Şimdi Ara

Hat Değerlerini Yorumlayalım [ANA KONU] (85. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5.468
Cevap
56
Favori
146.216
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
28 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8384858687
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Hat Değerlerini Yorumlayalım [ANA KONU]
  • Bu hat degerlerini de yorumlarmisiniz arkadaşlar. Gündüz vakti internet hizi gayet iyi ama aksam hiz düşüyor yari yariya..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NEWEST -- 11 Mayıs 2017; 22:12:46 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hat Değerlerini Yorumlayalım [ANA KONU]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eak101 -- 11 Mayıs 2017; 22:13:14 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: joseph1321

Arkadaşlar görüldüğü gibi "Receive Power: -214748364.4294967288 dBm -4.7 dBm" ilginç bir değer var. Sebebi ne olabilir?

Speedtest:

Yorum?
  • Hodri meydan😊

• Hat Değerlerini Yorumlayalım [ANA KONU]

Wireles üzerinden ikinci bir bağlantı olduğunda sürekli kopmalar oluyor. Modemi değiştirmeyi düşünüyordum fakat konuyu görünce hattan kaynaklanabileceğinide düşündüm. Yorumlarsanız sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sportal -- 11 Mayıs 2017; 22:36:4 >
  • Kablo veya modemde sorun var büyük ihtimalle

Başka modem dene yine aynı ise kablo degistirmeni tavsiye ederim

• berkay956 B kullanıcısına yanıt
    Hattın cok iyi 100 mbps rahat alırsın

• eak101 kullanıcısına yanıt
    Ideal hızdasınız üst hızlarda kopma yaşanabilir

• NEWEST kullanıcısına yanıt
    Tam ideal hızdasınız her sey iyi

• 70 mbps yakın olur bu hatta

• Her sey normal hattınız mükemmel

• quote:

Orijinalden alıntı: fahri1156

Kablo veya modemde sorun var büyük ihtimalle

Başka modem dene yine aynı ise kablo degistirmeni tavsiye ederim

Peki hattın vereceği maksimum sınır nedir hocam
  • fahri1156 kullanıcısına yanıt
    Hızımda 10 megabit civarında kesinti var. Normal mi?

35 yerine 25 alıyorum.

• fahri1156 kullanıcısına yanıt

Peki aksam ile gunduz hız farkı neden böyle fazla oluyor sizce?
  • Ara sıra kopmalar yaşanıyor. Durum nasıldır hocam? ADSL2+ diye geçiyor.

• Turknete geçtim fazlaca kopma oluyor, ve hızım 3 4 mbit'te geziyor telefon edince 9 10'a çıkıyor, önceki iss'lerde rahat 13'ü görüyordum..

• quote:

Orijinalden alıntı: zero fear

quote:

Orijinalden alıntı: turn table

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Lemansky

Hat değeri bu vdsl geçirin dedim ama kafama takıldı evin aşağısın da şöyle bi kutu var baya eski verirler mi sanmıyorum.

Verirler. O kutu evin aşağısındaysa sen VDSL almayacaksın da kim alacak

Konuna mesaj atmamaya yeminliyim ama insanlara yanlış bilgiler veriyorsun. Resimde görülen saha dolabından nasıl VDSL alacak bu arkadaş söyler misin? Önce saha dolap tipleri neler hangisi hangi sinyali verir ve sistemleri nedir onları bir öğren sonra yardımcı ol derim. Dikkat ettim bugün tek tek cevap verdiğin mesajları inceledim çoğu kişiye hattı desteklememesine rağmen şu kadar alırsın vs diyorsun. Zaten iyi niyetinden şüpheli idim. Artık konunun sadece popüler olması için uğraştığını ve üstüne gerçekten yardım eden insanları neden konudan uzaklaştırmaya çalıştığını anlıyorum.

@Lemansky dostum o saha dolabı ile VDSL sinyali alamazsın. Boşa bu arkadaşın bilgisine başvurup iş yapmayın. Yemin ettim bu konuya msj atmamaya bu kadar bilgisizce eski tip kabinden VDSL alırsın mesajı görünce dayanamadım.

Demek ki konunun popüler olması seni çok rahatsız etmiş. Benim popülere girmek gibi bir çabam yok, zaten popülere girmeme gerekte yok onlarca konum var popüler olan ve hâlâ popüler kalan.

Gelelim senin konuyu baltalamaya çalışmana.

İyi niyetimden şuan burda sen şüphelisin. Kimseye yalan bilgi verdiğim falan da yok hepsini açıp tek tek inceliyorum ona göre cevap veriyorum.

post kasmak olan amacını engellediğim için böyle konuşman normal, cevap verdiğim insanlara tekrar cevap vermemen için uyarmam sana batmış. 3 günden beri önerimi dinleyip gerek VDSL'e geçerek, gerek ADSL'de üst pakete geçip hizmet alan ve teşekkür eden onlarca kişi mesaj yazdı. Sen asıl bunları görünce çıldırıyorsun.

Burda senden başka yardımcı olmaya çalışan kimseye engel olmadım. Tuna152, ULTILIX, NITRO, arsa753 gibi arkadaşlar bana yardımcı oldu ama senin gibi amaçları post kasmak değil gerçekten insanlara yardım etmekti.

