Şimdi Ara

Hat Değerlerini Yorumlayalım [ANA KONU] (83. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
5.537
Cevap
57
Favori
147.734
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
28 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8182838485
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hat Değerlerini Yorumlayalım [ANA KONU] bari sen bak şuna yaw kaç mb alabilirim ? Turktelekom

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Breakage

superonline adsl kullanıyorum, turk telekom ve superonline müşteri temsilcileriyle konuştuğumda vdsl ile 65 mbps ye kadar hız alabileceğimi söylediler. vodofone ve turknet sitelerinden baktığımda 75 e kadar gözüküyor. sizce gerçekten bu değerleri alabilir miyim?
    Hat Değerlerini Yorumlayalım [ANA KONU]

vdsl ile alırsınız

• quote:

Orijinalden alıntı: Srknn92

Hat Değerlerini Yorumlayalım [ANA KONU] bari sen bak şuna yaw kaç mb alabilirim ? Turktelekom

sınırdasınız fazlasını kaldırmaz

• Hat Değerlerini Yorumlayalım [ANA KONU]
    Benim değerler nasıl hocam?

Turknet 16mb adsl internet kullanmaktayım.
  • Hat Değerlerini Yorumlayalım [ANA KONU] ben vdsl e gecmek istiyorum evde 4 telefon 3 bilgisayarla 5 megabit dayanmıyor :)akk den sonra hız baya düşük kalıyor. turknet 75 megabit vdsl tarifesine geçmeyi düşünüyorum.sizce bu hat kaç megabit vdsl destekler ? cevaplarsanız sevinirim.

• ADSL Training Status: Showtime
    Mode: ADSL2+
    Traffic Type: ATM Mode
    Link Uptime: 4 days: 1 hour: 1 minute

ADSL Port Details Upstream Downstream
    Line Rate: 0.807 Mbps 8.223 Mbps
    Actual Net Data Rate: 0.797 Mbps 8.191 Mbps
    Trellis Coding: ON ON
    SNR Margin: 18.4 dB 14.4 dB
    Actual Delay: 0 ms 0 ms
    Transmit Power: 12.1 dBm 19.6 dBm
    Receive Power: 4.7 dBm 4.7 dBm
    Actual INP: 0.0 symbols 0.0 symbols
    Total Attenuation: 10.8 dB 18.0 dB
    Attainable Net Data Rate: 1.141 Mbps 12.776 Mbps

Hocam 16mb yalin internet
    tesekkurler
  • quote:

Orijinalden alıntı: turn table

quote:

Orijinalden alıntı: zero fear

quote:

Orijinalden alıntı: Lemansky

Hat değeri bu vdsl geçirin dedim ama kafama takıldı evin aşağısın da şöyle bi kutu var baya eski verirler mi sanmıyorum.

Verirler. O kutu evin aşağısındaysa sen VDSL almayacaksın da kim alacak

Konuna mesaj atmamaya yeminliyim ama insanlara yanlış bilgiler veriyorsun. Resimde görülen saha dolabından nasıl VDSL alacak bu arkadaş söyler misin? Önce saha dolap tipleri neler hangisi hangi sinyali verir ve sistemleri nedir onları bir öğren sonra yardımcı ol derim. Dikkat ettim bugün tek tek cevap verdiğin mesajları inceledim çoğu kişiye hattı desteklememesine rağmen şu kadar alırsın vs diyorsun. Zaten iyi niyetinden şüpheli idim. Artık konunun sadece popüler olması için uğraştığını ve üstüne gerçekten yardım eden insanları neden konudan uzaklaştırmaya çalıştığını anlıyorum.

@Lemansky dostum o saha dolabı ile VDSL sinyali alamazsın. Boşa bu arkadaşın bilgisine başvurup iş yapmayın. Yemin ettim bu konuya msj atmamaya bu kadar bilgisizce eski tip kabinden VDSL alırsın mesajı görünce dayanamadım.

Demek ki konunun popüler olması seni çok rahatsız etmiş. Benim popülere girmek gibi bir çabam yok, zaten popülere girmeme gerekte yok onlarca konum var popüler olan ve hâlâ popüler kalan.

