Şimdi Ara

Hat Değerlerini Yorumlayalım [ANA KONU] (159. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
5.530
Cevap
57
Favori
147.583
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
28 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 157158159160161
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Hat Değerlerini Yorumlayalım [ANA KONU]
  • Kalel99 kullanıcısına yanıt

Hat değerleriniz güzel hocam hata oranı az gayet stabil

90 mbps'ye yakın hız alabilirsiniz rahatlıkla

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Achievement Hunter kullanıcısına yanıt

Sorun gözükmüyor hocam

Paket hatalarını anlayabilmek için 1-2 gün kullanımdan sonra hata oranına bakarsak daha iyi yorum yapabiliriz fakat kapasitenizden daha az hız aldığınız için sorun yaşayacağınızı sanmıyorum.

66 mbps maksimum hız alabilirsiniz gibi duruyor yani 50 mbps paketi rahatlıkla kullanabilirsiniz.

• Hat Değerlerini Yorumlayalım [ANA KONU]

Evet beyler fikirleriniz varsa alırım.
    Hata oranında trilyona oynuyoruz.
    Modem arayüzünden yeniden başlat , 2 si de aynı olucak ama normal modemden elle resetleme yapınca da internet eski haline geliyor.
    Kendi kendine internet yavaşlamakta.
    Normale döndüğünde alınan hız FAST sitesinde 47-48
    Speedtest ookla da 46.60 falan.
    Modem fabrika ayarlarına 0 landı , yeniden başlatıldı gene değişen birsey yok belli zamandan sonra kendiliğinden budalalık yapıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GlowZone -- 3 Haziran 2021; 16:24:10 >

• GlowZone kullanıcısına yanıt
    Merhaba, bizden hizmet alıyorsanız oluşturduğunuz destek kaydı numarasını PM üzerinden benimle paylaşmanız durumunda kontrol ederek bilgi vereceğim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: GlowZone

Evet beyler fikirleriniz varsa alırım.
    Hata oranında trilyona oynuyoruz.
    Modem arayüzünden yeniden başlat , 2 si de aynı olucak ama normal modemden elle resetleme yapınca da internet eski haline geliyor.
    Kendi kendine internet yavaşlamakta.
    Normale döndüğünde alınan hız FAST sitesinde 47-48
    Speedtest ookla da 46.60 falan.
    Modem fabrika ayarlarına 0 landı , yeniden başlatıldı gene değişen birsey yok belli zamandan sonra kendiliğinden budalalık yapıyor.
    yeniden başlat seçeneğini kullanınca düzelmiyorsa yüksek ihtimal modemde sıkıntı var farklı bir modemle denemek lazım

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Djdy

yeniden başlat seçeneğini kullanınca düzelmiyorsa yüksek ihtimal modemde sıkıntı var farklı bir modemle denemek lazım

Alıntıları Göster

Yeniden başlatınca internet hızı eskisi gibi oluyor yani yüksek hız alıyoruz.

Belli süre sonrasında kendiliğinden değerlerde görüldüğü üzere hata oranı baya yüksek olup internet download hızı 1 mbps 2 mbps lere kadar düşmekte.

Upload hızı 7.70 lerde.

Bu sorunu yaşayıp sürekli reset atcaksak işimiz var bizim.

Edit: Altyapı hızı 53 mbps desteklemekte alınan paket 50 mbps.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GlowZone -- 3 Haziran 2021; 16:56:21 >

• quote:

Orijinalden alıntı: TurkNetDestek

Merhaba, bizden hizmet alıyorsanız oluşturduğunuz destek kaydı numarasını PM üzerinden benimle paylaşmanız durumunda kontrol ederek bilgi vereceğim.

Merhaba.

Farklı İSS kullanmaktayım ama ilginiz için teşekkür ederim.

Ben teşekkür ederim. İyi günler dilerim.
    hocam ben arayüzden resetleyince düzelmiyor şeklinde anladım herneyse o zman sorun hat değerlerinizde sizin yapabileceğiniz bina girişinden modeme kadar gelen kabloyu kontrol etmek (duvardaki buatlarda genelde ek yerleri olur) onundışında duvardaki prizle modem arasındaki kabloda zamanla sıkıntı çıkartabiliyor sizi bir örnek video atıyorum bunlar dışında yapabileceğiniz birşey yok sorununuz bu kontrollerden sonra düzelmesse issnizi arayıp arıza kaydı bırakın https://www.youtube.com/watch?v=4G70Xdh9A7U&feature=youtu.be

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Djdy -- 3 Haziran 2021; 17:4:36 >
    < Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Djdy

hocam ben arayüzden resetleyince düzelmiyor şeklinde anladım herneyse o zman sorun hat değerlerinizde sizin yapabileceğiniz bina girişinden modeme kadar gelen kabloyu kontrol etmek (duvardaki buatlarda genelde ek yerleri olur) onundışında duvardaki prizle modem arasındaki kabloda zamanla sıkıntı çıkartabiliyor sizi bir örnek video atıyorum bunlar dışında yapabileceğiniz birşey yok sorununuz bu kontrollerden sonra düzelmesse issnizi arayıp arıza kaydı bırakın https://www.youtube.com/watch?v=4G70Xdh9A7U&feature=youtu.be

Evde değilim şuan ama kablolardan yana problem yoktu hepsi fıstık gibi kablo kullanılan kablolarda ethernet kabloları CAT 5.

