Şimdi Ara

Hattımın Alabildiği Max. Hızı Nasıl Öğrenebilirim? (499. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12.704
Cevap
62
Favori
536.571
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 497498499500501
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    kabloların ek yerinde oksitlenme meydana gelmiş olabilir.bundan dolayı hattında bir dengesizlik oluşmuş olabilir.şöyle bi kabloları soketlerin içini kontrol et.oksit var mı yok mu belli olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kimi_raikonen

merhaba.hattında sorun var arıza kaydı açıp hattına baktırmanda fayda var

Hocam açtırdım geldiler baktılar düzeldi gibi oldu sonra tekrar gitti sonra tekrar arıza kaydı aldırdım geldi evin içindeki bağlantıları felan kontrol etti merkezde soketleri değiştittirdi. 1 gün düzgün çalıştı bugün yine kopmalar yaşadım. Bunu yazarken bile internet koptu geldi. Birazdan tekrar arayacağım ttnet görevlilerine nasıl davranayım ser çıkışsam daha iyi ilgilenirler mi hocam?
  • ADSL Training Status: Showtime
    Mode: ADSL2+
    Traffic Type: ATM Mode
    Link Uptime: 0 day: 0 hour: 30 minutes
    ADSL Port Details Upstream Downstream
    Line Rate: 0.807 Mbps 4.128 Mbps
    Actual Net Data Rate: 0.797 Mbps 4.096 Mbps
    Trellis Coding: ON ON
    SNR Margin: 17.5 dB 18.7 dB
    Actual Delay: 0 ms 0 ms
    Transmit Power: 12.1 dBm 17.1 dBm
    Receive Power: 4.7 dBm 4.7 dBm
    Actual INP: 0.0 symbols 0.0 symbols
    Total Attenuation: 0.0 dB 0.0 dB
    Attainable Net Data Rate: 1.093 Mbps 7.552 Mbps

Rica etsem biri benim değerlere göz atabilir mi? Son 2 aydır gerek kopmalar olsun gerekse internetteki yavaşlık olsun yaşamadığım problem kalmadı. En az 10 kere arıza kaydı bıraktım ama geriye dönüş dahi yapılmadı. Hayır, alabileceğim maksimum değer bu ise eyvallah ama 2 ay öncesine kadar 8mbiti kopma yaşamadan kullanabiliyordum. Şimdi ne değişti ki?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-445E6B64C -- 12 Ağustos 2015; 0:43:24 >

• IsO6 kullanıcısına yanıt
    Benim hat değerlerim bunlar en fazla ne kadarını destekler ?

Hattımın Alabildiği Max. Hızı Nasıl Öğrenebilirim?
  • yagzarmagn Y kullanıcısına yanıt
    12 mbps alabilirsin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • IsO6 kullanıcısına yanıt
    Dostum bunlar sırasıyla ttneti arayıp çağırmamdan sonra olan hızlar ilki şikayetçi oldugum hız 2.si tamirden hemen sonra 3.sü ise şuanki ve SnR marjı degerleri neredeyse aynı 16mbps paketine geçersem ne kadar alabilirim acaba bi yardımcı olurmusun şimdiden çok teşekkür ederim :)

16 mbiti zorlar alamasa bile 14-15.

• Teşekkürler çok sağol :)
  • DOSTUM 16mbite çevirdim ve şuanki değerler bu şekilde 8mbite tekrar çevireyimmi yoksa bu şekilde kopma olmadanda kullanabilirmiyim ?

Sorun yok. Koparsa 14 mbps'e sabitlet.

Gayet iyi kopma yoksa hayirli olsun.

• Vallahi çok mutluyum ya 400kbps'den 16383kbps'ye 40kat hız nedir yaw çok mutluyum şuan :D
    Sevindim adınıza hız yükseltince insan istemsizce mutlu oluyor
  • beyler benim internetim de kopma gibi sorunlar bulunmamakta ama şu güç değerinin sıfır olması garibime gitti o yüzden atıyorum bilgisi olanlar varsa alta yazabilir mi lütfen ? hatım da kopma vs. olmuyor bu arada

• Gücün bir önemi yok dolaba yakın olduğun için vdsl2 ye geçersen 100 mbite kadar yolun var.
  • hocam size zahmet olmazsa attığım fotoğraftaki değerlerin ne anlama geldiğini ve de bu vdsl işinin nasıl olduğunu öğrenebilir miyim sizden ? bu işlere biraz uzağım da bilgili birinden yorum almam yararıma olur diye düşünüyorum
  • Şimdi bu değerlerde bunlar önemli

SNR:Hattaki gürültü demek ne kadar yüksek olursa o kadar iyi ve hızını yükseltebilirsin düşük olduğu taktirde kopma sorunları baş gösterir.

HAT ZAYIFLAMASI:Bu hat zayıflamasını gösteren değerdir. Hattın bir ucundan çıkan sinyal değerinin alındığı yerdeki sinyal değerinden çıkarılmasıyla bulunur. Tabiki ne kadar az olursa o kadar iyidir. Bunun en kötüsü 60 dB gibidir. 60 dB'den fazla değerlerde hat problemi var demektir. Özellikle hızlı bağlantılarda problem yaşamamak için bu değerin 40 dB'den az olması gerekir. Artık geniş bant kabini büyük beyaz saha dolapları kurulan yerlerde böyle bir sıkıntı yok sizinki gibi.

Güç DB:Modeminiz veri alırken(gelen) sağlanan çıkış gücüdür. Bu, modeminizin DSLAM'den veri alırken(gelen) gerçekleştirdiği senkronizasyon esnasında ölçülen çıkış gücü değeridir.
    Temiz bir iletişim için bu değer 45dbm'in altında olması gerekmektedir.
    Normal değerler ise 20 dbm ve altında olmalıdır.
    yani ne kadar az olursa o kadar iyidir.

Dsl Hız:Senin şuanda kullandığın hız demektir.

Ulaşılabilir hız:Maksimum ulaşabileceğin hızı gösterir.

Vdsl:Saha dolabına kadar fiber ondan sonrası bakır yani binaya bakır olarak geliyor vdsl ile yüksek hızlara ulaşabilirsin upload (yükleme hızı) 2 mbit olarak tanımlıyorlar ilerde arttırma gibi bir girişim olursa bu yükselir.

• UçanPanda kullanıcısına yanıt
    dostum bu aralar foruma pek giremedim mesajına baya bi geç yanıt verdim kusura bakma.şoyle soyliyim bi kaç defa eve teknik ekipler gelmesine rağmen sorun devam ediyorsa btk ya mail yoluyla şikayet et.en etkili çözüm yolu
  • Downstream Upstream

SNR Marjı: 24.6 12.7 db

Hat Zayıflaması: 15.2 9.1 db

Data Oranı: 8192 797 kbps

Max Oranı: 23048 1017 kbps

CRC:0 0

Merhaba kolay gelsin. Bu değerle max. kaç hız alabilirim. Teşekkürler.
  • poaceae P kullanıcısına yanıt
    Adsl 16 vdsl veriyorlar ise daha yuksek hizlara.

• 
Sayfa: önceki 497498499500501
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.