Şimdi Ara

Hattımın Alabildiği Max. Hızı Nasıl Öğrenebilirim? (417. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
12.703
Cevap
62
Favori
536.656
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 415416417418419
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • TTNET'ten Superonline ya da D-Smart'a geçmeyi düşünüyorum.Fakat ev telefonunu da kapatmak istiyorum.Yalın İnternet olan 16 Mbps'ye kadar paket bulamadım.Limitsiz olacak.Yardım edebilir misiniz?
  • arkadaşlar,bende loopcom un LP-AL2014P model modemi var.modemin paneline heralde ilkkez giriyorum.tam olarak hangi degerler gerekiyor tam anlamadım ama sanırım bu degerler gerekiyor.şuan 8mbit kullanıyorum,16mbit destekliyor mu?
     Hattımın Alabildiği Max. Hızı Nasıl Öğrenebilirim?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fatihbaz -- 17 Mayıs 2014; 6:10:50 >
  • fatihbaz kullanıcısına yanıt
    Hattınız 16 mbps tam almayabilir, 12-14 mbps rahat destekler..

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • GeoMatrix kullanıcısına yanıt
    http://web.forret.com/tools/bandwidth.asp?speed=13&unit=Mbps

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    hat modu gdmt de. Adsl2+ daha yüksek hızları hızları destekler. Ayarlardan varsa adsl2+ modunu seçebilirsiniz.
  • Merhaba önce buradaki arkadaşlardan aldığım bilgiler sonra ttnet'in hipernet servisindeki bilgili mt'ler sayesinde 100 mbps bağlantıya geçtim. Şu ana kadar ne kopma yaşadım ne de download sıkıntısı. Ancak sormak istediğim şöyle bir konu var. Speed test'te aldığım max. sonuç 85-90 civarında. Biliyorum bunu bulamayanar da var diyeceksiniz ama hattımdan maksimum verimi almak için cat5 falan mı çektirmem gerekir, yoksa yapabileceğim farklı alternatifler var mı? Değerlerim aşağıda. Şimdiden teşekkürler.

Hat Modu VDSL2

Gelen Giden
    DSL Hızı(Kb/s): 99976 2046
    Ulaşılabilir Hız(Kb/s): 147376 56743
    SNR Sınırı (dB): 20.2 35.8
    Hat Zayıflaması(dB): 0.0 0.0
    Güç (dB): 13.7 -5.1
  • quote:

Orijinalden alıntı: otnemem

Merhaba önce buradaki arkadaşlardan aldığım bilgiler sonra ttnet'in hipernet servisindeki bilgili mt'ler sayesinde 100 mbps bağlantıya geçtim. Şu ana kadar ne kopma yaşadım ne de download sıkıntısı. Ancak sormak istediğim şöyle bir konu var. Speed test'te aldığım max. sonuç 85-90 civarında. Biliyorum bunu bulamayanar da var diyeceksiniz ama hattımdan maksimum verimi almak için cat5 falan mı çektirmem gerekir, yoksa yapabileceğim farklı alternatifler var mı? Değerlerim aşağıda. Şimdiden teşekkürler.

Hat Modu VDSL2

Gelen Giden
    DSL Hızı(Kb/s): 99976 2046
    Ulaşılabilir Hız(Kb/s): 147376 56743
    SNR Sınırı (dB): 20.2 35.8
    Hat Zayıflaması(dB): 0.0 0.0
    Güç (dB): 13.7 -5.1

Speed Test'te hep birkaç Mbps kayıp olur ve bu çeşitli sebeplere bağlıdır. Hiçbir hız testi size modemde ki hızı gösteremez, Microsoft'un sunucularından ya da bol seed'li bir torrent indirdiğinizde çok rahat 11 MB/sn hızında indirmeniz gerekir.

Hat değerleriniz çok iyi, hiçbir şekilde kopma olmaz.

• mustifb M kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkür ederim. İçimi rahatlatan bir açıklama oldu. Torrentte 10,0 mb gördüm.
  • quote:

Orijinalden alıntı: otnemem

Çok teşekkür ederim. İçimi rahatlatan bir açıklama oldu. Torrentte 10,0 mb gördüm.

