Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara

Hattımın Alabildiği Max. Hızı Nasıl Öğrenebilirim?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
12.449
Cevap
67
Favori
463.899
Tıklama
Tüm Forumlar >> İnternet >> İnternet Servis Sağlayıcılar >> Türk Telekom >> Hattımın Alabildiği Max. Hızı Nasıl Öğrenebilirim?
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
      1499 Mesaj
      17 Ocak 2016 17:33:07
      quote:

Orijinalden alıntı: TR_2016

quote:

Orijinalden alıntı: mutluerol

alakasız olacak ama TR_2016 kardeş imzandaki telefon dual simmi ve radyo yokmu internetsiz? radyo hiç bir şekilde internetsiz olarak elde edilemiyormu yoksa? tek simmi iyi çift simmi? saol. kafama takıldı bu telefonda..

birde bu indirme ile ilgili bi şey sorucam bazı sınırsız indirme sitelerinde demin mesela rus sitesi galiba upluad download sitesi adını unuttum şimdi 18 mb lık dosyayı 1-2 sn indirdim benim hız biliyorsundur artık 14 mb 1 .75 kb /sn yani. nasıl oluyorda bu hıza rağmen 18m mb lık dosyayı lap diye indiriyor?

Dual sim olan versiyonu da var model olarak ayrı satılıyor.2 hattın yoksa tek sim iyidir .Radyo için de şu rom yüklenerek kullanılabilir.

http://forum.turkdevs.com/konu-5-1-1-twrp-gm-4g-luz59m-clone-device-rom.html

İndirme ile ilgi olarak aynısı bende de oluyor çözemedim dosya bozuk mu iniyor diye bakıyorum yok bozuk da değil direk açılıyor anlayamadım.Ama chrome üzerinden indirince olmuyor IDM ile indirince oluyor.

lolipop un özel romu mu bu? peki sd kart veya dahili hafızada artı ne kadar yer zapteder? bi radyo için öze lromda acaip bir durum gerçi. bu özel romu kurunca çift sim kullanamıyoruz ve marshmeolv u da kullanamıyoruz öylemi? direkt radyo sisteme entegre edilse olmuyormu? :)

Bak bilki domuzların önüne inciler serilmez. Mücevherden sarraflar anlar ancak başkası bilmez. Sana bakan bir körse elmasda birdir camda sen kendini sakın camdan sanma. Hz. Mevlana.

• Teğmen
      173 Mesaj
      17 Ocak 2016 17:35:53
      quote:

quote:

quote:

alakasız olacak ama TR_2016 kardeş imzandaki telefon dual simmi ve radyo yokmu internetsiz? radyo hiç bir şekilde internetsiz olarak elde edilemiyormu yoksa? tek simmi iyi çift simmi? saol. kafama takıldı bu telefonda..

birde bu indirme ile ilgili bi şey sorucam bazı sınırsız indirme sitelerinde demin mesela rus sitesi galiba upluad download sitesi adını unuttum şimdi 18 mb lık dosyayı 1-2 sn indirdim benim hız biliyorsundur artık 14 mb 1 .75 kb /sn yani. nasıl oluyorda bu hıza rağmen 18m mb lık dosyayı lap diye indiriyor?

Dual sim olan versiyonu da var model olarak ayrı satılıyor.2 hattın yoksa tek sim iyidir .Radyo için de şu rom yüklenerek kullanılabilir.

İndirme ile ilgi olarak aynısı bende de oluyor çözemedim dosya bozuk mu iniyor diye bakıyorum yok bozuk da değil direk açılıyor anlayamadım.Ama chrome üzerinden indirince olmuyor IDM ile indirince oluyor.

lolipop un özel romu mu bu? peki sd kart veya dahili hafızada artı ne kadar yer zapteder? bi radyo için öze lromda acaip bir durum gerçi. bu özel romu kurunca çift sim kullanamıyoruz ve marshmeolv u da kullanamıyoruz öylemi? direkt radyo sisteme entegre edilse olmuyormu? :)

Bu özel rom değil radyo kaldırılmadan önceki stock rom.Bunu kurunca telefonda kurulu olan romun yerine geçiyor.Bu yüzden artı olarak bir yer kaplamaz.General Mobile TRT bandrolü ödemediği için kaldırmak zorunda kaldı radyoyu (LUZ59R sürümünden itibaren kaldırıldı,bu yüzden daha eski bir romun linkini verdim).

