Şimdi Ara

Hattımın Alabildiği Max. Hızı Nasıl Öğrenebilirim? (528. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
12.704
Cevap
62
Favori
536.573
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 526527528529530
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: McSlaty

Sizce ne alirim ?

Hattımın Alabildiği Max. Hızı Nasıl Öğrenebilirim?

Adsl 16 mbit vdsl 24 mbit ve üzeri alabilirsin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  •  Hattımın Alabildiği Max. Hızı Nasıl Öğrenebilirim?

max hangi neti alabilirim
  • quote:

Orijinalden alıntı: KutsalPortakalWes

12-13 mbps ama snr margin in düşük sanırım altyapın eski veya ttnet serverına uzak. o yüzden 8 mb alabiliyor olmalısın. onunda ne kadarını alıyorsun bilmiyorum?
  • Bağlantı bilgileri şu şekilde:

ERİŞİM ŞEKLİ :Fiber İnternet
    ERİŞİM TARİFE TİPİ :FİBERNET LİMİTSİZ
    ERİŞİM HIZI :20 Mbps'ye kadar

Verdiğim hat bilgileri sonuçlarına bakarsak değerlendirmeniz ne yönde olur?
  • Merhaba arkadaşlar aşağıdaki hat değerlerine göre alabileceğim sağlıklı hız değeri nedir acaba? 12 megabit civarında sabitlediklerinde 2 hafta kullandıktan sonra kopma problemi yaşıyorum ve şu ana kadar sorun çözülmedi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nonstophit

Merhaba arkadaşlar aşağıdaki hat değerlerine göre alabileceğim sağlıklı hız değeri nedir acaba? 12 megabit civarında sabitlediklerinde 2 hafta kullandıktan sonra kopma problemi yaşıyorum ve şu ana kadar sorun çözülmedi.

10 mbite düşürse kopma problemi olmayabilir. ancak ulaşilabilir hiz 15 mbit diyor. santrale veya sokakta bulunan ttnet kutusuna uzak mısınız ?

• McCarty kullanıcısına yanıt
    Ttnet kutusuna yaklaşık 40 metre mesafedeyim. Santralin tam olarak nerede olduğunu bilmediğim için birşey söyleyemiyorum.
  • yinede hat zayıflaması yüksek görünüyor. bulundugunuz bölgede fiber olmayabilir. yani santral ile ttnet fiber kutusuna kadar.

Sürekli kompa yaşiyorsanız ttnet müşteri hizmetlerini arayıp sorunu bildirin 10 mbite düşürmelerini isteyin. bazen çok düşürebiliyorlar. 8 mbite kadar veya daha az. öyle bişey olursa tekrar müşteri hizmetlerini arayın yükseltin.
  • McCarty kullanıcısına yanıt
    Yardımınız için teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mutluerol

quote:

Orijinalden alıntı: KutsalPortakalWes

12-13 mbps ama snr margin in düşük sanırım altyapın eski veya ttnet serverına uzak. o yüzden 8 mb alabiliyor olmalısın. onunda ne kadarını alıyorsun bilmiyorum?

8 tam alıyorum işin garibi fiber sorgulada alt yapı gözüküyor

• yukarda airties modem ile göstermiştim değerleri bu alttaki ise zyxel modem. bunda ise sanırım alabilecegim max hız 24.700 olarak görünüyor.
    Sizce 35mbit alma ihtimalim var mıdır ?

Şuan adsl 8 mbit kullanıyorum.

• quote:

arkadaşlar bir şey sormuştum biz yırtınıyoz yardımcı olmak için pek yardımcı olmuyorsunuz.

soru şu çok basit: tariesi 16 mb olupta tam 16 mb alan kimler? yoksa 16 mb olmasına rağmen 14 mb civarımı alıyorsunuz?

Selam, benim 16 mb'lik paketim var ve 16381 kbps bağlanabiliyorum. Ama download hızım çok çok düşük.

