Şimdi Ara

Hat devri

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
39
Cevap
0
Favori
3.577
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar bir ara bir kampanya vardı üzerinize olmayan fakat kullandığınız hatları devir ücreti ödemeden üstünüze alabiliyordunuz şu an da böyle bir uygulama halar var mı?

• maalesef yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: levi karakian

Arkadaşlar bir ara bir kampanya vardı üzerinize olmayan fakat kullandığınız hatları devir ücreti ödemeden üstünüze alabiliyordunuz şu an da böyle bir uygulama halar var mı?

uygulama 2008 senesindeydi yanlış hatırlamıyorsam
  • peki ne kadara maloluyor bu devir işlemleri?
  • quote:

Orijinalden alıntı: demirleng

peki ne kadara maloluyor bu devir işlemleri?

30 35 arası ve hattın asıl sahibinin de yanınızda olması gerekiyor
  • bugün sordum 43 tl dediler ??? acaba zamlandı mı? birde benim devir alacağım numaralar 532 ile başlıo ama avea'ya taşımışdık.Ne yapmamız lazım önce turkcell sonra mı devir yapmamız lazım?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi levi karakian -- 16 Nisan 2011; 1:12:35 >
  • vodafone u taşidim 3 4 ay önce 15 tl verdim
  • taşınmış hattın devri nasıl oluyor arkadaşlar. vodafone a taşınmış bir turkcell numarasını vodafone da devir alabiliyor muyuz ?
  • bana avea bayiinde devir için 30 tl dedi.o zaman hat sahibinden(abimden) istiyim vodafone a taşısın sonra 15liraya gidip hallettirelim.en iyisi böyle olacak
  • beyler şimdi telekomünikasyon kurulunun 24.03.2011 tarihli kararlarını okudum. devir ücreti(hat) 8,31TL/işlem yazıyor.ve en altta da aboneden burda yazan: "Abonelerden bu tarife dışında başka ad altında herhangi bir ücret talep edilmeyecektir.Bu tarifede %18 oranındaki KDV ve %25 oranındaki Özel İletişim
    Vergisi dâhildir." şeklinde yazıyor.operatörler nasıl 30lira istiyorlar anlamadım ben.en kısa zamanda tekrar gidip soracağım bu işi
  • quote:

Orijinalden alıntı: mkarpuz61

beyler şimdi telekomünikasyon kurulunun 24.03.2011 tarihli kararlarını okudum. devir ücreti(hat) 8,31TL/işlem yazıyor.ve en altta da aboneden burda yazan: "Abonelerden bu tarife dışında başka ad altında herhangi bir ücret talep edilmeyecektir.Bu tarifede %18 oranındaki KDV ve %25 oranındaki Özel İletişim
    Vergisi dâhildir." şeklinde yazıyor.operatörler nasıl 30lira istiyorlar anlamadım ben.en kısa zamanda tekrar gidip soracağım bu işi

bence bu btk kararını adamlara söylemek gerek. yoksa salağa yatıp geçirmeye devam ederler.
  • quote:

beyler şimdi telekomünikasyon kurulunun 24.03.2011 tarihli kararlarını okudum. devir ücreti(hat) 8,31TL/işlem yazıyor.ve en altta da aboneden burda yazan: "Abonelerden bu tarife dışında başka ad altında herhangi bir ücret talep edilmeyecektir.Bu tarifede %18 oranındaki KDV ve %25 oranındaki Özel İletişim

bunun kaynak adresi tam olarak nedir ben de devir düşünüyorum bayiye ispat için iyi olur.
  • Ben de devir alacağım bir hat Perşembe gunü.

Gercekten 8.31 TL mi? İlk vergilerin tamamı ödenir biliyordum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi A.R.E.S. -- 1 Mayıs 2011; 21:39:10 >
  • ama yani, hem milletin hattını kullanmamıza izin veriyorlar hemde devretmek istediğimizde bide ücretmi alacaklar, anlayamıyorum bunların müşteri memnuniyeti anlayışlarını
  • quote:

Orijinalden alıntı: BENL!

quote:

bunun kaynak adresi tam olarak nedir ben de devir düşünüyorum bayiye ispat için iyi olur.

forumda arkadaşlar bu kararı bi ara olduğu gibi paylaşmıştı. btk'nın sitesinden son 1 aya ilişkin kararları incelerseniz bulabilirsiniz sanırım. kararda sms ve arama ücretlerinin azami 41,5 kr olduğu kararın son kısmındaki maddelerin birinde eklenmişti.
  • quote:

Orijinalden alıntı: scoopi

quote:

Orijinalden alıntı: BENL!

quote:

forumda arkadaşlar bu kararı bi ara olduğu gibi paylaşmıştı. btk'nın sitesinden son 1 aya ilişkin kararları incelerseniz bulabilirsiniz sanırım. kararda sms ve arama ücretlerinin azami 41,5 kr olduğu kararın son kısmındaki maddelerin birinde eklenmişti.

BİLGİ TEKNOLOJİLERİ VE İLETİŞİM KURULU KARARI

Karar Tarihi :24.03.2011

Karar No :2011/DK-07/149

Gündem Konusu :Mobil Elektronik Haberleşme Hizmetleri Azami Ücret Tarifesi.

