Şimdi Ara

Hat Değerlerini Yorumlayalım [ANA KONU] (139. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5.536
Cevap
57
Favori
147.772
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
28 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 137138139140141
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hat Değerlerini Yorumlayalım [ANA KONU]
    Hızım böle gözükse de resimler dahi dolmuyor twitter facebook'ta filan, ama youtube'da 1080p video izleyebiliyorum. oyunlarda ms te şuan 150/200 arası
  • Bendede şöyle bir problem var sürekli dsl ve internet ışığım ara ara gitmekte.
    Bazen sabah var aksam yok bazen tam tersi.
    Bazen 1 ay çok iyi bazen 1ay çok kötü hiç bir zaman stabil olmadı.Superonlıne'de böyleydi alt yapı T.Telekom diye ona geçtim bundada yapmaya başladı aynı proıblemi.
    Modem arayüzünde sorun tanılama kısmında şunlarla karşılaştım resim mevcut basına gelen var mı yardımcı olursanız çok çok sevinirim Saygılarla..Hat Değerlerini Yorumlayalım [ANA KONU]

• Benimde şöyle bir sıkıntım var hat değerlerini paylaştım hattan dolayamı acaba.https://forum.donanimhaber.com/bir-acayip-internet-kesilmesi-yardim--136783052
  • Türknet 16mb sınırsız ADSL kullanmaktayım.

modemim airtess Air5443 300 Mbps 4 Portlu Kablosuz ADSL2+ Modem

bulunduğum yerde FİBER yok . muhtemel kentsel dönüşüm gelmeden de gelmeyecek gibi.

bu yüzden modemimi değiştirerek VDSL ye geçmek istiyorum.

buna değer mi ??

hat değerlerim "ŞİMDİ" kötü olsada .. VDS ye geçtiğimde düzelme olur mu ?

DEĞER Mİ ? ( sanırım aynı fiyata devam edeceğim . ama hız yükselecek ... sadece modemimi değiştireceğim.. )

.
    .

Hat Değerlerini Yorumlayalım [ANA KONU]

.
    .

saygılarımla.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yusufziya -- 21 Ocak 2019; 13:37:19 >

• yusufziya Y kullanıcısına yanıt
    Merhaba , ADSL den VDSL e geçince hat değerleri tamamen değişir. Altyapınızı burdan sorgulayabilirsiniz

https://www.extranet.com.tr/altyapi/

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

saha dolabı evimin yanında netspeetten 48mt yazıyor. 24mbps kullanıyorum testte 23 geliyor. altyapım 94mbps destekliyor 100mbpslik pakette sorun yaşar mıyım?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mehmetsokmen -- 3 Şubat 2019; 3:34:7 >
  • Merhabalar internet ile ilgili bir problem yaşıyorum belirsiz aralıklarla dsl ısıgım ve buna baglı olarak internetim gitmekte
    Modem arayüzünde DHCP sunucu baglantı testi dsl_internet basarısız -- DHCP sunucu baglantı testi ewan_iptv basarısız birde PPP Sunucu baglantı testide basarısız olarak görünmekte
    artık en son port değişikliğine gidecegim :( ne yapmalıyım ? resimler ektedir

• mehmetsokmen M kullanıcısına yanıt
    24mbit ile 34.4 Snr alıyorsunuz. Hat zayıflamanız çok güzel, saha dolabına çok yakınsınız, aslında bu kadar yakınken Snr biraz daha iyi olmalıydı 24mbit kullanırken. 50mbps rahat alırsınız kopma olmadan. 75mbit belki zorlarsınız, ama snr düşük gelip kopmalar olur diye tahmin ediyorum. 100mbit ise alamazsınız, çok fazla kopar. Bina içi kablolamanız ne durumda? Eski mi yoksa yeni mi çekildi kablolar?
  • benimki :((( ?
  • Empyyy kullanıcısına yanıt
    8 senedir hala değiştirmedim.
  • Beyler yardımcı olabilecek var mı ?

• Siceyy kullanıcısına yanıt
    Hocam rahatlıkla 50 mbps kullanabilirsiniz hat değerim sizinkinden düşük 50 kullanıyorum

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • arsinli61900 A kullanıcısına yanıt
    Tesekkürler hocam Ttnet deyim suan sözlesme bittiğinde farklı bi iss bakmam gerekiyor sanırım tt de baya pahalı

• Evet vdsl olarak farklı firma bak ve 50mbps kesin alırsın desteklemiyor derlerse inanma farklı iss de port kiralama sorunları oluyor bazen vermek istemiyorlar ona dikkat et kendim turknet kullanıyorum misal başta desteklemiyor dediler ben işin peşini bırakmayınca istediğimi aldım

• Ankastreden eve gelen kabloyu yenilemeye ihtiyaç var mı ? Değerlerim iyimi sizce ?
  • Yukarı yönde maksimum hızı (kbit/s) 1080
    Aşağı yönde maksimum hızı (kbit/s) 11680
    Yukarı yönde hat hızı (kbit/s) 799
    Aşağı yönde hat hızı (kbit/s) 6143
    Hat standardı ADSL2+
    Kanal türü
    Hızlı
    Ana sisteme doğru veri akışı SNR (dB) 14.1
    Alt sisteme doğru veri akışı SNR (dB) 9
    Yukarı yönde hat zayıflaması (dB) 27
    Aşağı yönde hat zayıflaması (dB) 44
    Yukarı yönde çıkış gücü (dBmV) 12.3
    Aşağı yönde çıkış gücü (dBmV) 19.7
    Yukarı yönde CRC 26
    Aşağı CRC 39523
    Yukarı yönde FEC 0
    Aşağı FEC 55156715

• quote:

Orijinalden alıntı: Empyyy

24mbit ile 34.4 Snr alıyorsunuz. Hat zayıflamanız çok güzel, saha dolabına çok yakınsınız, aslında bu kadar yakınken Snr biraz daha iyi olmalıydı 24mbit kullanırken. 50mbps rahat alırsınız kopma olmadan. 75mbit belki zorlarsınız, ama snr düşük gelip kopmalar olur diye tahmin ediyorum. 100mbit ise alamazsınız, çok fazla kopar. Bina içi kablolamanız ne durumda? Eski mi yoksa yeni mi çekildi kablolar?
    Bence 100 mbiti alma sansı var. ben hat desteği 55 ve 50 mbit alıyorum snr 6 civarı geziyorken 50 mbit hız alabiliyorsam arkadas suan 24 mbitte snrsi 34 ise 100 mbitte snr 8-10 civarı olur ama 100 mbiti alabilir. hadi 100de sıkıntı yasansın ama 80-90 arası cok rahat alır.
  • Backspace7 kullanıcısına yanıt
    Sizinkide yanlış 6 çok düşük değer sağlıksız kullanıyorsunuz 35mbps yapın sağlıklı kullanın bence

normalde 8'e sabitti geçen internet gidince aradım 4'e sabitlemişler. bu hat değerleri ile sıkıntısız kaç alabilirim, arayıp 7 mi yaptırsam
  • hattın şuan 4mbps ara müşteri hizmetlerini 8mbps çeksinler hızını
  • 
Sayfa: önceki 137138139140141
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.