Şimdi Ara

Hattımın Alabildiği Max. Hızı Nasıl Öğrenebilirim? (117. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
12.704
Cevap
62
Favori
536.568
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 115116117118119
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Armag3d0N

quote:

Orijinalden alıntı: lknrm627

Bu hız bile fazla hocam. Tesisata el atmanız gerekebilir.

Bu eve daha yeni taşındık,apartman 3 ay önce yapıldı bütün tesisat yepyeni.

O zaman santrale cok uzaksınız. Evde paralel hat var mı?
  • quote:

quote:

quote:

Evet her dairede 3 tane paralel hat var,Perşembe gününden beri en az 6 kez arıza kaydı açtırmışımdır.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Evet her dairede 3 tane paralel hat var,Perşembe gününden beri en az 6 kez arıza kaydı açtırmışımdır.

Paralel hatları çıkarıp güncel değerleri koyar mısınız? Paralel hat değerleri çok kötü etkiler.

• quote:

Paralel hatları çıkarıp güncel değerleri koyar mısınız? Paralel hat değerleri çok kötü etkiler.

Telefon ve modemi birlikte takınca hat tamamen gidiyor,modem yada telefonundan biri çıkarınca sorun olmuyor.Şu an sadece modem bağlı.2 kez arıza ekibi gelip baktı,paralel hatlarda sorun var splitter takın dedikten sonra çıkıp gittiler yarın yine gelecekler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Armag3d0N -- 1 Ağustos 2011; 16:53:17 >
  • quote:

quote:

Telefon ve modemi birlikte takınca hat tamamen gidiyor,modem yada telefonundan biri çıkarınca sorun olmuyor.Şu an sadece modem bağlı.2 kez arıza ekibi gelip baktı,paralel hatlarda sorun var splitter takın dedikten sonra çıkıp gittiler yarın yine gelecekler.

Paralel hat derken 2 farklı ev telefonu olmasını kastettim. 1 tane kablosuz, 1 tane kablolu mesela. Apartman ana hattından gelen kabloyu direk modeme bağlayarak deneyin.
  • Merhaba arkadaşlar,

Benim değerlerim,
    Downstream Hat Zayıflaması 33
    Downstream Sınırı 22
    Upstream Sınırı 13
    ADSL2+ Max. hız tablosundan incelediğim kadarıyla benim 13-14 Mbps hızıyla bağlanabilirim görünüyor.
    İki sorum olacak.

Bağlantıda kopmalar yaşanmaması için SNR Margin'in 20 ve daha büyük değerler olması gerektiği söylenmiş. Bu downstream ve upstream her ikisi için de mi geçerli? Yoksa sadece Downstream sınırının 20 den büyük olması yeterli mi?

Şu anda 1 Mbps sınırsız kullanıcısıyım. Tivibu ev almayı düşünüyorum. Bunun için Netlimitsiz yeterli olur mu? Yoksa ADSL2 16 Mbps mi almalıyım?

Teşekkürler.
  • Merhaba; aşağıdaki değerlere sahip olan adsl hattım için maksimum hız nedir?

Şu an 4 mbit'de sorunsuz kullanıyorum, daha fazlasında sorun çıkarır mı?

Hattımın Alabildiği Max. Hızı Nasıl Öğrenebilirim?
  • bu değerler ile 7 ay önce 7-8mbit alıyodum türktelekoma dilekçe ile hattımın yenilenmesini
    istedim 1 eleman geldi cihaz ile ölçtü gitti keşke gelmeseydi bi gitti hat 4mbit oldu geri
    türktelekom müdürlüğüne babamı yolladım 2 mbite çekmişler daha stabil olur demiş
    ben 7 ay önce 8mbit e kadar alabilirken şimdi 2 mbit veriyo adam bide kaldırmaz dememişmi
    sinirden ölüyorum şu an şimdi babamı ikna etcem bu değerler ile nekadar alabilim
  •  Hattımın Alabildiği Max. Hızı Nasıl Öğrenebilirim?

En fazla kaç alabilirim
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kef14

Merhaba; aşağıdaki değerlere sahip olan adsl hattım için maksimum hız nedir?

Snr değerleriniz sınırda daha fazlasını alamassınız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: SiCreAM

En fazla kaç alabilirim

Hocam bundan 1mbit fazla alabilirsiniz ama sorun yaşama ihtimaliniz var. Azıcık aşım ağrısız başım olacak sizin işiniz

• quote:

Orijinalden alıntı: donanımcı123

quote:

Orijinalden alıntı: Kef14

Merhaba; aşağıdaki değerlere sahip olan adsl hattım için maksimum hız nedir?

Snr değerleriniz sınırda daha fazlasını alamassınız.

Bu snr değerleri sürekli değişken bi şey mi?

Şimdi;

Gönderme 5,9 (önceki 6,6)

Alma 7,5 (Önceki 7,7)

olmuş....

• quote:

Orijinalden alıntı: ozan_ronal

bu değerler ile 7 ay önce 7-8mbit alıyodum türktelekoma dilekçe ile hattımın yenilenmesini
    istedim 1 eleman geldi cihaz ile ölçtü gitti keşke gelmeseydi bi gitti hat 4mbit oldu geri
    türktelekom müdürlüğüne babamı yolladım 2 mbite çekmişler daha stabil olur demiş
    ben 7 ay önce 8mbit e kadar alabilirken şimdi 2 mbit veriyo adam bide kaldırmaz dememişmi
    sinirden ölüyorum şu an şimdi babamı ikna etcem bu değerler ile nekadar alabilim

7-8 mbit alabilirsiniz, kopma olması için snr değerinin 6-7 altına düşmesi gerek.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: SiCreAM

En fazla kaç alabilirim

Hocam bundan 1mbit fazla alabilirsiniz ama sorun yaşama ihtimaliniz var. Azıcık aşım ağrısız başım olacak sizin işiniz

teşekkür ederim hocam.ttnet buralarda hiçbir alt yapı çalışması yapmıyor.kaç yıl daha böyle devam edecek acaba

en fazla bağlantı hızı ne kadar olur?
  • ARKADASLAR EN FAZLA NE KADAR BAĞLANTI ALABİLİRİM ? ESKİDEN 8MB RAHAT KULLANIYORDUMDA ŞUAN 2MBT ZOR VERİYORLAR

• quote:

Orijinalden alıntı: reactor1111

en fazla bağlantı hızı ne kadar olur?

11 olur ama boyle iyidir hocam.
  • quote:

Orijinalden alıntı: yasink86

ARKADASLAR EN FAZLA NE KADAR BAĞLANTI ALABİLİRİM ? ESKİDEN 8MB RAHAT KULLANIYORDUMDA ŞUAN 2MBT ZOR VERİYORLAR

Hattınızda sorun var. Paralel hat varsa cıkarın. Eger yoksa tesisatı yenilemeniz gerekiyor.

İşyerinin hattı bu. En fazla kaç alabilir?
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: yasink86

ARKADASLAR EN FAZLA NE KADAR BAĞLANTI ALABİLİRİM ? ESKİDEN 8MB RAHAT KULLANIYORDUMDA ŞUAN 2MBT ZOR VERİYORLAR

Hattınızda sorun var. Paralel hat varsa cıkarın. Eger yoksa tesisatı yenilemeniz gerekiyor.

dostum ayırıcıdan başka hiçbirşey yok.ev telefonuyla modem kullanıyorum.dış hat kablosunuda yenilediler 2 ay kadar önce.genede problemim çözüme ulaşmadı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yasink86 -- 2 Ağustos 2011; 14:45:47 >

• 
Sayfa: önceki 115116117118119
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.