Şimdi Ara

Hatsan Mod 125 Sniper Vortex Havalı Tüfek (4. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
185
Cevap
3
Favori
55.664
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Kesinlikle izlenmesi gereken bir video. Elin adamı bizim malımızı bizden iyi reklamlıyor.....

http://www.youtube.com/watch?v=xS2Tr8BNJ6s
  • Merhaba arkadaşlar 4 5 ay önce yeğenlerime almış olduğum havalı tabancayı satıyorum faturası garantisi herseyi mevcuttur

Eminönünde silah marketten alınmıştır...Veletler kendilerine zarar verecek diye ellerinden aldım daha iki tüpü kullanıldı diğer tüpleri duruyor kutusuyla garantisi ile veriyorum
    internetten de bakarsınız gayet birebir aynıdır silah

Sig Sauer P226 X-Five Havalı Tabanca
    Kalibre : 4,5 mm - BB
    Namlu Çıkış Hızı : 300 fps ----- 91 m/s
    Güç : 1,5 Joule
    Menzil : 66 Metre
    Şarjör Kapasitesi : 18 BB
    Ağırlık : 2550 Gram
    Uzunluk : 8,85 cm

Hatsan Mod 125 Sniper Vortex Havalı Tüfek Hatsan Mod 125 Sniper Vortex Havalı Tüfek Hatsan Mod 125 Sniper Vortex Havalı Tüfek
  • quote:

Orijinalden alıntı: volkan199292

Merhaba arkadaşlar 4 5 ay önce yeğenlerime almış olduğum havalı tabancayı satıyorum faturası garantisi herseyi mevcuttur

Eminönünde silah marketten alınmıştır...Veletler kendilerine zarar verecek diye ellerinden aldım daha iki tüpü kullanıldı diğer tüpleri duruyor kutusuyla garantisi ile veriyorum
    internetten de bakarsınız gayet birebir aynıdır silah

Sig Sauer P226 X-Five Havalı Tabanca
    Kalibre : 4,5 mm - BB
    Namlu Çıkış Hızı : 300 fps ----- 91 m/s
    Güç : 1,5 Joule
    Menzil : 66 Metre
    Şarjör Kapasitesi : 18 BB
    Ağırlık : 2550 Gram
    Uzunluk : 8,85 cm

Hatsan Mod 125 Sniper Vortex Havalı Tüfek Hatsan Mod 125 Sniper Vortex Havalı Tüfek Hatsan Mod 125 Sniper Vortex Havalı Tüfek

Simdiden alana hayirli olsun. Cok saglam havali tabanca tavsiye ederim.
     Hatsan Mod 125 Sniper Vortex Havalı Tüfek
  • sertace kullanıcısına yanıt
    Nihayet sattım kurtuldum, artık tövbe bir daha hatsan alırsam... Neyse siz beklemeye devam edin :)
  • Alırken satıcı çocuk da öyle söylemişti baretta ya göre daha sert biraz daha kuvvetlidir demişti bir iki atışta ben yaptım sağlam makina ama çoluk çocuk işi değilmiş onu anladım...çocuklara vermemek lazım
  • quote:

Orijinalden alıntı: survivor23

Nihayet sattım kurtuldum, artık tövbe bir daha hatsan alırsam... Neyse siz beklemeye devam edin :)

Neden ürününüz çalışmıyor muydu :) Yoksa teknik destek mi alamadınız... Bence tavrınız yanlış ama karar elbette sizin..
  • S.a tüm DHciler sonunda bende HATSAN MOD 125 SNİPER WORTEX 5.5 cal.Tüfeğimi dün almış bulunmaktayım. ( İLK TÜFEĞİM )
    Henüz uygun biyer bulamadığım için hiç atış yapmadım . Dürbünüde aldıgım yerde takıp ayarlayabiliriz isterseniz dediler ama ben ilk 100 atışta falan takmayı pek düşünmüyorum tüfek biraz kendine gelsin atış yaptıkça öyle takmayı düşünüyorum. biraz dürbünsüz takılcaz :) Tüfek gerçekten normal ateşli tüfekler kadar zor kuruluyor ağırlığıda bi o kadar var eee Kuvvetli olupta 2.5 kg olmasını zaten bekleyemeyiz benm için ağırlığın hiç bi sorunu yok Tüfek görüntüsü bana göre gerçekten müthiş parçalarıda öyle kutudan çıkanları paylaşayım.

