Şimdi Ara

Hat Değerlerime Bakar mısınız ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
570
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar bu değerlere göre 50mb hız alabilir miyim ? Yalnız hat zayıflaması neden 0 görünüyor onu anlamış değilim...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erdem181 -- 29 Mart 2018; 22:20:2 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Up

• SNR zayıf biraz zor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 35mb hız kaldırır mı peki hocam

• Tesisat eski ise veya bina hat girisinden kontrol etme sansiniz varsa edin bir de oyle bakin 35 alir gibi duruyor.

• Hocam bu değerleri ankastreden çıkan kablolara cat 6 kablosunu bağlayıp direk modeme takarak elde ettim,kabloyu henüz eve çekmedim,hali hazırdaki tesisatla bu değerleri göremiyorum

• erdem181 E kullanıcısına yanıt
    Anladim o zamsn 0 pek mumkun degil. 35 alirsiniz.

• Anladım hocam peki snr margin ne kadara düşer acaba tahmini olarak ? Kopma yaşar mıyım ?

Alabilir. Ancak işin ilginç yanı zayıflama 0 olmasına rağmen SNR'ın düşük olması. Santrale yakın bir yerde mi oturuyorsunuz?

SMR 35Mbpsnde muhtemelen 8-10 arasında olacaktır.

• Hocam abonelik alırken netspeed müşteri hizmetleri santrale 428 metre mesafede olduğumu söyledi neden hat zayıflaması 0 bende anlamış değilim.

Modem hatalı ölçüyor da olabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ö1f1 -- 30 Mart 2018; 15:37:2 >
  • Fabrika ayarlarına dönsem sorun çözülür mü acaba

Ondan mı kesin bilemeyiz sadece bir. ihtimal, eğer PPP kullanıcı adı ve parolanızı biliyor ve modeminizde ayrıca yaptığınız ayarlar yoksa deneyebilirsiniz fabrika ayarlarına dçnmeyi ancak yanlış ölçüyorsa da fabrika ayarlarına dönmenin pek de yararlı olacağını sanmıyorum, farklı bir modemle denemek lazım, ya da hiç uğraşmayın il müdürlüğüne gidip teknik personel ile görüşmeye çalışın baksınlar otomasyon sisteminden hat değerlerinize.

• İstediğin kadar hız al Snr margin değeri bu kadar düşük iken stabil hız alamayabilirsin :(

• Hocam neden düşük olur ki bu snr margin,bina içi tesisat dediler modemi cat 6 kablo ile direk ankastreye bağladım ulaşılabilir hızım resimdeki gibi yükseldi ama snr margin de çok bişey değişmedi,port arızalı olabilir diyen oldu portun arızalı olması snr margin değerini düşürür mü ?

Çok fazla ayrıntılı bilgim yok ama destek ekibi en azından türktelekom için bina ankastre sine gelen bağlantıyı teyit ettirdikten sonra sorunu size söyleyeceklerdir.

Muhtemel sorunlar

Türktelekom kaynaklı altyapı sorunu - kısa sürede çözülür

Modem kaynaklı sorun - adsl vdsl uyumsuzluğu

Size tavsiyem farklı bir modem ile deneyin. Şuan ki modem vdsl ise adsl, adsl ise vdsl modem deneyin

• Anladım hocam çok teşekkür ederim

• Arkadaşlar snr margin değerim düşük ne yaptıysam yükselmedi modemi cat 6 kablo ile direk ankastreden çıkan kabloma bağladım ama çok bişey değişmedi,ankastreyi kontrol ettim benim kablolarımı türk telekom ekibi şu resimden anladığım kadarıyla ekli olarak ankastreye bağlamış bilen arkadaşlar yorum yapabilir mi rica etsem ? Resimde ekli görünen turuncu beyaz kablolar benim,snr margin değeri bu yüzden düşük olabilir mi ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erdem181 -- 1 Nisan 2018; 21:45:11 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.