Rica ederim, hayırlı olsun. Allah herkese nasip etsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Srcn81

Hattınız 16 mbps tam almayabilir, 12-14 mbps rahat destekler..

eyv kardeşim,teşekkürler bilgi için ;)
  • quote:

Orijinalden alıntı: wızard06

hat modu gdmt de. Adsl2+ daha yüksek hızları hızları destekler. Ayarlardan varsa adsl2+ modunu seçebilirsiniz.

eve ilk internet baglattıgım zamanlarda loopcom un LP-AL2014P model modemini almıştım,o takılı şuan.üni için adanaya taşınmıştım,ordada superonline fiber kullandıgım için yeni modem gerekmedi.şimdi tekar eve döndüm ve bu modemi kullanıyorum.açıkcası modem paneline ilk kez giriyorum sanırım,hiç buraya girdigimi hatırlamıyorum daha önce yani böyle bi seçenek varmı,varsa nerde var hiç bilmiyorum ama tekrar bi bakayım.şahsi fikrim,bu modem çok eski oldugu için böyle bişeyin olmayacagı yönde :(
    o zaman adsl2+ modem almanı öneririm. Bölgede fiber altyapısı varsa vdsl modem de olabilir.
  •  Hattımın Alabildiği Max. Hızı Nasıl Öğrenebilirim?

Arkadaşlar şimdiye kadar NETLİMİTSİZ 8'i hiçbir sorun olmadan kullanıyordum, geçen haftalarda 16 MBPS olan ULTRANET paketine geçtim. Son 2-3 gündür sürekli 15 dakikada bir falan internet kopuyor. NetLimitsiz 8'deyken hiçbir kopma falan olmuyordu. Ne diyorsunuz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kuu1x -- 17 Mayıs 2014; 22:18:21 >
  • kuu1x kullanıcısına yanıt
    Santrale uzaksın, 10 mbps hızın var ve snr düşük. Kopma sınırlarındasın. Netlimitsize dönebilirsen daha iyi olur. Yoksa 9 mbps e sabitlet hızını.
  • Gelen Giden
    ADSL Hızı(Kb/s): 7162 796
    Ulaşılabilir Hız(Kb/s): 16336 1083
    SNR Sınırı (dB): 9.6 14.6
    Hat Zayıflaması(dB): 30.5 19.0
    Güç (dB): 19.3 12.1

Arkadaşlar değerler nasıl bu verilerle 16 mb hız almak mümkün mü?
  • quote:

o zaman adsl2+ modem almanı öneririm. Bölgede fiber altyapısı varsa vdsl modem de olabilir.

ttnetin sitesine bakarsak burada ttnet fiberi var ama sözde.gidip almak istedigimde satışının olmadıgını söylüyorlar.yoksa zaten fiber varken normal adsl kullanmazdım ama iyisimi adsl2+ bi modem bakayım ben.eyv ;)

not : bu arada bu 16mbitlik ultranet limitsiz paketinde,kotası 100gb olan varmı?sitesinde böyle bi paket göremedim,75gb lik var en fazla sitede.ama ben başvurdugumda 100gb adil kullanım kotası olan paketi seçtim yani görevli öyle söyledi.sitesinde göremeyince ben bi kıllandım,varmı böyle bi paket arkadaşlar?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fatihbaz -- 17 Mayıs 2014; 23:01:39 >
  • quote:

Santrale uzaksın, 10 mbps hızın var ve snr düşük. Kopma sınırlarındasın. Netlimitsize dönebilirsen daha iyi olur. Yoksa 9 mbps e sabitlet hızını.

Sağolasın. Öyle yapacağız mecburen artık.
  • sasamkn kullanıcısına yanıt
    şu an 7 de ve maks hızda.
    ultranet için 25-50-75 gb var.

35 mbps de 100 gb akk mevcut. 50-100 mbps de 200gb
  • quote:

ultranet için 25-50-75 gb var.

35 mbps de 100 gb akk mevcut. 50-100 mbps de 200gb

pazartesi tekrar bi sorayım bakalım başvurdugum yere,yarın açık olmaz.tam olarak paket ismi nedir diye sordugumda yalın internet - ultranet limitsiz ,100gb adil kullanım kotası var.kota aşımındada hız yarıya düşecek dedi.bide ezberden söylemedi,15-20dk paket araştırdık ve sorularıma tektek ekrandan bakıp cevap verdi.
  • 
Sayfa: önceki 415416417418419
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.