- Hatsan Kayış
    - 1 Paket Gamo saçma ( 200 mermi )
    - Hatsan Bipod
    - Optima 3-9*44 Tüfek Dürbünü
    - STOPER
    - Dürbünlü Tüfek Kılıfı

Nede olsa tüfeğimi yeni aldım çok uzun zaman araştırdım vortexde yeni çıktı yoksa benim aklımda mod125 sniper almak vardı snipera göre yaysız oldugu için namlu çıkış hızında azalma olmuycagı için ve nede olsa yeni model yeni modeldir diye aldık umarım yıllar boyunca arızasız kullanmak nasip olur. Vortex e sahip olan arkadaşlardan tecrübelerine dayanarak fikirlerini paylaşımlarını önerilerini bekliyorum herkese iyi forumlar.
  • sertace kullanıcısına yanıt
    Öncelikle tavrım size karşı değil, sizde aynı sorunları yaşadığınızı söylediğiniz için (doğruysa ) beklemeye devam edin dedim...Kusura bakmayın ancak kimse benden HATSAN'ın keyfini beklememi söylemesin...Öyle bir dünya yok, Üç kuruşluk tüfek için kimsenin keyfini bekleyecek değilim...

Günde belki 50 atış yapıyorum, Her yay yorulduğunda servise tüfek de gönderilmeyeceğine göre, ve HATSAN'ın hala müşterisini öpmeye çalışması tutumu karşısında yanlış bir karar vermediğimi düşünüyorum. VARSIN yapmasın.

Yeni tercihim, başka bir Marka oldu (Stoeger ATAC) ... Madem gaz ram'i bana vermiyorsun, bende doğal olarak gaz ram teknolojili başka bir silah alırım, AMA SENDEN ALMAM .......:)

Mod 125 ile ilgili genel değerlendirmem de (artniyetsiz olarak samimi söylüyorum.) şu şekilde : Malzeme ve işçilik kalitesi olarak idare eder, ancak güç isteniyorsa, Kral Safari almak daha mantıklı ( Malzeme ve işçilik Kalitesi demiyorum dikkat edin.)

Yok ben attığımı vurmak istiyorum diyosanız bu kez Mod 125 gene iyi bir seçim değil...

Kısaca ne kullanımını (kalitesi güzel ama ) ne de adamların tutumunu beğendim, bakalım yeni tüfek nasıl olacak.
  • survivor23 S kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun Stoeger ATAC güzel bir ürün. Fakat piston basıncı ayarlanabilir değil. Hatsan pistonun gücü ayarlanabilir ve tek tüfekle birden fazla tüfek sahibi olma imkanı tanıyor.

Ben sizin yerinizde olsam elinizeki 125 i 2.el forumda satar yerine vortex 125 alırdım..
  • artik iyice emin oldum, ya hatsanin distribütörü falansiniz yada hatsanda calisiyorsunuz.
    Söyledikleriniz Hatsanin zaten kendi politikasi...Avciyla timsahin(bazilarinda ayi diye geçer) hikayesini bilirmisiniz. Neyse hatsan defteri benim için kapanmistir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi survivor23 -- 19 Kasım 2014; 22:11:38 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • OnurSahiner kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun tüfeğiniz.. Kazasız belasız kullanırsınız inşallah..

Ben ilk kullanımımdaki bir iki acemiliğimi paylaşayım, siz dikkat edersiniz bu konulara.

