Şimdi Ara

Hat Değerlerini Yorumlayalım [ANA KONU] (114. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
5.537
Cevap
57
Favori
147.730
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
28 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 112113114115116
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: MERNEPTAH

quote:

Orijinalden alıntı: zero fear

quote:

Orijinalden alıntı: MERNEPTAH

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: berkant03

Hattum sürekli düşük dalgalı 3,4 , mb hizda bina içi hattını da yeniledim cat6 kablo ile bıktım bu turknet olunca mi böyle acaba TTNET is guzarligi olabailir mi

Hat Değerlerini Yorumlayalım [ANA KONU]

değerler ve hızınız gayet iyi, modem de sıkıntı olmasın?

dostum bende ttnet 16mbps+100gb akn kullanıyorum + tahatüt bitince vdsl 24mbps+150akn geçicem hat değerlerim nasıl yorumlarmısın zahmet olmazsa

Gayet iyi hocam hattınız 50 mbps bile alırsınız. bir sıkıntı çıkacağını düşünmüyorum

zero fear kardeşim ben 8 yıldır telekom abonesiyim ev telide var, şu an 16mbıt+100gb akn kullanıyorum ..2018-21'martta tahattüt bitiyor tel açtım bana 24mbıt + 150gb akn 66tl'den verdiler,bana yeter bu hız tek ev kullanıcısıyım kota bitse 8 mbıt düşüyor zati gece 2+8 ana hız ...şimdi bu fiyat sence nasıl ?

İkinciside şu bendeki modem adsl+2 olduğu için,24mbıt hız için vdsl modem şart ,bende sıfır almaktansa eğer sende onay verirsen bu modemi önerenler baya fazla,AİRTİES 5650 VDSL MODEM, birde vdsl splitter alıcam ne diyorsunuz biraz bilgi verin bana saygılar...

https://www.sahibinden.com/ilan/ikinci-el-ve-sifir-alisveris-bilgisayar-cevre-birimleri-airties-5650-vdsl-modem-491204840/detay

Fiyat bence iyi. Ama almışken 35 mbit'lik almanızı öneririm yada MH ile pazarlık yapın aynı fiyata 35 verecekseniz anlaşalım diyin. Çünkü yaptığınız anlaşma iki senelik ve 8 mbit yakında ihtiyaçlarınızı karşılamayabilir.

Modeme gelirsek modem konusunda model bazlı öneri yapamayacağım ama airties iyi bit marka ve sizin kullanacağınız internette çok performans gerektiren (50, 100 mbit gibi) bir internet olmadığı için ince eleyip sık dokumanıza gerek yok. Yinede 5 GHZ bandını desteklemesine dikkat edin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Bu komşumun internett î

Buda benim. İnternet altlı üstlü yüz

Abim bu komşunun ki adsl imiş yanlız bakın çok stabil interneti var wi-fi şifresini verdi iptv çok rahat sıkıntısız izleniyor sonra beinplay. Var oda öyle benimkinden düşük adsl ama satabil benimkinde malesef iptv ve izlenmiyor dalgalı internett hızım var geceleri güzel 12 den sonra yanliz

• quote:

quote:

Bu komşumun internett î

Buda benim. İnternet altlı üstlü yüz

Abim bu komşunun ki adsl imiş yanlız bakın çok stabil interneti var wi-fi şifresini verdi iptv çok rahat sıkıntısız izleniyor sonra beinplay. Var oda öyle benimkinden düşük adsl ama satabil benimkinde malesef iptv ve izlenmiyor dalgalı internett hızım var geceleri güzel 12 den sonra yanliz

Turknet mi kullanıyorsunuz?

• Hocam bir bakar mısın sizce ben en fazla kaç alabilirim? Bir ara bir arkadaş 50 ya da 75 mbit alabilirsiniz demişti. Ancak sonradan başka bir arkadaş bu hat değerleri ile 15'in bile üstüne çıkmak imkansız falan dedi kafam karıştı. Vodafone'un sitesinde 64 mbit falan yazıyordu.
    Birde siz bakarsanız sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: simos35

Hocam bir bakar mısın sizce ben en fazla kaç alabilirim? Bir ara bir arkadaş 50 ya da 75 mbit alabilirsiniz demişti. Ancak sonradan başka bir arkadaş bu hat değerleri ile 15'in bile üstüne çıkmak imkansız falan dedi kafam karıştı. Vodafone'un sitesinde 64 mbit falan yazıyordu.
    Birde siz bakarsanız sevinirim.