• Binbaşı
      1499 Mesaj
      17 Ocak 2016 18:08:18
      quote:

quote:

quote:

quote:

Bu özel rom değil radyo kaldırılmadan önceki stock rom.Bunu kurunca telefonda kurulu olan romun yerine geçiyor.Bu yüzden artı olarak bir yer kaplamaz.General Mobile TRT bandrolü ödemediği için kaldırmak zorunda kaldı radyoyu (LUZ59R sürümünden itibaren kaldırıldı,bu yüzden daha eski bir romun linkini verdim).

5.1.1 lolipopu wikipedia sıralamasında göstermemiş. bu 5.1.1 lollipop marshmleov dan önceki sürmmü? stock rom sa sorun yok o zaman. gerçi donanım olarak çok iyi değil bu telefon ama f/p olarak iyi. yalnız 2 yıl tüm güncellemeleri alma avantajı varken sırf radyo içinde önceki romu kullanmak tuhaf olur.

benim telefon da xperia L 4.2.2 jealy bean en son fw yüklü sonu 17 ile biten. yalnız 4g yok tabi. telefonun kendinde 4.5 g özelliği olmayıncada 4 g kullanılamıyormuş. bu yüzden yeni telefonlara yöneldim. yoksa elimdeki telefonda yeter bana.

kafamdaki telefonlarda xperia serisi z2 z3 z3 compact z3 plus, htc one mini 8 ve bu discovery andrid one 4g. aralarında donanımdan dolayı fiyat farkları var tabi. ama hangisini alacağımı bilemiyorum. sence en iyisi hangisi?

Bak bilki domuzların önüne inciler serilmez. Mücevherden sarraflar anlar ancak başkası bilmez. Sana bakan bir körse elmasda birdir camda sen kendini sakın camdan sanma. Hz. Mevlana.

• Teğmen
      173 Mesaj
      17 Ocak 2016 18:23:16
      quote:

Orijinalden alynty: mutluerol

quote:

Orijinalden alynty: TR_2016

quote:

quote:

Orijinalden alynty: TR_2016

quote:

alakasyz olacak ama TR_2016 karde? imzandaki telefon dual simmi ve radyo yokmu internetsiz? radyo hiç bir ?ekilde internetsiz olarak elde edilemiyormu yoksa? tek simmi iyi çift simmi? saol. kafama takyldy bu telefonda..

birde bu indirme ile ilgili bi ?ey sorucam bazy synyrsyz indirme sitelerinde demin mesela rus sitesi galiba upluad download sitesi adyny unuttum ?imdi 18 mb lyk dosyayy 1-2 sn indirdim benim hyz biliyorsundur artyk 14 mb 1 .75 kb /sn yani. nasyl oluyorda bu hyza ra?men 18m mb lyk dosyayy lap diye indiriyor?

Dual sim olan versiyonu da var model olarak ayry satylyyor.2 hattyn yoksa tek sim iyidir .Radyo için de ?u rom yüklenerek kullanylabilir.

Yndirme ile ilgi olarak aynysy bende de oluyor çözemedim dosya bozuk mu iniyor diye bakyyorum yok bozuk da de?il direk açylyyor anlayamadym.Ama chrome üzerinden indirince olmuyor IDM ile indirince oluyor.

lolipop un özel romu mu bu? peki sd kart veya dahili hafyzada arty ne kadar yer zapteder? bi radyo için öze lromda acaip bir durum gerçi. bu özel romu kurunca çift sim kullanamyyoruz ve marshmeolv u da kullanamyyoruz öylemi? direkt radyo sisteme entegre edilse olmuyormu? :)

Bu özel rom de?il radyo kaldyrylmadan önceki stock rom.Bunu kurunca telefonda kurulu olan romun yerine geçiyor.Bu yüzden arty olarak bir yer kaplamaz.General Mobile TRT bandrolü ödemedi?i için kaldyrmak zorunda kaldy radyoyu (LUZ59R sürümünden itibaren kaldyryldy,bu yüzden daha eski bir romun linkini verdim).