Birincisi atış yaptığınız hedefi arkası kapalı ve saçmanın değmesinin önemli olmadığı bir şeyin veya yerin önüne koyun. Örneğin ben bir tahta parçası dikmiştim arkasında da büyük bir bidon vardı.. Attık tahta parçasının kenarından vurduk.. ama ya vuramasaydık..? o zaman canım koca bidon delinip gidecekti.. :)

İkincisi de saçmayı güya yerleştiriyorum hedefe atıyorum (12 metre filan) koca hedefi vuramıyorum kendi kendime nasıl vuramam derken bir iki atış daha yapıyorum yine hedefte bir iz yok.. İyice kendimden şüphe etmeye başlayacakken gözüme ayağımın dibinde yerdeki bir kaç saçma takılıyor.. :) Meğer saçmayı yuvasına koyduktan sonra sanki ordan geri düşmeyecekmiş gibi bir elimle tüfeği dik konuma kaldırırken bir yandan da namluyu kapatıyorum tabi o arada saçma da yere düşüyor.. O yüzden saçmayı koyduktan sonra tüfek yere paralel konumdayken namluyu kapatmakta fayda var. Namluyu kapatırken Saçmayı araya kıstırmamaya da dikkat edin.

Tüfeğin kurulması biraz zor ama namlunun mümkün olduğunca ucundan tutarsanız daha rahat kurarsınız ve bir süre sonra antremanlı olmuş oluyorsunuz başkasının bu ne abi yaa dediği namluyu siz kolayca kırıyorsunuz..

Tüfeğimiz gaz pistonlu olduğu için (contalar yıpranmadıkça) yaylılar gibi gücü düşmüyor o yüzden dürbünü takabilirsiniz.. Şimdiki ilk atışları ile 70. atışları arasında hemen hemen hiçbir fark olmayacak.

İsabetli atışlar...
  • Teşekkürler önerileriniz için dediklerinizi kesinlikle dikkate alıcam daha atış yapmak nasip olmadı malesef uygun bizamanda resimleri tüfeği ve parçaların resmini atmaya çalışcam alıcak olan arkadaşlar fikir edinirler saygılar HAA bide namlunun metal kısmından kırmaya çalışıyorum çünkü bi arkadaş forumda susturucudan kırdıgında eğildiğini söylemişti nasıl başarmışsa artık o yüzden susturucudan kırmıyorum kesinlikle sağolun :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: survivor23

artik iyice emin oldum, ya hatsanin distribütörü falansiniz yada hatsanda calisiyorsunuz.
    Söyledikleriniz Hatsanin zaten kendi politikasi...Avciyla timsahin(bazilarinda ayi diye geçer) hikayesini bilirmisiniz. Neyse hatsan defteri benim için kapanmistir.

Merak etmeyin Hatsan ile uzaktan yakında alakam yok. Hatta uzmanlık sektörüm bile farklı :) Ben sadece bildiğimi aktardım siz zaten kendinize en uygun tercihi yapmışsınız..
    Susturucunun ucundan değil kökünden kavrarsanız sıkıntı olmaz. Zaten metal kısımdan kurmanın oldukça zor olduğunu gördüğünüzde plastik susuturucunun dibinden tutmaya başlayacaksınız :) moment meselesi

Kazasız belasız eğlenceli atışlar.. Ben de bu ara bir de havalı tabanca bakınıyorum. Şimdilik Görünüşü gücü ve uygun fiyatıyla Colt Combat Special almayı düşünüyorum. Bilenler varsa yorumlarını bekliyorum.
  • AAAA Müverrih kardes benmde aklımda tabanca almak var ondada tabiki benim için en önemli husus güçlü olması hatta onuda tüfeği aldığım yerde sordum ASG CZ P09 ÖNERDİLER en kuvvetlisi bu dediler görünümüde fena değil yani ama tabancayı biraz daha araştırcam bu tüp co2 falan konularını hiç bilmiyorum kimi diyor boşalıyor tüpü falan filan o yüzden iyice araştırma yapıp alıcam :) silahın linkini altta paylaştım 150 m/sn tabanca olarak gayet güçlü buldum sizce nasıldır garanti konusunda yani bi sıkıntı çıktığındada sıkıntı olmaz dediler

