Şimdi Ara

Hat Değerlerini Yorumlayalım [ANA KONU] (138. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5.537
Cevap
57
Favori
147.759
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
28 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 136137138139140
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hat Değerlerini Yorumlayalım [ANA KONU]
    Benim hattın durumu nedir acaba ?
  • DarkestHour kullanıcısına yanıt
    16 mbiti zorlar 12 mbit tanımlamışlar vdsl port varsa geçiş iste modem desteklemeyebilir modem alırsın.
  • Merhaba, Taahütüm mart sonunda bitiyor. TTNET kullanıyorum ancak değiştirmek istiyorum. Merkeze gidip sorduğumda sistemden sorguladılar boş VDSL portunun olduğunu ve VDSL de 24 mbps verebileceklerini sölediler. Diğer operatörlerde baktığımda 35mbps verebileceklerini söylediler. Değerlere göre alabileceğim gerçekçi değerler nedir? Teşekkürler

Hat Değerlerini Yorumlayalım [ANA KONU]

• Kavil kullanıcısına yanıt
    Vdsle geçip görmek lazım ama alır 35 mbit fazla bi hız değil sonuçta.
  • En fazla kaç alabilirim?

• sacreeeds S kullanıcısına yanıt
    110 MBps hat değerlerine göre santral çok yakın
  • burakyilmaz B kullanıcısına yanıt
    Tesisatta sıkıntı var. Bi elden geçirin derim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: muratoto

Rica ederim. Hızınızı yükseltecek olursanız sonuçları paylaşırsınız.
    Merhaba , bugün Turknet 75 mb pakete geçtim. Şu an hattım kablolu 71 mb görüyor. Snr değerim 8 seviyesinde. Şu ana kadar kopma olmadı ama test etmeye devam ediyorum

https://www.speedtest.net/result/7962027419.png

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• stranger3458 kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun. SNR dışında herşey artmış. Ulaşılabilir hız biraz düşmesi gerekirken o bile yükselmiş. SNR 10 un altında olması sıkıntı oluşturabilir ama kopma yoksa kullanabilirsiniz. İki gün içinde hat oturur kopma ve değerler netleşir. İki gün kullanımdan sonra değerlere tekrar bi bakalım.
  • muratoto kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim daha iyileri sizlerin olsun. Birkaç gün test ettikten sonra güncel bilgileri paylaşırım inşallah

• quote:

Orijinalden alıntı: stranger3458

Merhaba , bugün Turknet 75 mb pakete geçtim. Şu an hattım kablolu 71 mb görüyor. Snr değerim 8 seviyesinde. Şu ana kadar kopma olmadı ama test etmeye devam ediyorum

https://www.speedtest.net/result/7962027419.png

Alıntıları Göster
    Speed testte ne cikiyor

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Mark Selby kullanıcısına yanıt
    Speedtest te kablolu 71 mb gördüm. Belki gündüz saatlerinde daha fazla olabilir test edemedim henüz

• quote:

Speedtest te kablolu 71 mb gördüm. Belki gündüz saatlerinde daha fazla olabilir test edemedim henüz
    Bende 50 spedteet 46 cikiyor.İdm ile hizli bi sunucudan dosya indirin.Gercek testi yapmis olursunuz.

İDM ile cloud dan 1935 megabaytlık dosyayı toplamda 4 dakika 12 saniyede indirdi. Bu süredeki ortalama hız 7,68 mbps çıktı. Genel olarak hız ençok 8-9 mbps aralığında dalgalandı. Maksimum hız olarak ; bir anlık da olsa saniyede 9,4 mbps lere kadar çıktığını gördüm.

• quote:

İDM ile cloud dan 1935 megabaytlık dosyayı toplamda 4 dakika 12 saniyede indirdi. Bu süredeki ortalama hız 7,68 mbps çıktı. Genel olarak hız ençok 8-9 mbps aralığında dalgalandı. Maksimum hız olarak ; bir anlık da olsa saniyede 9,4 mbps lere kadar çıktığını gördüm.
    Gayet iyi hocam.Speedteste cok takilmayin.Hayirli olsun.75 alirsiniz demistim aliyosunuz.

• quote:

Orijinalden alıntı: Speccy

NetSpeed 75mbps kullanıyorum anlık ping ve paket kaybı yaşıyorum hat değerlerimde bir sıkıntı var mı?
    Değerler Mukemmel.

İDM ile saniye de indirilen megabayt miktarından , internet hız ölçümünü nasıl yapıyorsunuz biraz bahseder misiniz ?

• quote:

İDM ile saniye de indirilen megabayt miktarından , internet hız ölçümünü nasıl yapıyorsunuz biraz bahseder misiniz ?
    İdm part part indirme yaparak hatti son olarak kullanir.İndirme yaparken ortalamayi alacaksin.Speedtest ben cok guvenmiyorum.Farkli sunucularda cikartip seni farkli farkli hiz gosteriyo.Gecen test yaptim hat 50 speedtest 33 dedi idm ile rahat 5 mb/sn ile indirdim.Gozumemi inanayim yoksa sacma speedtest sisteminemi

Yani ortalama hızı aldığımızda IDM ile saniyede 8 megabayt indirme ortalaması 80 mbps hıza mı tekabül ediyo

• muratoto kullanıcısına yanıt
    Ne yapmak lazım? Bina tesisatı değil mi?
  • 
Sayfa: önceki 136137138139140
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.