5.1.1 lolipopu wikipedia syralamasynda göstermemi?. bu 5.1.1 lollipop marshmleov dan önceki sürmmü? stock rom sa sorun yok o zaman. gerçi donanym olarak çok iyi de?il bu telefon ama f/p olarak iyi. yalnyz 2 yyl tüm güncellemeleri alma avantajy varken syrf radyo içinde önceki romu kullanmak tuhaf olur.

benim telefon da xperia L 4.2.2 jealy bean en son fw yüklü sonu 17 ile biten. yalnyz 4g yok tabi. telefonun kendinde 4.5 g özelli?i olmayyncada 4 g kullanylamyyormu?. bu yüzden yeni telefonlara yöneldim. yoksa elimdeki telefonda yeter bana.

kafamdaki telefonlarda xperia serisi z2 z3 z3 compact z3 plus, htc one mini 8 ve bu discovery andrid one 4g. aralarynda donanymdan dolayy fiyat farklary var tabi. ama hangisini alaca?ymy bilemiyorum. sence en iyisi hangisi?

Evet 5.1.1 Marshmallow'dan 1 önceki.

Bütçe varsa Z3 Plus en iyisi.Bu rakamlara çykabiliyorken General Mobile 4G asla tavsiye etmem.
      |
      |

• Binbaşı
      1685 Mesaj
      17 Ocak 2016 22:40:11
      Öncelikle herkese iyi aksamlar.

Hattımın alabileceği en yüksek hız kac bakabilirmisiniz? 16 Mbit e kadar ama hattım sözde 7 Mbit alabilirmis müşteri hizmetleri öyle söylüyor ?

Sistem Çikisi Sistem Girisi
      Hlin Ölçegi 2624 5978
      Döngü Zayiflamasi(dB) 32.2 19.2
      Sinyal Zayiflamasi(dB) 32.2 18.2
      SNR Siniri(dB) 6.4 6.0
      Erisilebilir Oran(Kbps) 12692 1156
      Çikis Gücü(dBm) 20.9 12.2

[1881-193∞]
    • Teğmen
      173 Mesaj
      17 Ocak 2016 22:42:20
      quote:

Orijinalden alıntı: WonLt

Hattımın alabileceği en yüksek hız kac bakabilirmisiniz? 16 Mbit e kadar ama hattım sözde 7 Mbit alabilirmis müşteri hizmetleri öyle söylüyor ?

Hlin Ölçegi 2624 5978
      SNR Siniri(dB) 6.4 6.0

Şu an 6 mbit alıyorsun ve daha fazla alamazsın hattında şu an kopma olmaması büyük şans.Kabloları gözden geçir ama yapacak fazla birşey yok.

• Binbaşı
      1685 Mesaj
      18 Ocak 2016 00:35:34
      quote:

quote:

Hlin Ölçegi 2624 5978
      SNR Siniri(dB) 6.4 6.0

Şu an 6 mbit alıyorsun ve daha fazla alamazsın hattında şu an kopma olmaması büyük şans.Kabloları gözden geçir ama yapacak fazla birşey yok.

Tuh Eve de Yeni tasindik. Eski evde 10 mbit aliyodum. Simdi 6 mbit bile zor aliyoruz.

Verdiginiz degerli bilgiler icin tesekkur ederim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |

[1881-193∞]

• Binbaşı
      1499 Mesaj
      18 Ocak 2016 13:57:41

quote:

Hlin Ölçegi 2624 5978
      SNR Siniri(dB) 6.4 6.0

@TR_2016 bu verilere göremi 6 mb alabileceğini çıkardın? öyle ise nasıl çıkardın? orda gelen giden hız yokki hlin ölçeği ne bilgim yok gerçi ordan çıkardıysan benimki gelen giden den max. orandan da yüksek o. öyle ise nasıl anladın 6 mb alabileceğini? söylede öğrenelim bi zahmet rica şükran :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mutluerol -- 18 Ocak 2016; 13:59:32 >
      |
      |
      Bahsedilenler: TR_2016

• Teğmen
      173 Mesaj
      18 Ocak 2016 17:26:31

quote:

quote:

Hlin Ölçegi 2624 5978
      SNR Siniri(dB) 6.4 6.0

@TR_2016 bu verilere göremi 6 mb alabileceğini çıkardın? öyle ise nasıl çıkardın? orda gelen giden hız yokki hlin ölçeği ne bilgim yok gerçi ordan çıkardıysan benimki gelen giden den max. orandan da yüksek o. öyle ise nasıl anladın 6 mb alabileceğini? söylede öğrenelim bi zahmet rica şükran :)

Hlin ölçeğinin hız olduğunu varsayıyorum sistem girisi 5978 demis ve SNR 6.0 yani daha fazla alamaz her koşulda

