Şimdi Ara

Hattımın Alabildiği Max. Hızı Nasıl Öğrenebilirim? (506. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
12.704
Cevap
62
Favori
536.584
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 504505506507508
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Teşekkürler internet üzerinden başvurumu yaptım dediginiz durumu soracagım
  • Bu başlıkta hızımın vdsl de 50-60 gibi rakamları görebileceği söylenmişti.

Şimdi ADSL 16 mbit kullanıyorum 11-12 mbit seviyesinde hızım normal midir 16 yı görmek için bir şey yapmalı mıyım ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar Santrale yakınım galiba fakat net bilgim yok.. Acaba modem durumumu yorumlayabilecek birileri var mı ? Ona göre müşteri temsilcilerini arayacağım.. Şimdiden teşekkürler

Hattımın Alabildiği Max. Hızı Nasıl Öğrenebilirim?

• Gelen Giden
    ADSL Hızı(Kb/s): 16382 795
    Ulaşılabilir Hız(Kb/s): 21144 2680
    SNR Sınırı (dB): 11.8 29.7
    Hat Zayıflaması(dB): 4.0 0.0
    Güç (dB): 12.4 8.7

bu değerlerle speedtest'den 13 ms ping, 13,7mbit download speed, 0,37 upload speed alıyorum.
    Online oyunlarda bağlantı kopması ve anlam veremediğim 3-5 saniyelik sadece benim karakterimin donuyor diğerleri etrafımda dolanıyorlar acaba bunun nedeni nedir?
    Çözümü bilen arkadaşlar yardımcı olurlarsa minnettar olurum.
  • ben bu değerlerle acaba max ne alablirim?

http://hizliresim.com/a00ZdQ

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi akruban -- 17 Ekim 2015; 17:43:37 >

• akruban kullanıcısına yanıt
    Mevcut hız 4 mbps. 16 mbps destekler.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • VgrooveR kullanıcısına yanıt
    Değerler çok iyi, mevcut hız 8 mbps 16 mbps destekler.

• Hattım maksimum kaç mbps destekler ? VDSL2 alırsam kaç mbps hız alırım ?
    https://store.donanimhaber.com/dc/a4/4b/dca44bba72ee558e3c8750691a95d3b9.png

• quote:

Orijinalden alıntı: Srcn81

Mevcut hız 4 mbps. 16 mbps destekler.

hocam 16 destekler de max ne alabilirim bu değerlerde? bağlantı bugün yapıldı dediğin gibi 4 civarı hız, çok kötü yani.
    max ne alırsa onun için bastırcam biraz, bileyim de ona göre görüşmeler yapayım diyorum
  • akruban kullanıcısına yanıt
    ADSL2+'de Max alacağınız hız 16 mbps. Bu altyapı ile en yüksek 16 mbps hız veriliyor.

• Hocam çok teşekkür ederim
  • ultranet 16mbps tarifem var,3-4 senedir 16mbps olarak kullanıyordum ufak tefek kopmalar dısında
    1 hafta önceye kadar 16383Kbps alabiliyorken,max değerde 22000 kbps gösterirken, 1 haftadır 12000kbps ye sabitlemişler.
    TTnet Destekle konustukça yarı yarıya düşürüp 8 - 4 mbps kendilerine göre çözüm üretiyorlar.
    Saha dolabıda sokagın içinde max 150 mt falandır uzaklık.Bu değerleri yorumlayan olabilir mi ?

• cemu kullanıcısına yanıt
    16 mbps destekler, bina içi kabları gözden geçirirseniz daha iyi sonuç çıkabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: arda753

Hattım maksimum kaç mbps destekler ? VDSL2 alırsam kaç mbps hız alırım ?
    https://store.donanimhaber.com/dc/a4/4b/dca44bba72ee558e3c8750691a95d3b9.png

Soru güncel.

• Hattınız şuan sınırda Snr değişiklik gösteriyorsa kopma yaşarsınız. Vdsl2 için net birşey diyemem zayıflama yüksek, vdsl2 de mesefe adsl'e göre daha kısa.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Srcn81

Hattınız şuan sınırda Snr değişiklik gösteriyorsa kopma yaşarsınız. Vdsl2 için net birşey diyemem zayıflama yüksek, vdsl2 de mesefe adsl'e göre daha kısa.

Teşekkür ederim hocam.
  • Şu anda en iyisini alıyorsunuz,zaten 16 da 16 yı tam alamazsınız,kaldıki 14,3 ile 16 arasında pek değişen bir şey olmaz hız açısından
    snr değeri kopma sınırlarına yakın o yüzden sizinki ideal şuan bence kurcalatmayın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: @BJK@

Şu anda en iyisini alıyorsunuz,zaten 16 da 16 yı tam alamazsınız,kaldıki 14,3 ile 16 arasında pek değişen bir şey olmaz hız açısından
    snr değeri kopma sınırlarına yakın o yüzden sizinki ideal şuan bence kurcalatmayın.

Peki hocam arıza kaydı açtırınca faturaya filan ücret ekliyolarmı bundan dolayı.Açtırmayı düşünüyorum çünkü; Telefon kablosu ile adsl modem kablosunun birleştiği yer açık alanda kaldı.Elektrik bandıyla filan bantladılar ama hava koşullarında zarar görmüş olabilir.
  • 16 mbps'e geçebilir miyim ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Vrataski -- 20 Ekim 2015; 18:36:44 >
  • Şu an 7 Mbps bağlantı alabiliyorum, benim hattım en fazla kaç Mbps bağlantıya ulaşabilir sizce?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi glory34 -- 21 Ekim 2015; 16:15:54 >
  • 
Sayfa: önceki 504505506507508
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.