Şimdi sen önce git VDSL modulasyonunun çalışma mantığına o kabinin ne işe yaradığına bakıp öyle gel burda insanları yanlış yönlendirme.

@Lemansky Dostum siz bu arkadaşın birşey bilmeden konuşmasına ve "cevap verdiğim kişilere 2. Kez cevap vermezsen sevinirim" söylemimi kendi kendi paranoyak bir şekilde memleket meselesi haline çevirdiğine bakmayın. Konuyu takip etmesinden belli çekemediği.

Bu kabin ile VDSL alırsın şuna birisi öğretsin VDSL nedir ne değildir saçmalıyor çünkü.

1 ) Konunu takip etmiyorum insanlar etiketleyip duruyor sen boş ve yanlış bilgi verdiğin için. Rica edip duruyorlar özelden yorumlamam için.

2 ) Ben bu forumda 2005 ten beri üyeyim post vs kasmak gibi bir derdim yok.

3 ) Sen önce modülasyonları kendin öğrende sonra millete akıl ver. Bilgisizliğin diz boyu.

3 ) Seni blokluyor ve muhattap dahi almıyorum. İyi günler.

Tekrar rica ediyorum lütfen özelden MSJ atıp durmayın. Arkadaş yorumlayacak sizin değerlerinizi...Muhattabınız konu sahibidir. İyi günler.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Lemansky

Hat değeri bu vdsl geçirin dedim ama kafama takıldı evin aşağısın da şöyle bi kutu var baya eski verirler mi sanmıyorum.

Verirler. O kutu evin aşağısındaysa sen VDSL almayacaksın da kim alacak

Konuna mesaj atmamaya yeminliyim ama insanlara yanlış bilgiler veriyorsun. Resimde görülen saha dolabından nasıl VDSL alacak bu arkadaş söyler misin? Önce saha dolap tipleri neler hangisi hangi sinyali verir ve sistemleri nedir onları bir öğren sonra yardımcı ol derim. Dikkat ettim bugün tek tek cevap verdiğin mesajları inceledim çoğu kişiye hattı desteklememesine rağmen şu kadar alırsın vs diyorsun. Zaten iyi niyetinden şüpheli idim. Artık konunun sadece popüler olması için uğraştığını ve üstüne gerçekten yardım eden insanları neden konudan uzaklaştırmaya çalıştığını anlıyorum.

@Lemansky dostum o saha dolabı ile VDSL sinyali alamazsın. Boşa bu arkadaşın bilgisine başvurup iş yapmayın. Yemin ettim bu konuya msj atmamaya bu kadar bilgisizce eski tip kabinden VDSL alırsın mesajı görünce dayanamadım.

Demek ki konunun popüler olması seni çok rahatsız etmiş. Benim popülere girmek gibi bir çabam yok, zaten popülere girmeme gerekte yok onlarca konum var popüler olan ve hâlâ popüler kalan.

Gelelim senin konuyu baltalamaya çalışmana.

İyi niyetimden şuan burda sen şüphelisin. Kimseye yalan bilgi verdiğim falan da yok hepsini açıp tek tek inceliyorum ona göre cevap veriyorum.

post kasmak olan amacını engellediğim için böyle konuşman normal, cevap verdiğim insanlara tekrar cevap vermemen için uyarmam sana batmış. 3 günden beri önerimi dinleyip gerek VDSL'e geçerek, gerek ADSL'de üst pakete geçip hizmet alan ve teşekkür eden onlarca kişi mesaj yazdı. Sen asıl bunları görünce çıldırıyorsun.

Burda senden başka yardımcı olmaya çalışan kimseye engel olmadım. Tuna152, ULTILIX, NITRO, arsa753 gibi arkadaşlar bana yardımcı oldu ama senin gibi amaçları post kasmak değil gerçekten insanlara yardım etmekti.

Şimdi sen önce git VDSL modulasyonunun çalışma mantığına o kabinin ne işe yaradığına bakıp öyle gel burda insanları yanlış yönlendirme.

@Lemansky Dostum siz bu arkadaşın birşey bilmeden konuşmasına ve "cevap verdiğim kişilere 2. Kez cevap vermezsen sevinirim" söylemimi kendi kendi paranoyak bir şekilde memleket meselesi haline çevirdiğine bakmayın. Konuyu takip etmesinden belli çekemediği.

Bu kabin ile VDSL alırsın şuna birisi öğretsin VDSL nedir ne değildir saçmalıyor çünkü.

1 ) Konunu takip etmiyorum insanlar etiketleyip duruyor sen boş ve yanlış bilgi verdiğin için. Rica edip duruyorlar özelden yorumlamam için.

2 ) Ben bu forumda 2005 ten beri üyeyim post vs kasmak gibi bir derdim yok.

3 ) Sen önce modülasyonları kendin öğrende sonra millete akıl ver. Bilgisizliğin diz boyu.

3 ) Seni blokluyor ve muhattap dahi almıyorum. İyi günler.

Tekrar rica ediyorum lütfen özelden MSJ atıp durmayın. Arkadaş yorumlayacak sizin değerlerinizi...Muhattabınız konu sahibidir. İyi günler.

Sen böyle kendini avutmaya devam et. İnsanlara yanlış bilgi vermemiş olursun en azından.

BLOĞA BLOK.

• Konu dağılmış gitmiş bu nedir böyle adminler nerde ??

• 
Sayfa: önceki 8384858687
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.