alıyorsunuz öğrenebilirmiyim?
  • rkadaşlar merhaba. Benim modemin de değerleri bu şekilde. Aldığım hız 3-4 mgbt arası. Kullandığım paketin hızı 16 mgbt e kadar. Bu değerler ile en fazla kaç mgbt alabilirm. Bu değerlerden anlayan bir arkadaş yardımcı olursa sevinirim.10-12 mgbt interneti bağlantı kopma sorunu olmadan kullanabilir miyim?
     Hattımın Alabildiği Max. Hızı Nasıl Öğrenebilirim?
  • mutluerol M kullanıcısına yanıt
    Suan 16 mb kullaniyorum. Bugun ttnet ve superonlinei aradigimda hattimin 50mb yi destekleyecegini bu yuzden vdsl modemin gerektigini solediler, ben de kabul edip modem istedim. Bu degerler ile.zor mu 50 ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nc39 -- 1 Şubat 2016; 18:44:57 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: nc39

Suan 16 mb kullaniyorum. Bugun ttnet ve superonlinei aradigimda hattimin 50mb yi destekleyecegini bu yuzden vdsl modemin gerektigini solediler, ben de kabul edip modem istedim. Bu degerler ile.zor mu 50 ?

:) ttnet hız testinde ne kadar hız alıyorsun stabil kopma olmadan? banada geçen hızım 1.8 mb e sabitken vdsl modem le hızınız artacak deyip 170 tl ye vdsl modem kakaladılar üstelik 24 ay taahhütlü. bende hız artmayınca yalan beyanatı delil gösterip şikayet oluşturdum geri aldılar parayıda geri verdiler. şimdi ise o modemleri bedavaya veriyorlar. :)

yani modem hikaye alt yapı yoksa adsl2+ modem zaten 24 mb e kadar destekler.

tamam tarifeni söylemişsin ama esas önemli olan hız testinde stabil ne hız alıyorsun? snr margin in düşük çünkü veya tam sınırda. hız arttıkça snr margin dahada düşer. bu da sık kopmalara neden olur ve yüksek hız tarifesine geçersen hiç bir işe yaramamış olur.sokak kabinine kadar fiber kablo ile geliyorsa vdsl porta takılır hattın alabilirsin ama fiber yoksa zor alırsın. dediğim gibi snr marginde hızı aldığında yani yüksek hızı e naz 17 db olmalı ki kopma olmadan hızı kullanabilesin.

yalnız özel yöntemlerle adsl2+ dan da yüksek hız alınabiliyormuş istisna olarak. tt ile bunu iyice konuşmalısın maliyet falan olurmu artı olarak diye.

Anladim hocam. Resim koymustum da yuklenmemis.

Modem arayuzunde 12000 kusur, speedtest ise 10,56 mb upload 0,5

•  Hattımın Alabildiği Max. Hızı Nasıl Öğrenebilirim?

Hattım vdsli desteklermi arkadaşlar? Bizim sokağın ötesinde büyük dolap var, galiba 2 sokağı kapsıyor henüz eski tip ne zaman değiştirecekleri meçhul

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Limonen -- 2 Şubat 2016; 10:37:44 >
    Peki bir yolu yok mu ?

SNR değerini arttırmanın.. Şuanda 14 15 mbit alıyorum rahat.. kopma vs yok..

Teşekkürler..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Twincharged Injection

speedtest.net sitesinden öğrenebilirsin. Umarım yardımcı olmuşumdur.

Bu niye -32 hocam

• Bu değerlerle alabileceğim maksimum hız ne olur arkadaşlar?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi batuhanry -- 2 Şubat 2016; 16:49:10 >
  • Bu değerler ile alabileceğim max. hız nedir, suan 24 mbit alıyorum Türk Telekomdan.
    ============================================================================
    VDSL Training Status: Showtime
    Mode: VDSL2 Annex B
    VDSL Profile: Profile 17a
    Traffic Type: PTM Mode
    Link Uptime: 0 day: 7 hours: 36 minutes
    VDSL Port Details Upstream Downstream
    Line Rate: 2.067 Mbps 24.640 Mbps
    Actual Net Data Rate: 2.044 Mbps 24.576 Mbps
    Trellis Coding: ON ON
    SNR Margin: 32.9 dB 30.9 dB
    Actual Delay: 0 ms 0 ms
    Transmit Power: 5.6 dBm 14.1 dBm
    Receive Power: 5.3 dBm 5.6 dBm
    Actual INP: 0.0 symbols 0.0 symbols
    Total Attenuation: 0.2 dB 8.4 dB
    Attainable Net Data Rate: 46.114 Mbps 89.856 Mbps
    VDSL Band Status U0 U1 U2 U3 D1 D2 D3
    Line Attenuation(dB): 3.3 19.4 18.3 N/A 6.9 18.6 27.6
    Signal Attenuation(dB): N/A 16.1 20.5 N/A 6.9 18.6 27.6
    SNR Margin(dB): N/A 32.9 0.0 N/A 30.9 30.9 30.9
    Transmit Power(dBm): N/A - 6.6 5.3 N/A 12.5 7.6 4.3

• enistasci E kullanıcısına yanıt
    50 i rahat alır 100 paketini seçersen eğer sabitlerler ise 70-80
    50 mbps kadar sorunsuz destekler. 89 mbps kadar ulaşabilir hız var ancak 100 mbps paketine geçtiğinizde kopma yaşayabilirsiniz.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sabitlemekten kasıt nedir ustam.
  • quote:

Orijinalden alıntı: batuhanry

Bu değerlerle alabileceğim maksimum hız ne olur arkadaşlar?

Bu hızda kalmalısınız, 8 mbps tanımlı. 16 mbps desteklemiyor kopma yaşarsınız.

Kopma olmaması için hat sağlıklı bağlantı sağlayacak bir hıza sabitlenir. Örneğin 89 mbps kadar ulaşabilir hız var, siz 100 mbps paketine geçtiğinizde kopma yaşayabilirsiniz bu durumda hızınızı santral kopma yaşamayın diye 80-85 mbps sabitler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Srcn81 -- 2 Şubat 2016; 22:31:49 >
  • Srcn81 kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler cevap için.
    Srcn81 Arkadaşın dediği gibi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AMC -- 2 Şubat 2016; 22:36:29 >
  • Teşekkürler açıklamalar için bana aslında 24 e kadar destekler hattın demişti TT geçen ay, o yüzden 24 e geçtim 16'dan, bugün port değişikliği yaptılar değerler bu oldu.

Tekrar artırım talep edebilirim o zaman.
    Önemli değil online işlemlerden paket değişikliği filan yapabiliyorsunuz boşuna mh lerde vakit kaybetmenize gerek yok.
  • 
Sayfa: önceki 529530531532533
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.