Modemin dsl e giren internet kablosu da direk kaba taslak ince tellere hemen soket sıkıştırıp modeme girmiyor o da kaliteli bir kablo eve gidince modemin kablolarını atarım ona göre yeniden fikrinizi alırım şimdilik ilginiz için teşekkür ederim.

Birde internet yalın değil telefon hattından onu da belirteyim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GlowZone -- 3 Haziran 2021; 17:21:8 >

• Yorumlayabilirseniz çok sevinirim şuan 35 mbit millenicom kullanıyorum. Maksimum kaç alabilirim sizce? Turknet sayfası 75 mbit diyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Kassady

Yorumlayabilirseniz çok sevinirim şuan 35 mbit millenicom kullanıyorum. Maksimum kaç alabilirim sizce? Turknet sayfası 75 mbit diyor.

75 rahat alır. 100 mbps pakette 90-95 alabilirsin gibi gözüküyor. Santral mesafesi kaç metre? (Vdsl dolabı olduğu yer. Netspeed altyapı sorgulamadan bakabilirsiniz.)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Man Of Earth -- 3 Haziran 2021; 18:27:27 >

• Kassady kullanıcısına yanıt

SNR margin değeriniz çok güzel 50mb, garanti ama, 100megabite kadar olan kampanyadan tercih edip 75mb görürsünüz

• İyi günler arkadaşlar , 2 gün önce internet yağmurlu bir havada kesildi ve hızım 35 mbps den 15 lere kadar geriledi.Hat değerlerim yine düşüktü ama kesinti olmadan kullanabiliyordum .Şimdi hattimin maksimum rate i bile o kadar hız göstermiyor ve düşük hıza sabitledigimde anca kesilmeden kullanabiliyorum snr ı değiştirmez isem kesiliyor durmadan. :/ 2 gün önce sorunsuz kullanırken 45 mbps ye kadar hız alabilirim gözüküyordu ama hattım kötü diye 35 devam ediyordum şimdi işler değişti.İlgilenebilecek var mı acaba neden olabilir ? Müstakil evde olduğumdan direkten kablo geliyor eve görselde paylaştığım şekilde dsl eki var.Bu ek boncukla yapılı sağlam ama problem olabilir mi kablolar oldukça eski ? Önerisi olan varsa çok teşekkür ederim şimdiden.

Edit : Biraz araştırma sonucu şöyle fikir edindim.Ankastreden gelen siyah kablo yerine Cat6 kablo alıp onu ankastreye çakıp Cat6 kablonun diğer ucuna da rj11 çakarsam doğrudan modeme kaliteli bir bağlantı saglayabileceğimi düşündüm ama ne kadar doğru bilmiyorum.Fikir verebilecek arkadaşlara tekrardan teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi IRuthless -- 4 Haziran 2021; 2:53:53 >

• IRuthless kullanıcısına yanıt

yak boncuk ek'i sağlam yağmurdan, nemden ve tozdan etkilenmez fakat fotoğraftaki ek yanlış uygulanmış kablo soyularak içine çakılmış yak konnektörün içindeki bıçaklar kabloyu kesip sağlan bir bağlantı oluşturabiliyor zaten

dediğiniz gibi cat-6 kablo alıp ankastreden beri eksiz bir kablo çekerseniz mükemmel bir hattınız olur. ayrıca direkteki kutu deforme olmuşsa içine su geçiriyor olabilir bu da oksitlenme yapıp hat değerlerinizi bozmuş olabilir.

telekom kablosunu reglet'ten çıkartıp cat6 ile yak konnektör atarsanız uzun yıllar hiç başınız ağrımadan maksimum kapasite kullanabilirsiniz hattınızı

• Hat Değerim Nasıl uçuyor mübarek ✈️

• quote:

Orijinalden alıntı: Tyres

Hat Değerim Nasıl uçuyor mübarek ✈️

Bağlantı kesik normal hepsinin 0 olması.

• Turk Telekom Kapıya kadar çektiği Kabloda Sıkıntı varmış bir 3 ay da bunun değişmesi için bekleriz artık çok çok sıkıcı bir durum

• Tyres kullanıcısına yanıt
    Merhaba, yaşadığınız sorun ile ilgili arkadaşlarım yerleşik operatör ile yazışma başlatarak iletişime geçmiştir. En kısa süre içerisinde sorunu çözümleyerek size bilgi vereceğiz. Konuyu ben de yakından takip ediyorum.
  • 
Sayfa: önceki 157158159160161
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.