Şimdi Ara

Hat Değerlerini Yorumlayalım [ANA KONU] (160. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
5.523
Cevap
57
Favori
147.441
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
28 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 158159160161162
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hat Değerlerini Yorumlayalım [ANA KONU]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi exper1998 -- 5 Haziran 2021; 12:25:42 >
  • Merhaba, şu an ekran resmini verdiğim evimdeki hat değerleri.

Öğrenmek istediğim şey, bu tabloda servis sağlayıcının benim hattıma tanımladığı max hız "Ulaşılabilir Oranı (Kbps):25820 - 7214" yazan yer mi?

Hat Değerlerini Yorumlayalım [ANA KONU]
  • exper1998 E kullanıcısına yanıt
    sanırım santrale uzaksınız vdsl bu mesafede sürekli sorun çıkarır eğer upload ile çok işiniz yoksa adsl geçin eğer sorun çıkarmıyosa hiç ellemeyin birde şu siteden sorgulama yapın bakalım kaç mbps diyorhttps://gibir.net.tr/gibirnet-alt-yapi-sorgulama

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • HizirEfe H kullanıcısına yanıt
    oran yazan bölüm sizin aldığınız hız

• Üstlerde bir kaç mesajım var burda ve heryerden araştırdım hala çözğm bulamadım. Telekom snr margin değerlerimi düşürdü. Eskiden çok memnundum ama şimdi sıkıntılı ve eski hızımı alamıyorum. Defalarca şikayet oluşturdum arıza kaydı açtırdım ama bina ya gelen adam snr nedir bilmiyor bile. Müşteri hizmetleri hepsi ayrı telden çalıyor. En son birini çok sıkıştırdım margin değerlerini eskisi gibi yapın deyince bir sn hatta bekleyin görüşmem lazım dedi sonra da bizim elimizde değil diyor. Başka biri modemden diyor. Nasıl bunları ikna edebilirim bu snr margin hakkında.

Son olarak başıma bu gelenler müşteri hizmetleri sorumlusu olduğundan onun hakkında şikayetçi oldum ama şimdi kontrol ettiğimde o şikayetim görünmüyor. Acaba birbirlerini mi koruyor bunlar.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >

uploadı düzgün alırken neden downloadı düzgün alamıyorum bu arada 100mbpslik paket kullanıyorum.

• ahmetonuruzun kullanıcısına yanıt

Hattınızın kaldırdığı en yüksek hızı alıyorsunuz hocam 100 mbps'lik paket almanız 100 mbps alabileceğiniz anlamına gelmiyor malesef

Altyapı sorgulamalarından daha az hız alıyorsanız iç tesisatınızda bir sıkıntı vardır.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • iCrush kullanıcısına yanıt

altyapı sorgulamada 94mbps acaba rj11li telefon kablosu kullanıyorum ondan olabilir mi

Cat6 tarzı tek damarlı %100 bakır kullanmanızı tavsiye ederim hocam
    Eğer kablo çok kötü değilse ek kısımlarını kontrol edin yüksek ihtimal ek kısmında bir problem vardır.

• iCrush kullanıcısına yanıt

hocam rj11 internet prizi ile gri kabloyla eksiz direk modeme bağlanıyor

Farklı bir rj11 denemenizi tavsiye ederim hocam
    Sizin gibi düşük hız alıp rj11 kablosu değişimi sonrası 100 mbps'ye yakın hız alan arkadaş görmüştüm.

Ondan sonra yine bir farklılık olmazsa cat3 prizi duvardan söküp priz kablo ekin yenileyin.
    Kuzenimin interneti kurulurken internet bağlantısı sürekli gidip geliyordu dsl sabitlenmiyordu ankastre bağlantısı sağlamdı prizi bir açtım ustamız sağolsun kabloyu soyup prize takmış oksitlendiği içinde özelliğini kaybetmişti.
    Bu videodan faydalanarak ekinizi yenileyebilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=rUjfcHdn90k&feature=youtu.be

Merhaba, yapa ve gigafiber altyapısı dışında hizmet verdiğimiz bölgelerde maksimum 8 Mbps upload hızı veriyoruz.

3 gündür bu değerlerle bağlanabiliyorum. Türünün tek örneği olabilir mi? :D Modemi kapatıp açarsam hız düşecek tabii ama bu değerle hâlâ kopmaması çok garibime gitti.

• By_Alesia B kullanıcısına yanıt
    Keenetic kullanıyorsanız bu gayet normal...

2-3 dB'e kadar kopmadan kullanıldığını duydum...

• Bir üst pakete geçebilir miyim acaba ? Gıbırnet üzerinden sorguladığım zaman 26 mbs vdsl2 çıkıyor

Hat Değerlerini Yorumlayalım [ANA KONU]
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jutdxx

Bir üst pakete geçebilir miyim acaba ? Gıbırnet üzerinden sorguladığım zaman 26 mbs vdsl2 çıkıyor

hattın şuan adsl porta takılı vdsl porta takılmadan bilemeyiz siz geçiş yapın vdsl'e sonra hat değerleri atın bakalım.

• quote:

Orijinalden alıntı: By_Alesia

3 gündür bu değerlerle bağlanabiliyorum. Türünün tek örneği olabilir mi? :D Modemi kapatıp açarsam hız düşecek tabii ama bu değerle hâlâ kopmaması çok garibime gitti.

0.2 snr ile stabil kullanan var neye göre oluyor bilmiyorum 8 db altı kopar olayı her zaman olmuyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Jutdxx

Bir üst pakete geçebilir miyim acaba ? Gıbırnet üzerinden sorguladığım zaman 26 mbs vdsl2 çıkıyor

Adsl kullanırken maks 12 mbs alıyordum.Vdsl geçmek için baya düşündüm.Korka çekine vdsl 24 mbs paketine geçtim.Telekomun pandemi kıyağıyla 28 mbs olarak sorunsuz kullanıyorum.Vdsl modeminiz varsa deneyin derim.

• blackforreal kullanıcısına yanıt

Bugün MM ile konuştum 29 mbs desteklediğini söyledi . 1-15 gün içerisinde geçiş olcakmış inşallah internetsiz kalmayız.

hat yeni adslden vdsl geçti hız testim 12lerden 9a düştü artacak sanırken

• 
Sayfa: önceki 158159160161162
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.