• quote:

Orijinalden alıntı: Dilbilimci

quote:

arkadaşlar bir şey sormuştum biz yırtınıyoz yardımcı olmak için pek yardımcı olmuyorsunuz.

soru şu çok basit: tariesi 16 mb olupta tam 16 mb alan kimler? yoksa 16 mb olmasına rağmen 14 mb civarımı alıyorsunuz?

Selam, benim 16 mb'lik paketim var ve 16381 kbps bağlanabiliyorum. Ama download hızım çok çok düşük.

16 mb lik tarifede hep öyle gözükür zaten. ama hız testinde tam 16 mb alabilmek için sanırım altyapının fiber veya hiper olması lazım. senin snr margin sınırda. o yüzden fazla alamazsın zaten. senin ttnet hız testinde kaç mbps çıkıyor bilmiyorum ama benim 14 mbps. adsl2+ da da 24 mb e kadar hatta özel yöntemlerle daha fazla hız alınabildiğini okumuştum. benim adsl2+ sanırım. fiber gelecek dediler ama artık yaza kalır herhalde.

bana 16 mb ve 16 gb tarife yeterli diyorum ama bu ay 16 gb kotalıya geçtiğim için biraz rahat davrandım sınıra yaklaşmaya başladım. bu işler böyle gittikçe limitsize kadar gidiyorsun. onda da akk işi bozuyor kıymeti kalmıyor pek gerçi. akk açınca işlerini görebilirsin ama zevk vermez internet.

Şimdi ben Max ne kadar hız alabilirim 22 mi?

• Lxde kullanıcısına yanıt
    benim modemin bir üstü benimki n10 e . niye ingilizce türkçe güncelleme si falan vardır. onu yükle. tanılayıcı butonundaki içerik bu. bir altta yada en altta durum (router status yazan buton) a tıklayıp ordan altta küçük yazı ile adsl istatistikleri sekmesi var siyah yazılı ona tıkla o daha gerçekçi değer veriyor sanırım. bu arada max. ulaşılabilir oran ne kadar gerçeği yansıtır bilemem snr margin in de idare eder durumda. iyi veya çok iyi değil yani aynı benimki gibi. yalnız hat zayıflama değerin iyi. yani 22 mb ulaşılabilir oran işte. ama benimkide 18500 şu anda mesela traifem 16 mb ama 14 mb sabit normal koşullarda ttnet hız testinde. 24 mb alabileceğini sanmıyorum. ama özel yollardan olabiliyormuş bunu ttnet ile görüşmen gerekir. kopmadan en yüksek hızı ne kadar ve stabil ve nasıl alabilirim diye.. şu anda aldığın tarife ne ttnet hız testinde ne çıkıyor? ie tek sayfa açıkken ve açık başka program yokken testi yaparsan daha stabil sonuç alabilirsin.

• mutluerol M kullanıcısına yanıt
    Modemden memnunum ama resimde ki start butonuna basınca hattı test edicek sanırım dedim bastım basmaz olaydım. Şimdi modeme sinyal gelmiyor arıza kaydı bıraktım daha önce de böyle bir durum başıma geldi.
    Modemden genel anlamda memnunum ama lakin sıf bu durum ve teldeyken wifi de sıkıntı çıkartması beni bezdirdi.
    Netim de şuan sabit 13 mb veriyorlar. Sıf bu modemin şu iki sorunu yüzünden ücretsiz modem kampanyasına başvuru yaptım.

Edit:ayrıca firmware son sürüm.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lxde -- 24 Ocak 2016; 16:48:36 >
  • merhabalar,
    Alabileceğim Maximum hız nedir? teşekkürler.

• asderin kullanıcısına yanıt
    alabileceğin max. hız bilgisi yok malesef ama aldığın hız tarifen yazıyor işte 24 mb . en az 22 mb zaten almıyormusun? ulaşılabilir hız veya buna denk bir ingiglizce kelime olması lazım. max alabileceğin hızı görmek için ama senin modem de bu bilgi verdiğin bu resimde yok. başka bir sekmede falan varsa bilemem. yalnız hat zayıflamanda pek iyi değil 20 mb civarlarına denk geliyor sanırım yinede. tahsis edilmiş gösterilen 24 mb in hız testinde ne kadarını alabiliyorsun?

