Şimdi Ara

Hata: İP Çakışması (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
48
Cevap
1
Favori
116.154
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: ***koparan_7***

benim sorunum yeni bi çözüm bulamazmısınız

Yukardaki arkdaşlar Statik İp kullanın falan yazmışlar bunlar çözüm olacaktır ama.

Modemi resetleyip tekrar kurun. Sorun kalkacaktır..
  • quote:

banada öyle mantıklı geliyor ama neye göre gircemki galiba dns felanda yazmam gerekiyor mesela arkadaşın internet cafesindeki ipleri yazssam olurmu.

• quote:

Orijinalden alıntı: Death Time

ağ bağlantılarını aç.yerel internet bağlanıtısna sağ tıkla özellikler.tci/ip kurallarını seç.özellikler de,

ip adresi: 10.0.0.6 (sonda ki rakamı 2 haricinde herhangi bir rakam yazabilirsin.çakışma olursa uyarı verir zaten.)
    ağ alt maskesi: 255.255.255.0 ( bununla bağlanamazsan 255.0.0.0 yap.)
    varsayılan ağ geçidi:10.0.0.2
    yeğlenen dns sunucusu:10.0.0.2

tamam de çık.

bu dediklerini yaptım kabloyla baglandı laptop. bikac saniye internet vardı ama şimdi gitti. kablolu baglantıda modemi görüyorum. ag bagdaştırıcısına geldiğim zaman kablolunun üzerinde modemin adı yazıyor. şimdi neden internet yok??
  • quote:

Orijinalden alıntı: Death Time

modemin ip'sini yaz ona göre yazayım sana

İmzanı beğendim

Çaldım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-8EF5824CF -- 23 Mart 2013; 13:40:08 >
  • KESİN ÇÖZÜM:
    ip çakışmasında bir pc int. girer diğeri girmez girmeyen pc nin başlat denetim masası donanım ve ses ardından aygıt yöneticisinden lan driveri kaldırın yeniden başlatın driver otomatik kurulmadıysa kurun int sorunsuzca girin
  • benim komsuyla ip adresim ayni
    nasil sevis saglayicisi manyaklik ediyor
    ne gibi sorun yasarim acaba ?
  • Merhaba ağda 3 bilgisayar var öncesinde 2 bilgisayar kullanıyordu ve herhangi bir sorun yoktu fakat 3. bilgisayar geldiğinde 3 bilgisayarda da "birincil dns sunucusu yanıt vermiyor " hatası alıyorum.

192.168.1.4
    255.255.255.0
    192.168.1.1

2 bilgisayara bu ayarlara göre ip verdiğimde kabul ediyor fakat kopmalar devam ediyor fakat bir tanesine 192.168.1.5 ip sini verdiğimde ip çakışması diyor ondan sonra başka ip girdiğimdeyse örn "102.168.1.100" ;

"Uyarı-Bir ağ için yedek sağlamak üzere birden çok varsayılan ağ geçidi tasarlandı.Ağ geçitleri iki ayrı ve birleştirilmemiş ağ üzerinde yer aldığından düzgün çalışmayabilir.Bu yapılandırmayı kaydetmek istiyor musunuz ?" Hatasını alıyorum.

NOT : Bahsettiğim bilgisayar wirless ile sorunsuz bağlanıyor fakat otomatik ip ve dns kullandığımda kabloyla bağlantısı olmuyor diğer bilgisayarlarda ise günün belirli saatlerinde kopma meydana geliyor.

Yardım ederseniz sevinirim.

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.