--------------------------------------

http://www.btk.gov.tr/Duzenlemeler/Hukuki/kurulkararlari/2011/2011%20DK-07-149.pdf
  • ----------------------------------------------------------------
    MOBİL ELEKTRONİK HABERLEŞME HİZMETLERİ AZAMİ ÜCRET TARİFESİ
    ----------------------------------------------------------------

HİZMETİN TÜRÜ - ABONE HİZMETLERİ İLE İLGİLİ AZAMİ TARİFELER

1. TESİS ÜCRETLERİ
    -------------------------
    1.1. Telefon 670,20 TL/Ay
    1.2. Data 418,60 TL/Ay

2. AYLIK SABİT ÜCRETLER
    2.1. Telefon 132,99 TL/Ay
    2.2. Data 66,49 TL/Ay

3. KONUŞMA ÜCRETİ (Yurt içi)
    3.1. Mobil'den Sabit’e 41,54 Kr/Dk.
    3.2. Mobil'den Mobil'e (Genel Abonelik Paketleri) 41,54 Kr/Dk.
    3.2. Mobil'den Mobil'e (Özel Abonelik Paketleri) 41,54 Kr/Dk.

4. KONUŞMA ÜCRETİ (Yurt dışı)
    4.1. Uluslararası Aramalar 4,38 TL/Dk.

5. ÜNVAN DEĞİŞİKLİĞİ 16,63 TL/İşlem

6. NUMARA DEĞİŞİKLİĞİ 49,87 TL/İşlem

7. SİM KART DEĞİŞİKLİĞİ
    7.1. Garanti Kapsamında Değişim 8,31 TL/İşlem
    7.2. Kayıp, çalıntı, kullanıcı hatası nedeni ile değişim 41,55 TL/İşlem
    (7.1.'deki işlem dâhil)

8. ABONE İSTEĞİ İLE KAPAMA 8,31 TL/İşlem

9. ABONE İSTEĞİ İLE AÇMA 8,31 TL/İşlem

10. DEVİR ÜCRETİ (HAT) 8,31 TL/İşlem

11. KISA MESAJ SERVİSİ ÜCRETİ
    11.1. Yurt içi Kısa Mesaj Servisi Ücreti 41,54 Kr/Mesaj
    11.2. Yurt dışı Kısa Mesaj Servisi Ücreti 83,08 Kr/Mesaj

12. AYRINTILI FATURA ÜCRETİ
    12.1. Elektronik Ortamda İletilen Ayrıntılı Fatura Ücreti 9,44 Kr/Fatura
    12.2. Posta ile İletilen Ayrıntılı Fatura Ücreti 57,71 Kr/Sayfa

13. BİLİNMEYEN NUMARALAR SERVİS ÜCRETİ 1,25 TL/Dk.

1- Abonelerden bu tarife dışında başka ad altında herhangi bir ücret talep edilmeyecektir.
    2- Bu tarifede %18 oranındaki KDV ve %25 oranındaki Özel İletişim Vergisi dâhildir. KDV ve ÖİV oranlarında yapılacak değişiklikler tarifelere

yansıtılacaktır.

---------------

NOTLAR:

a) Kurumun konuya ilişkin düzenleme hakkı saklı kalmak kaydı ile Uluslararası Aramalar, Tarife Listesinde yer aldığı şekilde düzenlenmiştir.

b) Mobil şebeke işletmecileri, tarife değişikliklerini yeni tarifenin yürürlüğe girmesinden en az 7 gün önce Kuruma bildirmekle yükümlüdürler. Mobil şebeke işletmecileri ifadesiyle Avea İletişim Hizmetleri A.Ş., Turkcell İletişim Hizmetleri A.Ş. ve Vodafone Telekomünikasyon A.Ş. firmaları belirtilmektedir.

c) Genel abonelik paketleri isteyen herkesin abone olabileceği, başvuruda bulunan kişilerin özel durumlarının dikkate alınmadığı; özel abonelik paketleri ise isteyen herkesin abone olamayacağı, toplumun belirli kesimlerine (polisler, özürlüler, öğretmenler, kurumlar vb.) yönelik abonelik paketleridir.

d) Uzun ücretlendirme periyotları kurgusuna sahip abonelik paketleri kapsamında yapılan aramalarda, 1 dakika ve 1 dakikadan daha kısa süreli görüşmeler için Kurumumuzca belirlenen Azami Tarife Listesi kapsamında Mobil’den Sabit’e ve Mobil’den Mobil’e doğru aramalara yönelik olarak belirlenen azami ücret seviyesi (KDV ve ÖİV Dâhil) dâhilinde ücretlendirme yapılması gerekmektedir.

------------------------- ------------------------- ------------------------- -------------------------

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi target4u -- 2 Mayıs 2011; 10:23:45 >
  • Bunu uygulamıyorlar ki ? Nasıl uygulatacağız???
  • Devir işleminde yeni abone kaydı söz konusu olduğundan, 34 TL yeni hat tesis vergisi + 13,2 TL ruhsat ücreti alınır ve devlete aktarılır. Yukarıdaki kararın da uygulanmasını istiyorsanız, 34 + 13,2 + 8,31 = 55,51 TL verirsiniz.

Yukarıdaki kararda bulunan ücretler K.D.V. ve Ö.İ.V. dahil olmak üzere, firmaların işlem ücreti olarak alabileceği azami ücretlerdir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bungee20 -- 2 Mayıs 2011; 20:42:26 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: bungee20

Devir işleminde yeni abone kaydı söz konusu olduğundan, 34 TL yeni hat tesis vergisi + 13,2 TL ruhsat ücreti alınır ve devlete aktarılır. Yukarıdaki kararın da uygulanmasını istiyorsanız, 34 + 13,2 + 8,31 = 55,51 TL verirsiniz.

Yukarıdaki kararda bulunan ücretler K.D.V. ve Ö.İ.V. dahil olmak üzere, firmaların işlem ücreti olarak alabileceği azami ücretlerdir.

Bana da öyle geliyordu.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.