Şimdi Ara

Hat değerlerim nasıl?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
1.760
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba 18 Haziran 2020 de ttnet ile yaptığım taahhüt bitiyor.Daha önce kullandığım paket ULTRANET Full Limitsiz(16 Mbps'ye Kadar)(ADSL)_Zirve) paketiydi Türknet,Millenicom,Netspeed sitelerine girip sorgulama yaptığımda alabileceğim maksimum hız 66 Mbit çıkıyor forumdan bir arkadaş 1 sene önce bana çok detaylı anlatım yapmıştı onun sayesinde öğrenmiştim bu hat değeri sorgulamayı falan ama o mesajları bulamadım o yüzden tekrar soruyorum bu hat değerleri ile kaç Mbit hız alırım sorgulama yaptığımda yazdığı gibi 66 mbit hız sorunsuz gelir mi ? sözleşme bitince yine ttnet ile devam edeceğim, kat kat paketine geçiş yapmayı düşünüyorum 50 mbit olan diğer servis sağlayıcıları deneyip sıkıntı yaşamak yada macera aramak istemiyorum.

Hat değerlerim nasıl?

bu arada mahallemizde T7 erişim kabini var aradaki mesafe 201 metre

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi helll_599 -- 10 Mayıs 2020; 21:36:23 >

• 75Mbps ye zorlar bence

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NT2L -- 10 Mayıs 2020; 21:55:56 >
  • Ben down yönde 17 SNR ile 16 mbit ADSL alıyordum tam, şu an 56 mbps 8 SNR ile alıyorum VDSL'de. Tahminen siz de 65-70 mbps civarı alırsınız.
  • cevaplar için sağolun hocam sen ne diyorsun bu altyapı ile 50 sorunsuz alabilirmiyim ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi helll_599 -- 11 Mayıs 2020; 16:40:44 >
  • kesinlikle 100 mbit sorunsuz alirsiniz benim 300 metreden 135 mbite kadar ulasilabilir hiz aliyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Modem arayüzünden ulaşılabilir en yüksek hız değerlerini göremiyorum onun yerine Türknet'in paylaştığı değerleri sizler ile paylaşıyorum. Geçebileceğim paketler arasında en yüksek 75Mbps var 100Mbps olan pakete geçemez miyim?

Hat değerlerim nasıl?
  • quote:

Orijinalden alıntı: hommate01

kesinlikle 100 mbit sorunsuz alirsiniz benim 300 metreden 135 mbite kadar ulasilabilir hiz aliyor.
    cevap için teşekkür ederim sorgulama yaptığımda 66 çıkıyor alabileceğim en yüksek hız hocam 100 nasıl alıcam
  • helll_599 kullanıcısına yanıt
    trnet bilerek kisitlama yapiyor banada 56 tanimlamislar il mudurligune gidip erisim planlama bolumune gidip hiz kisitlamasinin kaldirilmasini talep edin

• ben 50 yi sorunsuz alayımda gerisinde gözüm yok şuan sağol yorumun için
    Güzel açıkcası, bir de VDSL de görmek lazım değerleri tabi. :)
  • XpressMusic34 kullanıcısına yanıt
    yorumun için teşekkürler hocam 18 haziranda bitecek sözleşme Hipernet'e geçiş için biraz daha vakit geçsin aydan kâr edeyim diye bekliyorum inşallah VDSL e geçince sıkıntı yaşamam :)
    Estağfurullah rica ederim :) Bölgenizde müsait VDSL portu var ise sıkıntı yaşamazsınız hocam.
  • quote:

Orijinalden alıntı: XpressMusic34

Estağfurullah rica ederim :) Bölgenizde müsait VDSL portu var ise sıkıntı yaşamazsınız hocam.
    inşallah vardır hocam bilmiyorum ki ADSL kullandım hep şimdiye kadar hipernet'e geçiş yapacağım ALLAH'ın izniyle. TTnet kapsama haritasına detaylı bilgileri yazınca Türk Telekom HİPERNET internet hizmetinden faydalanabilirsiniz yazıyor İnşallah port vardır yoksa geçemeyiz ozmn

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi helll_599 -- 13 Mayıs 2020; 1:16:8 >
    Başvuru yaptığınızda geçiş için kontrol edilir hocam :)

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Hat değerlerim nasıl?

Bu değerlerle VDSL'e geçiş yapabilir miyim? Daha önceki başvurularımda (2 defa) santrale olan uzaklık fazla dediler ve talebimi iptal
    ettiler. Saha dolabına olan uzaklığım 120 mt ve şimdi TİP7 kabin var.
  • admestos kullanıcısına yanıt
    Hat degerlerin cok iyi neden 8 mbps kullaniyosun min 16mbps olmasi ve hiz testinde 14,15mbps cikmasi şazim kisitlamami vsr yoksa 8 mbps tarifemi kullaniyom.?

• Merhaba hat değerlerim neye müsaade ediyor ve nfs hız profili nedir VDSL e uygun mu Türk Telekom 12 mb lik sınırsız kullanıyorum Hat değerlerim nasıl?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • SEHZADE63 S kullanıcısına yanıt
    Altyapımın en fazla 8 mbite kadar desteklediğini, daha yüksek hızda kopma yaşayacağımı söylüyor müşteri hizmetleri. Altyapı sorgulaması yaptığımda farklı yerlerden farklı sonuçlar çıkıyor. Bazı yerlerde alacağım max. hız 4 mbit görünürken bazı yerlerde max. hız 86 mbit, alabileceğim hız adsl bakır kablodan dolayı 16 mbit görünüyor. Sanırım TT altyapı güncellemesini ISS lerle paylaşmamış. Santralde fiber var onu biliyorum. Çalıştığım okul evime 200 mt mesafede ve okulda 100 mbit fiber kullanıyoruz.
  • admestos kullanıcısına yanıt
    Aldigim degerler bu,Eger sen bu degerlerle kopma yaşiyosan diyecek sözüm yok:) kullandigim firma netspeed
    Hat değerlerim nasıl?

• SEHZADE63 S kullanıcısına yanıt
    Ben de Netspeed kullanıcısıyım. Teknik destek için her aradığımda kontrol ediyorlar ve hattımın kaldırmayacağını söylüyorlar. VDSL başvurumu da bu yüzden 2 defa iptal ettiler. Normalde daha kötü değerlere sahip olanlar geçiş yapıyor ve bir sorun yaşamadıklarını söylüyorlar.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.