Şimdi Ara

Hattımın Alabildiği Max. Hızı Nasıl Öğrenebilirim? (430. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
12.703
Cevap
62
Favori
536.656
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 428429430431432
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Mevcut hızınızı yazmadığınız için tahminen 8 mbit tarifedeyseniz 16 mbit alabilirsiniz.
  • Louni kullanıcısına yanıt
    santrale uzaksın mevcut hızına 4-6 mbps daha eklenebilir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • kingartur99 K kullanıcısına yanıt
    başvuru için müdürlüğe gidebilirsiniz. Altyapı hakkında kesin bilgileri oradan alabilirsiniz.

• VonqoLas V kullanıcısına yanıt
    şu anki hızın üstüne 3 mbps daha alabilir. Modem anasayfasında gözüken hız nedir? 8191/800 kbs gibi..

• 2048 kbps / 509 kbps suan yazan bu
  • hat modun adsl2+ mı?

• Tam emin değilim ama orda yazan bu ADSL2 DELT
  • @Wızard06 bunların hiç birşey bildiği yok. Ondan yarım saat sonra gene aradım beklediğim gibi fiber yok dedi kadın sistematik bi hata olmuştur diyo bide pişkin pişkin. Bide VDSL modem lazım diyo tam verim için gerek var mı buna. Her kafadan farklı ses çıkıyor. Iyice kararsız kaldım.

• Ustam bu değerler ışığında su an tahmini kaç mbit hız alabilirim ttneti arayacağım da yada değiştirtmem gereken bişey varmı sence ?_
  • kingartur99 K kullanıcısına yanıt
    Vdsl modem ile bağlantın daha sağlıklı olur. Hipernet vardır sizin orada.

• VonqoLas V kullanıcısına yanıt
    4 mbps alabilirsin. Evde birden fazla telefon prizi varsa sadece biri aktif olacak şekilde diğerlerini iptal et ana girişten. Eğer tek priz varsa telefon kablonu yenilemeni tavsiye ederim zira upload hızın 800 bile değil.

• @Wızard06 yok hocam hipernet ne gezer bizde :). Altyapi yok Zaten. haritada da sadece ultranet alabilirsin diyo. 16 mbit tam alsın yeter online başvuru yapıcam zaten

• Ttnet Netlimitsiz klasik 8 mbit paketindeyim senelerderdir.

Sizce maksimum kaç hız alabilirim?

Hattımın Alabildiği Max. Hızı Nasıl Öğrenebilirim?

Bir de size bir sorum daha olacak bu hız destekleme işi sadece modeme veya sadece hatta mı bağlı? Yani mesela örnek veriyorum hattım kötü ama modemim iyiyse veya tam tersi hattım çok iyi ama modemim kötüyse?

• Spycho kullanıcısına yanıt
    1.Sadece 8 mbit aldığını gösteriyor snr ve zayıflamayı bulup koyunuz.
    2.Hat kötüyse modemin kral olsun genede fayda etmez hattın iyi olup modemin kötü olsa o birşekilde belli eder.
  • bu snr sınırı nedir ne işe yarar yüksek olması mı gerekir ? benim 8 mbit kullanıyorum fiber kullansam tam verim alır mıyım ? nasıl anlaşılır ? yardımlarınızı bekliyorum..

bunlar da değerler

Gönderme Hızı 797 kbps
    İndirme Hızı 8191 kbps
    İndirme Hızı Zayıflaması 28
    Gönderme Hızı Zayıflaması 16
    İndirme Hızı SNR Marjı 19.6
    Gönderme Hızı SNR Marjı 18.0

ADSL2+ modem.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi billibon -- 17 Haziran 2014; 22:05:56 >
  • billibon B kullanıcısına yanıt
    SNR değeriniz başarılı verdiğiniz değerlerden hatta ciddi bir problem görünmüyor."İndirme Hızı SNR marjı" en az 6-7 olabilir ki bu değer çok iyi değildir.SNR ne kadar yüksekse hat o kadar başarılıdır diyebiliriz.Hat zayıflama değerleri yüksek ise santrale uzaksınız demektir ve buda iletişim problemleri anlamına gelir.Sizin hat zayıflama değerleriniz normal sorun yok.
  • Max ne kadar hız alabilirim arkadaşlar ?
     Hattımın Alabildiği Max. Hızı Nasıl Öğrenebilirim?
  • 3-6 kullanıcısına yanıt
    6-7'yi geçmez.
  • teşekkürler. Peki bu değerlerle fiber kullansam tam verim alır mıyım ya da en fazla ne kadar hız alabilirim ?
  • Teşekkürler
  • 
Sayfa: önceki 428429430431432
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.