Gelelim senin konuyu baltalamaya çalışmana.

İyi niyetimden şuan burda sen şüphelisin. Kimseye yalan bilgi verdiğim falan da yok hepsini açıp tek tek inceliyorum ona göre cevap veriyorum.

post kasmak olan amacını engellediğim için böyle konuşman normal, cevap verdiğim insanlara tekrar cevap vermemen için uyarmam sana batmış. 3 günden beri önerimi dinleyip gerek VDSL'e geçerek, gerek ADSL'de üst pakete geçip hizmet alan ve teşekkür eden onlarca kişi mesaj yazdı. Sen asıl bunları görünce çıldırıyorsun.

Burda senden başka yardımcı olmaya çalışan kimseye engel olmadım. Tuna152, ULTILIX, NITRO, arsa753 gibi arkadaşlar bana yardımcı oldu ama senin gibi amaçları post kasmak değil gerçekten insanlara yardım etmekti.

Şimdi sen önce git VDSL modulasyonunun çalışma mantığına o kabinin ne işe yaradığına bakıp öyle gel burda insanları yanlış yönlendirme.

@Lemansky Dostum siz bu arkadaşın birşey bilmeden konuşmasına ve "cevap verdiğim kişilere 2. Kez cevap vermezsen sevinirim" söylemimi kendi kendi paranoyak bir şekilde memleket meselesi haline çevirdiğine bakmayın. Konuyu takip etmesinden belli çekemediği.

Bu kabin ile VDSL alırsın şuna birisi öğretsin VDSL nedir ne değildir saçmalıyor çünkü.

• quote:

Orijinalden alıntı: Lana-Del-Rey

Dandirik TTNet ADSL2+ modem. 16MBPS alıyorum.

Değerleri göremiyorum hocam biraz daha alt kısım da olmalı. Bu arada modem zyxel mi ?

• zero fear kullanıcısına yanıt
    Hocam benlik sıkıntı yok inşallah dediğin gibi olurda 24 mbps verirler yada daha yukarısını. :) Hani ben o kabine güvenmiyorum o kutu ben çocukluğumdan belli orda nerden baksak 2000'den belli.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lemansky -- 11 Mayıs 2017; 20:44:59 >
  • zero fear kullanıcısına yanıt
    Burası olabilir mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: Lana-Del-Rey

Burası olabilir mi?

Evet burası. Hattınız çok iyi durumda. VDSL varsa 50 mbps alabilirsiniz bir arayıp sorun. Şuan da 16 mbit ADSL kullanıyorsunuz zaten çok iyi kopma falan yaşanmamış.

• Doğru yeri gösterdiğimden emin değilim ama olsun deneyelim.
  • Hızımı düşürmem söylenmişti bende öyle yaptım ancak değişen bir şey olmadı kopmalar devam etmekte bir tek dün gece uzun bir aradan sonra bir 5 saat hiç kesilmedi ama bugun kaldığı yerden devam ediyor ankastreden bana gelen kablodamı sorun vardır? yardımcı olabilirmisiniz şunu yazarken bile 2 defa koptu ya.

Dmt tool diye bir program kullandım ama değişen bir şey olmadı kopmalar devam etti

• quote:

Orijinalden alıntı: Lemansky

Hocam benlik sıkıntı yok inşallah dediğin gibi olurda 24 mbps verirler yada daha yukarısını. :) Hani ben o kabine güvenmiyorum o kutu ben çocukluğumdan belli orda nerden baksak 2000'den belli.

Meyve veren ağaç taşlanır ya, işte bunun ki o hesap:))

Alırsın 50 mbit fazlasıyla merak etme sen

• 16 mbps'e kadar destek var.

• Breakage kullanıcısına yanıt
    adsl de 20 ise vdsl de 75 biraz zor gibi .
    hat zayıflamasına göre 100 bile çıkması lazım ama snr düşük (şuan süper olabilir 75 hızına göre düşününce) demekki kablonun geçtiği yerde çok fazla parazit yapan ekipman var
  • Sawamura-Kun kullanıcısına yanıt
    MAx 50
  • 
Sayfa: önceki 8182838485
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.