Gerçi ölçeğe bakarsak 2.5 mbit upload hızı var

@WonLt Farklı bir modemden değerleri atarsan yada Hız testi sonucu atarsan daha iyi anlarız

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TR_2016 -- 18 Ocak 2016; 17:27:52 >
      |
      |
      Bahsedilenler: WonLt

• Yüzbaşı
      477 Mesaj
      18 Ocak 2016 17:49:51
      Airties RT 206 modemim var. Zamanla kopmalar oluyo ve online oyunda sıkıntı yaşıyorum (multiplayer için odaya zor giriyo bu aralar) CAT5 kablo çektiricem ama öncesinde başka modem denememe gerek var mı? Yıllardır ara ara sıkıntı yaşıyorum

Problem yaşamamam için hızımı 6 mbps'ye düşürdüler.

Bağlantı Durumu Bağlı
      Bağlantı Tipi DSL
      Hat Modu ADSL_2plus/AnnexM

Gelen Giden
      ADSL Hızı(Kb/s): 6141 799
      Ulaşılabilir Hız(Kb/s): 14260 2211
      SNR Sınırı (dB): 1.0 2.5
      Hat Zayıflaması(dB): 2.0 1.1
      Güç (dB): 2.2 1.5

Aslında çektiriyodum kabloyu, dışardan çekcem deyince yaptırmadım ama bina içinden çekilmesi çok sıkıntıymış heralde?
    • Yarbay
      12273 Mesaj
      18 Ocak 2016 18:08:16

Sizin hat değerlerinde yanlış lik var bence o SNR değeri ile internete girememeniz lazım çat 6 kablo çektirilen bence modemi de değiştirin

Yakınlarda saha dolabı varmı saha dolabı a yakınız ama hat değerleriniz bu şekilde olmaması lazim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Red Butterflies -- 18 Ocak 2016; 18:10:03 >
      |
      |
      _999_ kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Çavuş
      64 Mesaj
      18 Ocak 2016 19:20:48
      arkadaşlar kopma sorunundan dolayı 3.5 mbit civarı sabitlenmiş hat kullanıyorum 2 seneye yakındır. akkyi zaten dolduramıyorum. sanırım hattı güçlendirmişler. bu hat ile kaç mbit alabilirim ?

düzenleme: sınırlamayı kaldırttım. 16 mbite kadar destekliyormuş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ertan_16 -- 18 Ocak 2016; 19:57:09 >

• Yüzbaşı
      477 Mesaj
      18 Ocak 2016 19:26:37

İnternete girmemde problem yok, değerler bu şekilde ben de şaşırıyorum.

CAT6 konusunda ısrarlı mısınız? Adam elinde fazla olmadığını söyledi bi de. Modem kolayda deneyebileceğim yok, denemeden alsam etkisi olmayabilir. Bir an önce de halletmek istiyorum sıkıldım artık psikolojim bozuluyo

Saha dolabı önceden görmüştüm sanki ama bugün bulamadım.
      |
      |
      Red Butterflies kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    • Binbaşı
      1499 Mesaj
      18 Ocak 2016 19:27:31
      quote:

Orijinalden alıntı: _999_

Airties RT 206 modemim var. Zamanla kopmalar oluyo ve online oyunda sıkıntı yaşıyorum (multiplayer için odaya zor giriyo bu aralar) CAT5 kablo çektiricem ama öncesinde başka modem denememe gerek var mı? Yıllardır ara ara sıkıntı yaşıyorum

Problem yaşamamam için hızımı 6 mbps'ye düşürdüler.

Bağlantı Durumu Bağlı
      Bağlantı Tipi DSL
      Hat Modu ADSL_2plus/AnnexM

Gelen Giden
      ADSL Hızı(Kb/s): 6141 799
      Ulaşılabilir Hız(Kb/s): 14260 2211
      SNR Sınırı (dB): 1.0 2.5
      Hat Zayıflaması(dB): 2.0 1.1
      Güç (dB): 2.2 1.5

Aslında çektiriyodum kabloyu, dışardan çekcem deyince yaptırmadım ama bina içinden çekilmesi çok sıkıntıymış heralde?

snr margin e göre arkadaşında dediği gibi internete girmeniz bile mucize :) işin garibi ise hat zayıflamasının 24 000 kbps denk geliyor olması. yani iki uçlu büyük çelişki var :) belkide ondan girebiliyorsunuz birbirini dengeliyormu ne yapıyor..?

