Şimdi Ara

Hat Değerlerini Yorumlayalım [ANA KONU] (144. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
5.537
Cevap
57
Favori
147.732
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
28 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 142143144145146
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    ben anlamıyorum ki.anlatsalar da biz de yorumlasak.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: SW4RTHY

100mbps i rahat alırsın

Alıntıları Göster
    Teşekkürler eyvallah hayırlı akşamlar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • grese kullanıcısına yanıt
    türk.net dene sultançifliği santrelinde YAPA altyapısı var.
  • Netspeed 35 mbit tarifedeyim. Aksamlari hız çok dalgalaniyor. Sizce değerler nasil?

Hat Değerlerini Yorumlayalım [ANA KONU]

• Hat Değerlerini Yorumlayalım [ANA KONU]

Ne kadar hız alabilirim sizce?

VDSL2 ye geçersem.

Şuanda ADSL2+
  • aRiSe* kullanıcısına yanıt
    50 Mbit'e yakın

• hatta bazen kopma yaşıyoruz dsl kablosu yer altından direğe gidiyor direkle aramız yaklaşık 60metre

https://i.hizliresim.com/2stjZW.jpg

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi onurta -- 9 Mart 2020; 13:44:35 >
  • Hat Değerlerini Yorumlayalım [ANA KONU]

Vodafone VDSL2 32 Download 3 Upload paketindeyim, 75mbps Türknete geçmeye değer mi bu değerlerle kaç alabilirim?
  • SNR Margin d:16.9 dB up:26.5 dB
    Line Attenuation d:10.5 dB up:21.1 dB
    Power d:13.6 dbm up:7.7 dbm

50mbit alabilir miyim acaba?
  • İyi akşamlar. Turknet kullanıcısıyım online oyunlarda gecikme takılmalar yaşıyorum. Bu yüzden bina içi tesisatı yenilemek istiyorum. Bu değerlere göre sizce yenilemek mantıklı mı yoksa boşa masraf mı ? Teşekkürler. Hat Değerlerini Yorumlayalım [ANA KONU]

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Hat Değerlerini Yorumlayalım [ANA KONU] bu crc dusuk hali 2milyona ciktigini biliyorum zaten oyle oldugunde dl hizim 0.15 falan oluyor

• 35/3 den 80/8 mbps ye yükselttim paketi. 35/3 iken Snr download 30 snr upload ise 35 di. Yükseltme sonrası snr download 11.5-12.5 arası upload ise 32 civarı oldu. Şu an 76mbps alabiliyorum. 11.5 kötü bir değer mi acaba? Bu arada modem arayüzünde hata kodları var. Sanırım diğer modemlerde crc diyorlar. Bunların adı başka. Bu hatalar kabul edilebilir oranda mi yoksa daha az mı olması gerekir. Sanki 35 lik paketteyken daha az gibiydi. Hızı biraz düşürmek daha saglikli mi olur? Değerli yorumlarınızı bekliyorum. Hat Değerlerini Yorumlayalım [ANA KONU] Hat Değerlerini Yorumlayalım [ANA KONU] Hat Değerlerini Yorumlayalım [ANA KONU]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi motomurat -- 22 Nisan 2020; 10:14:51 >

• Merhaba arkadaşlar. Turk Telekom 16 mbps adsl kullanmaktayım aşağıda olan hat değerlerim ile vdsl'de ne kadar hız alabilirim? Teşekkürler

Hat Değerlerini Yorumlayalım [ANA KONU]
  • gadget42 G kullanıcısına yanıt
    değerler oldukça iyi tarife değiştirmeniz durumunda 75 mbps üzeri yine sorunsuz alabilirsiniz. Akşamları yaşanan problem sizin trafiğinizin TT'den netspeed omurgasına geçtiği noktadan sonra (POP) yaşanıyor.
  • aRiSe* kullanıcısına yanıt
    VDSL sinyali almayabilir hattınız alırsa da 24 mbit taban değeri civarı alabilir. adsl2+ da 16 mbit e ulaşamamışsınız aşağı yönde SNR değeriniz 8 taban değerinin altında.
  • mrtopalak kullanıcısına yanıt
    75 almaz sağlıklı 8-9 SNR arası 55-65 mbit arası alabilir. Eğer kablolamanız sağlamsa Asus bir modemle (DSL n-16, ac-750 tarzı) veya başka SNR değerlerine müdahale edilebilen başka bir modemle SNR değeri 6-7 civarına çekilip 75 mbit alınabilir.
  • gitmemgerek G kullanıcısına yanıt
    gürültü ve zayıflama değerleriniz iyi CRC'lerin sebebi kabloda oksitlenme veya soyulma sonucu kısa devre büyük ihtimal.
  • xaqok kullanıcısına yanıt
    Aynı saha dolabından hizmet alırsanız mesafe değişmezse 35-50 mbit arası sorunsuz alırsınız.
  • nitcorn1 kullanıcısına yanıt
    evet var FEC ve CRC hatalarından kaynaklanıyor. FEC çok önemli değil forward error correction deniyor yani hatalı paket önceden testip edilip telafisi yapılıyor ama CRC tam tersi. Hatalı paket ulaştıktan sonra tekrar isteniyor DSLAM'dan. Bu paket zamanında telafi edilmezse oyunlarda önünüze paket kaybı olarak çıkıyor.
  • Litejra kullanıcısına yanıt
    65-70 mbps arası alırsınız sorunsuz.
  • 
Sayfa: önceki 142143144145146
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.