Şimdi Ara

Hat devri

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
1.020
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Hat devri için 200 liralık bir bedel çıkartıyorlar. Bu ücreti düşürmenin bir yolu var mı? Bir de hat devredildikten sonra numara taşıma ya da yeni hat almış kullanıcılar gibi hoş geldin tarife ve paketlerden yararlanabilir miyiz?

• Hat devir olunca yeni alınmış muamelesi görür hocam. Tarife varsa iptal olur cayma bedeli çıkar, devirden sonra 90 gün hiçbir operatöre taşıyamazsınız. Ayrıca hoşgeldin paketlerinden yararlanamazsınız maalesef.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • asasdas kullanıcısına yanıt
    bayiden bayiye değişir nisanda 120 ye devrettim. iyice araştır

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Hocam en uygun numara taşıma Vodafone da. Hattı Vodafone faturasıza taşıyın daha sonra bir bayiye gidip 45 TL karşılığında devrinizi yapabilirsiniz. Üstelik devir sonrası hattınıza 15 GB internet yüklemesi de yapılıyor yanı 45 TL yi kullanmış oluyorsunuz belirtmek gerekir ki Vodafone un kurumsal bayilerine gidin şahıs bayileri bu ücreti yüksek tutup 15 gb yüklemesini de yapmıyorlar iyi günler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Alper4620 A kullanıcısına yanıt

Hat devir işlemi sadece hattın sahibi operatör üzerinden yapılır.

Hatıınızı istediğiniz operatöre taşıyıp dilediğiniz hizmeti alabilirsiniz

Ama;

Numara değişikliği, hat devir gibi işlemler için hattın sahibi operatöre geçiş yapmak şarttır.

• -OFLU- kullanıcısına yanıt
    eskiden bu şekildeydi ama değişiklik olmuş artik istediginiz operatörden devir islemi oluyormus.ben 2-3 bayi ile görüştüm olduğu soylendi.
    numara degisikligi ise farkli operatörde hala olmuyormuş.

• dede06 kullanıcısına yanıt

Yapan varmı?

Ben onların dediğine inanmıyorum, bitmiş işlem olursa o zaman inanırım.

Çok canımız yandı o bilmiş görevlilerin yüzünden.

• Yeni güncellemelere göre tavan fiyat 1 ekimden itibaren devir için max ücret 16,58 TL oldu deniyor.

Devir ücreti bu kadar ancak işin içine farklı adlar altında farklı ücretler giriyor mu bilmiyorum.

• -OFLU- kullanıcısına yanıt

"Hattın sahibi" operatör hattın hizmet aldığı operatördür.

533'lü iki numaradan birine Türk Telekom'da, diğerine Vodafone'da devir işlemi yaptık.

Devirden sonra 3 ay numara taşıyamayacağınızı düşünerek operatör seçin, numarayı taşıyın ve devir işlemini yapın.

• hat devir işlemini dun tamamladım, düşünen forumdaşlara fikir vermesi açısından;

1-turkcell faturalı hattımı (532 li numara) vodafone faturasıza tarifesiz taşıdım

2-Hat açılınca hemen Vodafone bayine gidip devir işlemini 40 tl karşılığı yaptım.

3-aldiklari 40 tl den baska ucret almadan hata kolay paket yükleyerek 28 gün geçerli 15 gb. 750 dk 250 sms içeren yeni kolay paketi yüklediler.

4-yeni hatlar 3 ay taşınamıyor. istersek 30 gun sonra vodafone de faturalıyada geçe biliyoruz.

5-bu işlemi Türkcell faturalıda yapsak 190 TL ücret ve kendi talep ettikleri pahalı pakette 3 ay kalmak zorundaydık.

6-En ekonomik hat devir işlemi yolunu bu şekilde bulduk.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dede06 -- 16 Ekim 2021; 10:34:33 >

Hocam ben bugün vodafone bayisine sordum faturasız hat devir işlemi için 70 lira dediler siz İstanbul da mı yaptırdınız işlemi? Daha önce Turkcell ve Telekom bayileri ortalama 150-170 lira gibi bir fiyat istmişlerdi

Forumda geçen yıl hattı devraldıktan sonra 30 gün bile geçmeden hattı başka operatöre taşıdığını yazanlar oldu. Hatta aynı gün başvurdum,taşındı yazanlar oldu.

• stranger3458 kullanıcısına yanıt

ben aydın naz genç vodafone bayisinden yaptım işlemi. turkcel faturalıdayken turkcell hat deviri için 190 tl istemişti. en ekonomik bu şekilde oldu diye bilgi vermek istedim.

• OkumadanAlma kullanıcısına yanıt

bana böyle söylendi, düz mantık yani hat alımında da 3 ay taşımama sınırı var bana mantıklı geldiği için hiç sorgulamadım.

İstanbul için 70 lira da iyi Türk telekom ve turkcell çok para istiyor. Teşekkürler hocam

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi stranger3458 -- 17 Ekim 2021; 16:30:16 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.