• Binbaşı
      1499 Mesaj
      18 Ocak 2016 19:44:36
      quote:

Orijinalden alıntı: ertan_16

arkadaşlar kopma sorunundan dolayı 3.5 mbit civarı sabitlenmiş hat kullanıyorum 2 seneye yakındır. akkyi zaten dolduramıyorum. sanırım hattı güçlendirmişler. bu hat ile kaç mbit alabilirim ?

14-16 mb arası alabilmen lazım. ama hattın hala sabitlenmiş görünüyor. sen ttnet i ara mümkünse ttnet değilse evden ayarlasınlar yükseltsinler.
      benim de 1.8 mb sabitti 1-2 yıl. sonra ulaşılması zor bir yerde toprağın altında kablo kopmuş galiba telefon internet 1 hafta gitti geldi o arada arızaya bakarken tt ekiplerinin sokak kabinlerinide yenilediklerini gördüm.

sonra hızı test ettim 7mb dayandı. arıza geçtikten sonra tt elemanı geldi eve. düzeldiğini söylemedim :D ağzını aramak için. kendiliğinden yumurtladı. fiber gelecek ama henüz çalışma devam ediyor dedi. benim ulaşılabilir hız değişiyor1000 kbs kadar. ulaşılabilir hıza göre 16-18 mb arası alabilmem lazım. ama hız arttıkça snr düşer benim o da yine hızla orantılı 17 falan genelde. zaten 16 mb lik tarifeye geçtim. ama 14 mb sabit hız alıyorum. giriş çıkış ise 16300 1100kbps gösteriyor.

• Çavuş
      64 Mesaj
      18 Ocak 2016 19:49:59

cevabınız için teşekkür ederim. az önce aradım güncelleme yaptılar 8 mbite yükseldi. yeni hat değerlerim bunlar 16 mbite kadar pakete geçmek istiyorum. şimdi de kendime yeni paket bakıyorum. 24 ay 55 tllik paket varmış ttnet'te.

ayrıca d smartın aile kampanyası veya superonline'a da geçebilirim kararsızım.
      |
      |
      mutluerol kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yüzbaşı
      477 Mesaj
      18 Ocak 2016 20:40:23

Valla anladığım konu değil ama başkalarınınkilerle karşılaştırınca çok dandik ve ilginç bi durum olduğu ben bile anladım
      |
      |
    • Binbaşı
      1499 Mesaj
      18 Ocak 2016 23:27:19
      quote:

Orijinalden alıntı: ertan_16

cevabınız için teşekkür ederim. az önce aradım güncelleme yaptılar 8 mbite yükseldi. yeni hat değerlerim bunlar 16 mbite kadar pakete geçmek istiyorum. şimdi de kendime yeni paket bakıyorum. 24 ay 55 tllik paket varmış ttnet'te.

ayrıca d smartın aile kampanyası veya superonline'a da geçebilirim kararsızım.

gürültü seviyesi yani snr düşmüş bu yükseltince düşer zaten ama hat zayıflaman aynı kalmış ilginç ama iyi bir gösterge. peki 8mb e geçince ie tarayıcıdan kurallara uygun ttnet ten hız testi yapınca kaç mb alıyorsun? tek ie sayfası açık sadece ve ttnet hız testinden olacak yalnız dediğim gibi. sonucu mbps kbps ve KB/sn olarak yazarmısın? zaten üçü var o testte. upluad ı da istersen yaz.

16 mb lik ultranet tarifeleri var. 16 mb e geçersen sanırım max. dediğim gibi 12-14 mb arası alırsın.

• Çavuş
      64 Mesaj
      19 Ocak 2016 00:44:36

16 mbite geçtim 12 mbit alıyorum dediğiniz gibi.
      ilginiz için teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ertan_16 -- 19 Ocak 2016; 0:45:35 >
      |
      |

• Teğmen
      182 Mesaj
      19 Ocak 2016 07:39:10
      Arkadaşlar bu hat değerleri nasıl ?

Upstream Downstream
      Current Rate(kbps) 2033 24576
      Max Rate(kbps) 36086 90640
      SNR Margin(dB) 30.5 31
      Line Attenuation(dB) 21 15.4

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Hızlı Cevap

Reklamlar
Ankara Web Tasarım
haberler
Satılık Köpek
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
Paykasa
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

DHSQLZ
0,250
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.