http://www.hilalav.com.tr/default.asp?git=9&urun=8350

tüp konusunu hiç bilmiyorum o yüzden alsammı almasammı kararsızım iyice forumdan araştırıp öyle karar vercez almaya kimi diyor tüp içinde durunca biter kimi diyo içindekinibitiricen durmaz falan çok çetrefilli geldi bana açık ve net bi şekilde anlarsam konuyu bu tabancayı almayı düşünüyorum aslında saygılar. :)
    Makine sert plastik malzemeden olduğu için pek silah havası vermedi bana ama performans gayet iyi görünüyor. O da muadillerine göre tüp harcaması çok yüksek.. Yani normalde bir tüple 60 atış yapıyor diğer tabancalar.. ve 125 m/ sn yakalıyorlar.. 40 a kadar atışlar fena değil sonra düşüyor..
    Bu tabanca ise 150 m/ sn yi yakalamak için bir tüple yalnızca 16 atış yaptırıyor.. yani gazı bol kullanıyor tabi mekanizmanın blowback hareketi de var o da enerji yiyen bir etken..

Tüpler basınçlı kutular neticede içine taktığında o basınç silahın içine de doluyor haliyle contalar vs. o basınca direnmek durumunda sürekli.. o yüzden bir tüp taktığında onu bitirene kadar kullanmakta fayda var. Eğer bu makineyi alırsan zaten 16 atışta tüpün bitecek pek öyle bir derdin olmaz.

Tabanca seçerken tabi neyin senin için daha önemli olduğuna göre seçmelisin bence. Bu havalı tabancalar 20 metreden hedef vurmak içindir aşağı yukarı.. Tipi güzel olsun gerçek tabanca gibi görünsün istiyorsan bu makine görünüşüyle pek tatmin etmez, (gerçekle tek uyuşması blowback) yok şekil önemli
    değil güçlü atsın istiyorum dersen bu makine güzel. Her ikisinden de olsun dersen güçten biraz fedakarlık edersin ama tüp ömrün de uzar böylelikle.. Zaten 16 atışta bir tüp değiştirmek işkence olur sanıyorum..
  • Aynen sadece güç konusunda ASG CZP09 U tercihettim zaten görünüş dersen ya baretta yada senin umarex colt special tabancayı seçerim doğrusu alırsan iyi olur bizide aydınlatmış olursun bakarsn bnde alabilriim senden sonra güzel yorum gelirse :)
  • Biraz daha araştırma yaptıktan sonra Hatsan mod 25 supercharger yada supertact modeli arasında kaldım. Tamamen güçleri nedeniyle bu silahları seçiyorum tabiki Hatsan mod 125 sniper vortex sahibi olduğum içinde Daha yakınım bu markaya zaten. Tek hoşuma gitmeyen yanı görüntüleri onun dışında kurması zormuş ağırmış falan hiç önemli değil müthiş kuvvetlere sahipler Tüplü silahlarla tüpü bitti azaldı içinde kaldı falan hiç onlarla uğraşmak istemiyorum bunları kır sık kır sık :) bununda yayının eskime sorunu olabilirmi aceba aklıma takılıyor zamanla gücünü yitirirmi yani yitirirsede yollarız hatsana yayı değişir 0 gibi olur kanaatindeyim
  • yahu güçlü kırmalı tüfeğin var zaten tabanca alacaksan biraz tabanca havasında olsun bence. bir de kır sık dan sık sık sık a geçeceksin onun zevki tadı başka.. gerçek tabanca gibi bir kez kurup sıkacaksın ard arda.. yaylıların kaderidir, kullanıldıkça tansiyonu düşer.. Ama değiştirtirsin sıfırlanır.. Bence tabanca da kırmalı değil tüplü al ard arda atışlar yapabilirsin onun keyfi başka oluyor yani..
  • Yay kullanılan her urunde zamanla yayın yıpranması ile etki mesafesi azalir.
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.