ADSL ile evet en fazla 15, ama bölgenizde VDSL varsa 64 mbit rahatlıkla alabileceğinizi düşünüyorum. Vodafone doğru gösteriyor yani

• zero fear kullanıcısına yanıt
    Evet Vodafone Turknet vdsl var olarak gösteriyor. Özellikle Vodafone u aradım 60 mbit falan alabileceğimi söylediler. Şu taahhütüm bitsin Türknet i deneyeceğim.

• TT'a 35 mbit için taahhüt vereceğim. Müşteri hizmetleri o hızı alır dedi ama emin olamıyorum. Bu değerlerle o hızı almam mümkün mü.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi WalkmaN -- 18 Ekim 2017; 16:18:9 >
  • Hat Değerlerini Yorumlayalım [ANA KONU]

arkadaşlar akk doldu hız 8 e düştü veriler bu şekilde. normal hızım 24 mbps ve 22 alıyorum.

2-3 hafta önce sokağı filan hep kazdılar fiber döşemişler ama aktif oldu mu ya da binaya çekti miler bilmiyorum. türk telekomu aradığımda en fazla 72 verebileceklerini söylediler ama bence bu fiber için değil vdsl için çünkü fiber de 100-200 mbps veriyorlar diye düşünüyorum

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• zero fear kullanıcısına yanıt
    Evet abim.türknet deyim rezalet gece berbat sabah süper

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi berkant03 -- 19 Ekim 2017; 10:32:50 >
  • merhabalar acaba bu değerlerle 35 mbit internet alabilirmiyim yoksa 24 mbit le devammı edeyim.

• 35 olmaz bu hat , snr margin çok düşer bu yüzden internet kopar durmadan

• Sağol hocam o zaman 24 ten devam edeceğiz.
  • Superonline 16mbps kullanıyorum 14'e kadar düştüğü oluyor speedtest'te.Bu ay taahhütüm bitiyor netspeed 75mbps'e kadar alabilirsiniz dedi de.SNR margin tarzı bir şeyler göremedim de bilen arkadaşlar bir yorumlayabilir mi

• quote:

Orijinalden alıntı: technique24

Superonline 16mbps kullanıyorum 14'e kadar düştüğü oluyor speedtest'te.Bu ay taahhütüm bitiyor netspeed 75mbps'e kadar alabilirsiniz dedi de.SNR margin tarzı bir şeyler göremedim de bilen arkadaşlar bir yorumlayabilir mi

Evet VDSL ile 75 mbit alabilirsiniz.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: technique24

Superonline 16mbps kullanıyorum 14'e kadar düştüğü oluyor speedtest'te.Bu ay taahhütüm bitiyor netspeed 75mbps'e kadar alabilirsiniz dedi de.SNR margin tarzı bir şeyler göremedim de bilen arkadaşlar bir yorumlayabilir mi

Evet VDSL ile 75 mbit alabilirsiniz.

Teşekkürler hocam,daha önce en fazla 24mbps kullandığım için 75'e şaşırdım.demekki TT'un Superonline'ın oyunlarıymış..

• merhaba.ben 16 mbps türknet kullanıyorum ama speedtest de 7-8 civarı çıkıyor.sorun ne sence
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozanisildar

merhaba.ben 16 mbps türknet kullanıyorum ama speedtest de 7-8 civarı çıkıyor.sorun ne sence

Hat değerlerini atabilir misin?

• quote:

quote:

merhaba.ben 16 mbps türknet kullanıyorum ama speedtest de 7-8 civarı çıkıyor.sorun ne sence

fotografı attım sandım ya kusura bakma :(

edit:hay allahım ya.45 dakikadır felan 5 mbps civarı cıkıyor speedtest de.ip tv donmaya başladı....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozanisildar -- 3 Kasım 2017; 20:17:27 >

• Üstad bugün TürkNet bağlantım açıldı. TürkNet Vdsl mi yoksa Adsl mi açtı bilmiyorum hattımı. Hat değerlerim bunlar. Rica edersem yorumlar mısın? Vdsl Modem almıştım inşallah boşuna almamışımdır..

• quote:

quote:

quote:

fotografı attım sandım ya kusura bakma :(

edit:hay allahım ya.45 dakikadır felan 5 mbps civarı cıkıyor speedtest de.ip tv donmaya başladı....

Rica ederim. Hattınıza 10 mbit tanımlı. 7 8 mbit almanız normal. Ama ufacık bir ihtimal VDSL alabilirsiniz. Arayıp sorun bir.

• 
Sayfa: önceki 112113114115116
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.