İzmir'de 1.katta yaşıyorum. Apartman kutusuna gelen kablo kutuya ulaşmadan cat5'e bağladık ve oradan pencere kenarından eve giriyor kablomuz. Başkaca bir ek yok. Sorunumuz şu:

Daha önce TTNET 8mbit kullanıyorduk nadiren kopma sorunları yaşanıyordu. Şimdi Hürnet 16mbit'e geçtik. Kopma sorunu çok sık yaşıyoruz. SNR Margin 10.1 veya 10.2 oluyor. Çok çok düşük gibi geldi. Speedtest'te 13Mbit'e kadar çıktı yaptığım testlerde. Ancak sağlıklı bir internet bağlantısı elde edemedik. Nasıl bir çözüm öneriyorsunuz?

Henüz modemi değiştirmeyi denemedim. Huawei HG556a kullanıyorum. Bölgemizde yalnızca ADSL bağlantısı var. Fiber/VDSL yok.

Merak ettiğim konu direkten binaya gelen kablo 25 yıldır aynı kablo. Bu kablolarda hiç mi oksitlenme olmaz? Ben neredeyse her sene kablomu değiştirdim. Telekom'un bakım yapması için ne yapmalıyım? SNR margin okuduğum kaynaklarda en az 12 olmalı diyor ama SNR Margin'i düşük olup kopma sorunu olmayanlar da var forumda.

• quote:

Orijinalden alıntı: Lxde

Modemden memnunum ama resimde ki start butonuna basınca hattı test edicek sanırım dedim bastım basmaz olaydım. Şimdi modeme sinyal gelmiyor arıza kaydı bıraktım daha önce de böyle bir durum başıma geldi.
    Modemden genel anlamda memnunum ama lakin sıf bu durum ve teldeyken wifi de sıkıntı çıkartması beni bezdirdi.
    Netim de şuan sabit 13 mb veriyorlar. Sıf bu modemin şu iki sorunu yüzünden ücretsiz modem kampanyasına başvuru yaptım.

Edit:ayrıca firmware son sürüm.

bir hata iki kere yapılmaz :) aynı naneyi bende yemiştim bir kez ama.. kendim becermedim bende arıza ekibine bildirmek zorunda kaldım.

yazılım sürümünün bir altı bir üstü pek farketmez benimkininde bir üstü var ingilizce zaten güncellemede yazar linkin sonunda en tr gibi. daha kolay kullanırsın o bakımdan yani türkçe olursa.

tl de wi fi ne sorunu çıkartıyor? bu genelde telden kaynaklanır. bana geçen vdsl modem kakaladı taahhüt ve para ile ttnet onda wi fi daha kötü çalışıyordu. asus iyidir. geri verdim gerçi o modemi yalan beyanat şikayeti ile. şimdi o modemleri işte senin alacağın gibi bedavaya veriyorlar. demekki itiraz ve uyarmalarımız size yaramış :) bu arada altyapın ne ise onu alırsın modemin adsl, 2 veya vdsl olması sınırlar hariç hiç bir şey değiştirmez. yani altyapının sınırı ve istisna durumlar önemli. nedir bu istisnalar ttnet e adsl2+ ile ben fiber gibi hız almak istiyorum dersen biraz maliyetli olabilir ama yüksek hız alma yolları varmış. telefonun wi fi kapasitesi ne ise ona göre çeker. mesela benim sony xperia l bgn bir arkadaşta general mobile vardı parkta onla karşılaştırdık. şifresiz bir bağlantıdan onunki füze gibi bağlandı benimkide kaplumba gibiydi uyuz oldum. sonra araştırdım onun tel in wi fi abgn imiş. yani benimkinin bir üstü.

• 
Sayfa: önceki 526527528529530
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.