Şimdi Ara

Hat kablosu nasıl yenilenir? /Telekom kablosu nasıl yenilenir?/ Kablo yenileme nasıl yapılır? (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
177
Cevap
21
Favori
10.978
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hocam bu baya ilgi, şevkat istiyor.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: XpressMusic34

Hocam bu baya ilgi, şevkat istiyor.
    Öyle deme belki 20 yıllık binadaki bina içi kablo dışarıdan çekilen kablodan daha iyi çıktı
  • mersinaki M kullanıcısına yanıt
    Maşallah.

• XpressMusic34 kullanıcısına yanıt
    ben direkten ankastre mutfağa kadar ordan eve kadar cat6e kablo çektim pek bi fark olmadı
  • Niye ek yaptınız hocam

ek yok telekomun kablosu kopmuştu kendim değiştirdim
  • İlk mesajda da bahsetmiştim hocam. Değişiklik olacak diye bir kesinlik yok tabiki. Sizin durumunuz farklı bir de biliyorsunuz. Bu yöntemlerle hattı düzelen çok forum arkadaşımız oldu.

• Fiber internet hız sınırı yok dimi arkadaşlar?

az önce superonline'i aradığımda kendi altyapılarının oldugunu ama evime kadar 200 mbps hız alınamayacağını yani desteklemediğini söyledi satış elemanı.

anlamadığım konu şu oldu ve kendisine de sordum bu soruyu ama cevaplamadı;

neden - hangi kısım desteklemiyor?

binanın altında ankastre kutusu mevcut, daha önce fiber kullanabiliyordum. şuan da vdsl kullanıyorum ki en yuksek 120mbps destekliyor hattım. superonline sitesinden de fiber sorgulattığımda mevcut gösteriyor;

Hat kablosu nasıl yenilenir? /Telekom kablosu nasıl yenilenir?/ Kablo yenileme nasıl yapılır?

dairemin içinde ki modeme cat6 kablo ile geliyor internet. ankastreden benim daireye kadar ortalama 55 metre var yani cat6 kablo ile 1 gbit hızı kayıpsız alabiliyorum.

şimdi neden 200mbit desteklemiyor hızım? anlamadım yahu

• Binanızda Superonline fiber var ise ( sitesinden sorgu yapabilirsiniz) 200 paketini alabilirsiniz.

• quote:

Binanızda Superonline fiber var ise ( sitesinden sorgu yapabilirsiniz) 200 paketini alabilirsiniz.
    hocam superonline sitesinden sorgulattığımda böyle gözüküyor;
    https://hizliresim.com/iMPKJp

Hat kablosu nasıl yenilenir? /Telekom kablosu nasıl yenilenir?/ Kablo yenileme nasıl yapılır?

edit : image / simage ile paylaştığımda gözükmüyor resim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DING DING -- 19 Eylül 2020; 23:11:15 >

• Fiber var yazıyor. 200 paketini arayıp talep edebilirsiniz.

• quote:

Fiber var yazıyor. 200 paketini arayıp talep edebilirsiniz.
    aradim hocam bugün süperonlineyi ancak 200 mbps altyapıdan dolayı alamazsınız dedi, internette baktığımda 100 mbps alabiliyorsunuz en fazla dedi.

yarın direkt turkcell mağazasına gidip başvurucam..
  • Fiberde herhangi bir hız kısıtlaması bulunmuyor. tuketici.btk.gov.tr adresinden talep açabilirsiniz.

Söz konusu tarifenin detaylarında sadece yeni müşteriler için yazmıyor ise sorun yok, alabilmeniz gerekir.

• quote:

Bu bahsettiğiniz kablolar çok ince olduğu için tercih edilmiyor hocam pek. Yüksek hızlarda verim olmayabilir. Cat6 larda bakır daha kalın veya cat5.

Kutuya bağlantıyı telekom yapıyor hocam. Işletmeciniz hangisi ise ona bilgi veriyorsunuz.

Bu ara 8-10 metrelik bi cat6 kablosu alıp ucuna rj11 çakmayı diğer ucunu da binadaki telefon kutusuna çakmayı düşünüyordum ancak eminmisin hocam evdeki kutuya kablo çakma olayı sadece telekom sorumluluğun da mı?

Bizim ev müstakil 3 katlı ve eski, 10 lu küçük bir reglete bağlı ve tek hat kullanıyor interneti, onu komple söküp dışarıdan gelen telefon kablosuna evden gelen cat6 kablosunun uçlarından ikisini yak1 konnektörüyle bağlamayı düşünüyorum Regleti söküp atacağım direk yak1 konnektörüyle(boncukta derler) bağlayacağım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Perturbator -- 27 Ekim 2020; 11:22:35 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Perturbator kullanıcısına yanıt
    Merhaba.

Telekom da yapıyor o işi hocam. Uğraşmak istiyorsanız siz yapın tabi bize de fotoğrafını çekin lütfen işlemlerin.

Malzemeleri tedarik aşamasındayım elimden gelir güzel de yaparım ama hala acaba bi elektrikçiye mi yaptırsam uğraşmasam diyorum kaç paraya patlar elektrikçi bilmiyorum, rj11 rj45 pensesi alsam bir daha ne zaman kullanacağım ne işime yarayacak, rj11 uçları az sayıda satmıyorlar 100lü 200lü şekilde satıyorlar, aynı şekilde yak1 konnektör boncukları da 100lü satıyorlar ama ben 2 tane kullanacağım ve gerisi öyle duracak evde, açıkçası soru işaretlerim var.

Altyapım şuan itibariyle böyle, kablolamayı yaptıktan sonra 75 mbps için turknete başvuracağım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Perturbator kullanıcısına yanıt

Hocam değerler zaten baya iyiymiş. Çok da değişmez diye düşünüyorum ama temiz bir işçilik ile birkaç kademe daha SNR yakalanır diye düşünüyorum.

Elektrikçi en iyisi hocam öyleyse.

• Merhaba siz bilgili bi abiye benziyorsunuz :) nerdeyse bütün yazılarınızı okudum şimdi benim Türknet aboneliğim 15 mbps tamam sorun yok bundan 1 ay önce indirme hızım 800kb/s ye düştü ve Türknet e yazdım uzun süren araştırmaları sonucu ekip geldi kontrol etti sorunun modemimde olduğunu belirtti.Tamam buraya kadar sorun yok geldikleri gün hemen modem Türknet'in modemini satın aldım geldi taktım kurdum hala 800kb/s hat değerlerimi ekliyorum sizce sorun nedir normalde 1400kb/s alıyodum :((

• Salih Yedidal S kullanıcısına yanıt
    Merhaba. Estağfurullah. Bu yeni modeminiz mi? Modemi kapatıp açtıktan sonra tekrar ekran görüntüsü ekler misiniz teşekkür ederim.

yok bu eskisi,başına bişey gelmesin diye kutusuna kaldırdım iade edeceğim.eski modemin yeni açılmış hali;

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.